Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty  (Przeczytany 3350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Markiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Lybra
  • Miejscowość: Warszawa
C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« dnia: Czerwiec 08, 2013, 18:28:07 »
Witam Panowie. Proszę o pomoc. Byłem w szpitalu i ponad miesiąc nie jeździłem samochodem ...
Dzisiaj mówię idę go choć odpalę, niech pochodzi. Podszedłem do samochodu i ... nie mogłem go otworzyć z pilota. Otworzyłem auto z kluczyka, włączył się alarm. Włożyłem klucz do stacyjki, pojawił się napis anti theft system faulty ... i zaczęły pracować wycieraczki i świecą się non stop światła mijania. Pomyślałem że to wina baterii w pilocie, wymieniłem, próbowałem sprarować zgodnie z instrukcją ... i nic, zero reakcji, cały czas anti theft system faulty i po przekręceniu kluczyka tak jakby był słaby aku. Radio normalnie gra ... szyby chodzą, z kluczyka samochód się zamyka.

Co poradzić ? Proszę o pomoc, odpięty jest cały czas aku bo inaczej cały czas chodzą wycieraczki i świecą światła mijania.

Pozdrawiam

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2013, 18:47:50 »
Proponuję zacząć od naładowania akumulatora, przy niskim napięciu różne irracjonalne zdarzenia i komunikaty się pojawiają.
Miesiąc to długo jeśli nie był odpięty.
Może pomoże, może nie, ale w takich wypadkach należy to zrobić w pierwszej kolejności.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Bartłomiej Markiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Lybra
  • Miejscowość: Warszawa
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2013, 20:12:01 »
Dziękuję za poradę. Aku już jest od południa w domu bo zaczął niedomagać ... choćby w postaci tego że tylko jeden xenon już się świecił, wycieraczki przerywały itd.
Jutro po naładowaniu napiszę czy to coś dało czy nie. Ciekawe czemu się immo zablokowało.

Offline Bogusław Tęgi

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: szczecin
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI III
  • Miejscowość: szczecin
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2013, 21:30:24 »
Szykuj sie do zmiany aku bo zimy nie przetrwa
opel manta,f126,tawrija,kia,focus,C5 -1,6HDI,C5 2,0  HDI III

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2013, 21:33:04 »
Jak będzie jeździł to przetrwa....
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Bogusław Tęgi

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: szczecin
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI III
  • Miejscowość: szczecin
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 21:54:38 »
zaloze sie ze nie
sprawdz testerem ,na pewno ma ponizej 40% pojemnosci
opel manta,f126,tawrija,kia,focus,C5 -1,6HDI,C5 2,0  HDI III

Offline Bartłomiej Markiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Lybra
  • Miejscowość: Warszawa
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:10:04 »
No nic, akumulator ładowałem całą noc. Dzisiaj włożyłem do samochodu ... to samo. Jedyne co to wyjąłem bezpiecznik o oznaczeniu SH, włożyłem i samochód rozrusznik kręci ale nie odpala. Kilka zakręceń i aku znowu padło. Jadę kupić nowy akumulator ... zobaczymy czy to coś zmieni.
Czy takie cyrki mogą się dziać jak jest za małe napięcie na aku ?

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:48:41 »
Tak. Przy C5 dobra bateria to podstawa. Sam widzisz, że ładowanie na nie wiele się zdało. Twój akumulator nie ma już takiej sprawności i wydaje mi się, że wymiana powinna pomóc.

Offline Bartłomiej Markiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Lybra
  • Miejscowość: Warszawa
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2013, 14:38:15 »
Niestety, po włożeniu nowego akumulatora dalej nic. Światła się świecą, wycieraczki chodzą ( przy wyjętym kluczyku ). Nie da rady samochodu otworzyć z pilota, odpalić też nie.

Offline Bartłomiej Drobniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.8
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2013, 00:18:15 »
Ja miałem identyczny błąd, a jego przyczyną był uszkodzony przełącznik zespolony. Po prostu pod wpływem niskiej temperatury przestawał działać. Jednakże zanim dotarłem do tej usterki, samochód przez dobry miesiąc sobie ze mną pogrywał, raz wszystko śmigało, innym razem nie koniecznie. Żeby odpalić auto, w moim przypadku dobrze było "podgrzać" ten przełącznik, zdejmujesz obudowę za kierownicą, wypinasz kostki i grzejesz suszarką. Możesz zawsze spróbować, przed wezwaniem diagnosty, albo lawetą, a nóż to podobny przypadek.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2020, 21:00:24 »
Odkopuję temat, ponieważ tytuł wskazuje na mój problem.Wczoraj rozebrałem kluczyk - grot się blokował. Przeczyściłem i złożyłem. Rano w garażu problem jak w tytule  ??? Oczywiście brak możliwości odpalenia auta. Udałem się po zapasowy kluczyk. To samo. Sprawdziłem centralny to w zapasowym była zdechła bateria. Pomimo wymiany na sprawną baterię (z kluczyka, którego używałem na codzień) objaw był ten sam. Po wielu desperackich próbach udało mi się odpalić auto. Wystarczy włożyć grot w stacyjkę, przekręcić, a gdy zapali się service z błędem  trzeba dotknąć transponderem znajdującym się na płytce kluczyka do stacyjki (service gaśnie i odpalamy bez problemu). Po pracy pojechałem do sklepu z nadzieją, że wymiana baterii pomoże, ale niestety to nie ten problem. Dodatkowo przypomniałem sobie, że 2 lata temu używałem tego drugiego kluczyka i podobnie szwankował z tym błędem. Wychodzi na to, że coś jest nie tak z elektroniką kluczyków. Mam do Was pytanie. Jak rozpoznać czy mój kluczyk to ASK czy FSK? U majfrendów są dostępne 2 wersje tylko, która będzie właściwa? W mieście mam serwis citroena także pin raczej dostanę bez problemu. Dołączam zdjęcie.
EDIT: Klucz jednak naprawiłem u klucznika. 80zł. Info dla potomnych u mnie występuje modulacja ASK.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2020, 15:30:40 wysłana przez Adam Szydłowski »

Offline Patryk Rudzikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 Sedan 2,0 benz + LPG
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: C5 X7 nie odpala, anti theft system faulty
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2020, 11:45:41 »
U mnie występuje taki problem w zapasowym kluczyku bez pilota. Z podstawowego korzystam normalnie, a w zapasówce, po włożeniu do stacyjki, błąd jak w tytule. Dobrze wiedzieć, że da się to zrobić bez ASO.