Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: NIE CZYTAJ TEGO !!!  (Przeczytany 12814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
NIE CZYTAJ TEGO !!!
« dnia: Luty 06, 2020, 12:58:38 »
Ponieważ często zdarza się, że nowe tematy powstają jak grzyby po deszczu, a tematy wątków powtarzają się jak wiosna zimą - postanowiłem napisać instrukcję korzystania z wyszukiwarki ponieważ najwidoczniej wiele osób ma z tym problem.

W związku z tym, Drogi Użytkowniku, proszę abyś przed założeniem nowego tematu, spróbował wyszukać podobnego - być może odpowiedź na Twoje pytanie gdzie już tutaj jest.

Aby wyszukać danego tematu, postu, problemu na forum - kliknij w "Szukaj" na żółtym pasku na górze:



Po wejściu do strony wyszukiwania wystarczy że wpiszesz szukane słowo i naciśniesz przycisk "Szukaj"



Taki wynik jest zazwyczaj nie zadowalający, ponieważ dane wyszukiwane są w całym forum i są ograniczone ilościowo - w innym przypadku mogłoby to "zabić" serwer.
Ale mamy możliwość tzw. wyszukiwania zaawansowanego - otwiera się ono po kliknięciu w napis "Szukanie zaawansowane"



Po wyświetleniu formularza wyszukiwania zaawansowanego mamy dodatkowe możliwości:



  • wybór autora tematu - "Wysłane przez"
  • "Porządek wyszukiwania" - czy najpierw mają zostać zostać wyświetlone tematy najbardziej trafne, najdłuższe, najnowsze itd.
  • "Pokaż wyniki jako wiadomości" - opcja umożliwia od razy wyświetlenie znalezionego tematu wraz z treścią
  • "Tylko tematy wątków" - opcja ogranicza wyszukiwanie tylko do znalezienia szukanego słowa w temacie

Najważniejsze jednak jest wyszukiwanie w odpowiednim dziale. W tym celu należy najpierw odznaczyć "ptaszka" przy napisie "Zaznacz wszystko" a następnie kliknąć na "plusik" aby rozwinąć listę działów:



Po tym wystarczy odszukać w którym dziale chcemy szukać i zaznaczyć "ptaszkiem" - w poniższym przykładzie wybrano obecny dział - C5 X7. Następnie dla ułatwienia zwinąć listę działów na "minusiku":



Można oczywiście zaznaczyć kilka działów aby poszerzyć przeszukiwanie. Po tym nie pozostaje nic innego jak nacisnąć przycisk "Szukaj"



Po tym nie pozostało nic innego jak pogratulować, bo właśnie wyszukałeś 43 tematy w dziale C5 X7 które w treści tytułu posiadają słowo kluczowe "fotel"
Wystarczy z wyników wyszukać najbardziej odpowiedni temat i kliknąć w link aby wyświetlić temat:



Oczywiście to nie wszystko - najlepiej byłoby, abyś w najbardziej pasującym temacie, zadał Twoje pytanie - pod warunkiem że wcześniej nie udzielono na nie odpowiedzi.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 070
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: NIE CZYTAJ TEGO !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2020, 21:45:56 »
W C5 x7, który jest od 12 lat na rynku, raczej już napisano wszystko na tym forum. Sam się dziwię jak pojawiają się nowi z "odkrywczymi" pytaniami. Chociaż w sumie ciężko mówić o zdziwieniu w takiej sytuacji, raczej łapie mnie nerw, bo robi się bałagan zamiast kompendium wiedzy o modelu.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Włodzimierz Rogowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDI RHH 163km 2013r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: NIE CZYTAJ TEGO !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2020, 21:53:25 »
Teraz nie będę mógł używać szukajki bo wyjdzie na jaw, że to przeczytałem :/