Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przerywa w czasie jazdy  (Przeczytany 24402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 11, 2009, 21:41:47 »
Cytuj

Maciek Czarnota napisał:
Tak pomaga, prawdopodobnie nie tworzy się podciśnienie w baku utrudniające tloczenie paliwa.
Prawdopodobnie jest u mnie zapchany pochłaniacz par paliwa lub jakimś cudem (np zagniecenie) niedrożny jest jakiś wąż, zapchany elktozaworek pochłaniacza.
Jutro bedę sprawdzał co i jak.

Jak tam xsara?Jak w końcu rozwiązałeś swój problem?Słyszałem że niektórzy wiercą w korku niewielki otwór, przy problemach z odpowietrzaniem.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2009, 19:11:35 »
Chcę wymienić ten nieszczęsny Map sensor. Czy po wymianie trzeba jechać na komputer żeby wykasować ewentualne błędy czy po prostu odkręcam wymieniam i FERTIG ?
Acha czy klemę zdjąć z akumulatora ? Zimny silnik itp.
Proszę o wskazówki :-)

pozdrawiam

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2009, 19:49:16 »
Odłączasz akumulator, wymieniasz map sensor i gotowe. Nie trzeba jechać na komputer.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Jacek Kusztal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Skąd: Wędrzyn
  • Posiadany samochód: Xsara 1,8i 8v-1997r. LPG - BRC
  • Miejscowość: Wędrzyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 13, 2009, 12:05:48 »
Cytuj

Szymon Człapiński napisał:
Chcę wymienić ten nieszczęsny Map sensor. Czy po wymianie trzeba jechać na komputer żeby wykasować ewentualne błędy czy po prostu odkręcam wymieniam i FERTIG ?
Acha czy klemę zdjąć z akumulatora ? Zimny silnik itp.
Proszę o wskazówki :-)

pozdrawiam


A masz już ten Map Sensor?
Jak wymienisz to daj znać czy to coś dało OK

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2009, 18:44:13 »
No powiem tak, od wczoraj przejechałem tylko 17 km do pracy i tyle samo z powrotem no i jak na razie nic.
Jedno co zauważyłem na plus to to, że po uruchomieniu pojazdu widać poprawę pracy silnika. Mam LPG i dopiero gdy mi się już przełączył na gaz to auto pracowało równiej a teraz jest dobrze tu i tu !! :-)

Poza tym auto się odmuliło na benzynie bo tak jakby brakowało trochę mocy. Podobno LPG trochę przekłamuje czujniki co mogło powodować tą równiejszą pracę.

W piątek jadę do Poznania więc będę mógł napisać coś więcej.

Pozdrawiam

Offline Piotrek Pawlowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Przemyśl
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 97'
  • Miejscowość: Przemyśl
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 22, 2009, 13:00:08 »
Wymieniony map sensor i czujnik polozenia przepustnicy i auto dalej gasnie fakt ze juz nie jest tak zamulony juz sie normalnie zbiera ale przykladowo jak wjezdzam pod gorke to sinik traci moc i poprostu nie jedzie po zrzuceniu na luz gasnie no i niezawsze pali za 1-szym razem. Nie mam pojecia co to jeszcze moze byc moze czujnik cisnienia paliwa albo pompa paliwa siadla znowu.

Offline Bogusław Bachara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Brzostek
  • Posiadany samochód: Xsara I 98r. 1.8i 8V SX Francja
  • Miejscowość: Brzostek
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 23, 2009, 19:43:48 »
W mojej Xsarci w końcu wymieniłem czujnik położenia przepustnicy - w/w problemy ustąpiły. Za 9 miesięcy użytkowania Xsarci wiem jedno - w Citroeniach raczej trudno o jednoznaczną diagnozę co do konkretnego problemu ;-). Pozdrawiam i życzę wytrwałości w usuwaniu usterek :-)).
Hmm...
[url=http://155.pl/?show=detale&id=135][img]http://155.pl/i/w/135.gif[/img][/url]

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 26, 2009, 22:34:02 »
Cytuj

Piotrek Pawlowski napisał:
Wymieniony map sensor i czujnik polozenia przepustnicy i auto dalej gasnie fakt ze juz nie jest tak zamulony juz sie normalnie zbiera ale przykladowo jak wjezdzam pod gorke to sinik traci moc i poprostu nie jedzie po zrzuceniu na luz gasnie no i niezawsze pali za 1-szym razem. Nie mam pojecia co to jeszcze moze byc moze czujnik cisnienia paliwa albo pompa paliwa siadla znowu.


Jak na luzie gaśnie no to chyba coś nie tak z silniczkiem krokowym raczej a może filtr paliwa ?

U mnie wymiana map sensora pomogła dużo. Początkowo na jałowym na benzynie obroty falowały i w końcu gasł, po przełączeniu na LPG MIODZIO !!! Ale w końcu się ustatkowało i na benzynie już nie gaśnie. No może troszkę telepie bardziej silnik na jałowym niż na LPG ale nie jest źle.