Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.0 16v brak mocy, silnik po remoncie  (Przeczytany 1850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad Jędruch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Gryfów Śl.
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II
  • Miejscowość: Gryfów Śl.
2.0 16v brak mocy, silnik po remoncie
« dnia: Październik 18, 2020, 12:02:20 »
Witam wszystkich,jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Silnik 140km benzyna+gaz po generalnym remoncie,szlif wału,panewki,popychacze,głowica,kzfr,zawór ciśnieniowy,pompa oleju,wszystko wymienione lub zregenerowane a auto nie ma mocy.Wszystkie parametry (ciśnienie oleju,obroty itd.)w normie.Praca na wolnych cicha i równa.Kupa kasy wywalona a efektów brak,mam już dość.Proszę o konkretne pomysły,za rady typu zmień mechanika albo sprzedaj,dziękuję.Pozdrawiam Konrad.


Proszę nie bawić się formatowaniem tekstu... to naprawdę nie zwiększa czytelności.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2020, 18:37:17 wysłana przez Daniel Wolny »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 051
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: silnik-ratunku!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2020, 13:38:28 »
Rozrząd źle ustawiony??
 Bardzo często się zdarza w tych silnikach.
 Remont bez nowych tłoków i tulei cylindrów nie nazywa się generalnym.  ;)
Jeśli przed naprawą silnik pobierał olej - a pobierał, bo EW10A (RFJ) są znane z tego... Zainteresowałbym się katalizatorem i sondami lambda, zwłaszcza pierwszą. Katalizator to też już może znajdować się w tłumiku jak auto ma LPG.

 

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: silnik-ratunku!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2020, 17:41:53 »
Witam wszystkich,jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Silnik 140km benzyna+gaz po generalnym remoncie,szlif wału,panewki,popychacze,głowica,kzfr,zawór ciśnieniowy,pompa oleju,wszystko wymienione lub zregenerowane a auto nie ma mocy.Wszystkie parametry (ciśnienie oleju,obroty itd.)w normie.Praca na wolnych cicha i równa.Kupa kasy wywalona a efektów brak,mam już dość.Proszę o konkretne pomysły,za rady typu zmień mechanika albo sprzedaj,dziękuję.Pozdrawiam Konrad.


Proszę nie bawić się formatowaniem tekstu... to na prawdę nie zwiększa czytelności.

Jaki przebieg auta ?

Offline Konrad Jędruch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Gryfów Śl.
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II
  • Miejscowość: Gryfów Śl.
Odp: silnik-ratunku!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2020, 18:59:57 »
Witam wszystkich,jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Silnik 140km benzyna+gaz po generalnym remoncie,szlif wału,panewki,popychacze,głowica,kzfr,zawór ciśnieniowy,pompa oleju,wszystko wymienione lub zregenerowane a auto nie ma mocy.Wszystkie parametry (ciśnienie oleju,obroty itd.)w normie.Praca na wolnych cicha i równa.Kupa kasy wywalona a efektów brak,mam już dość.Proszę o konkretne pomysły,za rady typu zmień mechanika albo sprzedaj,dziękuję.Pozdrawiam Konrad.


Proszę nie bawić się formatowaniem tekstu... to na prawdę nie zwiększa czytelności.

Jaki przebieg auta ?
271300

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 2.0 16v brak mocy, silnik po remoncie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2020, 21:14:03 »
odczytać błędy, zobaczyć jak się koło rozrządu ustawia, czy jest w ogóle dobrze rozrząd ustawiony. Jeśli jest w trybie serwisowym to na pewno jakiś błąd musi być, przepustnica, MAF do sprawdzenia, może pompa paliwa nie podaje paliwa ile trzeba.

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Odp: 2.0 16v brak mocy, silnik po remoncie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2020, 22:03:21 »
Witam wszystkich,jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Silnik 140km benzyna+gaz po generalnym remoncie,szlif wału,panewki,popychacze,głowica,kzfr,zawór ciśnieniowy,pompa oleju,wszystko wymienione lub zregenerowane a auto nie ma mocy.Wszystkie parametry (ciśnienie oleju,obroty itd.)w normie.Praca na wolnych cicha i równa.Kupa kasy wywalona a efektów brak,mam już dość.Proszę o konkretne pomysły,za rady typu zmień mechanika albo sprzedaj,dziękuję.Pozdrawiam Konrad.


Proszę nie bawić się formatowaniem tekstu... to na prawdę nie zwiększa czytelności.

Jaki przebieg auta ?
271300

Tak jak Ci radzą sprawdź rozrząd, a sonda nie ma prawa działać poprawnie po takim przebiegu z gazem.Koszt nowej ponad 200 zł.