Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.  (Przeczytany 8548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Jak w temacie, skrzypienie pojawia się w prawych przednich i tylnych drzwiach oraz w lewych tylnych drzwiach. Ujawnia się to po wjechaniu w jakieś, nawet niegłębokie, dziury, a najgorzej jest po zamknięciu jej i wjechanie właśnie w jakieś dziury.
Pukanie w bagażniku ujawnia się także po wjechaniu w dziury.
Czy można coś z tym zrobić, czy raczej należy podjechać do serwisu?

P.S. Jutro może wstawię zdjęcia z dokładnymi miejscami.
 
Pozdrawiam Oskar
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Piotr Całka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Ząbki
  • Posiadany samochód: Berlingo 1,6 HDI, 2007
  • Miejscowość: Ząbki
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2009, 14:50:40 »
Mi też skrzypi szyba od strony kierowcy tyle że w berlingo.Przy domknięciu 3 krotne skrzypnięcie a potem na każdym dołku :)

Offline Tomasz Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Kostrzyn nad Odrą
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXCLUSIVE Break 2.2HDi Automat 2001
  • Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2009, 15:20:41 »
Nowe musi si się ułożyć
 :evil:


Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2009, 19:05:42 »
Witam kolego.
Co do skrzypienia to nie bardzo Ci pomogę, ale pukanie z tyłu (ciezko było sprecyzować czy to coś w bagażniku czy w zawieszeniu) umnie tez wystepowało. Co sie okazało (serwis szukał w zawieszeniu i w bagażniku zostało  wszystko wymontowane) a to linka hamulca ręcznego podczas jazdy po nierównościach powodowała stuki o element mocujacy, takze byc może u ciebie jest to samo. Usunięcie stukania polegało na sztywniejszym przymocowaniu linki do nadwozia. Także życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2009, 21:32:51 »
Cytuj

Robert Pałys napisał:
Witam kolego.
Co do skrzypienia to nie bardzo Ci pomogę, ale pukanie z tyłu (ciezko było sprecyzować czy to coś w bagażniku czy w zawieszeniu) umnie tez wystepowało. Co sie okazało (serwis szukał w zawieszeniu i w bagażniku zostało  wszystko wymontowane) a to linka hamulca ręcznego podczas jazdy po nierównościach powodowała stuki o element mocujacy, takze byc może u ciebie jest to samo. Usunięcie stukania polegało na sztywniejszym przymocowaniu linki do nadwozia. Także życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Pozdrawiam


OK, a ile zajęło serwisowi usunięcie tego?

Pzdr. Oskar

P.S. Ty masz Sedan czy Tourer?
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2009, 09:24:43 »
Witam
Mam sedana ale byc może to podobny problem.
Serwis bawił sie z tym z 3 godziny, ale samo usuniecie przyczyny zajelo z 10 minut. Największym problemem było zlokalizowanie pukania. Tak jak pisalem rozebrano wszystko w bagażniku i sprawdzane bylo zawieszenia na szrpakach. Pożniej metodą prob i błedów zlokalizowano przyczynę.
Pozdrawiam
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2009, 14:09:05 »
Cytuj

Robert Pałys napisał:
Witam
Mam sedana ale byc może to podobny problem.
Serwis bawił sie z tym z 3 godziny, ale samo usuniecie przyczyny zajelo z 10 minut. Największym problemem było zlokalizowanie pukania. Tak jak pisalem rozebrano wszystko w bagażniku i sprawdzane bylo zawieszenia na szrpakach. Pożniej metodą prob i błedów zlokalizowano przyczynę.
Pozdrawiam


Aha, myślałem, że musiałeś zostawić na jakiś dzień czy nawet więcej. :-):-(

Ale chyba nie jestem zbyt przekonany, że to linka. Ten dźwięk wydaje się być bardziej ''plastikowy''.

Pozdrawiam Oskar
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2009, 18:21:51 »
Cytuj

Tomasz Szewczyk napisał:
Nowe musi si się ułożyć
 :evil:


I to chyba jest prawda. bo przestało pukać i skrzypieć.
Wreszcie... :-)

Pzdr. Oskar
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Marcin Kus

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2,7HDI Tourer, DS3 1,6 THP, Jumpy 2,0 HDI
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2009, 19:11:56 »
A nie są to uszczelki drzwiowe? W mojej C5 regularnie co 4-5 miesięcy trzeba przesilikonować bo skrzypią na nierównościach :/. Co do linki ręcznego która nie była wpięta dobrze w element mocujący to miałem to samo. Pewnie już w fabryce się nie popisali.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2009, 23:28:34 »
Ja od jakiegoś czasu staram się zlokalizować stuki, które dobiegają z obu stron auta. Mam wrażenie, że jest to z tyłu i że stukają drzwi (zamki o rygle). W serwisie powiedzieli, że ani zamków ani rygli się nie reguluje więc... trzeba się nauczyć z tym żyć. Ja się jednak nie poddałem. Aby wyeliminować te stuki, okleiłem rygle taśmą izolacyjną. Pojechałem na drogę testową (płyty betonowe) i... niestety stuka dalej. Prawdopodobnie się pomyliłem i przyczyną jest któryś przypadek opisywany w tym wątku. Tylko jak to sprawdzić?
Problem w tym, że to stukanie nie jest jakieś szczególnie głośne i natarczywe. Występuje na krótkich, poprzecznych nierównościach i jest tępe (nie metaliczne). Dlatego trudno je zlokalizować.
Co do skrzypienia to w nowym aucie (kupiłem pod koniec 2008 roku) też skrzypiały mi gumy w przednim zawieszeniu. Ale tylko, jak było zimno. Na wiosnę wszystko przeszło i teraz już nie skrzypi. Prawdopodobnie winne były jakieś nowe gumy w zawieszeniu, które jak dostały nieco pyłu, przestały wydawać takie dźwięki. To akurat się ułożyło. :)
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Krzysztof Besków

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III 2008
  • Miejscowość: Chojnice
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2009, 11:26:39 »
Hej.
Mam nadzieję, że kolega dobrze radzi? Szczerze, jutro sprawdzę u siebie. Mam też C5 III w tej werscji co Ty i od 10 miesięcy szukam co mi puka z tyłu z prawej strony. Też serwis szukał w zawieszeniu i w baga zniku i nic nie znalazł.
Będę musiał sprawdzić linki o których mówisz, sam jestem ciekaw.
Pozdrawiam

Offline Krzysztof Besków

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III 2008
  • Miejscowość: Chojnice
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2009, 11:37:04 »
Jeszcze raz Krzychu z tej strony.
A powiedz mi jeszcze kolego, czy Twoja C5 tka tej próbuje myszkowac tyłem przy najechaniu np. na studzienki??

Offline Krzysztof Besków

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III 2008
  • Miejscowość: Chojnice
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2009, 11:49:16 »
Kolego, mam ten sam problem ze stukami z tylnej części zawieszenia, rada dla nas? Musimy ciaśniej zamocować linkę ręcznego do elementów nadwozia i życie nam zweryfikuję czy mamy to samo co pozostali koledzy.
Mam szczerą nadzieję, ze mają rację.
Pozdrowionka.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:36:49 »
Byłem w czwartek (3.12) w ASO Citroena. Po przejażdżce mechanik stwierdził, że rzeczywiście "coś się tłucze". Wzięli auto na warsztat, podobno sprawdzili zawieszenie i elementy podwozia. Zwracałem uwagę, aby sprawdzili tę linkę i podobno też sprawdzili. Nic nie znaleźli. C5 jak stukał tak stuka. Wk... mnie to, ale nie mam warunków ani czasu, żeby samemu to sprawdzić. Pozostaje mi dalej interweniować. Być może jest to jakiś element w drzwiach, być może w przestrzeniach zamkniętych. Nie wiem. Jak znajdę to napiszę. Jak znajdziecie wy - napiszcie co to za dziadostwo zakłóca spokojną jazdę.
Co do myszkowania na nierównościach - jest na ten temat cały wątek (link). To jest moim zdaniem wada konstrukcyjna auta. Gdyby to był samochód o charakterze sportowym, była by poruta. Ale że jest to auto do spokojnego przemieszczania się (niektórzy mawiają: "podróżowania"), tylko nieliczni robią z tego halo. Pomimo wszystko moim zdaniem samochód tej klasy nie powinien się tak zachowywać i chluby to Citroenowi nie przynosi :(
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Krzysztof Besków

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III 2008
  • Miejscowość: Chojnice
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2009, 20:56:37 »
Witam.
Kolega Robert ma bezapelacyjnie rację. Dzisiaj w serwisie wreszcie pozbyłem sie pukania z prawet tylnej strony.
Wszystko co napisałeś sprawdziło się w 100%.
W moim C5 linka hamulca ręcznego pukała na nierównościach o dolną część zbiornika paliwa.
Jestem zobowiązany.
Jak będziesz kiedyś w Chojnicach zapraszam serdecznie na piwko.
Pozdrawiam
Krzysztof Besków

Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:14:38 »
Witam
Ciesze sie że moje doswiadczenie mogło pomóc w zlokalizowaniu pukania w twoim egzemplarzu. Życzę przyjemnego uzytkowania C5. Pozdrawiam
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:56:03 »
Wróciłem właśnie z serwisu i w końcu udało się usunąć przyczynę tego stukania w mojej cepiątce. Otóż winne okazały tylne drążki stabilizatorów. Wg tego co powiedział mi serwisant za radą otrzymaną z centralnego serwisu Citroena zmieniono sposób ich skręcenia. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale poskutkowało. U mie więc nie były to ani drzwi, ani linka hamulca ale ww stabilizatory.
W ASO walczyli z tym tematem ponad rok. Dopiero nowy pracownik serwisu zajął się moim autem na tyle skutecznie, że spowodował wyeliminowanie zarówno skrzypienia jak i stukania zawieszenia.
Jednak nawet w ASO są fachowcy i "fahowcy".
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: [Mk III 2008] Skrzypienie w szybach i pukanie w bagażniku.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2010, 12:29:37 »
A ja byłem na Łodygowej w sprawie klimatyzacji, bo się niestety spsuła, ale już na szczęście działa, i przy okazji poprosiłem, żeby  wzięli C5 na podnośnik i obaczyli sprawę. Powiedzieli mi, że to jakaś osłona nad/pod tłumikiem. No to ja zadowolony, że się udało to zlikwidować, wyjeżdżam na drogę, pierwsza lepsza dziura w asfalcie i co? No oczywiście, że nadal coś stuka. #@$%&!!!
Jedyna szansa jaka mi zostaje to tylko serwis Śliwowscy.
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015