Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)  (Przeczytany 2400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Wsiadłem dziś do auta, uruchamiam, a tu na wyświetlaczu klimatyzacji same dziwne rzeczy się dzieją. Chodzi mianowicie o wartości temperatury. Zamiast ustawionych wcześniej 23 i 24 stopni pojawiło się z jednej strony 70 a z drugiej 72. Myślałem, że to farenheity, ale wartości się nie zgadzają. Temperaturę można regulować w zakresie od 60 do 84 stopni i nie wiem w jakiej skali. Do tego przez pierwszych kilkanaście kilometrów w ogóle nie działało ogrzewanie. Teraz też działa jakoś dziwnie - z jednej strony wieje chłodem, z drugiej ledwo ciepłym. Dopiero jak dam na maks temperaturę, to wali ukropem z kratek nawiewu. Czy ktoś z Was już spotkał się z czymś takim? Na razie nie podłączałem auta pod Lexię, bo mam do najbliższej ładnych parę km.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2010, 18:21:17 »
To chyba awaria czujnika temperatury zewnętrznej,o podobnych objawach czytałem w takich przypadkach poszukaj w tych wątkach.
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2010, 19:16:27 »
Cytuj

Sławomir Wolniak napisał:
To chyba awaria czujnika temperatury zewnętrznej,o podobnych objawach czytałem w takich przypadkach poszukaj w tych wątkach.


Ale temperaturę zewnętrzną pokazuje mi zgodnie z prawdą. Tylko temperaturę ustawienia klimatronika pokazuje w farenheitach zamiast celcjuszach. Oprócz tego wszystko zaczęło działać jak trzeba.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2010, 14:27:33 »
to ja dołączę się do wątku. u mnie klimatronik dwustrefowy działa tak: po włączeniu (jak jest zimno) ustawiam np. 22 st.C na obie strony i grzeje. jak już mniej więcej dogrzeje, to od strony kierowcy dmucha ciepłym, a od pasażera zimnym. i tu dochodzimy do clou sprawy. jak obniżę temperaturę po stronie kierowcy (np. ustawię na 18 st.C) to na kierowcę zaczyna wiać zimnym (prawidłowo) a od strony pasażera ciepłym!! (mimo, że tu nic nie zmieniałem). Generalnie zmiana ustawienia temperatury do strony kierowcy wpływa też na nadmuch od strony pasażera. Jeden z mechaników powiedział mi, że to winy sterownika klimy, bo autka z początków produkcji miały jakiś błąd w oprogramowaniu. Może ktoś potwierdzi, zanim bez sensu wymienię sterownik?
Aha, podłączanie pod Lexię nic nie daje - informacje o działaniu klimy są tam bardzo skąpe.

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2010, 16:27:03 »
Proponuję naprawdę skorzystać z wyszukiwarki zamiast pytać ciągle o to samo.

Hint:  motoreduktor
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2010, 20:11:51 »
to nie jest motoreduktor!! wielokrotnie czytałem ten wątek i nijak nie pasuje to do moich objawów. nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem się przepustnic. bez problemu uzyskuję nawiew zarówno zimnego jak i ciepłego powietrza ze wszystkich kratek. problemem jest zmiana temperatury nawiewu po stronie, po której nie zmieniam nastawy temperatury. Aha, jeszcze zdarza się, że gaszę silnik przy ustawieniu klimy 18/22, a po załączeniu mam 16/16.

  • Gość
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2010, 08:57:37 »
hej
z tym wianiem z roznymi temp.to jest chyba ok.jesli komputer uzna ze zimne z lewej bedzie wychladzalo rownierz prawa strone ,to daje troche ciemplejsze powietrze,zeby do tego nie dopuscic.
w moim aucie tez "reseteuje sie" prawa strona do temp.po stronie kierowcy.
najczesciej jak ustawie moja strone na 16-17 lub powyzej 25 stopni.
dodatkowo jak otworze drzwi i wpuszcze lodowate powietrze do srodka klima wogole na to nie reaguje.
pewnie wina sterownika.
btw.gdzies slyszalem ,ze panel trzeba "sparowac" z autem podobnie jak radio,czy to prawda?

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2010, 13:10:15 »
no właśnie chodzi o to, że moim zdaniem komputer źle sobie przelicza temperatury nawiewu. a o tym parowaniu nie słyszałem, ale kto wie...

Offline Andrzej Orych

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Staśków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 '02 2.0 LPG
  • Zainteresowania: elektronika, audio
  • Miejscowość: Staśków
Re: [Mk1] Problem z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2010, 20:09:12 »
Cytuj

Paweł Godziński napisał:
btw.gdzies slyszalem ,ze panel trzeba "sparowac" z autem podobnie jak radio,czy to prawda?


Nieprawda.
Andrzej Orych
C5 2.0 LPG
mazowsze