Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Et felgi, dystanse....  (Przeczytany 2056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Et felgi, dystanse....
« dnia: Maj 05, 2010, 14:21:31 »
Witam wlasnie jestem na etapie zmiany kolek na letnie i mnie zastanawia kwestia dytansów na kola...... Otoz moja felga ma et-20 w sumie nic nie obciera w trakcie jazdy, lecz kolo jest bardzo blisko blotnika tylnego.... W sumie dziwi mnie nawet ze nie obciera.... I teraz pytanie jakie minimalne mozna wlozyc dystanse( bo nie chce zeby mi kolo za bardzo wystawalo z blotnika bo takie cos mi sie nie podoba..) i trzeba je zakladac na przod i tyl?? Jesli tak to takie same......Jak ktos sie wypowie co dzialal w tym zakresie:)

  • Gość
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2010, 16:19:28 »
Czy ty z każdą sprawą musisz zakładać nowy temat? Nie możesz dopisać się do jakiegoś już istniejącego? Ręce opadają.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2010, 19:44:07 »
Wyluzuj.....

P.S. oki prosze moderatora o przeniesienie tego watku we wlasciwe miejsce z gory dziekuje...

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2010, 09:59:18 »
Dystanse na przodzie i tyle nie muszą być takie same. Każda oś może mieć inną szerokość i ma nawet fabrycznie w przypadku zx. Rozumiem że koła są blisko błotników wewnętrznych (nadkoli) za nie rantów błotnika? Jeśli tak to wymierz sobie ile mm się zmieści od opony do rantu błotnika zewnętrznego tak żeby nie ocierało i takie dystanse możesz zamontować.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2010, 13:33:09 »
Cytuj

michał Kamiński napisał:
Dystanse na przodzie i tyle nie muszą być takie same. Każda oś może mieć inną szerokość i ma nawet fabrycznie w przypadku zx. Rozumiem że koła są blisko błotników wewnętrznych (nadkoli) za nie rantów błotnika? Jeśli tak to wymierz sobie ile mm się zmieści od opony do rantu błotnika zewnętrznego tak żeby nie ocierało i takie dystanse możesz zamontować.


Tak blisko wewnetrznej strony nadkola:) I moge zalozyc tylko dytanse na tyl na przod nie musze..... Zawsze bedzie taniej....

Offline Mateusz Kita

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 364
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Audi A4 1.8t '00; Honda CBX 750 '89
  • Zainteresowania: sporty walki, motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2010, 13:58:00 »
Możesz założyć je tylko na tył. Tylko pamiętaj o tym co napisał Ci Michał.

Offline Adam Waleski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Reflex '93
  • Miejscowość: Kraków
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2010, 10:11:32 »
Zastanawia mnie jedna rzecz. Ja mam w prawdzie stalowe felgi, ale ET28. Musiałem założyć plastikowe nadkola i zaczęło ocierać od wewnątrz. Rozglądam się wiec za felgami o mniejszym ET, np ET20 (felgi z mniejszych peugeotów), żeby zwiększyć rozstaw. Skoro Ty masz teraz ET20 i dalej ociera od wewnątrz, to co - masz krótszą belkę?;) Albo dużo szersze koła, bo to przecież 1.6...
KDY zagazowany w 2004 przy ok 140kkm
obecnie 200kkm z hakiem
sterownik STAG-100

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2010, 12:24:17 »
ET oblicza się od szerokości felgi. Felga szerości 5 cali i ET 20 będzie bliżej zewnętrznej strony auta niż felga o szerokości 7 cali i tym samym ET 20. :-)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Et felgi, dystanse....
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2010, 13:32:28 »
Cytuj

Adam Waleski napisał:
Zastanawia mnie jedna rzecz. Ja mam w prawdzie stalowe felgi, ale ET28. Musiałem założyć plastikowe nadkola i zaczęło ocierać od wewnątrz. Rozglądam się wiec za felgami o mniejszym ET, np ET20 (felgi z mniejszych peugeotów), żeby zwiększyć rozstaw. Skoro Ty masz teraz ET20 i dalej ociera od wewnątrz, to co - masz krótszą belkę?;) Albo dużo szersze koła, bo to przecież 1.6...


Wlasnie nicnie slysze ze obciera, ale felga jest bardzo blisko nadkola. W sumie dziwi mnie ze jeszcze nie obciera . Oto dokladne rozmiary mojej feli i opony:)

Felga 6j lub 7j i Et-20
opona 195/50/R15