Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara mk1 1,8 16v by Gumis  (Przeczytany 1286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Wolniewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara
  • Miejscowość: Katowice
Xsara mk1 1,8 16v by Gumis
« dnia: Maj 14, 2010, 18:05:49 »
Witam. Po jakimś czasie przygody z forum chciałbym zaprezentować także i moją Cytrynę.
Rocznik 99' , silnik 1,8 16v 112km + sekwencja IV generacji z butlą w koszu od prawie roku. Wyposażenie bez fajerwerków. Do tego zestawu brakuje mi klimy i szyberdachu najbardziej. Z modyfikacji od zakupu, to tylko zakup alu 15" 195/50. Zimówka oczywiście na stalówce 14" + oryginalne kołpaki.
Ogólnie rzecz biorąc super auto. Gigantyczna różnica w klasie i jeździe w porównaniu do poprzednika, Fiata Punto I. Po założeniu LPG aż chce się jeździć (koszt 100km to 19zł :) )
Proszę się nie śmiać z naklejki MUSKETIER  Exclusiv Tuning, była już przy zakupie lecz nic chyba z tej firmy w samochodzie nie ma. :).

Edit: 12/2014
Cytrynka po ponad 6 latach zmieniła właściciela. Mam nadzieję że będzie o nią dbał.
Przez te wszystkie lata dała radę i chyba będe ją wspominał do końca życia :)
Finalnie cytryna zwiedziła trochę Niemiec, zaliczyłem 40km powrót z Zabrza z urwanym i wiszącym w połowie wydechem. Doszła lotka od VTS. Nowe opony. Cięgno oparcia fotela musiało być pospawane.
Naprawdę polecam wszystkim taką Xsarę ale szczególnie z silnikiem 1,8 16v. Moc wystarczająca by zadziwić niektórych kozaków na ulicy, a spalanie gazu (instalacja STAG) trasa 8,5-9. Miasto, mieszane, zima EGAL - 10/100km.

Życzę wszystkim równie bezproblemowej jazdy jaką Xsara zapewniła mojej rodzinie :)
Pozdrawiam Maciej

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Xsara mk1 1,8 16v by Gumis
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2010, 22:51:31 »
Ładna, kolorek jak u mnie. Widzę że też masz taki wielki prześwit na przedniej osi. Ja u siebie niedługo będę redukował to pochwale się efektami :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Maciej Wolniewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara
  • Miejscowość: Katowice
Re: Xsara mk1 1,8 16v by Gumis
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2010, 23:38:49 »
No co do kolorku noto ja nie mam metalica. Tylko to jest jakaś taka wiśnia czy coś :).  A no prześwit noto prawda, tyłek fajnie siedzi nad felą a przód taki prześwit. No ciekawy jestem efektów, lecz troche chyba się obawiam skutków konfiguracji obnizonego i pewnie utwardzonego przodu do seryjnego tyłka.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Xsara mk1 1,8 16v by Gumis
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2010, 14:56:26 »
Na tył amorki z mniejszym skokiem to koszt ok 250 zł więc bez tragedii :) Ja kiedy robiłem beleczkę to już się przygotowałem i sobie ząbek opuściłem :)


Będę za nią tęsknił :)