Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB  (Przeczytany 180135 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 30, 2017, 18:01:39 »
Ja też będę jechał do nich i stwierdziłem że oleju nie wymienia się co roku i przeboleje ta wyższą cenę mobila (podjadę do petrostar i ponegocjuje trochę cene- a nuz się uda).

I kolego byłeś w Izabelinie na wymianie? Pytam bo sam się rozglądam. A co myślicie o oleju do automatu Total Fluidmatic MV LV? To chyba olej polecany przez Citroena? Cena 45zł/1l +wysyłka  (nie znalazłem go w okolicy).

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 30, 2017, 19:17:30 »
jeszcze nie byłem ale już mam olej, teraz już tylko umówić się na wymianę. Zdecydowałem się na olej z racji że ja mam euro4 http://www.petrostar.pl/oleje/oleje-przekladniowe/ravenol/ravenol-t-iv-fluid-1l,p886036138?gclid=CPzrvZa_6tECFYodGAodxDUBZw. W kilku sklepach się pytałem i mówili że mobila strasznie podrabiają i nie wiadomo co się trafi i zaproponowali podobno bardzo dobry olej revenol. W izabelinie jak pojedziesz bez własnego oleju to i tak zaleją Ci revenol tylko odpowiedni do twojej skrzyni. ale z ich odpowiednią ceną.
Co to tego oleju Total Fluidmatic MV LV to już chłopaki nim zalewali to ich pytaj http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.650
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 19:28:30 wysłana przez TOMASZ KOZIOŁ »

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 31, 2017, 00:01:43 »
Ja też będę jechał do nich i stwierdziłem że oleju nie wymienia się co roku i przeboleje ta wyższą cenę mobila (podjadę do petrostar i ponegocjuje trochę cene- a nuz się uda).

I kolego byłeś w Izabelinie na wymianie? Pytam bo sam się rozglądam. A co myślicie o oleju do automatu Total Fluidmatic MV LV? To chyba olej polecany przez Citroena? Cena 45zł/1l +wysyłka  (nie znalazłem go w okolicy).

Ja robilem w Izabelinie i na tym oleju. Polecam tego Totala.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:49:49 »
Więc jak kupię 14L to chyba będzie w sam raz? Najwyżej zostanie mi trochę, ale lepiej tak niż ma zabraknąć te 2L. Powiedzcie czy kasowanie licznika zrobi każdy kto ma program do Cytryny czy tutaj też trzeba mieć jakąś full opcję? Nie posiadam własnego, a jakoś muszę sobie z tym poradzić.

Jeżeli chodzi o olej do automatu- z tego co wiem mój motor to Euro5....

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:04:42 »
No mam taką nadzieję, że wiedzą... :P . Bo jak coś będzie nie halo...to kaplica. A propos- czy przy wymianie oleju również trzeba zmieniać biegi "manualnie"? Czy maszyna tylko każe wrzucać: R,D,P? Tak z ciekawości.

Offline Witold Szaflik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 435
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI & C4 1.6 HDI & C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 31, 2017, 12:00:48 »
Trzeba zmieniać biegi manualnie, włącznie ze wstecznym

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 31, 2017, 12:53:28 »
Pamiętam, muszę go tylko zlokalizować ;D . Wyciąga się go najpierw, później, na odpalonym aucie?Czy jak?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 31, 2017, 13:53:00 »
Najpierw na zapalonym silniku podnosisz auto, potem gasisz silnik, czekasz na uśpienie BSI, wyjmujesz aku, wyjmujesz bezpiecznik pompy, odkręcasz korek LDS, zakładasz aku, auto na podnośniku w górę, wymiana dynamiczna na odpalonym silniku ze zmianą biegów, gasisz silnik, auto na podnośniku w dół, czekasz na uśpienie BSI, wyjmujesz aku, zakładasz bezpiecznik pompy, zakładasz aku, zapalasz silnik, obniżasz do minimum, potem podnosisz do poziomu do jazdy, zakręcasz korek LDS, kasujesz ewentualne błędy związane z brakiem bezpiecznika, kasujesz licznik zużycia oleju do 0, jedziesz zadowolony do domu... ufff... to tak pokrótce...
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 31, 2017, 14:33:57 »
Mogę Ci dać relację z ostatniego punktu, czyli jak jadę zadowolony do domu... Np po pracy :)
FAP out, EGR off, POWER up :)

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 31, 2017, 15:11:53 »
Najpierw na zapalonym silniku podnosisz auto, potem gasisz silnik, czekasz na uśpienie BSI, wyjmujesz aku, wyjmujesz bezpiecznik pompy, odkręcasz korek LDS, zakładasz aku, auto na podnośniku w górę, wymiana dynamiczna na odpalonym silniku ze zmianą biegów, gasisz silnik, auto na podnośniku w dół, czekasz na uśpienie BSI, wyjmujesz aku, zakładasz bezpiecznik pompy, zakładasz aku, zapalasz silnik, obniżasz do minimum, potem podnosisz do poziomu do jazdy, zakręcasz korek LDS, kasujesz ewentualne błędy związane z brakiem bezpiecznika, kasujesz licznik zużycia oleju do 0, jedziesz zadowolony do domu... ufff... to tak pokrótce...

Zastosuję się jak ustalę kiedy (i ewentualnie gdzie) będę wymieniał (i ustalę do kogo z tym licznikiem skrzyni skoczyć). Ostatnio zanim załapałem jak wyciągnąć i włożyć AKU trochę się namęczyłem. A który to ten bezpiecznik od pompy? Rozumiem, że aby go wyjąć trzeba wyjąć najpierw AKU?
Jeśli macie więcej rad/uwag to proszę śmiało.... :P

Offline Marek Maliszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 MkIII Tourer 2.0 2012 ON kombi
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 01, 2017, 07:27:59 »
Przyjezdzasz...wymieniasz.....i wszystko ......ja nie wyzerowalem bo nie wymienilem skrzyni



10 litrów to jak przebieg jest NIE większy niż 80-100 kkm :) a i tak to co jest zlewane przypomina mazut (no nie ma w nim szmat :) ) a nie "olej" do automata :)
na dobra wymianę wskazane jest 12 litrów minimum.


Kto Ci nawciskał, że licznik się kasuje tylko przy wymianie skrzyni ?
To jest licznik "pracy oleju" a nie skrzyni, więc skoro nie skasowałeś to mimo że masz nowy olej, skrzynia ma ustawione parametry jak do tej pory, czyli źle.


Czyli co ? Jaki to ma wpływ na skrzynie ? jezeli olej jest swierzy
pozdrawiam

Offline Marek Maliszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 MkIII Tourer 2.0 2012 ON kombi
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 01, 2017, 07:28:21 »
Przyjezdzasz...wymieniasz.....i wszystko ......ja nie wyzerowalem bo nie wymienilem skrzyni



10 litrów to jak przebieg jest NIE większy niż 80-100 kkm :) a i tak to co jest zlewane przypomina mazut (no nie ma w nim szmat :) ) a nie "olej" do automata :)
na dobra wymianę wskazane jest 12 litrów minimum.


Kto Ci nawciskał, że licznik się kasuje tylko przy wymianie skrzyni ?
To jest licznik "pracy oleju" a nie skrzyni, więc skoro nie skasowałeś to mimo że masz nowy olej, skrzynia ma ustawione parametry jak do tej pory, czyli źle.


Czyli co ? Jaki to ma wpływ na skrzynie ? jezeli olej jest swieży
pozdrawiam

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 01, 2017, 08:42:28 »



Cytuj
Zasadniczy, Twoja skrzynia nadal uważa, że ma STARY olej i do niego ma dostosowane parametry pracy, które maja się NIJAK do parametrów nowego oleju.

....... ale to Twoja skrzynia :)
Cytuj


Czyli po wymianie trzeba zrobić wyzerowanie, tak? A jak tą skrzynię na świeżym oleju się "adaptuje". Wyjaśnisz mi Pawle? jak mam coś zrobić to chciałbym od A do Z i nie zastanawiać się, że może jakoś to będzie. A może polecisz warsztat, który: zrobi mi wymianę dynamicznie, wyzeruje licznik i zaadoptuje skrzynię (o ile to można od razu zrobić)?

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 01, 2017, 09:24:28 »
No to wygląda na to, że pozostanie mi tylko znaleźć kogoś do wyzerowania licznika....

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 01, 2017, 09:45:50 »
W Warszawie jest sporo klubowiczów, którzy pomogą Ci wyzerować licznik. Jakbyś jednak nie znalazł nikogo to odezwij się na PW.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 01, 2017, 10:26:13 »


Cytuj
najprościej zaliczyć spota na WP, TomCat zazwyczaj ma kabel ze sobą :)
Cytuj


WP? Sory, ale nowy jestem (Wojsko P??? ;) )

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 01, 2017, 10:43:07 »


Cytuj
najprościej zaliczyć spota na WP, TomCat zazwyczaj ma kabel ze sobą :)
Cytuj


WP? Sory, ale nowy jestem (Wojsko P??? ;) )

Wola Park :)

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 01, 2017, 13:04:46 »
Jak już dogram wymianę oleju to będę Was prosił o zerowanie licznika..a i inne błędy pewnie też wyskoczą...

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 01, 2017, 16:03:26 »
Koledzy gdzieś tu widziałem fotki umiejscowienia tego bezpiecznika od pompy tylko nie mogę teraz tego na forum znaleźć. Pomóżcie i wrzucie linka...Ktoś wrzucał kilka zdjęć w poście spod maski C5 III.

Offline Piotr Wolfowicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 071
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Mk I 2.0i
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 01, 2017, 16:31:20 »
A warsztaty od skrzyń, nie mają sprzętu do aut PSA
eeee ale jak to nie mają, przecież to jest popularna skrzynia ten cały Aisin 6-biegowy, w tylu różnych innych markach przecież jest stosowana

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 01, 2017, 16:41:00 »
Koledzy gdzieś tu widziałem fotki umiejscowienia tego bezpiecznika od pompy tylko nie mogę teraz tego na forum znaleźć. Pomóżcie i wrzucie linka...Ktoś wrzucał kilka zdjęć w poście spod maski C5 III.


http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.msg991411#msg991411

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 01, 2017, 16:43:52 »
Właśnie tego nie mogłem znaleźć.  ;)
Tomku czy w tym Izabelinie zmienili nr telefonu? Od 3 dni dzwonię na ten z OLX i nikt nie odbiera, a chcę ich zagadać o terminy...

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 01, 2017, 16:50:45 »
Wielkie dzięki..Z drugiej strony- pierwszy raz się spotykam aby bezpiecznik był przykręcony dwoma śrubkami. Z reguły są na wcisk.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 01, 2017, 17:06:03 »
Właśnie umówiłem się w Izabelinie na wymianę dynamiczną, ale...

Oto co  mi powiedzieli: modeli C5 x7 jak moja lub starsze przyjeżdża do nich trochę. Jeżeli chodzi o procedurę wymiany to (i tu mnie Pan zaskoczył w porównaniu z tym co czytam na forum): przed wymianą nie wyjmuje się bezpiecznika pompy bo to i tak nic nie daje (takie rzeczy robiło się w modelach do 2010r., ze względu na nieco inna konstrukcję...czegoś tam); odpina się natomiast w przypadku mojego egzemplarza kostkę płynu LDS i odkręca korek LDS-u. W trakcie wymiany (ma trwa ok. 1,5h) nie zmienia się biegów w skrzyni bo potrafi się zacinać w pozycji P??????????I co Wy na to? Można zgłupieć.

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 01, 2017, 21:50:33 »
U mnie zrobił właśnie tak, ale bez odpinania kostki, tylko z odkręceniem korka. Dwukrotnie. Jest OK.