Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu  (Przeczytany 3014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Dereziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Zwoleń
  • Posiadany samochód: C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: Zwoleń
Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu
« dnia: Listopad 19, 2022, 16:06:54 »
Witam,mam taki problem z zawieszeniem w swojej C5,mianowicie od dwóch tygodni zauważyłem,że spaliło mi bezpiecznik od zawieszenia 40a.
Stało się po tym jak obniżyłem auto na maxa w dół dolałem płynu troszkę podniosłem auto do pozycji do jazdy wyłączyłem auto poszedłem do domu a gdy wróciłem i odpaliłem to zaczęły mi migać wszystkie 4 diody od zawieszenia i zawieszenie już nie działało czyli przepalilo bezpiecznik,wymieniłem i wszystko było dobrze przez dwa tygodnie,a przedwczoraj musiałem koło tylne zdjąć oczywiście podniosłem na maxa zawieszenie wymieniłem koło opóściłem do pozycji do jazdy wyłączyłem auto a rano gdy odpaliłem i znowu ten sam temat zawieszenie nie działa znowu przepalony bezpiecznik 40a,czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
Czy ja czegoś nie wiem?nie można no wyłączać silnika na podniesionym lub obniżonym zawieszeniu?

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2022, 17:07:10 »
Musisz zdemontować pompę i dobrać się do części elektronicznej (zdejmuje się dekielek). Pewnie wszystko będziesz miał uwalone w starym smarze. Wystarczy wyczyścić i złożyć na nowo. Możliwe że do wymiany będą szczotki ale to już ocenisz po otwarciu dekielka. Tu na forum widziałem kiedyś zdjęcia rozebranej pompy, jak znajdę to wkleję link.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 075
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2022, 20:29:10 »
Nie do części elektronicznej... A do silnika elektrycznego pompy, temat znany. Warto też odizolować dekielek jakimś plastikiem, często mocowanie szczotek dotyka go i robi zwarcie przez które palą się bezpieczniki.

 Nie warto przeciągać naprawy tego gdyż w pewnym momencie spalą się tranzystory sterujące.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2022, 14:42:41 »
Część elektroniczna - znaczy ta płytka pod dekielkiem a nad silnikiem elektrycznym z szczotkami. U mnie w aucie była cała polepiona smarem i brudem.
Zresztą tu jest filmik który wszystko wyjaśnia : https://www.youtube.com/watch?v=E93bnF0dWRs

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 075
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2022, 17:08:38 »
To nie jest część elektroniczna tylko elektryczna. To duża różnica.  ;) Częścią elektroniczną jest sterownik umieszczony na bloku hydraulicznym.

Offline Łukasz Dereziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Zwoleń
  • Posiadany samochód: C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: Zwoleń
Odp: Pali bezpiecznik po obniżaniu i podnoszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2022, 20:16:12 »
Auto już odebrałem od mechanika który zajmuje się tylko Citroenami rozebrał pompę wyczyścił ponieważ była Bardzo brudna,syf i był olej dlatego wywalało bezpiecznik,po wyczyszczeniu jak na razie wszystko ok,przy okazji przejrzane zawieszenie i poprawione
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2022, 12:18:17 wysłana przez Łukasz Dereziński »