Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Fabryczne ogrzewanie postojowe  (Przeczytany 8992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Fabryczne ogrzewanie postojowe
« dnia: Luty 26, 2018, 22:02:42 »
Nie znalazłem nigdzie nic podobnego dotyczącego C5 x7 więc pytam z uwagi na obecne mrozy. Czy ktoś dokładał webasto do naszych aut?
Wiem, że fabrycznie było dostępne, i o takim myślałem. Tylko jak z instalacją tego?


Mamy np taki zestaw:
http://allegro.pl/webasto-citroen-c5-peugeot-508-9687946580-gwar-p-n-i7170877147.html
Czy jest opcja, żeby to było jakoś plug&play?
I skąd wziąść pilot? Czy fabryczne ma też jakieś sterowanie wewnątrz pojazdu, czy tylko pilot?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2018, 22:18:30 »
Ja jestem w trakcie. Sprawdź najpierw czy masz instalację. Znajomy w C5 2.2 HDI z 2011/2012 miał fabrycznie instalację w aucie. Ja mam podobne auto i nie mam instalacji.

Niezależnie od tego trzeba założyć piec, dociąć/dorobić przewody wody, zmienić smok w baku albo dołożyć rurkę do zasilania paliwa, zamontować pomkę paliwa pod autem i pociągnąć przewody paliwowe. Piec z 508 powinnien pasować.

Jakbyś miał fabryczne przewody to musisz już tylko dorobić sterowanie do kostki w bagażniku albo Telestart Webasto T100 HTM albo moduł na GSM.

Jak nie masz przwodów to można dokupić zestawy przewodów na allegro i trzeba je rozprowadzić oraz wpiąć się w BSI do wywołania wentylatorów.

Na koniec aktywacja ogrzewania postojowego Diagboxem.

Ja zamontowałem piec sam oraz przygotowałem do wpięcia w BSI, ale już z resztą udaje się do zakłądu specjalizującego się w Webasto. Telestartu nie chce montować, bo jest bardzo drogo. Moduły GSM są dużo tańsze. Póki co jednak ciągle jestem w rozjazdach, więc pewnie dokończę Webasto idealnie na początek lata :)

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2018, 22:58:28 »
Mialem webasto w poprzedniej c5 z 2009 i piec chodził razem z odpaleniem silnika teraz mam też webasto ale sterowane z pilota i jak narazie nie użyłem ani razu w zimie ponieważ poprzedni właściciel ustawił po swojemu a ja nie wiem o co kaman i jak zmienić ustawienia temp.i czasu.Jak będziesz szukał pieca to dowiedz się jaki będzie do ciebie pasował bo są dwa rodzaje do roczników 2008-2011 i od 2011 oraz diesel-benzyna.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2018, 09:47:10 »
Mialem webasto w poprzedniej c5 z 2009 i piec chodził razem z odpaleniem silnika teraz mam też webasto ale sterowane z pilota i jak narazie nie użyłem ani razu w zimie ponieważ poprzedni właściciel ustawił po swojemu a ja nie wiem o co kaman i jak zmienić ustawienia temp.i czasu.Jak będziesz szukał pieca to dowiedz się jaki będzie do ciebie pasował bo są dwa rodzaje do roczników 2008-2011 i od 2011 oraz diesel-benzyna.

Jak masz oryginalnego pilota to mogę Ci przesłać instrukcję. Generalnie obsługa prosta jak budowa cepa :)
Jak chcesz ręcznie włączyć piec z pilota to trzymasz go pionowo i naciskasz ON aż się wyświetli OK i zaświeci się podświetlenie pilota. Jak chcesz wyłączyć to tak samo wciskasz OFF aż się wyświetli potwierdzenie na pilocie. Z tego co się dowiedziałem, to ten pilot kosztuje więcej niż Webasto więc lepiej go nie zgubić :)

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2018, 10:41:33 »
Co do instrukcji to znalazłem na necie ale poległem jak dla mnie jaśniej jest jak ktoś mi to wytłumaczy naocznie ;D,co do ceny pilota to koszt ponat tysiak ???

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2018, 14:19:43 »
Oryginalne Webasto z pilotem Thermo Top C współpracuje z nawiewem. Po nagrzaniu płynu włącza się nawiew na szybę. Widać to po tym jak zaczyna się robić dziura w śniegu na przedniej szybie, no i jak po 20 minutach grzania wejdzie się do auta to jest już nagrzane w środku. Czas grzania i intensywność programuje się na pilocie. Nie pamiętam jaka jest najdłuższa sekwencja, ale zawsze po zakończeniu jednej można ponownie je włączyć. Ja mam ustawione na 20 minut i L2. Webasto bez pilota uruchamia się tylko podczas rozruchu silnika, gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej 0C. Jest to super sprawa w niskich temperaturach, bo już po 1 km dmuchawa włącza się na duży nadmuch i leci ciepłe powietrze, no i silnik również dużo szybciej się nagrzewa.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2018, 15:26:41 »
Tak, lub można sobie dokupić moduł gsm i wtedy przez komórkę. W poprzedniej C5 miałem programator w aucie, ale w X7 chyba coś takiego nie występuje.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2018, 15:37:22 »
Występuje, ale w starszych rocznikach. Jak dobrze pamiętem tylko 2008 i może 2009.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2018, 19:08:11 »
Ok, a gdzie szukać tej instalacji, jak wyglądają wtyczki, i skąd będę pewny, że to od webasto? A używki takiego pilota dostać nie idzie? Rozumiem, że jak przez telefon to już niema opcji pilota?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2018, 09:43:26 »
Pilota można przypisać do sterownika webasto, jest to w instrukcji - oczywiście pilot musi obsługiwać sterownik. Max chyba 3 piloty mogą być przypisane.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2018, 16:59:56 »
Ktoś coś gdzie tej instalacji szukać?


A takie coś choć ze znaczkiem mercedesa nie będzie się dać przeprogramować?


http://allegro.pl/pilot-telestart-t100-mercedes-s-221-a2218203797-i7156300976.html#thumb/1
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 17:24:00 wysłana przez Wojciech Krzyścin »

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2018, 17:34:02 »
Musisz kupić pilota telestart T100 żeby była pewność ze go zesprujesz z centrala kup caly nowy zetaw na ebay-u za ok.tyś.zł.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2018, 18:27:18 »
Ktoś coś gdzie tej instalacji szukać?


A takie coś choć ze znaczkiem mercedesa nie będzie się dać przeprogramować?


http://allegro.pl/pilot-telestart-t100-mercedes-s-221-a2218203797-i7156300976.html#thumb/1

Możesz poszukać wtyczki w tylnym lewym nadkolu, jak wyciągniesz lewy schowek w bagażniku. Tyle, że jak nie masz haka to będzie tam wolna wtyczka od modułu haka, więc musiałbyś dokładnie sprawdzić ile masz wolnych wtyczek. Druga opcja to ściągnięcie przedniego lewego nadkola, jak jest przygotowane pod webasto to powinna być luźna 6 pinowa wtyczka.

Z tego co mi się kojarzy to piloty dedykowane innych marek nie będą w pełni obsługiwały uniwersalnego webasto, takiego jak w C5. Da się włączyć i wyłączyć, ale na tym koniec. Nie będzie działało programowanie godziny, sprawdzanie temperatury, itp. Nie jest to jednak sprawdzona wiedza, a jedynie zasłyszana :)

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2018, 18:33:53 »
Dlatego napisalem z na ebay sa orginalne cale centrale z kablami i pilotem lub można to kupić w serwisie gdzie montują webasta.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2018, 19:59:22 »
Ok, jutro sprawdze w bagażniku. Postanowione, że jak będzie fabryczna instalacja, to i montażu się chyba chyce, choć to dopiero na następną zimę będzie :P


A jak bym wstawił piec, podłączył antenę, to jaki jest ewentualny koszt podłączenia tego w obieg wody i dopływ paliwa jak by to jakiś serwis robił specjalizujący się w tym? pytał ktoś?


I jak by np na allegro pojawił się używany pilot webasto citroen, to czy wtedy było by pewne, że da się go skonfigurować?
A gdzie jak montuje się tą antenę w bagażniku? Bo pisze na niej, że na szybę nakleić trzeba.

A jeszcze pytanie, jaki to pobór mocy ma? Czy jeśli włączy się economy mode to piec stanie?

Oryginalny pilot ma znaczek citroena?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 20:09:35 wysłana przez Wojciech Krzyścin »

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2018, 21:43:25 »
Ja mam dokladane Webasto w serwisie citroena(takiego już kupiłem),co do anteny jest wciśnięta w między przednia szybę a lewy slupek, co do pilota to jest bez żadnego logo.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2018, 18:47:17 »
No więc w bagażniku nie znalazłem żadnej wtyczki wolnej ale za to jest tam jakaś skrzynka mała co pisze na niej BOSCH. Ale BSI to też taczej nie jest? Bo za małe chyba i kabli za mało. Może ta wtyczka gdzieś głębiej być? Bo zimno było i tak tylko zerkłem tam. No i czemu tam by było sterowanie skoro antena jest z przodu jak kolega napisał?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2018, 19:08:27 »
Fabrycznie moduł, antena i przekaźniki są z tyłu. Kolega miał dokładane webasto i jak poszukasz instrukcji od Webasto jak się je powinno domontowywać w C5 to właśnie tam się montuje.

Zresztą tam jest łatwy dostęp po zdjęciu boczka, blisko do BSI i do samego pieca. Sam też będę tam montował moduł.

Najpewniej to ściągnąć przednie nadkole od strony kierowcy. Nie jest to jakieś specjaline trudne, ale brudna robota i o ile nie masz garażu to plastik będzie nieprzyjemnie twardy.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: Fabryczne ogrzewanie postojowe
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2018, 19:20:10 »
To z tym poczekam chyba na ciepłe dni i czas jak będzie. A tam wtedy będzie tylko jedna wtyczka albo żadnej?


Apropo tego czegoś z boscha tam ktoś wie co to?