Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 476545 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2225 dnia: Styczeń 21, 2022, 16:57:13 »
Przede wszystkim nie ma podanego nr VIN, żeby cokolwiek sprawdzić, nie ma też zdjęć komory silnika. Można by sprawdzić, czy są oryginalne naklejki na reflektorach, chociaż, to nie musi znaczyć (jeśli są), że auto jest bezwypadkowe. Jeśli chcesz jechać, to zmierz dokładnie lakier ale zacząłbym od uzyskania VIN-u i sprawdzenia historii auta. Nie chcę tu zniechęcać, czy oskarżać sprzedawcy ale słyszałem, że w Wielkopolsce są najlepsi blacharze  ;) ;D . Ceny są teraz zwariowane, więc jeśli auto jest w dobrym stanie, to lepiej zapłacić ciut więcej.Nie sugeruj się tym, co piszą handlarze. Auta są zawsze bezwypadkowe, serwisowane i w ogóle mucha nie siada. Najlepiej jechać z kimś, kto chłodną głową oceni stan aut i zna się na tym. Jeśli trochę się znasz, to jedź sam ale nie wierz we wszystkie zapewnienia sprzedawcy. Staraj się dokładnie obejrzeć auto, bez emocji. Sprawdź, czy wszystko działa, czy działa hydro, zrób jazdę próbną. Sprawdź jak auto przyspiesza, hamuje. Czy nie ma żadnych podejrzanych stuków, dźwięków. Sprawdź dokładnie wszystkie spasowania plastików, równość szczelin między blachami, czy silnik nie myty itd. Ale zacznij od nr VIN i sprawdzenia historii.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Mariusz Malicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Krotoszyn
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI FAP 163KM 2010 r. oraz Renault Laguna 1.9 DCI 120KM 2003 r.
  • Zainteresowania: muzyka, komputery, podróże
  • Miejscowość: Krotoszyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2226 dnia: Styczeń 22, 2022, 09:42:41 »
Dzień dobry. Chciałbym zakupić to autko. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdiexclusivefullbi-xenonpanoramanaviserwisowanywzor-ID6Eo4XB.html na co zwrócić szczególną uwagę? Jutro chcę podjechać i obejrzeć ale może ktoś rzuci okiem i wychwyci "coś" czego ja nie widzę. I czy cena nie jest zawyżona. Dzięki za wszelkie uwagi
Pierwsza rzecz która zastanawia to dlaczego nie ma na klapie żadnych oznaczeń, trochę na plus jest panorama dach (w naprawie drogi i trudny do spasowania) no i jak kolega wypowiedział się wcześniej to sprawdź grubość lakieru, przede wszystkim wokół dachu (maski nie sprawdzisz bo aluminium), no i czy na podsufitówce nie ma zacieków, a reszta standard no i hydro(czy podnosi się do każdej pozycji i to pokazuje, i jak szybko to robi)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Hubert Jan

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Poznań
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2227 dnia: Styczeń 22, 2022, 10:39:33 »
Ok dziekuje za rady. Szukam auta w swojej okolicy żeby nie jeździć za daleko i się nie rozczarować w zapewnienia sprzedawcy że jest wszystko ok. Ale tak jak mówicie zacznę od Vinu.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 087
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2228 dnia: Styczeń 22, 2022, 13:10:54 »
maski nie sprawdzisz bo aluminium
Odpowiednim czujnikiem można spokojnie sprawdzić. Inaczej ciężko by było kupić Audi, bo tam nie tylko maska jest aluminiowa.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2229 dnia: Luty 26, 2022, 17:29:05 »
Cześć,


szukam auta w okolicach Wrocławia. Generalnie mam budżet do 30 tys. ale szukam tańszego auta żeby od razu zrobić duży serwis. Auto ma być do jazdy. Znalazłem takie coś
http://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-piekny-citroen-c5-exclusive-full-opcja-bezwypadek-super-stan-ID6Erxze.html

Jestem ciekaw Waszej opinii. Ten przebieg to raczej razy dwa albo i trzy razy większy. Wg raportu autodna auto miało szkodę na 5000-7000 euro w 2010 roku. Nic więcej nie jestem w stanie ustalić na podstawie raportów.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2022, 20:15:50 wysłana przez Sebastian Wykrętowicz »

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 087
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2230 dnia: Luty 26, 2022, 18:10:56 »
Wklej porządny link, bo coś narozrabiałeś.
"Do wymiany żarówki LED do świateł dziennych" taka drobna nieścisłość w opisie, bo tam są zwykłe żarówki

https//www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-piekny-citroen-c5-exclusive-full-opcja-bezwypadek-super-stan-ID6Erxze.html
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2231 dnia: Luty 26, 2022, 18:42:11 »
Rzeczywiście. Link poprawiony. Tak te ledy do jazdy dziennej to może wymienione postojówki na żarówki led i gość się tym zasugerował. Polifty mają przecież ledowe postojówki.  W zasadzie X7 kompletnie mi się nie podoba ale chciałbym zostać przy hydro dlatego rozglądam się też za takim modelem. Dobrego Mk I polifta znaleźć to chyba cud. Jeśli się nie mylę (poprawcie jeśli jestem w błędzie) to modele 2008-2009 są lepiej wyposażone, następne roczniki są zubożane o różne funkcje np. czujnik jakości powietrza, afil (pomijam navi). Z większych usterek w tych autach to cieknące siłowniki. Silnik 136KM to stary dobry RHR nie wiem tylko czy na siemensie czy już na delphi. Rhr powinien być nieco oszczędniejszy od wersji 163KM (2010) i jeśli dobrze zapamiętałem to automat (olej JWS3309) oraz dodatek fap jest taki sam jak w MK I polift.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2232 dnia: Luty 26, 2022, 19:51:59 »
Coś dalej nie halo z tym linkiem
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2233 dnia: Luty 26, 2022, 20:03:33 »
modele 2008-2009 są lepiej wyposażone, następne roczniki są zubożane o różne funkcje np. czujnik jakości powietrza, afil (pomijam navi). Z większych usterek w tych autach to cieknące siłowniki. Silnik 136KM to stary dobry RHR nie wiem tylko czy na siemensie czy już na delphi. Rhr powinien być nieco oszczędniejszy od wersji 163KM (2010) i jeśli dobrze zapamiętałem to automat (olej JWS3309) oraz dodatek fap jest taki sam jak w MK I polift.
RHR jest na delphi. Ja w 2012 mam jeszcze czujnik jakości powietrza tyle że ja mam najwyższą wersję wyposażenia.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 873
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2234 dnia: Luty 26, 2022, 20:44:39 »
A po czym poznać, że ten czujnik jest?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 054
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2235 dnia: Luty 27, 2022, 11:48:56 »
Rzeczywiście. Link poprawiony. Tak te ledy do jazdy dziennej to może wymienione postojówki na żarówki led i gość się tym zasugerował. Polifty mają przecież ledowe postojówki.  W zasadzie X7 kompletnie mi się nie podoba ale chciałbym zostać przy hydro dlatego rozglądam się też za takim modelem. Dobrego Mk I polifta znaleźć to chyba cud. Jeśli się nie mylę (poprawcie jeśli jestem w błędzie) to modele 2008-2009 są lepiej wyposażone, następne roczniki są zubożane o różne funkcje np. czujnik jakości powietrza, afil (pomijam navi). Z większych usterek w tych autach to cieknące siłowniki. Silnik 136KM to stary dobry RHR nie wiem tylko czy na siemensie czy już na delphi. Rhr powinien być nieco oszczędniejszy od wersji 163KM (2010) i jeśli dobrze zapamiętałem to automat (olej JWS3309) oraz dodatek fap jest taki sam jak w MK I polift.
Może mało w temacie... MK1 polift z RHR możesz trafić fabrycznie bez FAP. Takie auta są białymi krukami, ale są. Nie muszę chyba mówić jakie daje korzyści fabryczny brak fap.

 C5 X7 FAP już będzie miał.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2236 dnia: Luty 27, 2022, 12:11:37 »
Z tym FAP to bardzije mi chodziło o rodzaj dodatku do fitra. Mam jeszcze całą bańkę walkera :) więc nie zmarnowałby się.


Powiedzcie mi proszę czy AFIL to jest coś co warto mieć? Przydaje się np. w dłuższej trasie? Czy lepiej postawić na lepsze audio i szukać auta z navi (bezużytecznym ale jednak). W moim mkI mam rt3 i mimo że mapy są mega stare to czasem w mieście pomaga spojrzenie na mapę by znaleźć np. alternatywną drogę. Na wyświetlaczu mam też komputer pokładowy i nastawy klimy. W X7 klima ma osobny panel a komputer to chyba przy prędkościomierzu?
W X7 jest opcjonalna wersja nagłośnienia HIFI, czy jest duża różnica w jakości dźwięku? U mnie w aucie jest JBL i nie powiem żeby grało jakoś super. Co najwyżej jest głośno i z małą rozdzielczością skali głośności. W sensie mam ustawioną głośność na 6 i jest to czasem za głośno a na 5 znów za cicho :)
I ostatnia rzecz, czy ten panorama dach to coś przydatnego? Obawiam się że zimą auto dłużej się nagrzewa a latem dłużej chłodzi i bardziej nagrzewa od słońca jak szyby zamknięte. Niby jest roleta ale jakoś nie ufam, a może nie potrzebnie. Może to jednak fajna opcja?

Offline Mariusz Malicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Krotoszyn
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI FAP 163KM 2010 r. oraz Renault Laguna 1.9 DCI 120KM 2003 r.
  • Zainteresowania: muzyka, komputery, podróże
  • Miejscowość: Krotoszyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2237 dnia: Luty 27, 2022, 12:53:44 »
Nagłośnienie HI-FI w X7 jest firmy Philips-a, według mnie jest ok, panorama dach (jeśli nie ma przecieków) daje ta pewność że samochód nie był bity lub mocno bity, według moich wiadomości zbyt droga w naprawie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Emil Bloch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Posiadany samochód: Volvo
  • Miejscowość: Zgierz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2238 dnia: Luty 27, 2022, 12:59:38 »
Z panoramą nie jest zimniej przy zamkniętej zimą czy gorąco latem (mam porównanie). Zasłona się sprawdza, a daje super efekt doświetlenia wnętrza + radocha dla jadących z tyłu.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2239 dnia: Luty 27, 2022, 15:09:50 »
Dzięki za opinie. Czyli panoramy nie muszę się "bać". To teraz trzeba znaleźć jakiś dobry egzemplarz. Rozglądam się jeszcze za pugiem 407 ale to już wiekowe auta jak X7 i ciężko o auta z małym przebiegiem.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2240 dnia: Luty 27, 2022, 19:40:58 »
Co do HiFi to jeszcze w układzie jest 24 bitowy DSP Clariona. Wg mnie całość gra b dobrze. AFIL to nic innego jak wibratory w fotelu jak najedziesz na linię. Nawet jak nie będziesz tego miał to można sobie dołożyć i aktywować. Przynajmniej u mnie wiązki są przygotowane. Panorama w X7 ma naprawdę grubą tą roletę. Nie ma problemu z nagrzewaniem w lecie. co do navi to od 2012 roku byłu juz RT6 z mapami aktualizowanymi na bieżąco. W Twoim zakresie można poszukać przedlifta z NG4 tam też mapy sa dostępne zdaje się od BMW. Ważna sprawa to wersja exclusie bo jest lepiej wyciszona i kwestia foteli. Unikaj eko skóry czyli fotele z wnętrzem materiałowym.

Offline Piotr Popik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: Peugeot 406
  • Miejscowość: Krakow
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2241 dnia: Marzec 06, 2022, 22:03:42 »

Offline Mariusz Malicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Krotoszyn
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI FAP 163KM 2010 r. oraz Renault Laguna 1.9 DCI 120KM 2003 r.
  • Zainteresowania: muzyka, komputery, podróże
  • Miejscowość: Krotoszyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2242 dnia: Marzec 06, 2022, 22:10:25 »
Licznik cofnięty, nie ma bata, i to biturbo, jeśli padnie to będzie grubo

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Popik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: Peugeot 406
  • Miejscowość: Krakow
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2243 dnia: Marzec 06, 2022, 22:29:55 »
Czemu na bank cofnięty? 176 000 / 12 lat = ok. 15 000 / rok. Chyba nie tak źle...

Offline Mariusz Malicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Krotoszyn
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI FAP 163KM 2010 r. oraz Renault Laguna 1.9 DCI 120KM 2003 r.
  • Zainteresowania: muzyka, komputery, podróże
  • Miejscowość: Krotoszyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2244 dnia: Marzec 06, 2022, 22:45:42 »
Czemu na bank cofnięty? 176 000 / 12 lat = ok. 15 000 / rok. Chyba nie tak źle...
15kkm to może się robi w Polsce, ale nie na zachodzie i nie z takim silnikiem. Zejdź na ziemię. Jskja kupowałem swoją to też oglądałem taką wersję i 4 lata temu też na liczniku było coś koło tego stanu, ale jak poczytałem na temat tego silnika to zrezygnowałem. No i spalanie przy dzisiejszych cenach paliwa. Dynamika fajna póki coś nie walnie. Ale Twoja kasa i Twój wybór. Wykup raport. Ja wtedy tak zrobiłem i miał być nie bity a był i jakoś dziwnie przez 4 lata licznik cofnął się o 30 tyś.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Popik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: Peugeot 406
  • Miejscowość: Krakow
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2245 dnia: Marzec 06, 2022, 22:49:45 »
Czemu na bank cofnięty? 176 000 / 12 lat = ok. 15 000 / rok. Chyba nie tak źle...
15kkm to może się robi w Polsce, ale nie na zachodzie i nie z takim silnikiem. Zejdź na ziemię. Jskja kupowałem swoją to też oglądałem taką wersję i 4 lata temu też na liczniku było coś koło tego stanu, ale jak poczytałem na temat tego silnika to zrezygnowałem. No i spalanie przy dzisiejszych cenach paliwa. Dynamika fajna póki coś nie walnie. Ale Twoja kasa i Twój wybór. Wykup raport. Ja wtedy tak zrobiłem i miał być nie bity a był i jakoś dziwnie przez 4 lata licznik cofnął się o 30 tyś.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Dobry pomysł z tym raportem.

Auto niby z polskiego salonu, więc może przebieg się jednak będzie zgadzać...

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2246 dnia: Marzec 07, 2022, 16:52:25 »
Raport, to podstawa. Niby auto z Polski, więc może i ten przebieg oryginalny. Jednak śmieszy mnie stwierdzenie, ze auto bezwypadkowa, a tu wgniotka na klapie i przejechany prawy tylny bok. Może to nie wypadek, tylko obcierka ale auto do naprawy blacharskiej, więc stwierdzenie bezwypadkowy jest na wyrost. Prawy przedni błotnik też z zaprawkami. Czytałem, ze nieraz łuszczy się lakier ale wtedy lepiej było zrobić zaprawkę lakierem, bo przecież błotnik powinien być w ocynku. Chyba, ze nie jest oryginalny i stąd jakaś farba antykorozyjna. Pamiętaj, ze w raporcie nie będzie wzmianki o naprawach blacharskich jeśli nie były robione w autoryzowanym serwisie. Ponadto jeśli auto jest cały czas w Polsce, to w ogóle nie będzie żadnych informacji z lat kiedy jeszcze u nas nie prowadziło się centralnego rejestru.
Dla mnie gra nie warta świeczki.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 087
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2247 dnia: Marzec 07, 2022, 17:14:53 »
Wypadek a szkoda parkingowa to dwie różne sprawy. Według takich interpretacji to każde jest wypadkowe, bo np. jest jedno wgniecenie w drzwiach lub głębsza rysa.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2248 dnia: Marzec 07, 2022, 17:32:13 »
Ale to nie jest głębsza rysa, ze ktoś wózkiem pod marketem przejechał i można to jakoś zaprawką zrobić i wypolerować. Błotnik jest trochę przejechany i bez szpachli się nie obejdzie, a wtedy, przy odsprzedaży, to wyjdzie i ciężko napisać, ze bezwypadkowy. Tak można napisać, powiedzieć, że obcierka parkingowa i błotnik szpachlowany i lakierowany tylko czy kupujący w to uwierzy? Poza tym, co to jest auto powypadkowe? Jak pół przodu było skasowane?
Tak czy siak, ja bym się w to nie pchał. Za dużo tych mankamentów.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2249 dnia: Marzec 07, 2022, 18:37:30 »
Podzielam zdanie Andrzeja. Oglądam na znanym kanale YT Doman Project, jakie auta i w jakim stanie człowiek naprawia, to szacunek. Laik nie ma pojęcia jak można auto przywrócić do stanu przed wypadkiem, trzeba mieć pojęcie i odpowiednie narzędzia. Bez rozebrania auta, kupujący nawet nie będzie wiedział jak auto wyglądało przed naprawą. Miałem podobną obcierkę jak ta C5, ta sama strona, wymieniony błotnik, bo tak było zwyczajnie lepiej dla warsztatu, po to zresztą są ubezpieczenia OC/AC. Gdybym sprzedawał swoje auto, to mam w nosie co gada pod nosem kupujący, nie podoba się stan zewnętrzny, szerokiej drogi, przyjdzie następny i będzie zadowolony ze stanu technicznego, bo nie czekam na awarię, tylko wyprzedzam co się może zdarzyć, pilnuję wymian i przeglądów. Jak ktoś szuka igły, to niech idzie do salonu, wśród 10-cio i więcej letnich aut trzeba mieć świadomość, że coś może się zdarzyć, w szczególności, gdy przysłowiowy Janusz skrobał się po d...pie , jak trzeba było coś zrobić. Z przebiegami też bym nie demonizował, bo jeszcze kilka lat temu diesel był dobrym wyborem do miasta, jeśli ktoś robił 15 kilometrów w jedną stronę, realnie rocznie wychodziło z kilkoma dłuższymi trasami ok 12-15tys. O stan techniczny trzeba dbać, a stan wizualny to kwestia drugorzędna, jak ktoś jest estetą, zawsze może to i owo poprawić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2022, 18:53:15 wysłana przez Daniel Bakiera »