Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]  (Przeczytany 1784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« dnia: Sierpień 11, 2012, 11:24:41 »
Tak mnie naszło dzisiaj, choć od dłuższego czasu obserwuję poczynania które niby miały na celu poprawę działania forum. I co? Nic, wielkie deklaracje, wielki słowa jaki to drogi w utrzymaniu jest ten serwis i ile wymaga miejsca i że nie można przenieśc się byle gdzie bo to tamto siamto.
No to skoro tyle pieniędzy administracja płaci za to co mamy to powinni się domagać zwrotu należności z przeprosinami.
Ja wiem, ja rozumiem - zamiłowanie do marki samochodu, wolontariat, szczytne cele, a z drugiej jak komuś się nie podoba to niech sobie idzie i nie wraca, ale w końcu mamy 2012 rok i jakiś poziom wypadałoby trzymać. A co mamy jeśli chodzi o realizację tych wszystkich obietnic? To samo od 2 czy 3 lat.
I gadanie o jakiś tajemniczych problemach nie do rozwiązania i przedstawianiu ile to czasu i wiedzy wymaga - nie przekonuje mnie. Jak ktoś się podjął admnistrowania takiej strony to chyba miał świadomośc z czym to się wiąże.


Nad okienkiem wpisywania postu miga na czerwono, że mooduł wyszukiwania działa doskonale, a tymczasem administracja usunęła wyszukiwarkę ze względu na problemy z wydajnością. No to jak w końcu?

Na stronie głównej forum mamy informację, że to "wersja testowa forum".
Czas najwyższy ten test zakończyć z wynikiem negatywnym.

Zauważam fakt, że forum jest mocno rozbudowane, ale dostrzegam też inne monstrualne fora które działają bezproblemowo.
I wiem też jak to wygląda od kuchni bo mam swoje forum, niszowe ale w kocim świecie znane, gdzie uzytkownicy umieszczają setki postów i zdjęć z wystaw czy zwyczajnie chwalą się swoimi kotami a nikt nie narzeka na wydajność.
Po prostu serwer musi byc dostosowany do ruchu i transferu jaki ludzie generują.

Nie uważam się za jakiegoś znawcę motoryzacji ale czasem mógłbym się podzielić tym co wiem a nie tylko domagać się żeby inni mi rozwiązali problem. Tylko jak mam się patrzeć w biały ekran i zastanawiać się czy strona się wreszcie załaduje czy może jednak nie, to mi się odechciewa. Zanim przebrnę przez działy, poddziały i wątki to musiałbym chyba urlop brać specjalnie na okoliczność umieszczenia na forum zdjęcia czy dłuższego opisu.
To zniechęca, bardzo.

Jeszcze tak odnośnie samego forum Xsary, w opisach działów mamy że moderatorami są m.in. Grzegorz Spek i Poitr Woźniak. A kto to jest ja się pytam? Kiedy któryś z nich napisał coś na forum Xsary? Kiedy zareagował na coś albo w czymś pomógł?
Żaden z nich nie ma nawet Xsary i chyba wcześniej też nie miał.
Nie mieści mi się w głowie, żeby na moim forum moderatorem mógłby być ktoś kto nie ma kota perskiego...

Wiem, "jak ci się nie podoba to nie wchodź tu". I chyba sobie odpuszczę.
Aż tak mi nie zależy.
Cześć :)

P.S. Piszę tu a nie na ogólnym do skarg bo tam już to było 100 razy i zawsze kończyło się na niczym.

damian.z1

  • Gość
Re: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2012, 16:33:24 »
niestety masz racje
porównuję z forum peugeot i tu jest klęska
jeśli to ty jesteś ten gość od opisu zmiany modelu wyświetlacza w Xsarze II to niestety forum trochę straci...

Offline Marcin Mortas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Koziegłowy
  • Posiadany samochód: Xsara I, 1.8i ASB, break, '98
  • Miejscowość: Koziegłowy
Re: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2012, 09:20:16 »
Popieram w całości, merytorycznie fajnie, ale działanie forum fatalne!
Jest: Xsara I, '98, ASB, break,
        Peugeot Boxer '98
Było: BMW, VW, PF126, PF125, Syrena, Nysa, Żuk, UAZ

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2012, 11:24:43 »
Cytuj

Marek Będkowski napisał:

Nad okienkiem wpisywania postu miga na czerwono, że mooduł wyszukiwania działa doskonale, a tymczasem administracja usunęła wyszukiwarkę ze względu na problemy z wydajnością. No to jak w końcu?


Wyszukiwarka działa i ma się dobrze - jest u dołu strony - patrz załączony obrazek. Kliknij na wyszukiwanie zaawansowane i sprawdź. :)

Cytuj
Na stronie głównej forum mamy informację, że to "wersja testowa forum".
Czas najwyższy ten test zakończyć z wynikiem negatywnym.


Administracja niestety cierppi na chroniczny brak czasu żeby przeprowadzić testy nowego forum, przekonwertować i przenieść całość treści oraz wyłączyć stare - wersja testowa, właśnie dlatego, że ma problemy z wydajnością.

Cytuj
Zauważam fakt, że forum jest mocno rozbudowane, ale dostrzegam też inne monstrualne fora które działają bezproblemowo.



Jakieś konkretne przykłady poparte liczbą postów, użytkowników i hostowanych plików?


Cytuj
I wiem też jak to wygląda od kuchni bo mam swoje forum,


Stawiałeś od zera, czy użyłeś gotowych skryptów? U Ciebie jest: 20 podforów, "użytkownicy napisali 127864 postów, tematów 3317 Mamy 1937 zarejestrowanych użytkowników" - porównaj to teraz z liczbami na tym forum. Nie czepiam się, ale jak ruch mniejszy to i forum płynniej chodzi. :)


Cytuj
Jeszcze tak odnośnie samego forum Xsary, w opisach działów mamy że moderatorami są m.in. Grzegorz Spek i Poitr Woźniak. A kto to jest ja się pytam? Kiedy któryś z nich napisał coś na forum Xsary? Kiedy zareagował na coś albo w czymś pomógł?
Żaden z nich nie ma nawet Xsary i chyba wcześniej też nie miał.
Nie mieści mi się w głowie, żeby na moim forum moderatorem mógłby być ktoś kto nie ma kota perskiego...


Skoro widnieli jako moderatorzy to ktoś ich kiedyś nominował, bądź sami się zobowiązali. To od was zależy kto będzie moderował - zgłoście wniosek i propozycje - bez problemu mogą być nowi moderatorzy, tylko, że nikogo chętnego jakoś nie ma. Poza tym - nie byli jedynymi moderatorami. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2012, 11:56:32 »
Hm,

Moim zdaniem organizacja oraz prędkość działania pozostawia co nieco do życzenia.
Ciężko zaadoptować przykład z innego forum (gdzie na przykład jest tematyka tylko jednego modelu), lecz wydaje mi się, że można by spróbować zrobić tu reorganizację. Trzeba by było tylko przysiąść i uzgodnić wspólne rozwiązanie. Cel do którego dążyli by wszyscy moderatorzy / administratorzy.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2012, 12:23:55 »
Cytuj

Bartek Jaszkul napisał:

 Trzeba by było tylko przysiąść i uzgodnić wspólne rozwiązanie. Cel do którego dążyli by wszyscy moderatorzy / administratorzy.


I tu leży problem - co z tego, że mod/admin uzgodni jak za chwilę poiawią się narzekania a czemu jeszcze nie ma "tego" podforum.


Z rozbudowaną ilością podforów (potforów ręcz :) jest problem, bo użytkownicy mają potem dylemat w którym umieścić swój temat jeśli dotyczy on np jednoczeńie elektryki i mechanik, albo silnika i nadwozia. Z propozycją utworzenia podforum należy zgłosić się do moderatora działu (założyć wątek i zaprosić innych do dyskusji) - jeśli większość przystanie na nowy podział, to nie ma problemu aby dodać podforum - o ile jest to robione z głową a nie na hura i 200 podforów. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Zaczynam mieć dość takiego forum [długie]
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2012, 21:53:50 »
No widzisz i tu znowu nie do końca tak jest.
Bo Xsara i Xantia dzieliły silniki diesla dlaczego zatem nie warto wymieniać się spostrzeżeniami wspólnie na jakimś podforum...
Tutaj jest wiele pytań, mało zaś odpowiedzi. Ich trzeba by poszukać.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM: