Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?  (Przeczytany 4692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« dnia: Sierpień 09, 2008, 17:37:14 »
Witam,

Interesuje mnie podmiana tylniej kanapy na taką z zagłówkami i podłokietnikiem - a takie występują chyba tylko w wersji przesuwnej.

Jakie dodatkowe elementy bym musiał zakupić aby zamontować to u siebie, gdzie oryginalnie kanapa jest nieruchoma? Czy jest to w ogóle możliwe? (np bez spawania itd.)

A może ma ktoś na sprzedaż ładną kanapę do tyłu z zagłówkami i podłokietnikiem? (najlepiej w welurze) :)

pozdrawiam!

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2008, 17:57:58 »
różnica jest w sposobie składania - przesuwana jest przesuwana ;) i składa się tylko oparcie. Będziesz więc musiał przykręcić prowadnice. Jak to dokładnie wygląda nie wiem, jeszcze nie miałem przyjemności tego rozbierać.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline pawel m

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: grainfenberg
  • Posiadany samochód: zx 1,4i + lpg
  • Zainteresowania: rybki, wetereny
  • Miejscowość: grainfenberg
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2008, 10:57:30 »
pasuje wsio okej, tylko sporo grzebania, przykreca sie prowadnice, które sa przy  kanapie....otwory są, wiec żaden problem...

  • Gość
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2008, 11:33:18 »
byłoby super.

Mógłby ktoś zrobić zdjęcie u siebie zamontowanej takiej kanapy? chciałbym bliżej zobaczyć te prowadnice i mocowania oparcia.

pozdrawiam

  • Gość
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2008, 22:51:06 »
Podjedź do mnie to sobie oblookasz :)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2010, 07:01:51 »
Da się zrobić bez problemu u siebie zrobilem. Byly nawet otory fabrycznie, więc tylko nalezalo przykrecic. Tylko jest problem z wykladzina bagaznika bo ona nie jest przystosowana do do tej kanapy..:)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2010, 20:23:18 »
wykladzina to nie powinien byc problem, do przesuwanej kanapy powinien byc taki kawalek pseudopodlogi, ktory tez sie przesuwa, przedluzajac oryginalna tapicerke bagaznika. Nigdzie wiec gola blacha nie wystaje. Przy okazji - do takiej kanapy powinny byc rowniez takie malutkie roletki, ktora sie zawiesza jako przedluzenie polki, gdy kanapa jest odsunieta.
Chyba ze celem samym w sobie jest podlokietnik, a nie przesuwanie kanapy, wtedy te detale nie maja znaczenia.
Ja w pierwszym ZXie mialem suwana, a drugim nie mam (w kombi bez sensu, bo siedzenia sie nie skladaja przy suwanej, tylko oparcia). I wg mnie bardziej przydaje sie porzadne skladanie, niz suwanie. Wiele razy psioczylem gdy chcialem cos przewiezc. Na dodatek mialem oparcia z garbami, wiec mialem problem zeby zlozyc oparcia z tylu przy odsunietych przednich fotelach. Generalnie zamysl fajny, ale ergonomia do bami... ;-)
Tak wiec przemysl czy aby na pewno warto.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:24:01 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
wykladzina to nie powinien byc problem, do przesuwanej kanapy powinien byc taki kawalek pseudopodlogi, ktory tez sie przesuwa, przedluzajac oryginalna tapicerke bagaznika. Nigdzie wiec gola blacha nie wystaje. Przy okazji - do takiej kanapy powinny byc rowniez takie malutkie roletki, ktora sie zawiesza jako przedluzenie polki, gdy kanapa jest odsunieta.
Chyba ze celem samym w sobie jest podlokietnik, a nie przesuwanie kanapy, wtedy te detale nie maja znaczenia.
Ja w pierwszym ZXie mialem suwana, a drugim nie mam (w kombi bez sensu, bo siedzenia sie nie skladaja przy suwanej, tylko oparcia). I wg mnie bardziej przydaje sie porzadne skladanie, niz suwanie. Wiele razy psioczylem gdy chcialem cos przewiezc. Na dodatek mialem oparcia z garbami, wiec mialem problem zeby zlozyc oparcia z tylu przy odsunietych przednich fotelach. Generalnie zamysl fajny, ale ergonomia do bami... ;-)
Tak wiec przemysl czy aby na pewno warto.


No u mnie jest gola blacha jak kanape przysune na maks do przednich siedzien i zostaje roznicy i robi sie taki row z 10cm miedzy ta blacha w wykladzina co jest wyzej...Troche jest wykladziny jest zakonczonej listwa platikowa ale nie ma do czego tego przyczepic Zastanawiam mnie jeszcze jedna rzecz bonikt na forum do tej pory nie odpowiedzial, do czego sluzy ta dzwignia metalowa po sroduku tylnej kanapy zaraz po lokietnikiem oslonieta skora....

Offline Bartosz Bakuła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Miami '96 1,9D
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:41:15 »
Jacek ma racje, suwana kanapa to bezsens bo teraz się mówi " a nic takiego nie będę woził... itp" a potem będzie kupe nerwów, "po co wymieniałem kanapę!?" ale to moje zdanie. fajny pomysł z przesuwaną kanapą ale bardzo niepraktyczny

Przeniosłem Wam Miami do Warszawy ;)

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2010, 11:05:37 »
jesteś w błędzie
suwana kanapa w aucie osobowym jest bardziej funkcjonalna od skladanej
swoja droga suwana tez mozna zlozyc jednak nie tak bardzo jak normalna. w kombi to by byla porazka taka kanapa
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2010, 18:31:19 »
jak sam widzisz, dla jednego bardziej praktyczna dla drugiego mniej. Ale mi nawet nie chodzilo o sam pomysl suwanej kanapy, co jego realizacje. Po pierwsze to wlasnie 'niepelne' skladanie, po drugie - jak tez pisalem - mialem kanape z garbami zamiast zaglowkow, i przy odsunietych fotelach przednich w ogole nie moglem jej polozyc, bo te garby wadzily. wiec od strony ergonomii to slabiutko...
Ujme to tak, wiecej razy przeszkadzalo mi slabe skladanie niz korzystalem z mozliwosci przesuniecia. Przesunac to ja bym wolal do tylu, zeby wiecej miejsca na nogi bylo ;-) Bardzo sie ciesze ze w kolejnym ZXie mam normalnie skladana kanape. Inna sprawa ze w kombi mam jednak wiekszy bagaznik, wiec nie potrzebuje tych paru cm z odzysku ;-)

pozdrawiam
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Przesuwna tylna kanapa w miejsce nieprzesuwnej. Możliwe?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2010, 18:34:12 »
To by znaczylo ze brakuje Tobie tego elementu ktory wlasnie powinien przeslonic ten 'row'. Powinien byc na stale domocowany do kanapy i wykonczony tapicerka bagaznika.  Oraz - jak pisalem - takie zaslonki u gory, zeby uzupelnic przerwe miedzy oparciem i tylna polka.
Co do dzwigni to nie mam pojecia, nie kojarze niczego takiego, ale ZXa z taka kanapa mialem wiele lat temu, wiec wiesz...
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)