Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.  (Przeczytany 3869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
[MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« dnia: Listopad 28, 2013, 16:35:58 »
Witam, orientujecie sie ile w PL moze kosztowac przednia szyba, nie mam w niej zadnych czujnikow, bo u mnie warsztat powiedzial 700 €, co wydaje mi sie [color=ff0000]****[/color]nie duzo.
I jak zobaczycie zdjecia, chyba musze wymienic grill, bo jest listewka peknieta, tez ciekaw jestem za ile to mozna kupic.

Wczorajsze zdarzenie - zderzenie z ludkiem.

https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/WypadekC5?authkey=Gv1sRgCJna75Tw7JecwQE
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ

Offline Ireneusz Jasiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: KOŁOBRZEG
  • Posiadany samochód: C5 MKII Exclusive 2.2 HDi 2004 ASB
  • Miejscowość: KOŁOBRZEG
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2013, 16:55:27 »
Człowieka potrąciłeś ???
Są samochody i jest Citroen C5 :-)

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2013, 17:34:14 »
To raczej on potracil moje auto, zona jechala w sznurze samochodow, w miescie ( maly korek ) 30 km/h, a on wylecial z zaparkowynych samochodow wprost na maske. Facet byl wypity i w plecaku mial 2 zgrzewki sznapsow. Zona nawet mandatu nie dostala, a facet jest w szpitalu.
Te sznapsy narobily wiecej szkody niz on, mam wgniecenia na dachu, porysowane tylne drzwi i... nie wiem, jutro bede mial opis z warsztatu.
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2013, 19:15:12 »
nie jest tak kolorowo, zazwyczaj taki gość jest niewypłacalny. Kuzyn miał podobną sytuację wypity gość na rowerze wyjechał za busa. prędkość prawie zerowa gość wstał i długa. na aucie kilka rys zadzwonił po policję żeby nie było na niego. w końcu gościa złapali po wytrzeźwieniu wszystkiego się wypierał, dostał mandat a ubezpieczyciel od 4 miesięcy nie może zrobić u niego windykacji. chodź po blachach i Aldi widać że to raczej Wermacht więc tam pewnie są lepsze sposoby na takich

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2013, 19:54:39 »
Szyba czołowa oryginalna w zaleznośći od rodzaju od 1559 do 1890 pln brutto.

Offline Lesław Frasik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III 2000 HDI 2012r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2013, 21:03:54 »
Robiłem rozeznanie wiosną. Szyba nieoryginalna (nordglass) kosztowała ok. 600zł, innych firm 100-200zł drożej. Używana, oryginalna w b. dobrym stanie (2012r.) 800zł.

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2013, 21:47:54 »
Cytuj

Paweł Jędrocha napisał:

No to ceny chyba Cię nie powinny wogóle interesować ?
Gość zapłaci za wszystko :)


Gosc byl pijany, nie mial dokumentow, nie rozumial po niemiecku, zaciagal cos po rusku, byl w ciuchach roboczych, nie wiadomo, czy ma wogle jakies zameldowanie, czy jest na czarno.
Dzisiaj caly dzien zona wydzwaniala na policje na numer kontaktowy podany w papierach z wypadku. Pod podanym numerem, kazali dzwonic pod inny, pod tym innym, tez pod inny, a ten trzeci nieodbieral przez caly dzien.
Od 16-tej powiedzieli, ze policjant prowadzacy sprawe ma juz wolne i prosza dzwonic jutro...................skad ja znam takie zalatwianie spraw ?
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2013, 22:04:33 »
A jest w Niemczech coś takiego jak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - https://www.ufg.pl/ ? Powinno być tak, że wszystkie Twoje wydatki powstałe z tytułu nietrzeźwego sprawcy pokrywa fundusz. Następnie fundusz dochodzi swojego najczęściej na drodze sądowej, Ciebie już nic nie powinno interesować...
Fantômas se déchaîne...

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2013, 22:35:06 »
Cytuj

Wojciech Kmera napisał:
A jest w Niemczech coś takiego jak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - https://www.ufg.pl/ ? Powinno być tak, że wszystkie Twoje wydatki powstałe z tytułu nietrzeźwego sprawcy pokrywa fundusz. Następnie fundusz dochodzi swojego najczęściej na drodze sądowej, Ciebie już nic nie powinno interesować...


Nie mam pojecia, czy jest cos takiego, nigdy sie tym nie interesowalem.
Wydaje mi sie, ze i tak musze czekac na jakas decyzje z policji, bo jak na razie, to sprawa jest chyba w toku.
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2013, 00:25:09 »
Spróbuj się dowiedzieć, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela, opisz szkodę i zapytaj czy jest coś na wzór naszego funduszu. Jeżeli takie coś istnieje i pomogą Ci rozwiązać sprawę, to rób wszystko w ASO na oryginalnych częściach i niczym się nie przejmuj ;)

Ojciec miał taką nieprzyjemną sytuację - w jego samochód stojący na czerwonym świetle wjechał kompletnie pijany gość, po czym wytoczył się z samochodu i uciekł pieszo, bo samochodem nie dało się już jechać. Dzięki dokumentom w aucie udało się namierzyć rodzinę i gościa znaleziono następnego dnia rano. Po przedstawieniu dokumentów z policji i kontakcie z naszym ubezpieczycielem sprawę przejął UFG. W tym wypadku nawet OC sprawcy jest nic nie warte, ponieważ był pod wpływem alkoholu, nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawa została w miarę szybko załatwiona przez nasze PZU, koszty naprawy pokrył UFG.
Fantômas se déchaîne...

Offline Michał Siwek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Otrębusy
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI 163KM AUT
  • Miejscowość: Otrębusy
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2013, 16:59:31 »
Tak, ale tutaj nie ma szkody komunikacyjnej tylko wyszedł pijany pieszy więc fundusz w tym przypadku nie pomoże.

Offline Michał Siwek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Skąd: Otrębusy
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI 163KM AUT
  • Miejscowość: Otrębusy
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2013, 17:19:41 »
Ale pijany pieszy a nie pijany kierowca prowadzący pojazd mechaniczny.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2013, 13:21:08 »
Też mi się wydaje, że aby ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny zadziałał, to sprawca szkody musiał mieć obowiązek ustawowy posiadania OC, ale go np.nie wykupił albo był pijany. Na razie piesi i pijani piesi nie mają obowiązku OC. Dyskutuje się w Polsce o planach obowiązku OC dla rowerzystów.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2013, 13:22:43 »
Ale tutaj pieszy wtargnął na drogę i był pod wpływem alkoholu ! Powinien pokryć wszystkie koszty tej szkody...
Fantômas se déchaîne...

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2013, 13:58:53 »
Cytuj

Wojciech Kmera napisał:
Ale tutaj pieszy wtargnął na drogę i był pod wpływem alkoholu ! Powinien pokryć wszystkie koszty tej szkody...
Zgadza się, ale tak jest w świecie idealnym. W świecie rzeczywistym o czym pisali koledzy wyżej, też powinien, ale często jest niewypłacalny. Może nasz kolega klubowicz będzie miał szczęście i trafił na wypłacalnego...
Pozdrawiam,
Lech

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2013, 18:03:40 »
Właśnie po to jest w Polsce UFG, żeby pokryć koszty takiej szkody a następnie najczęściej na drodze sądowej dochodzić swoich pieniędzy od sprawcy...
Fantômas se déchaîne...

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2013, 18:18:32 »
A czy własciciel auta czyli aut8r watku ma wykupione Autocasco na to auto? Jesli tak to naprawa z AC i potem regres w stosunku do sprawcy. Tym zajmie sie juz towarzystwo ubezpieczeniowe.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
Re: [MK III]Stalo sie, ile moze kosztowac szyba i grill.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2013, 22:01:08 »
Auto jest naprawiane z mojego Vollkaskoversicherung ( w PL - AC ), w poniedzialek o 8 rano mam termin na policji po odebranie dokumentow z zakonczonej sprawy i wtedy sie okaze co dalej. Nie mam pojecia jak to funkcjonuje w niemczech, ale od znajomych slyszalem, ze te dokumenty musze przeslac do ubezpieczalni i oni beda sie reszta zajmowac, a ja nie strace zadnych znizek.
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ