Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Defective L. Tail Lamp  (Przeczytany 1538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Marcol

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Skwierzyna
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.1 TD, MK I, HA I '92
  • Miejscowość: Skwierzyna
Defective L. Tail Lamp
« dnia: Grudzień 18, 2010, 15:53:04 »
Witam. Od pewnego czasu na wyświetlaczu incydentów wyskakuje mi taki komunikat jak w temacie, chociaż wszystkie światła działają. Nie dzieje się to zawsze. Czasem ujadę kilka metrów i wyskoczy, czasem wyskoczy po kilku kilometrach. Wtyczki/gniazda w tylnych lampach czyściłem, spryskałem "kontakt spray'em". Gniazda żarówek i same żarówki też przeczyściłem. Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną? Niby można z tym jeździć ale mimo wszystko zaczyna to irytować. Pozdrawiam.
Citroën- polubisz każdą drogę  ;-)

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2010, 21:13:00 »
Spróbuj wymienić żarówkę, być może jest za słaba, chociaż ...
Weź resetnij także komputer.

Offline Robert Marcol

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Skwierzyna
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.1 TD, MK I, HA I '92
  • Miejscowość: Skwierzyna
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2010, 14:00:55 »
Żarówki wymienić? W sumie, może być. A z tym resetowaniem komputera? Który za to odpowiada? Bo pod maską znalazłem złącza diagnostyczne od kompa HA, ABS i klimatronica i te resetowałem za pomocą przyrządu do czytania kodów migowych. A w tym wypadku to jak to ma wyglądać? Też gdzieś jest jakieś złącze diagnostyczne? Czy mam tylko odłączyć akumulator? Jeśli tak to na jaki czas? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
Citroën- polubisz każdą drogę  ;-)

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2010, 20:17:19 »
a, ty masz MK1, hm, w MK2 jest złącze pod kierownicą za zaślepką.
Co do żarówek, to czytałem kiedyś na innym forum, chyba chryslera, że często w tym tkwi problem, mogą być po prostu za słabe i komputer głupieje, bo dostaje złe odczyty, które tez mogą być generowane poprzez przebicia gdzieś na kablach.

Offline Witold Lubiniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: solec-zdrój
  • Posiadany samochód: XM-2,1 TD-HA mk-1 1991r. HYUNDAJ PONY,Skoda 105,Seat 850, Zuk , Syrana Bosto, Syrena 104.
  • Zainteresowania: motoryzacja ogólnie
  • Miejscowość: solec-zdrój
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2010, 20:18:58 »
Witam. Mialem ten sam problem ale po zamontowaniu automatu zalanczajacego swiatla mijania. Po przekreceniu przelacznika komunikat znika i jest tak caly czas. Pozdrawiam.
Tylko XM-y

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2010, 21:57:53 »
Co jeszcze dowiedziałem się, problem z za słabymi żarówkami wydaje mi się realny, otóż wujas ma karetkę XM MKI, i zamontował sobie zamiast postojówek diody led, od tego czasu wyświetla mu brak stopu i tylnich mijania.

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 14:28:31 »
z tego co pamietam to komp sprawdza rezystancje danego obwodu i masz stan (0) oznacza poprawny sygnał i stan (1) brak rezystancji lub zbyt wysoka rezystancja czyli error danego obwodu

zmieniając wartosci (mocy) zarówki zmienia nam sie rezystancja i dodatkowo dochodza warunki atmosferyczne gdzie tez sa róznice rezystancji wzalerznosci od temperatury
no i kolejna przyczyna słabe styki moga taksamo zwiękrzac opór co tez w efekcie da komunikat error  

popraw wtyczki popsikaj czyms w stylu wd 40 co poprawi kontakt wsówek  zmien zarówke na sugerowana przez firme citroen w ostatecznosci pociągnij nowa mase  

z mojej strony to wszystko co mogłem podpowiedziec
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Grzegorz Grabowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Skąd: Szczecin-Kostrzyn nad Odrą
  • Posiadany samochód: C-5 V6 3,0 automat, C-5 V6 3,0 LPG manual
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecin-Kostrzyn nad Odrą
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2011, 16:46:35 »
Jak wyżej. Brud, zaśniedziałe styki i brak masy. jak to zrobisz problem zniknie.
Co do wartości oporu układu też trafione. Żarówki i inne odbiorniki testowane przez kompapowinny mieć wartosci nominalne(fabryczne). Czesto takie komunikaty pojawiają się przy stosowaniu diód zamiast żarówek.

Offline Robert Marcol

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Skwierzyna
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.1 TD, MK I, HA I '92
  • Miejscowość: Skwierzyna
Re: Defective L. Tail Lamp
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 18:22:51 »
Witam. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pisałem na początku, że te złącza lamp jak i same gniazda żarówek czyściłem i pryskałem "kontakt spray'em". Żarówki mam o fabrycznych nominałach, problem wystąpił nagle tej zimy, wcześniej nic takiego się nie działo a autko już trochę w moim posiadaniu jest. No ale spróbuje wymienić żarówki i pociągnę dodatkową masę. Dzięki raz jeszcze. Życzę Wam wszystkiego najlepszego w tym 2011 :)
Citroën- polubisz każdą drogę  ;-)