Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Królowa 1.9dci  (Przeczytany 601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Królowa 1.9dci
« dnia: Sierpień 21, 2022, 10:14:50 »
Dzień dobry,
Według tytułu to kupiłem jako drugie auto lagune 1.9dci. Sprzedałem xsare picasso bo swoje na budowie zarobiła i potrzeba była na drugie auto.
Renowka z 2002r, sprowadzona w 2007r i od tej daty w rękach jednego właściciela.
Przebieg według licznika prawie 280tys.km a tak naprawdę był wymieniany licznik i właściciel mówi że trzeba jakieś 100tys.km dołożyć.
Zaraz po zakupie zrobiłem rozrząd z pompą wody, pasek PK z rolkami, sprzęgiełko alternatora, klocki hamulcowe z tyłu oraz tuleje tylnej belki.
Ogólnie żadnych błędów nie ma, turbo ciągnie elegancko, coś tam skrzypi, trzeszczy ale ma już swoje lata i nabite km. Środek bardzo zadbany, jakby nie miała takiego przebiegu. Później dorzucę fotki
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 069
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Królowa 1.9dci
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2022, 10:41:38 »
Kolegi mechanika laguna 1.9dCi miała prawie milion.... I wnętrze jakoś zmęczone nie było. Fakt że wał już był na ostatnim szlifie, jednak nadal by jeździła żeby nie miała spotkania z innym autem.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Królowa 1.9dci
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2022, 18:48:14 »
Gratulacje. Niech służy bezawaryjnie.


Mój tato ma taką. Srebrne 1.9 dci 100 KM. Jechać to to nie ma siły, turbina bez zmiennej geometrii więc trzeba cisnąć żeby się rozpędziła. Ale jak już złapie tempo to jakoś jedzie i spala mniej niż 5.5 L/100km jadąc do 110-120km/h. Fajne auto, bardzo wygodne zawieszenie, dobre trzymanie w zakrętach i nie zawodność. Nasza ma już dobrze ponad 500tys przebiegu i silnik działa całkiem dobrze. Wszystko oryginalne, jedynie turbo po regeneracji. Są tu fajne rozwiązania których brakuje mi w citro: filtr kabinowy w schowku (łatwy dostęp) i ogrzewanie które można włączyć bez uruchamiania silnika. Fajne zimą gdy można wykorzystać nagrzanie silnika do podtrzymania ciepła w aucie. Z rzeczy których nie lubię to umieszczenie panelu sterowania szyb na drzwiach kierowcy - jakoś tak za blisko łokcia i nie wygodnie mi się z tego korzysta, jakoś nie naturalnie trzeba dłoń odginać. Ciasnotę za kierownicą też bym zaliczył do wad. Jakoś tak mało miejsca w porównaniu do cytryn. :)

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Królowa 1.9dci
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2022, 20:58:11 »
Faktycznie, porównując miejsce z przodu laguna vs c5 to w c5 jest mega dużo miejsca. Mam 186cm wzrostu i fotel kierowcy odsuniety do końca. Zawieszenie wydaje się takie spójne i ładnie pracujące.
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 069
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Królowa 1.9dci
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2022, 22:40:49 »
O zawieszeniu Laguny można dużo powiedzieć dobrego... Ale zdecydowanie trwałe to one nie jest.  ;) Kolega sporo nią jeździł i niemal co roku tuleje tylnej belki. Z przodu sworznie zmieniał podobnie jak ja w C5... Czyli z dwa razy na rok.

 Ogólnie same auto jest ciekawe, jednak zdecydowanie jakość Renault jest poziom niżej od jakości PSA dawnego. Miałem okazję się kolegi laguna nie raz przejechać. Ciągnęła zacnie jak na tak niską moc. (To chyba też była wersja 100 konna).