Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zapach paliwa z wentylacji  (Przeczytany 1349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JimiL

  • Gość
Zapach paliwa z wentylacji
« dnia: Styczeń 18, 2011, 23:04:42 »
Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post na forum.

Mój problem pojawił się jakiś tydzień temu.
Zapach paliwa (nie spalin) czuć przede wszystkim bezpośrednio po skręcie w prawo. Im zakręt ostrzejszy tym zapach bardziej intensywny. Dodatkowo może ze 2 razy zdarzyło się tak, że zapach pojawił się po dłuższym staniu na czerwonym świetle.

Podejrzewam, że może ma to też związek z kolizją, którą miałem półtorej miesiąca temu. Ucierpiały w niej przedni zderzak (pęknięte lewe naroże), przednie lewe nadkole (konkretnie wgniecione na jakieś 10-15 cm), przerysowany bok (drzwi i tylny błotnik na głębokość nie więcej jak centymetr, półtorej, wgięcie kończy się parę centymetrów przed wlewem paliwa, bez naruszenia listw drzwi i błotnika).

Wydaje mi się, że mogły ucierpieć jakieś przewody paliwowe, które dały o sobie znać z opóźnieniem.

Jeśli ktoś z Was miał taki problem bądź wie jakie mogą być przyczyny to proszę o sugestię.

Interesuje mnie również, czy jazda z takim wyciekiem jest ryzykowna.

Na podstawie pomiarów spalania (tydzień przed awaria i tydzień z wyciekiem), które nie różniły się od poprzednich ,wnioskuję, że wyciek jest naprawdę niewielki. Może adekwatnym będzie stwierdzenie drobnego rozszczelnienia.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:08:45 »
Pod prawym błotnikiem jest pochłaniacz par paliwa, pewnie pękł.
 
Xsara
 

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 01:14:29 »
Ooooo, ja mam o samo.
gdzie dokładnie i jak wygląda Janku?
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:24:42 »
Poniżej załączam obrazki jak to wygląda w 1.8 i 2.0 rfs.
Szukałem czegoś więcej w archiwum, ale nie mogę znaleźć nigdzie, a wątki na ten temat na pewno były. Tutaj coś jest, ale mało:
link

Generalnie te rurki prowadzą w przestrzeń między błotnikiem a nadkolem, niewidoczną z zewnątrz. Warto przejrzeć szczelność tych przewodów.
 
Xsara
 

JimiL

  • Gość
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:43:51 »
Szukałem na forum takiego tematu z Xsara i znalazłem tylko podobny przypadek z ZX'em, który jednak zbyt się od mojego różnił.

Dziękuję za odpowiedz i schematy. Na pewno się przydadzą.
Na ten moment bardzo ważna jest dla mnie ocena ryzyka jazdy autem w takim stanie.

Słyszałem historie o samochodach w których przez drobny wyciek paliwa zatliło się pod maska. Na moje amatorskie oko najprawdopodobniej nie ma tutaj takiego ryzyka, ale chciałem spytać znawców tematu.

Pytam dlatego, że dopiero w następny weekend (za 10 dni) będę u zaufanego mechanika, a do tego czasu jeśli to bezpieczne wolał bym tego nie ruszać.

P.S. Po zatankowaniu do pełna problem zniknął.

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2011, 23:57:23 »
No właśnie dzisiaj wywąchałem że najbardziej śmierdzi po llewej przy lampie od środka jakby... ale tych przewodów tam nigdzie nie widziałem...
Jak mógłbym spr szczelność?
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

Offline Paweł Gierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Ćmielów
  • Posiadany samochód: C5X
  • Miejscowość: Ćmielów
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2011, 23:07:44 »
Panowie pomóżcie. Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem zimowy płyn do spryskiwaczy po taniości no i od początku po spryskaniu szyby zaczęło śmierdzieć denaturatem. Do teraz śmierdzi w samochodzie gdy załączę wentylację, lecz nie denaturatem a czymś innym. Ale po nagrzaniu silnika smród ustaje w 50%.  Chciałbym podkreślić, że nie mam klimatyzacji. Z góry dziękuję za pomoc

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Zapach paliwa z wentylacji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 00:16:57 »
Tez taki plyn kupilem przejdzie samo po czasie, ewentualnie jak wypsikasz plyn jedz na myjnie .Plynami przemyje i woda i nie bedzie czuc.Po prostu splywa wszystko po szybie oplywami i tam ten zapach sie jeszcze utrzymuje w okolicach maski.
Jesli smierdzi czyms innym( czym?) to moze czas wymienic filtr pp albo jeszcze jest sposob zeby przejechac w dluzsza trase i saune w aucie zroic zeby nagrzewnice "przepalic".Chyba ze zapach plynu to cieknie nagrzewnica gdzies.