Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?  (Przeczytany 1275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Krawiecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Posiadany samochód: c5 mkI 2.0 16v i 2.2 Hdi Lift
[Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?
« dnia: Czerwiec 04, 2011, 14:22:37 »
Jak już koledzy zapewne zauważyli prace przy przekładce MKII postępują. Pytanie jest:
Jak zdemontować przekładnie kierowniczą? Oczywiście nie chodzi mi o podpowiedź z 2ma śrubami od dołu czy też odpięciem węży czy odkręceniem kolumny.
Pytanie jak wyjąć po odkręceniu? Czy naprawdę niezbędne jest wyjęcie silnika albo odkręcenie belki zawieszenia(nie wiem czy to poprawna nazwa)?

Offline Grzegorz Krawiecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Posiadany samochód: c5 mkI 2.0 16v i 2.2 Hdi Lift
Re: [Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:37:20 »
Czy naprawdę nikt nie wymieniał z Was przekładni w swoim C5?
Problem czy zrzucać belkę zawieszenia do której jest mase rzeczy zamontowane czy da się jakoś sprytnie to obejść. Zastanawiam sie czy aby nie trzeba rozmontować przekłądnie i wtedy wyjdzie bez demontażu belki zawieszenia?
A może ktoś dysponuje serwisówką i by podesłał odpowiedni kawałek?
Pomocy ! ! !

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2011, 15:44:41 »
Demontaż przekładni
Jakbyś jeszcze coś potrzebował daj znać
Pozdrawiam

Offline Grzegorz Krawiecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Posiadany samochód: c5 mkI 2.0 16v i 2.2 Hdi Lift
Re: [Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2011, 23:26:23 »
dziękuje za zainteresowanie się tematem i POMOC. Dzis wyszarpałem angielską maglownice ale musiałem przyciąć diaxem trzpień od strony kolumny około 3 cm ale europejska przekładnia nie chciala wejść. Ten PDF podpowiada wiele. Wiem przynajmniej co luzować i opuścić i rano działam dalej. Zdam relacje

Offline Sławomir Gawroński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK I 2.0HPi 139KM
  • Zainteresowania: Citrolandia
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2011, 18:12:20 »
No to masz trochę zabawy. Ja przekładałem z teściem C5 MK 1, przekładałem dodatkowo wszystkie wiązki (bo były delikatne różnice) , silnik i skrzynię. Pierwotnie było 2.2 teraz jest 2.0 HDI
Citroen C5 2,0 HPi MK1 139KM - 2002
Był:
Citroen C5 2HDi MK1 110KM bez FAP - 2003
Citroen Zx 1.4 - 1994

Diagnostyka Citroen/Peugeot - Cz-wa

Offline Grzegorz Krawiecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Posiadany samochód: c5 mkI 2.0 16v i 2.2 Hdi Lift
Re: [Mk2] jak zdemontować przekładnie kier.?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2011, 22:57:58 »
Zrobione !!!
Jeżeli ktoś chce skorzystać z tej serwisówki (pdf) to musi się przygotować na to iż teoria ma się nijak z praktyką.
Żeby wsadzić przekładnie jest naprawde sporo roboty bo "kołyska" wcale nie chce sie dać odchylić po odkreceniu śrób pokazanych w serwisówce. Trzeba poodkerecać sporo, sporo więcej i dodatkowo łomem odchylać ją w dół. Ja przekladnie wkładałem nie lewą a prawą stroną bo bardziej da się odchylić kołyskę z tej strony a pozatym da radę przekładnie wsadzić pod kątem. Faktycznie osłona termiczna musi być przykecona dopiero jak przekładnia jest na miejscu, tak samo przewody.
Mam natomiast 1 problem. Przewody które odchodzą od przekladni są inne podejrzewam że nie od 3+ (sport) ja planuje podłaczyć przewody tak samo jak miałem w wersji angielskiej czyli jeden w rejony chlodnicy (ten jest identyczny) a 2gi podłacze do pompy (musze przerobić końcówkę przewodu od strony pompy i wymyślić mocowanie przewodu podrodze bo narazie wychodzi mi pod miską olejową a też nie chcę giąć za bardzo)