Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Oświetlenie kabiny - pod deską rozdzielczą - nie świeci z pozostałymi  (Przeczytany 2200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Sroka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk1 2.0 16V LPG
  • Miejscowość: Piła
Witam ponownie.
Nie wiem co się stało z poprzednią wiadomością, żadnego powiadomienia nie dostałem - zniknęło.
Ponawiam zatem.

Zainstalowałem seryjne oświetlenie kabiny pod deską rozdzielczą, zgodnie z instrukcją odszukałem odpowiednie kable, wszystko przebiegło pomyślnie, podłączyłem...i niestety nic się nie dzieje. We wtyczkach nie ma prądu. Uprzedzając pytania, tak pozostałe lampki wewnętrzne świecą, bagażnik też. Czy macie jakąś wiedzę dotyczącą aktywacji tej części wiązki w Lexii, ew. jakiś dodatkowy bezpiecznik? Czyżby w wersji VSX wiązka oświetlenia  pod deską była martwa? Z góry dzięki za sugestie.
O moim C5 więcej tutaj: Motoskwer

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Odpowiem tak jak poprzednio - u mnie w Peugeocie jest opcja w BSI do ustawienia. Pierwsza od góry na screenie poniżej.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Rafał Sroka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk1 2.0 16V LPG
  • Miejscowość: Piła
No dziękuję. Cenna informacja. Tyle, że tam chodzi chyba o lampki progowe (drzwi), choć to może być wspólny moduł. Muszę przeryć Lexię. Mam nadzieję, że się uda. Dziękuję.
O moim C5 więcej tutaj: Motoskwer

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Tak opcja jest lampek w progach, ale to może być wpięte razem (musiałbym w schemat spojrzeć). Przejrzyj opcje klienta w BSI.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Rafał Sroka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk1 2.0 16V LPG
  • Miejscowość: Piła
Tak zrobię. Przymierzam się też do instalacji lampek progowych i spodziewałem się, że mogę mieć taki problem. Musi być tak jak mówisz - to jeden moduł. Będę szukał. Dziękuję.
O moim C5 więcej tutaj: Motoskwer

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Montowałem obie lampki u siebie nad nogami i na drzwiach i nic nie musiałem programować poprzez komputer,działało na zasadzie plug&play.

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
u mnie również wiazka w drzwiach jest martwa;/ . W lex nie natchnąłem sie na wybór owej funkci musze chyba skrupulatniej przejrzec:)
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Cytuj

Rafał Liszkowski napisał:
u mnie również wiazka w drzwiach jest martwa;/ . W lex nie natchnąłem sie na wybór owej funkci musze chyba skrupulatniej przejrzec:)


Może w C5 funkcji nie ma widocznej w lexii - tak jak aktywacja "Check control" - nie było tego w PP2000 dla 406, ale za pomocą lexii dla C5 mkI bez problemu dało się włączyć. :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Rafał Sroka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk1 2.0 16V LPG
  • Miejscowość: Piła
Czekaj czekaj, nic nie rozumiem. Sugerujesz, że można spróbować Proxią dłubać C5?
Przeglądałem kalkulatory Lexii jakiś czas temu, ale nie wpadło mi w oko nic o aktywacji oświetlenia :/
O moim C5 więcej tutaj: Motoskwer

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Cytuj

Rafał Sroka napisał:
Czekaj czekaj, nic nie rozumiem. Sugerujesz, że można spróbować Proxią dłubać C5?


Proxia to narzędzie citroenowe, które było przez pewien czas rozwijane równolegle z lexią ale przez innego producenta. Ja mówię o Peugeot Planet 2000. :) Dłubanie jest jak najbardziej możliwe, o ile wybierzecz "równorzędny" model/rocznik.  :)

Niektóre testy nie działają tak jak powinny ze względu na inny osprzęt - na przykład wykonanie testu kontrolek w 406 za pomocą opcji w Lexii dla C5 powoduje, że kontrolki owszem zapalają się, ale nie wszystkie, test wskazówek nie robi nic. Natomiast np wyświetlacz EMF jest praktycznie ten sam, BSI prawdopodobnie zbliżone jeśli nie takie same itp...

Cytuj
Przeglądałem kalkulatory Lexii jakiś czas temu, ale nie wpadło mi w oko nic o aktywacji oświetlenia :/



W Peugeot Planet 2000 mam to w BSI -> Opcje klienta, zresztą na ekranie, który wrzuciłem widać ścieżkę po lewej stronie.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Kamil Zajda

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Skąd: Oświęcim
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK II, 2.0i LPG 16V , 2004r.
  • Miejscowość: Oświęcim
Witam. Czy komuś udało się rozwiązać problem z brakiem prądu w przewodach pod deską i w drzwiach?
Pozdrawiam ;)

Offline Julian Gonet

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Poznan - Oborniki
  • Posiadany samochód: C2 1.1, C5 2.0i, C5 HPi były: AX,BX,2szt. ZX
  • Zainteresowania: elektronika, trabanty
  • Miejscowość: Poznan - Oborniki
Odp: [Mk1] Oświetlenie kabiny - pod deską rozdzielczą - nie świeci z pozostałymi
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2018, 22:58:25 »
Odkopuję.
rocznik 2004 z czerwca ale nie exclusive (np czujnik od stopu czteroprzewodowy)

Biała wtyczka pod tapicerką drzwi - tam pojawia się napięcie po otwarciu drzwi  i znika od razu po zamknięciu (bez powolnego wygaszania).  W samej tapicerce brak otworu na lampkę.

Biała wtyczka (identyczna jak w drzwiach)  ukryta w dolnej części słupka A - według sedre (nr przewodów) to oświetlenie wnęki nóg -czyli to to. Ale tak samo brak napięcia po otwarciu drzwi.

Będę rozkminiał - druciarstwa nie lubię. Komputer z sedre - padła grafa.