Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi  (Przeczytany 2080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
[mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« dnia: Październik 13, 2011, 15:43:42 »
witam,
jakieś 3 miesiące temu miałem wymieniane sprzęgło i dwumas i od samego początku wyczuwalne były wibracje pedału sprzęgła podczas jady, mechanik zalecił lekkie przypalenie tarczy żeby się ułożyło. no to rozwiązanie nie pomogło. czasem wibruje mocno czasem słabiej czasem wcale. co może być przyczyną tych wibracji ? czy jest to szkodliwe dla skrzyni i silnika ?

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2011, 19:55:05 »
Nie chcę siać paniki, ani udzielać nieprawdziwych informacji, ale mój mechanik powiedział mi kiedyś, że jeżeli po wymianie sprzęgła pedał mocno drga, to może znaczyć, że sprzęgło jest uszkodzone fabrycznie i oddaje się takie sprzęgło na gwarancję do producenta i dostaje się nowe. Podobno to się czasami zdarza. Zaznaczam, że nie jestem kompetentny, aby udzielać takich informacji. Powtarzam tylko to, co usłyszałem od mechanika.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2011, 20:49:14 »
Też kiedyś o tym słyszałem,podobno wtedy koło sprzęgła jest jakby niedoważone i wpada w rezonans,coś na podobnej zasadzie jak nie wyważone koło,i wtedy czuć na kierownicy drgania.Ale głowy i innych części ciała nie dam sobie za to obciąć co słyszałem,trzeba szukać odpowiedzi u mechanika z prawdziwego zdarzenia.Michał proponuję Ci podjechać do jakiegoś mechanika,ale nie tego co robiłeś u niego sprzegło tylko jakiegoś innego,bo ten co Ci robił to powie że jest dobrze jak to zazwyczaj bywa aby umyć ręce.Pozdro

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2011, 21:40:08 »
Bardziej boje się że to może być dwumasa. Wszystko kupilem oryginalne w aso luc'a. To dziwne bo raz drga raz nie. Trzeba będzie to sprawdzić tylko szkoda że tyle roboty jest z wyciagnieciem skrzyni

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2011, 21:40:47 »
Bardziej boje się że to może być dwumasa. Wszystko kupilem oryginalne w aso luc'a. To dziwne bo raz drga raz nie. Trzeba będzie to sprawdzić tylko szkoda że tyle roboty jest z wyciagnieciem skrzyni

Offline Piotr Paździor

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kraków/Lublin
  • Posiadany samochód: C5 Mk I Break 2004r. 2.0 16v AL4 + LPG STAG Premium
  • Miejscowość: Kraków/Lublin
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2011, 23:21:03 »
Ewentualnie sprawdź jeszcze poduszki mocujące zespół napędowy, tą przy skrzyni zwłaszcza.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2011, 09:02:58 »
cuda cuda wczoraj ni z gruchy ni z pietruchy sprzęgło zaczęło mi łapać wyżej i mniej wibrować.
główna poducha po stronie rozrządu wymieniona trochę walnięta jest ósemka ale się to wymieni.
nie wiem czy takie wibracje mogą coś uszkodzić czy co ?

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [mk2] po wymianie sprzęgła i dwumasy drga pedał 2.0 HDi
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2011, 19:18:24 »
Mogą uszkodzić docisk sprzęgła,ale na to reguły nie ma,raczej bez rozbiórki i oceny części raczej nic się nie zrobi,tylko komfort jazdy jest nie fajny przez to.