Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Benzyna czy Diesel  (Przeczytany 22343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Bylicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Opel Corsa
  • Miejscowość: Wrocław
Benzyna czy Diesel
« dnia: Październik 21, 2009, 09:44:07 »
Witam Wszystkich!

   To mój pierwszy wątek na forum. Nie jestem jeszcze posiadaczem Picasso, ale chcę to w najbliższych dniach zmienić. Mam w związku z tym do Was pytanie: DIESEL czy BENZYNA?
   
   Sam jestem długoletnim użytkownikiem różnych aut benzynowych i ich zalety i wady już znam. O kaprysach diesli  też już trochę poczytałem.
   Chcę kupić auto z silnikiem 1.8 (116KM), ale to nie takie łatwe - 3/4 ogłoszeń to jednak silniki diesela. Może i bym się skusił na diesla, ale moje jeżdżenie to 90% miasto i to na tyle nie fajnie, że z samego rana wygląda to tak: dom - 2km - przedszkole - 2km - praca. Mam wątpliwości czy diesle to lubi. Wiem, że się długo grzeje, więc na tak krótkim dystansie to może być dla niego problem.
   
Za wszelkie spostrzeżenia dziękuję

pozdrawiam
Piotr

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2009, 10:03:00 »
Mimo że mam diesla, to Tobie proponuję auto z silnikiem benzynowym. Jak sam zauważyłeś, w czasie krótkich jazd silnik będzie niedogrzany, a niedogrzany diesel wcale nie jest taki oszczędny. Natomiast jego serwisowanie zdecydowanie droższe niż silnika benzynowego. Jeżeli jeździsz głównie po mieście, to może weź jeszcze pod uwagę benzynowy silnik 1.6, który obchodzi się oszczędniej z paliwem niż motor 1.8.
colins

  • Gość
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2009, 10:41:17 »
Ja dodam tylko od siebie , ze z reguły auta wyposażone w silniki benzynowe , mają mniejsze przebiegi ;) a to chyba atut ;)

Offline Arkadiusz Mizerski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Renault Scenic II 2,0i automat 2007
  • Zainteresowania: kolej, fotografia, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2009, 10:48:25 »
No i można benzynę zgazować. Mój 1,8 pali 10 l LPG po Warszawie, 8,5-9,0 l w trasie. W czasie wycieczki po D i NL - 4000 km ichniejszymi autostradami z prędkościami rzędu 120-130 km/h (nie sprawdziłem osiągów Pikusia, bo nie jechałem sam) spalił średnio 9,5 l LPG, co uważam za dobry wynik. Najniższe spalanie uzyskałem robiąc test - całą katowicką przejechałem z prędkością 70 km/h (żeby nie zwalniać i nie rozpędzać przy durnych ograniczeniach) - wynik 6,7 l LPG. :)
Pozdrawiam
ArekMiz
http://arekmiz.friko.pl/Auto.htm
do 04.2007 Daewoo Matiz Style (2000)
06.2007-03.2013 Citroen Xsara Picasso 1,8i (2002) + PG STAG-300
od 03.2013 Renault Scenic II 2,0i automat

Offline Krzysiek Palki

  • Specjalista
  • ******
  • Wiadomości: 2 892
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xantia 1.9TurboD, Peugeot 309GTDturbo.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2009, 10:57:24 »
Cytuj

Piotr Bylicki napisał:
....moje jeżdżenie to 90% miasto i to na tyle nie fajnie, że z samego rana wygląda to tak: dom - 2km - przedszkole - 2km - praca. Mam wątpliwości czy diesle to lubi.


Takiej jazdy żaden silnik spalinowy nie lubi - nawet benzyniak, mimo że ją zniesie jakiś czas, to dobrze mu nie bedzie.

Masz wg. mnie dwie opcje - autko elektryczne :D, albo kup cokolwiek ale zamontuj sobie ogrzewanie postojowe - droższe ale niezależne Webasto, lub tańsze ale zależne od 220V typu Defa.
Krzysiek

Xantia 1.9TurboD, 1996r.


Peugeot 309GTDturbo, 1991r.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2009, 11:33:17 »
Cytuj

Piotr Bylicki napisał:
Witam Wszystkich!

................ moje jeżdżenie to 90% miasto i to na tyle nie fajnie, że z samego rana wygląda to tak: dom - 2km.....

pozdrawiam
Piotr

Witam
A zadałeś sobie pytanie po co ci Pikuś do miasta. Mało zwrotny na parkingach, ograniczona widoczność przez wielkie słupki, problem z rozgrzaniem. Komfort -fakt dużo miejsca  i wygodny. Ale są inne osobówki które, są komfortowe .
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Waldek Krupa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Skąd: Praszka
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1.6 ( benzynka ) 2002 r
  • Miejscowość: Praszka
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2009, 13:39:52 »
Witam.
Ja nigdy nie miałem diesla , natomiast od roku mam Xsarę 1,6 benzyna i jestem bardzo zadowolony. Rocznie robię ok. 8 tys km i głównie właśnie tak jak Ty po moim miasteczku . Gdzieś słyszałem , że diesel się opłaca jak robi się ok. 20 000 tys. km . rocznie.
Jarek pyta po co Pikuś do jazdy po mieście ?
Ja powiem , że zawsze byłem zakochany w tym modelu i teraz jestem szczęśliwy , że go mam . A poza tym zdarzają się też wyjazdy na wczasy , na wycieczki z dziećmi itd.
Pozdrawiam.
Waldek

Offline Tomasz Ostrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 66,2 kW '10
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2009, 13:46:08 »
Jazda głównie po kilka km po mieście dziennie - benzyna.
Kupuj polskie produkty - twoje dzieci będa miały gdzie pracować.

Offline Marek Sławiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Picasso 1,8; 2000; +LPG;
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2009, 13:57:56 »
moim zdanie , jeśli chodzi o auto używane to diesel jest o wiele bardziej ryzykownym zakupem.
teraz u nas panuje moda na diesle i 3/4 ogłoszeń to ściągnięte z zachodu diesle (większość ma cofnięte liczniki). na zachodzie nikt rozsądny nie kupuje diesla żeby jeździł po 15.000km/rok bo to bez sensu (droższy zakup, i często większe opodatkowanie). co za tym idzie auta z dieslem są o wiele bardzie eksploatowane od takich samych ale z benzyną. pododbno silniki diesla wytrzymują dłużej niż benzyniaki, ale auto to nie tylko silnik.

kupując w salonie, chyba wybrałbym diesla. kupując z drugiej ręki, zdecydowanie szukałbym benzyniaka (najlepiej 2 litry z automatem).

sam mam 1,8 i mogę powiedzieć, że ten silnik ma wiele wad - bierze olej, dużo pali (10-13l), strasznie mułowaty, ale nigdy mnie nie zawiódł, a i  w najgorsze mrozy pali od pierwszego przekręcenia klucza

Offline Marek Meier

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Subaru Forester XT MY14
  • Zainteresowania: seks, boks, jazz ; )
  • Miejscowość: Malbork
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2009, 14:36:14 »
Cytuj

Jarosław Plucha napisał:
Cytuj

Piotr Bylicki napisał:
Witam Wszystkich!

................ moje jeżdżenie to 90% miasto i to na tyle nie fajnie, że z samego rana wygląda to tak: dom - 2km.....

pozdrawiam
Piotr

Witam
A zadałeś sobie pytanie po co ci Pikuś do miasta. Mało zwrotny na parkingach, ograniczona widoczność przez wielkie słupki, problem z rozgrzaniem. Komfort -fakt dużo miejsca  i wygodny. Ale są inne osobówki które, są komfortowe .


Myślę, że kolega już wie dlaczego chce akurat takie auto. Co do zwrotności to fakt, ale np Scenic jest bardziej niż pikador zwrotny, z drugiej strony każdym autem o długości ponad 4 m będzie się trudniej manewrowało niż Corsą czy Clio itp, poza tym samochody typu Van/Minivan mają jedną niepodważalną zaletę, której nie mają nawet najwygodniejsze auta tzw osobowe mianowicie sposób wsiadania/wysiadania i pozycja na foteleach - dla mnie to był jeden z czynników dla których szukałem auta tego typu a kolejnym to pakownośc (wiadomo dzieci).

Co do samej jednostki napędowej nie ma co demonizować benzyna czy diesel, wszystkie trzeba serwisować częsciej przy eksploatacji w trudnych warunkach - bo takimi można nazwać jazdę po mieście na zimnym silniku. Koszty eksploatacyjne diesla nie są wyższe od benzyny jak się powszechnie uważa. Inaczej eksploatuje się silniki turbodoładowane ale dotyczy to zarówno diesli jak i benzyn.

Chyba lepiej jest szukać stanu samochodu a w następnej kolejności patrzeć jaki to jest silnik. Może nie jest to złoty środek ale pomaga w poszukiwaniach a w szczególności aut z drugiej ręki.
Pozdrawiam : )

Odjechały:
C5 mk II 2.o HDi 2006 Deep Red
Xara Picasso 2.o HDi 2003 Lucifer Red

Offline Leszek Rygiel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Przemyśl
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDI
  • Miejscowość: Przemyśl
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2009, 15:04:57 »
Ja mam diesla od 14 lat i na pewno nie zamienię go na żadnego benzyniaka, co do serwisowania to niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego diesel jest droższy niż benzyna, bo jakoś po tylu latach tego nie zauważyłem, fakt jest taki iz silnik HDI jakowy jest w picassach pali więc ej anizeli silnik np VW ale tu chodzi o opór powietrza i wagę auta i tu nie mozna porównywać.
Mój picuś pali w mieście ok 7-7,5l na 100 km z tego co jeżdze po mieście ( odcinki max 5km i stanie w korkach ), trasa zaś pali ok 5,7 z klimatronikiem i jazda tyle co pozwala 90 do 130 km/h, a na dodatek z przyczepą campingową trasa Przemyśl-Barwinek-Słowacja- Autostrada Węgry średnio 8,4l na 100km, więc nich nikt mi nie mówi że to dużo, w zimie nie mamm żadnych problemów z zapaleniem - to nie jest stary silnik diesla który musiał być podgrzewany kuchenką gazową aby zapalić, Nie pytajcie ile można zaoszczędzić na kupnie auta kupując benzyniaka zapytajcie ile wam kasy zostaje po tankowaniu auta w miesiącu. A jeszcze jedno co do serwisowania- olej czy też filtr kosztuje tyle samo a teszta filtrów cena jest taka sama lub podobna, świece sie nie wymiania tak jak w benzyniaku wtryski wystarczaja na 200000km a o zaglądaniu do silnika to można zapomnieć ewentualnie zaglądnij raz w miesiącu co tam sie dzieje ewentualnie dolej płynu do spryskiwacza.
Tak podsumowując to naprawdę polecam silnik DIESLA bo wart jest uwagi
Pozdrowienia

  • Gość
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2009, 19:01:31 »
Jeżeli benzyna to tylko z LPG, inaczej Diesel.

Mój 1.8i 16V pali od strzału, nie bierze oleju i rwie jak dziki na LPG, a pali maxymalnie 10,5 l/100km LPG w mieście, korkach i zimą - mój rekord minmum to 7,6 l/100km w trasie (myślę, że zszedłbym jeszcze niżej)!
Dodam jeszcze, że wczoraj za 81,24zł zrobiłem w trasie 485km - przy oszczednej jeździe w tamtym roku zrobiłem 540km.


Paweł

Offline darek dyjak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: mielec
  • Posiadany samochód: picasso 2.0 hdi 2000
  • Miejscowość: mielec
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2009, 19:02:47 »
Krótko i na temat- D I E S E L !!! i kropka

Offline Wacław Panek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: jaworzno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 lpg 2002r. c 3 aicross 2019 r.
  • Miejscowość: jaworzno
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2009, 19:39:42 »
Krótko i na temat !!! benzyna+lpg

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2009, 21:32:08 »
Witam
Przestańcie się licytować który lepszy.
Wszystkie Pikusie są piękne i te w dieslu i te w benzynie i LPG.
Koszt utrzymania podobny i nie ma co się czarować.
Jeśli LPG, to zwolennicy zapominają że benzynkę też muszą lać bo na samym gaziku nie odpali a i pompka musi być zanurzona i wtryski muszą być smarowane. Gaz to tylko alternatywne źródło napędu a nie podstawowe.
Jazda na samej benzynie =koszmar w portfelu
Diesel no cóż ma swoje wady, cenowo podobnie jak LPG lecz jedna rzecz na +. Żywotność i wytrzymałość silnika HDI bezcenne. Jak się oczywiście dba.
Proste, mało skomplikowane, wtryski jak w traktorze , świece żarowe grzeją wtedy jak trzeba, żadnego problemu z wymianą filtra paliwa. Jak się silniczek się  zagrzeje i równo jedzie to i 5,2l /100 ( cykl mieszany) wyjdzie.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Zbyszek Mączyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 362
  • Skąd: okolice Torunia
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 LPG + C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: okolice Torunia
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2009, 22:50:04 »
Cytuj

dlaczego diesel jest droższy niż benzyna, bo jakoś po tylu latach tego nie zauważyłem, fakt jest taki iz silnik

Mój picuś pali w mieście ok 7-7,5l na 100 km z tego co jeżdze po mieście ( odcinki max 5km i stanie w korkach ), trasa zaś pali ok 5,7 z klimatronikiem i jazda tyle co pozwala 90 do 130 km/h, a na dodatek z przyczepą campingową trasa Przemyśl-Barwinek-Słowacja- Autostrada Węgry średnio 8,4l na 100km, więc nich nikt mi nie mówi że to dużo, w zimie nie mamm żadnych problemów z


To wytłumacz to mojemu znajomemu który fakt ma Mondeo TDCI to po wizycie w ASO Forda zostawił u nich prawie 10tys zł.
Uszkodziło się coś z "systemem zasilania paliwa" ...
Mówił coś o wtryskiwaczach czy też pompie , dokładnie nie wiem bo szczerze mówiąc zbytnio  mnie to nie interesowało ...
Chociaż miał szczęście bo firma zapłaciła (samochód służbowy).
Znajomy mechanik też nie narzeka na naprawy samochodów zasilanych ON :)
Nowoczesne silniki diesla nie są bezawaryjne , są bardzo awaryjne.
Dlaczego ? Bo są wysilone , są mocno skomplikowane , nafaszerowane elektroniką a dodatkowo w czasach "oszczędności" nikt nie patrzy na trwałość i długowieczność tylko na koszt wytworzenia , a ceny części i napraw są niestety bardzo wysokie.

Co do spalanie , ja mam Picasso z silnikiem 1.6 i LPG.
W mieście pali mi to 9,5-11L LPG , w trasie pomiędzy 7,5 a 9L LPG ...

We wrześniu wróciłem z Chorwacji to w trasie spalił mi około 7,5-8,5L LPG :)

Co do silnika to np. 1.6 8V to po prostu w tym silniku nie ma się co popsuć. Jest bardzo tani w utrzymaniu (super tani rozrząd) , nie bierze oleju , silnik znany od wielu lat ..
Obecnie mam prawie 200tys i nic w silniku nie było robione.

Benzyniak szybciej się też rozgrzewa. Przy krótkich odcinkach też jest to ważne. W zimę napewno to się docenia :)

Osobiście uważam że na tak krótkie odcinki i na jazdę po mieście , benzyniak jest lepszy , a jak dla kogoś benzyna jest za droga to jest jeszcze LPG ...

Offline Marek Meier

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Subaru Forester XT MY14
  • Zainteresowania: seks, boks, jazz ; )
  • Miejscowość: Malbork
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2009, 10:53:22 »
Cytuj

Zbyszek Mączyński napisał:
[...]
Nowoczesne silniki diesla nie są bezawaryjne , są bardzo awaryjne.
Dlaczego ? Bo są wysilone , są mocno skomplikowane , nafaszerowane elektroniką a dodatkowo w czasach "oszczędności" nikt nie patrzy na trwałość i długowieczność tylko na koszt wytworzenia , a ceny części i napraw są niestety bardzo wysokie.
[...]


Wszystko prawda tylko w małym stopniu dotyczy to silnika o standardowej mocy w picasso - no może poza ECU -, 90 KM z 2l pojemności to niewiele.

Cytuj

Benzyniak szybciej się też rozgrzewa. Przy krótkich odcinkach też jest to ważne. W zimę napewno to się docenia :)


To wynika ze sprawności, benzyna ma mniejszą więc więcej ciepła oddaje przez co jest szybciej odczuwalne np w kabinie :-) Z tego powodu w klekotach jest dodatkowe ogrzewanie.

Jak już wcześniej Jarek zauwazył nie ma co dyskutować nad wyższością takiego czy innego rozwiązania. Wszystko zależy od kierowcy i jego 'gustu', a powszechnie wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje.

Tak czy siak życzę koledze Piotrowi trafnego wyboru.

Pozdrawiam
Pozdrawiam : )

Odjechały:
C5 mk II 2.o HDi 2006 Deep Red
Xara Picasso 2.o HDi 2003 Lucifer Red

Offline Paweł Koteja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi '08 Impress Pack CHIP 131KM
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2009, 12:24:56 »
Popieram przedmówcę :) Każdy z nas ma swój typ i pewnie ciężko go będzie przekonać do czegoś innego.

Co do samego Pikusia to ja kupilem go w lutym tego roku. Udalo mi się trafić na najbogatszą wersję w benzynie + LPG (zdecydowanie to preferuje nad dieslem) ... i od tego czasu jestem nieustająco zafascynowany tym autkiem mimo różnych drobnych niedociągnięć (średnia jakość materiałów wykończeniowych w środku, duże łakomstwo olejowe, mułowatość przy przyśpieszaniu itp) Dostaję za to komfort jazdy, ciszę wewnątrz, ogromny bagażnik i luksus podróżowania - np tempomat.
Na dzień dzisiejszy wiem jedno - jako następne chcemy z żoną C4 Picasso :)

Tak czy inaczej Piotrze życzę Ci rozsądnego i udanego wyboru :)
Pozdrawiam
Jest:
C4P/i10/FZS1000
Ostatnio było:
AR 146 Boxer 1.6ie, XP 1.8i Exclusive, Yam Diversion 600

Offline Jakub Szymański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '02
  • Miejscowość: Kraków
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2009, 14:09:47 »
Polecam ropniaka BO:
- umówmy się, że raczej nie kupujesz auta na 10 lat, a raczej będzie to na 3, co za tym idzie koszta serwisowania będą takie same, jeżeli nie mniejsze przy ON.
- widoczna różnica w spalaniu między PB a ON jest w mieście, a nie na trasie (czyli tam gdzie głównie jeździsz)
- ropa tańsza (nie przekrasza 4zl)
- zadbany silnik diesla (nawet przy 200tys) pali na dotyk czy to lato czy to zima
-miałem wcześniej 1.8 benzyniaka, teraz mam 2.0 hDi. Absolutnie dla mnie lepszy diesel (50:50 miasto-trasa i średnio mi spala 6L)

Offline Marek Sławiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Picasso 1,8; 2000; +LPG;
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2009, 14:40:48 »
ja nie wiem jak wy jeździcie, że wam benzyniaki palą poniżej 9 a nawet poniżej 8 litrów. i do tego na lpg (+ok. 15% więcej niż Pb).
muszę chyba oddać swój wóz do naprawy bo pali skubaniec dużo więcej, albo ja nie umiem jeździć.
ścigać się nie ścigam, no ale jednak nie lubię być wyprzedzany na trasie przez 126p i cinqucento.

Offline Zbyszek Mączyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 362
  • Skąd: okolice Torunia
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 LPG + C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: okolice Torunia
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2009, 22:50:48 »
Cytuj

Marek Sławiński napisał:
ja nie wiem jak wy jeździcie, że wam benzyniaki palą poniżej 9 a nawet poniżej 8 litrów. i do tego na lpg (+ok. 15% więcej niż Pb).
muszę chyba oddać swój wóz do naprawy bo pali skubaniec dużo więcej, albo ja nie umiem jeździć.
.


Ja mam 1.6 8V 95KM ...

Mój pali w mieście od 9,5L LPG do max 11L LPG
W trasie od 7,5L LPG do około 9L LPG.

W trasie na benzynie spalił mi około 7L :)

A do Chorwacji jak jechałem to spalanie LPG miałem pomiędzy 7,5 a 8,5L a samochodu nie oszczedzałem ...

Silnik 1.8 nie należy wcale do oszczędnych , więc i więcej pali :)

  • Gość
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2009, 10:41:29 »
Mam raczej cięzką noge --- jezdze dynamicznie --- spalanie lpg po miescie max 11-12 litrow , srednio 30trasa 70 miasto 10,5 litra . Przy oszczedniej jezdie okolo 9 litrow .

mirco

  • Gość
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2009, 19:00:31 »
Ja do tej pory jezdziłem samochodami na benzyne.Ale od kwietnia
tgo roku przesiadłem się na Pikusia HDI, jest super auto przyprowadzone osobiście z zachodu stan idealny.Życzył bym wszystkim takiego zakupu,również Tobie Piotrze.
POZDRAWIAM

Offline darek dyjak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: mielec
  • Posiadany samochód: picasso 2.0 hdi 2000
  • Miejscowość: mielec
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2009, 21:01:30 »
miałem cztery benzynowe samochody i dwa diesle i wole DIESEL A
bo jest trwały i ekonomiczny -aha i bardziej elastyczny

D
I
S
E
L

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2009, 21:04:36 »
Witam
Do wszystkich posiadaczy Pikusiów zagazowanych , którzy mówią że ich auto dużo pali.
Jak wiemy Pikusie są dużo-gabarytowe mają w [color=ff0000]piii[/color]ę odbiorników elektrycznych i siłą rzeczy muszą też trochę palić. Miałem w swoim posiadaniu Nubirę 1,6 LPG auto mniejsze od Pikusia, ubogie w elektronikę , bez klimy kompa i innych udogodnień.
I co. Nubira kombi z silnikiem Eco- tec 16V żarła gazu w cyklu mieszanym 10l/100km., miasto około 12l/100km.
Jeśli ktoś pisze że mu Pikuś pali aż 10l to ja twierdzę że mu pali TYLKO 10l/100km
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil: