Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc  (Przeczytany 7262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Tomczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: C5 X7 tourer RHF @ 170KM/390Nm, 2011
  • Miejscowość: Miechów
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 24, 2017, 10:25:17 »
Ja podnosiłem moc na 170KM i 390Nm. Ogólnie trzeba się liczyć z tym, że raczej w niedługim czasie po zabiegu poleci sprzęgło, nie jest ono jakoś specjalnie drogie bo komplet LUK (dwumas, tarcza, docisk, łożysko) do 1300zł się kupi.


Fap nie jest problematyczny, u mnie przy jeździe wkoło komina wypala co 450-500km, więc sobie wtedy wypadam poza miasto żeby go przegonić.

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 24, 2017, 15:20:41 »
wszystkich kto chce kupic auto zapraszam do warszawy do pana Pawła.teraz chcę kupić bmw f10 chciałbym się spotkać i ze specjalistą kupic te auto. proszę mi podać adres. nie mam daleko podjadę, ale jeden warunek na piśmie proszę mi napisać że te auto niepopsuje mi się, dajmy na to 6 miesięcy.

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 24, 2017, 15:39:59 »
rafał. nie jestem negatywnie ustawiony.poprostu chciałeś jakąś opinie miałem trzy takie z 08r,12r12r tego ostatniego mam .teraz ci opiszę co sąsiadka mi opowiedziała na temt tego modelu kupiła go nowego obecnie ma 200tys przebiegu .pierwszy problem po50tys skończyły się klocki ale to eksplatacja .koło 100 tys skrzynia wydaje jakieś dżwieki ale tak jezdzi,miała problemy z sprzęgłem alternatora ,wymiana amortyzatorów,jakieś wycieki z hydro,nierówną pracą silnika,szyba kierowcy przestała działac .to tyle co mi mówiła.ale to wszystko ponoć pierdoły .ogólnie zadowolona

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 24, 2017, 15:43:18 »
nie ciebie mam na myśli.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 24, 2017, 15:45:40 »
jak kupisz bmw to gwarancja niepotrzebna, to są wyjątkowe auta, bezawaryjne i wogóle prestiż
Wszystkie auta sie psuja tak samo.Czy to Citroen czy BMW.Problemem nie jest producent auta tylko poprzedni właściciel :)

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 24, 2017, 16:49:04 »
no to więc pytanie dla czego się zepsuło wspomaganie kierownicy.tylko proszę nie pisać ze to kupiony szrot za  tanio itd.ani mi nie pisać że to wada ukryta.jak się znasz to proszę o jakąś porade lub sugestie będę bardzo wdzięczny.nie mam kompa zeby podłączyc go ani nikt w okolicy nie chce się za niego zabrać.sprzedający zaklina się że tego problemu nigdy nie miał.

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 24, 2017, 16:59:08 »
masz racje siedziałem całą noc i kreciłem tą kierownicą aż staneła.

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2017, 17:01:59 »
dobrze że chociaż ci za odry jeżdża tylko prosto

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2017, 17:05:41 »
od kilku dni piszesz ciągle o tym wspomaganiu ale czy odczytałeś jaki jest problem? Podaj cokolwiek.Numer błedu lub nazwę.Czy po skasowaniu powraca itp.Wtedy możemy cos myśleć dalej.
Odłaczenie aku nie przywróci wspomagania?

rrX

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 24, 2017, 18:12:48 »
założyłem temat żeby dowiedzieć się czegoś, a tu konwersacja Iinnych osób o czymś innym.. Proszę sobie pisać na pw lub załóżcie własny temat. Chciałbym się więcej dowiedzieć, wchodzę i czytam komentarze nie na temat..

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2017, 18:43:42 »
rafał na tym forum niczego się nie dowiesz .pisałem ci o wadach tych aut i sąsiadce co ma auto od nowości ,ale widze że tylko mi sie psują a reszta nie ma problemów.napisałem ci co sie stanie jak podniesiesz moc.tam jakis kolega też napisał że klęknie sprzegło.problemy z elektroniką nieuniknione.co chcesz jeszcze wiedzieć?

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 24, 2017, 19:25:02 »
tak tą bmw też sobie wymyśliłem. jest jeszcze wystawiona na allegro

rrX

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 24, 2017, 21:11:25 »
Artur sprzedał furę, szkoda bo nawet nie udowodnił że ją posiada,  a byłem gotowy tam jechać,  nawet bez wspomagania bym nią wrócił,  oj Artur marzycielu  :)
Daj Pan spokój z bmw.. nie chcę takich aut  ;)
Interesuje mnie C5 po prostu.


Okej wniosek jest taki.
Jeżeli zwiększyć moc ze 140 kucy, to tylko na 160 i nie więcej bo zepsuje się sprzęgło tak?

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2017, 21:16:19 »
to jest w miare bezpieczna moc .nie wiem jaką dysponujesz kasą .bo te silniki 163 km też nie są złe.moc dostateczna .a najlepiej jak byś się wybrał do jakiegoś sprzedawcy nie daleko ciebie i byś sam sprawdził czy ci to wtstarczy.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 24, 2017, 21:26:13 »
Ja ma teraz 163km.i jak dla mnie mocy jest ok.w porownaniu z poprzednikiem 1.6 110 to przepasc,jezdzilem tez 140km.i rewelacji nie bylo dopiero jak sprawdzilem jak sie toczy ten co teraz mam to postanowilem nabyc takiego i jestem zadowolony.Co do sprzegla to bym sie nie martwil bo sa firmy co ci zrobia sprzeglo odpowiednie do towich potrzeb i mocy auta.

Offline Krzysiek Tomczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: C5 X7 tourer RHF @ 170KM/390Nm, 2011
  • Miejscowość: Miechów
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 25, 2017, 09:41:57 »

Okej wniosek jest taki.
Jeżeli zwiększyć moc ze 140 kucy, to tylko na 160 i nie więcej bo zepsuje się sprzęgło tak?
Nie moc a moment obrotowy zabija sprzęgło, przyjęło się żeby nie przekraczać 400Nm, ja mam 390 ale sprzęgło miało na karku 220tys więc i miało prawo siąść. 140 można spokojnie dociągnąć do tych 170KM bez obawy że coś klęknie w samym silniku jako takim, jeśli oczywiście to robisz u ogarniętego tunera.

taniak

  • Gość
Odp: W sprawie C5 manual. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2017, 11:14:47 »
do Pawła sorry faktycznie jest rocznik 11r zmylił mnie pośrednik.cała dokumentacja dotarła do mnie dziś.auto ma przebieg 270tyś gdzieś jużto pisałem.jest tak jak piszesz w 16roku był duży przegłąd .ale jakie to ma znaczenie.