Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z zasilaniem/prądem  (Przeczytany 880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Owczarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 139
  • Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDi Exclusive
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, Modele zdalnie sterowane RC, zabawy z drewnem
  • Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Problem z zasilaniem/prądem
« dnia: Sierpień 02, 2021, 10:25:36 »
Czołem wszystkim,
Pacjent C5 x7 Tourer 2.0 HDi 2009r
Co jakiś czas mam problem z prądem w samochodzie.
Sprawa wygląda tak że w trakcie jazdy zaczyna mi coś cykać z prawej strony jakby ktoś przestawiał fotel (dźwięk dochodzi właśnie jakby z fotela) i co gorsze przestaje działać wspomaganie - przy próbie skręcania następuje chwilowe blokowanie kierownicy do tego często wyskakuje choinka błędów na desce rozdzielczej. Jak już się zatrzymam i zgaszę auto to jakbym totalnie odłączył Aku. Zero reakcji na cokolwiek, zapłon, centralny, żadna lampka w samochodzie nie działa. Po kilku minutach wszystko jakby nigdy nic wraca do normy.
Wcześniej do powyższego dochodziło notoryczne resetowanie się radia w trakcie jazdy, po wymianie bsm wszystkie problemy na jakiś czas ustały.
Niestety jakiś czas temu powróciły i zdarzają się coraz częściej. Mało komfortowo i bezpiecznie się czuje jak coś takiego złapie mnie przy 100km/h jadąc po łuku.

Aku sprawdzane przez kilka różnych osób i każdy mówił że jest ok. Po próbach odtworzenia od kiedy mam te problemy to doszedłem do incydentu jaki miałem - padł regulator napięcia, który został naprawiony przez elektromechanika.

Miał ktoś podobny problem? W czym szukać przyczyny? Aku, alternator, regulator napięcia? Gdzieś czytałem że może to być problem z masą ale to dziwne że wyszło by to po 2 latach bezproblemowego użytkowania?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 054
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Problem z zasilaniem/prądem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2021, 12:00:59 »
Masa zawsze wychodzi po latach użytkowania.  ;) Zwyczajnie koroduje... Od sprawdzenia punktów jej styku z karoserią bym zaczynał. Później... Zwora na BSI do sprawdzenia czy siedzi w dobrym miejscu. (Można przełączyć nią auto w tryb demo.)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 873
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Problem z zasilaniem/prądem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2021, 12:22:29 »
Ja bym obstawiał jakiś problem z tym naprawianym alternatorem. Być może któraś końcówka nie została dobrze dokręcona, albo któryś przewód został uszkodzony. Dodatkowo nie wiem czy w tych alternatorach jest w ogóle możliwość naprawy samego regulatora napięcia, bo są one wbudowane i w takich przypadkach wymienia się cały alternator. Być może tu leży problem. Brak napięcia skutkuje brakiem wspomagania, więc albo alternator słabo ładuje albo aku już klęka, chociaż ten podobno był sprawdzany i jest OK, więc bardziej obstawiałbym coś z alternatorem.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 054
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Problem z zasilaniem/prądem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2021, 16:03:26 »
W tym roczniku chyba był jeszcze w miarę normalny i naprawialny alternator. Jak jest tam na klemie - czujnik prądu... Warto może go odłączyć i zobaczyć co się stanie.