Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Problem z czujnikiem deszczu  (Przeczytany 3889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Skolimowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2.0HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
[MkI] Problem z czujnikiem deszczu
« dnia: Marzec 07, 2010, 10:24:22 »
Witajcie,

Niedawno wymieniałem przednią szybę w moim C5. Po wymianie przestał działać czujnik deszczu. Początkowo pokazywał się komunikat "automatic wiping active", ale nie bardzo reagował na deszcz. Następnego dnia komunikat już przestał się pojawiać, teraz przełączenie wycieraczek w tryb automatyczny nie wyświetla żadnego komunikatu tylko wycieraczki starują co 5 sekund niezależnie od tego czy pada czy nie.

Jaka może być tego przyczyna? Czy po prostu przy wymianie szyby jakoś uszkodzili czujnik, czy może komputer jakoś stwierdził, że czujnik był odpinany i teraz trzeba go "aktywować".

"Spece" od szyby szukają problemu po stronie innej przepuszczalności szyby czy żelki którą wklejali pod czujnik. Ale dla mnie to jest raczej wymówka. Jak zachowuje się sprawny czujnik nie przyłożony do szyby czy wtedy pojawi sie komunikat "automatic wiping active" czy nie?

Z góry dzięki za pomoc :)

Offline Tomasz Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Kostrzyn nad Odrą
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXCLUSIVE Break 2.2HDi Automat 2001
  • Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą
Re: [MkI] Problem z czujnikiem deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2010, 10:50:17 »
"automatic wiping active" według mnie powinien zawsze pojawić się gdy włączasz wycieraczki na automat , a jak nie wyświetla tzn  ze czujnik siadł albo może się odłączył :)
Szyba jak by miała inną przepuszalność jak to nazwali twoi fach mani to powinny inaczej reagować jedynie , a co do żelek :) one chyba tylko mocują czujnik i nie mają wpływu na działanie czujnika nawet krzywo zamocowany będzie działał źle ale będzie


Offline Robert Ściegienny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Ostrowiec Św.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2004
  • Miejscowość: Ostrowiec Św.
Re: [MkI] Problem z czujnikiem deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2010, 23:00:36 »
Witam
U mnie jest czujnik deszczu ale nawet nie wiem jak sie go włącza.W pozycji auto jest tak jak opisywał kolega wcześniej - czyli załączają się co 5 sekund bez wzgędu na pogodę. Też wymieniłem szybę ale czujnik nie działa. Moje pytanie za 100 punktów: czyjest możliwe załączenie i jak czujnika deszczu z poziomu użytkownika i ewentualne wyłączenie tego czujnika z tego poziomu ?? Może po prostu nie umiem go włączyć.
Pozdrawiam

Offline robert stachowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: stargard szczeciński
  • Posiadany samochód: c5
  • Miejscowość: stargard szczeciński
Re: [MkI] Problem z czujnikiem deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:07:23 »
u mnie jest to samo,po przesunięciu w pozycje auto ruszą wycieraczki z 3 razy i koniec,na deszcz nie reaguja,z tego co odnalazłem to przednia szyba w serwisie była wymieniana i czyżby nie podłączyli??seryjnie powinien mieć,,,,,,,