Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zabezpieczenie progow wewnetrznych  (Przeczytany 956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Zabezpieczenie progow wewnetrznych
« dnia: Maj 13, 2020, 19:48:39 »
Cześć, ostatnio zrobiłem zabezpieczenie lakieru na progach wewnętrzych z folii 3M czarny mat i wyszło tak:

Efekt mnie zaskoczył, jest bardzo dobrze zobaczymy jak z trwałością.
Pozdrawiam.

Offline Marcin Wruck

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 HDI 120Kw Turiner
  • Zainteresowania: Motocykle
  • Miejscowość: Sopot/Gdynia
Odp: Zabezpieczenie progow wewnetrznych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2020, 21:18:07 »
Cześć, ostatnio zrobiłem zabezpieczenie lakieru na progach wewnętrzych z folii 3M czarny mat i wyszło tak:

Efekt mnie zaskoczył, jest bardzo dobrze zobaczymy jak z trwałością.
Pozdrawiam.
O widzisz dałeś mi pomysł na moje progi, wcześniej szukałem ze szczotkowanej stali nierdzewnej i nie znalazłem takowych w dobrej cenie. Długo bawiłeś się z klejeniem i docinaniem? ps. Dzięki za pomysł.
Ford Sierra 95r./Renault 11 TSE 86r/ Renault 11 Turbo 85r/ Renault Megane Kombi 00r/Renault Clio I 1.4 @ Turbo 200KM 96r/ Citroen C5 X7 10r.
Mechanika, Elektromechanika, Mechanika i elektryka Motocyklowa

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Zabezpieczenie progow wewnetrznych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2020, 21:54:02 »
Robota zajęła mi ze 3 godz. na wszystkie cztery progi. Doświadczenia z folią wczesniej nie miałem wogóle. Do docinania użyłem taśmy Knifeless z 3M i kawałki foli 25x80 cm okazały się wystarczjące.  Folię rozprowadzałem raklą do folii, jak się gdzieś folia marszczyła to podgrzewałem opalarką- tu trzeba się obchodzić delikatnie i z wyczuciem. Przed operacją trzeba dobrze oczyścic powierzchnie i okolice (oddtłuszczałem benz ekstrakcyjną), pod folią widać każde najdrobniejsze ziarnko piasku. Dodatkowo filc na rakli zwilżałem Quick Detailerem dla lepszego poślizgu, może też być woda z płynem do mycia. Ogólnie byłem bardzo zaskoczony łatwością pracy z folią. Idąc za radami youtuberow wybrałem oryginalną folię a nie zamiennik i było bezstresowo. Koszt żaden w porównaniu do efektu. Żałuję że tak długo się zabierałem do tego bo niestety lakier na progach poległ w 9-cio i 6-cio  :D  letniej walce z bucikami których podeszwy są wiecznie naszpikowane błotem z kamieniami. Zresztą na zdjęciu widać jak sobie poradziły z plastikami. Pozdrawiam.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Zabezpieczenie progow wewnetrznych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2020, 04:56:49 »
Mam taką folię u siebie i po ponad dwóch latach intensywnego włażenia buciorami mojego dzieciaka zero zniszczeń,nie jest nawet porysowana w porównaniu do plastiku przy fotelu.