Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Silniczek krokowy  (Przeczytany 3160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
[MkI] Silniczek krokowy
« dnia: Wrzesień 30, 2012, 16:55:07 »
Witam !!
Czy wymieniał ktoś z was silniczek krokowy? Wiem że operacja wymiany jest banalnie prosta ale pytanie czy później nie należy przeprowadzać niepojętej prze zemnie adaptacji przepustnicy? Proszę o odpowiedź. Ciągle borykam się z problemem spadających obrotów w moim C5 ostatnio nawet zaczął gasnąć i ciężko jakoś pali z rana. Nie wiem co mu się stało.

Marek_S

  • Gość
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2012, 18:16:05 »
Niekoniecznie to musi być silnik krokowy , powinien sam się zaadoptować . Przed wymianą raczej bym go zweryfikował.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2012, 20:35:29 »
Zasadnicze pytanie czy w twojej C5 występuje silnik krokowy , jeśli przepustnica wygląda jak na zdjęciu to nie ma krokowca , zdemontuj dolot powietrza i zobacz czy jest czysto w przepustnicy jeśli masz przepustnicę mechaniczną na linkę to silnik krokowy występuje i przepustnica nie wymaga adaptacji tylko regulacji.
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2012, 19:34:00 »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Silnik krokowy jet na pewno bo już się do niego przybrałem. Ale po zamontowaniu nowego Cytryna oszalała trzymała obroty 4 tyś ciągle dlatego wróciłem do poprzedniego krokowca i zastanawiam sięczy ta adaptacja nie jest potrzebna. Robiłem to na podłączonym aku może w tym tkwi błąd?? Kolego Marku co sugerujesz? Powiem tak miałem mały wyciek pod autem i oddałem auto do mojego zaufanego mechanika. Co się okazało puściło kilka uszczelek między innymi na wale więc auto kilka dni u niego postało. Po odebraniu samochodu wszystko pięknie ładnie no ale pojawił się problem z tymi obrotami. Co mógł mój mechanik spieprzyć prze demontażu powiedzmy skrzyni biegów? A może przestawił mi rozrząd i dlatego mam takie poroblemy? tym bardziej że zaczął również gorzej palić przy pierwszym porannym rozruchu. Może jakieś sugestie??

sewcio1

  • Gość
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2012, 21:23:36 »
To napewno nie przestawiony rozrzad, też borykam sie z tym problemem, dam znać co było u mnie.

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2012, 15:55:22 »
Faktycznie rozrząd jest ustawiony poprawnie. Silnik krokowy wymieniony, przepustnica wyczyszczona, sondy lambda działają prawidłowo. W poniedziałek prowadzę do elektryka który ma sprawdzać wszystko po kolei. Zobaczymy co będzie. Puki co ręce opadają.

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2012, 18:43:38 »
Apropo wymienionego krokowca. Ty sam wymieniałeś jak rozumiem.
Wczoraj był u mnie szwagier i mi opowiadał o przygodach z audi a3. Dosłownie dentyczne objawy...nie trzymała obrotów to wymienili krokowca. Po wymianie obroty wskoczyły od razu na ok.4000 i nie spadały ani na chwilę. Grzebali, szukali, nic nie wymyślili więć wstawili starego krokwca. Pojechał do innego fachowca, który miał takie samo audi. Podmienili krokowca i było ok. Pojechał więc do sklepu, wymienił krokowca, zamontował i po problemie.

Może spróbuj reklamować silniczek krokowy i wymienić na inny, albo przynajmniej podmienić na chwilę i zobaczyć czy będzie działało.
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Marek_S

  • Gość
Re: [MkI] Silniczek krokowy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2012, 19:24:52 »
1- weryfikacja czy działa
można to prosto zrobić poprzez wymontowanie silniczka , wsadzenie do wtyczki , zapalić silnik a bajpas przydławić palcem i szmatą . Silnik powinien się wysuwać i wsuwać podczas ręcznej regulacji obrotów (palcowej)
2- ustawić wstępnie silnik  na 14 kroków .
3- adaptacja , zdjąć klemę i założyć  powinien wykonać ruch wstępny