Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 282531 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Online Michał Chmura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 394
  • Posiadany samochód: Ds5
  • Miejscowość: Psk
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2000 dnia: Lipiec 13, 2023, 09:50:14 »
Jak ma być prawidłowo ustawiona pompa domieszkowania? Hdi 163 2012 euro5

Offline Wieslaw Orlowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Skąd: Nevers
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 03r, DS5 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Nevers
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2001 dnia: Sierpień 10, 2023, 22:26:53 »
Witam, citroen puretech 180 koni, jaka procedura po wymianie całego silnika wraz z osprzętem, trzeba programować wtryski, pompę...?

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 109
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2002 dnia: Sierpień 10, 2023, 23:19:48 »
To chyba nie ten dział. C5 Aircross trochę się różni od C5 x7. X7 nawet tego silnika się nie dorobił.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2003 dnia: Sierpień 11, 2023, 12:22:33 »
Dzień dobry, proszę o podpowiedź, jeśli dobrze rozumiem to do regulacji służy mała śrubka na klucz 10
z lewej strony zaznaczona na zielono( na drzwiach ), z  kolei mamy trzy śruby M8 ( jedna w drzwiach, dwie w budzie)
i tych ponoć nie ruszamy. Regulacja tylko za pomocą tej małej .
Ktoś pisał już tutaj, że jak się spojrzy , to wszystko będzie jasne, ale ja mam jakąś pomroczność jasną, za tępy jestem do tego.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 109
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2004 dnia: Sierpień 11, 2023, 14:24:48 »
Regulujesz tą górną (zieloną) ale żeby to zrobić musisz poluzować tą dolną czerwoną. Robisz tak odpuszczasz górną (uważaj bo możesz ją łatwo urwać i pozycji ustalonej nie będzie) a dolną luzujesz. Wtedy możesz skorygować pozycję góry drzwi ale tylko w płaszczyźnie głębiej/płycej do pozycji krawędzi błotnika. To samo robisz ewentualnie z dolnym zawiasem.
Natomiast jeśli chcesz skorygować szczeliny tył/przód to luzujesz śruby na słupku A. Ale wtedy najlepiej jest mieć zdjęty przedni błotnik i najpierw ustawić szczelinę drzwi przednich z tylnymi a dopiero potem ustawić błotnik pod drzwi.
Miłej zabawy, bo łatwo nie jest.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

dziara

  • Gość
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2005 dnia: Sierpień 26, 2023, 13:58:06 »
W temacie nie działającego grzania fotela, powrócę do tematu.


Czy jest ktoś z Wawy lub okolicy (nawet dalszej, mogę podjechać)  kto podjąłby się sprawdzenia dlaczego nie grzeje fotel kierowcy u mnie (pasażera ok) i ewentualnej naprawy? Do tego czasu z tym jeździłem (choć był taki moment, że grzał) ale ostatniej zimy auto trochę częściej musiało na dworze nocować i na dłuższą metę byłaby to opcja przydatna. Nie znam się kompletnie na elektryce więc gdyby ktoś chciałby mi w tym fizycznie pomóc, proszę o priv. (celem dogadania szczegółów). 
Znany mi elektomechanik nie za bardzo chciał sie podjąć, podejrzewam, że czasochłonne szukanie i dłubanie. Z forum wnioskuję, że niektórzy z Was ogarniają sami swoje usterki, no u mnie niestety nie ta bajka.




Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2006 dnia: Sierpień 26, 2023, 14:17:36 »
Ale sam możesz na pewno rozpiąć kostkę pod fotelem, zobaczyć jak wyglądają styki, psiknąć preparatem do styków porządnie zapiąć. Przy okazji obejrzeć wiązkę na tym odcinku, czy nie ma jakiś przetarć. Czasami usterka jest banalna i takie podstawowe czynności wystarczające.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

dziara

  • Gość
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2007 dnia: Sierpień 26, 2023, 15:28:44 »
Ale sam możesz na pewno rozpiąć kostkę pod fotelem, zobaczyć jak wyglądają styki, psiknąć preparatem do styków porządnie zapiąć. Przy okazji obejrzeć wiązkę na tym odcinku, czy nie ma jakiś przetarć. Czasami usterka jest banalna i takie podstawowe czynności wystarczające.


Banalna usterka to prawie jak wygrana... ;)

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2008 dnia: Sierpień 26, 2023, 16:08:30 »
To prawda, oszczędzasz czas i pieniądze. Dlatego zawsze warto zrobić te podstawowe rzeczy. Nie potrzeba do tego wiedzy, ani umiejętności. Troszkę czasu i chęci. Dla przykładu podam, że ostatnio miałem wyciek paliwa. Już myślałem, że auto wyląduje u mechanika ale zdjąłem górną osłonę silnika i zacząłem sprawdzać przewody. Okazało się, że przy ostatnim serwisie olejowo filtrowym mój  mechanik nie dopchnął przewodu na filtrze paliwa. Zawleczka niby zaskoczyła, wszystko wyglądało dobrze ale paliwo się sączyło. Wystarczyło, że poprawiłem przewód i usterka usunięta. Bez wizyty w warsztacie, bez straty czasu, bo akurat pieniędzy za to mój mechanik by nie wziął - gwarancja ;) :)
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 109
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2009 dnia: Sierpień 26, 2023, 21:05:45 »
Nie warto bo najczęściej przepala się mata szczególnie jeśli ktoś często klęka na siedzisku.
Druga prawdopodobna opcja to moduł pod fotelem a w zasadzie styki i piny gniazda i wtyczki na zasilaniu modułu. Szukanie w innych miejscach to strata czasu.
Maty można odłączyć jedynie w celu sprawdzenia obwodu miernikiem obu mat oddzielnie.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline ARTUR GUMINSKI

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: KRAKÓW
  • Posiadany samochód: citroen c5x7
  • Miejscowość: KRAKÓW
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2010 dnia: Wrzesień 24, 2023, 17:38:46 »
Witam mam pytanko mam błąd pedału gazu czy musze szukać po nr takich samych co mam zamontowane czy mogą być inne c5x7  bo jedni pisza ze po nr a ini ze nie muszą być te same nr 

Online Michał Chmura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 394
  • Posiadany samochód: Ds5
  • Miejscowość: Psk
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2011 dnia: Październik 14, 2023, 08:32:50 »
Czasami jakieś części są zastępowane innymi i mozliwe że np 2 numery pasują

Offline Paweł Podlodowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 benzyna exclusive
  • Miejscowość: Lublin
C5 x7 3.0 benzyna skrzynia biegów
« Odpowiedź #2012 dnia: Październik 21, 2023, 18:28:10 »
Witam. Jestem posiadaczem citroena c5 3.0 benzyna 211km z 2009r. Mam problem z automatyczną skrzynią biegow, najprawdopodobniej elektrozawór. Naprawa wyceniana na ok 10tys zł bo podobno żywotność tej skrzyni jest na ok 260tys a ten przebieg sie zbliża i potrzebny generalny remont (tak Pan w warsztacie powiedzial) Nie chce sie juz pchac w koszty i myślę o wymianie na inną używkę, moje pytanie czy od 3 litrowego diesla jest taki sam automat? Ewentualnie od jakiego samochodu by podeszla? Gdzie znajde numer skrzyni biegów?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 059
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 x7 3.0 benzyna skrzynia biegów
« Odpowiedź #2013 dnia: Październik 21, 2023, 19:38:33 »
Witam. Jestem posiadaczem citroena c5 3.0 benzyna 211km z 2009r. Mam problem z automatyczną skrzynią biegow, najprawdopodobniej elektrozawór. Naprawa wyceniana na ok 10tys zł bo podobno żywotność tej skrzyni jest na ok 260tys a ten przebieg sie zbliża i potrzebny generalny remont (tak Pan w warsztacie powiedzial) Nie chce sie juz pchac w koszty i myślę o wymianie na inną używkę, moje pytanie czy od 3 litrowego diesla jest taki sam automat? Ewentualnie od jakiego samochodu by podeszla? Gdzie znajde numer skrzyni biegów?
Z HDi na 100% ma inne przełożenia - czyli odpada.

 Podejdzie tylko z takiej benzyny. Niestety raczej wszystkie skrzynie dostępne na rynku wtórnym będą zmęczone. Te auta mają swoje lata.

 Teoretycznie dałoby się przeszczepić manual.... Niestety skrzynia manualna pasująca do V6 benzynowego to trochę jak Yeti. Podobno istnieje, nikt jej nie widział. Była chyba tylko w 407 Coupe. Czego nie jestem do końca pewien.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 695
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 x7 3.0 benzyna skrzynia biegów
« Odpowiedź #2014 dnia: Październik 21, 2023, 20:22:01 »
Witam. Jestem posiadaczem citroena c5 3.0 benzyna 211km z 2009r. Mam problem z automatyczną skrzynią biegow, najprawdopodobniej elektrozawór.


Za tą kwotę wymienią Ci całe bebechy w skrzyni a jak to tylko zawór to nie sa to duże koszty. Nawet wymiana całego sterownika to około 2 tys. Co się dzieje dokładnie ze skrzynią?

Offline Paweł Podlodowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 benzyna exclusive
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2015 dnia: Październik 21, 2023, 22:38:40 »
Błąd wyskakuje skrzyni cos tam nie mozliwe zasprzeglenie, czasem jakies metaliczne dzwieki, falowanie obrotow silnika to moze przez hydrokinetyk? Byl 7tys temu regenerowany. Błąd skrzynia wywala tylko na 6 biegu

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 059
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2016 dnia: Październik 22, 2023, 09:02:21 »
Błąd wyskakuje skrzyni cos tam nie mozliwe zasprzeglenie, czasem jakies metaliczne dzwieki, falowanie obrotow silnika to moze przez hydrokinetyk? Byl 7tys temu regenerowany. Błąd skrzynia wywala tylko na 6 biegu
To nie wróży nic dobrego... Sprawdziłem nawet obecnie da się dostać manualne skrzynie które powinny spasować. Pozostaje zdobycie koła zamachowego i sprzęgła, dopasowanie łapy skrzyni i półosi.  :D Oczywiście drążek zmiany biegów z linkami jeszcze do tego. Też są to spore koszty.

Offline Paweł Podlodowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 benzyna exclusive
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2017 dnia: Październik 22, 2023, 09:51:22 »
Dlatego raczej manuala ciężko bedzie zrobic z tej wersji, troche mnie przeraża kwota remontu skrzyni, a gdzie znajde numer skrzyni? Moze z jakiegos rozbitego c6 albo innego znajdę

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 695
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2018 dnia: Październik 22, 2023, 19:54:29 »
Zrób dokładną diagnostykę albo podjedź do dobrego warsztatu od AISINów. Pomysł z przeszczepem na manuala nie będę komentował. Co było powodem remontu zmiennika? Jak nie trzyma obrotów to właśnie kwestia zmiennika lub lock-upa.
Byłeś może u Płochecia? Masz też w miarę blisko do Zapały lub do MAKTRANS.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 059
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2019 dnia: Październik 22, 2023, 20:15:06 »
Zrób dokładną diagnostykę albo podjedź do dobrego warsztatu od AISINów. Pomysł z przeszczepem na manuala nie będę komentował. Co było powodem remontu zmiennika? Jak nie trzyma obrotów to właśnie kwestia zmiennika lub lock-upa.
Byłeś może u Płochecia? Masz też w miarę blisko do Zapały lub do MAKTRANS.
Niby czemu tego nie chcesz komentować. Już kilka aut taki przeszczep przeżyło z moim udziałem. Czasem zwyczajnie to jest ostatnią szansą auta na dalsze funkcjonowanie. Zwykle nawet taki przeszczep jest odwracalny gdyby ktoś bardzo chciał.

Offline Tomek Zoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Nadarzyn
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 HDI 163 KM, C5 Sedan 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Nadarzyn
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2020 dnia: Listopad 13, 2023, 20:20:06 »
Hej, co sprawdzić jak koła z tyłu zrobiły negatyw i mogę jeździć na drifty? Pociekł siłownik z przeciwnej strony, tuleje na oko są ok. 280 tyś przejechane i codzienna droga przez dziurawe drogi.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 109
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2021 dnia: Listopad 13, 2023, 20:23:57 »
Zaczyna się sprawdzenie od tulejek wahaczy poprzecznych. Są 4 sztuki, po 2 na stronę. Plus tulejki zwrotnic.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Marek Jurkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 142
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 BlueHDI 181KM 132KW DW10FC - 2016
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2022 dnia: Listopad 17, 2023, 09:13:19 »
Koledzy, mam problem z sączącym się płynem chłodniczym. Wg oględzin cieknie z węża między chłodnicą oleju a chłodnicą spalin.
Czy ktoś poratuje numerem części? Nigdzie nie mogę znaleźć, lub może ktoś miał już taki przypadek i to wcale nie jest przewód tylko chłodnica spalin padła.

Offline Przemysław Dyrcz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Wadowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII
  • Miejscowość: Wadowice
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2023 dnia: Listopad 29, 2023, 16:41:04 »
Cześć, nie grzeje tylna szyba. Jeżeli bezpieczniki są w porządku, to od czego zacząć poszukiwania przyczyny?

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 109
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #2024 dnia: Listopad 29, 2023, 18:13:03 »
Jeśli to kombi to od przelotki między klapą a nadwoziem.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie