Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Montaz tylnych glosnikow w kombi  (Przeczytany 3906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotr janowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: wałcz
  • Posiadany samochód: ZX 1.9D break
  • Zainteresowania: Mechanika motocyklowa, samochodowa, wendkarstwo
  • Miejscowość: wałcz
Montaz tylnych glosnikow w kombi
« dnia: Grudzień 14, 2009, 18:17:01 »
Witam doprowadzilem do normalnego stanu technicznego swojego zx-a kombi i teraz zabieram sie za naglosnienie. Glosniki w przodnie juz zmienilem, radio zmienilem. Teraz mysle gdzie zamontowac tylne glosniki, jest mozliwosc zamontowania w bagazniku, ale czy dzwiek nie bedzie tlumiony przez rolete? Wiec jak myslicie gdzie bylo by najlepsze miejsce na zamontowanie tylnych glosnikow? Glownie zalezy mi na jakosci dzwieku. Pozdrawiam pikus910

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:32:40 »
Cytuj

piotr jankowski napisał:
Witam doprowadzilem do normalnego stanu technicznego swojego zx-a kombi i teraz zabieram sie za naglosnienie. Glosniki w przodnie juz zmienilem, radio zmienilem. Teraz mysle gdzie zamontowac tylne glosniki, jest mozliwosc zamontowania w bagazniku, ale czy dzwiek nie bedzie tlumiony przez rolete? Wiec jak myslicie gdzie bylo by najlepsze miejsce na zamontowanie tylnych glosnikow? Glownie zalezy mi na jakosci dzwieku. Pozdrawiam pikus910


Ja juz mialem miejsce na glosniki fabrycznie z tylu kolo nog pasazerow:) Zalozylem tam glosniki ale te fabryczne i nie jestme do konca zadowolony z efektu. Blacha czasem wchodzi w rezonans . Z przodu jest sumie to samo:) Jak myslicie jak wyglusze drzi to to sie poprawi:)? Bo tyl to nie wiem jak wygluszyc moze byc problem:)

Offline Mateusz Kita

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 364
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Audi A4 1.8t '00; Honda CBX 750 '89
  • Zainteresowania: sporty walki, motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:54:00 »
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Cytuj

piotr jankowski napisał:
Witam doprowadzilem do normalnego stanu technicznego swojego zx-a kombi i teraz zabieram sie za naglosnienie. Glosniki w przodnie juz zmienilem, radio zmienilem. Teraz mysle gdzie zamontowac tylne glosniki, jest mozliwosc zamontowania w bagazniku, ale czy dzwiek nie bedzie tlumiony przez rolete? Wiec jak myslicie gdzie bylo by najlepsze miejsce na zamontowanie tylnych glosnikow? Glownie zalezy mi na jakosci dzwieku. Pozdrawiam pikus910


Ja juz mialem miejsce na glosniki fabrycznie z tylu kolo nog pasazerow:) Zalozylem tam glosniki ale te fabryczne i nie jestme do konca zadowolony z efektu. Blacha czasem wchodzi w rezonans . Z przodu jest sumie to samo:) Jak myslicie jak wyglusze drzi to to sie poprawi:)? Bo tyl to nie wiem jak wygluszyc moze byc problem:)


Krzysiu, koledze chodzi o wersję kombi, która jest 5-drzwiowa a nie pyta się jak to jest u Ciebie i na dodatku w 3d. Odpowiadaj na pytania, a nie mieszaj w czyimś temacie.

Co do Twojego pytania Piotrze, to może warto byłoby zastanowić się nad wycięciem otworów w tylnej półce i zamontowanie głośników właśnie tam.

Offline Adam Czarnecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Skąd: Opoczno/Łódź
  • Posiadany samochód: ZX break 2.0 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport
  • Miejscowość: Opoczno/Łódź
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:23:53 »
Cytuj

Mateusz Kita napisał:

Co do Twojego pytania Piotrze, to może warto byłoby zastanowić się nad wycięciem otworów w tylnej półce i zamontowanie głośników właśnie tam.


Mateuszu już śpieszę Cię poinformować, że w zx kombi nie ma tylnej półki tylko roleta a co za tym idzie nie ma sensownego miejsca na rozlokowanie głośników, ja mam w tylnych drzwiach ale efekt mizerny, może jakby się troche nad tym popracowało byłoby lepiej ale rewelacji nie wróżę
Pozdrawiam :-)
Adam Czarnecki, Opoczno, Łódź
C5 Break 3.0 V6 BVA 2003
ZX Break 2.0 16v (ex 1,6i) avantage 1994,
Lancia Delta HPE 1.8vvt 1997
Kawasaki GPZ500 1998
były:
ZX Volcane 1,9TurboD, Visa 17RD

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2009, 07:45:03 »
Cytuj

Mateusz Kita napisał:
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Cytuj

piotr jankowski napisał:
Witam doprowadzilem do normalnego stanu technicznego swojego zx-a kombi i teraz zabieram sie za naglosnienie. Glosniki w przodnie juz zmienilem, radio zmienilem. Teraz mysle gdzie zamontowac tylne glosniki, jest mozliwosc zamontowania w bagazniku, ale czy dzwiek nie bedzie tlumiony przez rolete? Wiec jak myslicie gdzie bylo by najlepsze miejsce na zamontowanie tylnych glosnikow? Glownie zalezy mi na jakosci dzwieku. Pozdrawiam pikus910


Ja juz mialem miejsce na glosniki fabrycznie z tylu kolo nog pasazerow:) Zalozylem tam glosniki ale te fabryczne i nie jestme do konca zadowolony z efektu. Blacha czasem wchodzi w rezonans . Z przodu jest sumie to samo:) Jak myslicie jak wyglusze drzi to to sie poprawi:)? Bo tyl to nie wiem jak wygluszyc moze byc problem:)


Krzysiu, koledze chodzi o wersję kombi, która jest 5-drzwiowa a nie pyta się jak to jest u Ciebie i na dodatku w 3d. Odpowiadaj na pytania, a nie mieszaj w czyimś temacie.

Co do Twojego pytania Piotrze, to może warto byłoby zastanowić się nad wycięciem otworów w tylnej półce i zamontowanie głośników właśnie tam.



Proponowalbym jednak nie wycinac miejsca na glosniki w tylnej polce. Efekty umieszczania tam glosnikow na pewno nie beda zadawalajace. Proponuje poczytac o tym w sieci. Ja na twoim miejscu jednak zostalbym przy glosnikach z przodu i ewentualnie zakupil skrzynie i wzmacniacz. Bedzie to dobrze gralo. Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz postaram sie pomoc

  • Gość
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2009, 18:45:48 »
Chłopie... post wyżej masz napisane że w breaku nie ma tylnej półki a Ty dalej o niej piszesz....
Ciągle offtopujesz i sie nauczyć nie mozesz...

Do Moderatora:
Postuluje o ostrzeżenie albo bana dla tego Gościa

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:37:31 »
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
Chłopie... post wyżej masz napisane że w breaku nie ma tylnej półki a Ty dalej o niej piszesz....
Ciągle offtopujesz i sie nauczyć nie mozesz...

Do Moderatora:
Postuluje o ostrzeżenie albo bana dla tego Gościa



Tak jak pisalem radze tylko w kwestii montazu glosnikow z tylu, nie ma to sensu. A to ze nie ma polki oki moja pomyka. Ale moze przeciez glosniki gdzie indziej chciec zamontowac z tylu nie koniecznie w polce

P.S. dalsza czesc postu pozostawie bez komentarza... ;)

Offline Kacper Kłosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Ostrów Maz
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,9TD
  • Miejscowość: Ostrów Maz
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2010, 15:21:33 »
Witam ;D
Chciałbym kolegom przedstawić moje rozmieszczenie tylnych głośników w kombi:) Jest to amatorskie dzieło ale efek bardzo dobry:) Głośniki 6x6 są firmy Macrom a pozostałe dwa firmy Magnat:) z przodu posiadam głośniki firmy której nie pamiętam nazwy;p ale jak na swoje rozmiary bardzo ładnie grają:) Jest to dopiero początek mojej skrzyneczki gdyż jeszcze trzeba ją obić ładnym materiałem i wyciąć odpowiednie nóżki bo teraz są tylko takie jak widać na zdjęciu a służą one bardzo dobrej sprawie roleta też się mieści na ostatnim zapięciu:) czli nie trace zbyt dużej ilości miejsca w bagażniku:)
P.S. prosze nie zwracać uwagę na tą plame ale nie wiem jak ją usunąć kupiłem te auto razem z tą plamą więc nie wiem jakiego ona jest pochodzenia:(

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2010, 18:04:04 »
Brawo za pomysl.
calkiem ladna polka, tylko jednej rzeczy nie lapie - do jazdy zwijasz rolete a na parkingu ja rozwijasz zeby schowac glosniki?
Granie to jedno a ergonomia to drugie. Jesli moge cos zasugerowac - wytnij gniazda pod rolete juz za polka, bedziesz mial kawalek stalej polki z glosnikami i krotka rolete (ktora zawsze bedziesz mogl przelozyc na oryginalne miejsca. Ewentualnie pomysl czy da sie zamontowac glosniki jakos pod skosek, tak zeby roleta siedziala w oryginalnych miejscach (tych polozonych blizej drzwi.
Oczywiscie deseczki w jakims tapicerkopodobnym kolorze.
Fajnie byloby gdyby to wszystko bylo jescze latwo wyjmowalne, na wypadek potrzeby uzycia calego bagaznika.

Piszesz ze Twoje rozwiazanie nie zajmuje bagaznika, rozumiem ze w sensie wizualnym, bo z punktu widzenia transportowania roznych rzeczy (a do tego czasem kombi tez sluzy) to jednak stanowczo ograniczasz sobie mozliwosci.

Ja kiedys jeszcze myslalem nad podwieszeniem glosnikow pod sufitem w okolicach slupkow za tylnych drzwiami (w jakichs gustownie zrobionych skrzyneczkach).
Ale ostatecznie wstawilem jednak glosniki w drzwi w oryginalne miejsca (wymienialem cale tapicerki w drzwiach).
Gra srednio, ale w miare rowno rozklada sie dzwiek po aucie z punktu widzenia siedzacych z przodu i z tylu, co bylo glownym kryterium.
Osobiscie uwazam ZXa za na tyle zle wyciszone auto ze nie ma co kombinowac z super audio.  Ale oczywiscie jak kto lubi.

pozdr
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Kacper Kłosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Ostrów Maz
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,9TD
  • Miejscowość: Ostrów Maz
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2010, 13:16:13 »
Skrzynkę wyjmuję się łatwo jest ona wciśnięta na wcisk aby nie latała po bagażniku ii oczywiście przewody są łączone na specjalne wsuwki:) aby w razie przewiezienia większych rzeczy można byłoby ją wyciągnąć a jeżeli chodzi o rolete to jest tak że ona zapina się na ostatnie oryginalne zapięcie bliżej klapy:)
Ostatnio jechałem z tyłu aby przekonać się jak gra to jednak nie ma takiego podziału z przodu jest słabiej ale na to to ja już raczej nie poradze:( mam jeszcze jedne głośniki JBL'a które myślę w wakacje zamontować w drzwiach tak jak to zrobił jeden z klubowiczów ii bardzo ładnie opisał więc może będzie lepiej grało:) ale to z czasem...
Skrzynia jest mojej konstruncji nie jestem stolażem jestem dość młodym kierowcą i to taka moja pierwsza modyfiacja i nie każdemu na pewno będzie się podobała
Pozdrawiam

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2010, 22:26:33 »
efekt finalny.. ciekaw jestem jak będzie wyglądać.

swoją drogą czemu nie osadziłeś tego na podłodze tylko na nóżkach ? ja widziałbym to trochę inaczej ale i tak brawo za pomysł
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Kacper Kłosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Ostrów Maz
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,9TD
  • Miejscowość: Ostrów Maz
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2010, 22:11:03 »
Panie Marcinie mógłby pan przedstawić swoą koncepcje na to może podsunie mi pan dobry pomysł który mógłbym wykorzystać:)
Dlaczego na nóżkach? Chciałem wyciągnąć głośniki z bagażnika dlatego, że kiedy one były w bagażniku mogę powiedzieć że prawie nie było ich słychać na przednich siedzeniach tylko troche z tyłu też rewelacji nie było dlatego są podniesione aby było słychać, że one są bo ja chciałem mieć muzykę także w części centralnej samochodu muzykę a nie tylko w bagażniku. A po drugie zawsze jeszcze można coś tam wcisnąć pod spód np reklamówki z zakupami teraz tam leży trójkąk i apteczka  a gdyby skrzynka leżała na ziemi to nie pozwoliłbym coś kłaść na to :)
Nóżki już wykonałem obicie nastąpi w późniejszym czasie.

P.S. Jeżeli ktoś widzi to inaczej to proszę pisać, gdyż dla mnie każda krytyka jest podstawą do poprawek:)

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2010, 18:37:20 »
pokaż jak to wygląda na tych nóżkach. ciekaw jestem.
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline jarosław walewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: radom,bielsko-biała
  • Posiadany samochód: zx break 1.4 96'
  • Zainteresowania: góry
  • Miejscowość: radom,bielsko-biała
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2010, 20:06:14 »
Witam
Pozwolę sobie coś wtrącić.Mi się udało zrobić ładne zgrabne pudełka ze sklejki(oklejone szara wykładziną) kształtem podobne do stożka ściętego na górze.Mieszczą się  całkiem z tyłu bagażnika i na prawdę zajmują mało miejsca.Głośniki nie pamiętam jakie ale z tego co pamiętam z elektronika istotna baaaardzo jest obudowa i wytłumienie.Całe są wypełnione gąbką więc wytłumione na tyle na ile się da.Co do gry to uważam,że auto nie jest dobrym miejscem na muzykę ale jak na takie założenie grają na prawdę dobrze dynamicznie bez nie potrzebnych wzbudzeń(oczywiście dużo zależy od preferowanej muzyki i głośności).Gdyby ktoś był zainteresowany mogę podać wymiary, zdjęć nie bardzo bo komp b.wolny chyba że mail jak ktoś poda:)

Offline Kacper Kłosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Ostrów Maz
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,9TD
  • Miejscowość: Ostrów Maz
Re: Montaz tylnych glosnikow w kombi
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:01:34 »
Ja bym prosił o zdjęcia na maila:) jeżeli by to nie sprawiło kłopotu [email protected] i o wymiary skrzynki jaką Pan ma:)
Postaram się na weekend dodać zdjęcia z nóżkami tylko troche posprzątam w środku:)