Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel  (Przeczytany 5819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« dnia: Grudzień 14, 2007, 13:24:26 »
czy ktos wie do czego słuzy urzadzenie, które znajduje sie po lewej stronie u dołu filtra paliwa ??...wydaje mi sie ze tamtedy zapowietrza mi sie ukłd paliwowy

  • Gość
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2007, 23:20:36 »
Witam! Sprecyzuj prosze o jakie "urządzenie" Ci chodzi? Filtr paliwa masz po prawej stronie (parząc od przodu) od wlewu oleju "tego z bagnetem" u dołu kopułki filtra ,tej przykręcanej na 4 śrubki imbusowe masz specjalny kurek do odlewania wody z układu. a to po lewej na wężu to pompka...to tak jakbyś tą pompką  chciał odpowietrzyć układ. to po prawej stronie to może być: pompa paliwowa ale czy przez to się zapowietrza system to szczerze wątpię. Jeśli chcesz się upewnić podjedź do mechanika.

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2007, 15:51:24 »
chodzi mi o to ze u dołu obudowy filtra paliwa z lewej strony jest cos wkrecone i zabezpieczone przed wyciagnieciem ... natomiast patrzac od strony wewnetrznej (tak jak bysmy wymieniali wklad filtra paliwa) to widac tam cos w formie sprezynki ---wydaje mi sie ze jest to jakiegos rodzaju zaworek ...ale nie jestem pewny czy to ma jakies znaczenie??

Offline Adam Czarnecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Skąd: Opoczno/Łódź
  • Posiadany samochód: ZX break 2.0 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport
  • Miejscowość: Opoczno/Łódź
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2007, 17:37:12 »
Szczerze powiem nie wiem co to jest, wyciągnąłem to cudo ale nie doszłem po co to założyli, więc wyczyściłem odtłuściłem i zakleiłem uszczelniaczem silikonowym bo też się tam zapowietrzało a teraz jest ok

Sprawdż jeszcze czy nie zapowietrza sie pod obudową filtra bo to często się zdarza trzeba odkręcić obudowę i podkleić ja tak zrobiłem i jest cacy :-)  :-)  :-)
Pozdrawiam :-)
Adam Czarnecki, Opoczno, Łódź
C5 Break 3.0 V6 BVA 2003
ZX Break 2.0 16v (ex 1,6i) avantage 1994,
Lancia Delta HPE 1.8vvt 1997
Kawasaki GPZ500 1998
były:
ZX Volcane 1,9TurboD, Visa 17RD

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2007, 00:38:07 »
Patrząc od przodu auta, po lewej stronie obudowy filtra, tak bardziej z tyłu jest coś takiego. Mam to zalepione od niedługiego czasu silikonem i auto normalnie pali. łapał mi tam chyba "luft" i z rana ciężko kręcił.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2007, 10:01:34 »
Mi w tym miejscu paliwo leciutko uciekało i dałem tam nowy oring i włozyłem spowrotem ale wydaje mi sie ze jest jeszcze cos nie tak czyli chyba jeszcze tam powietrze łapie :-( myslałem ze ktos na forum moze wie do czego to jest i czy mozna to wyciagnac i zaslepic i czy bedzie wszyctko ok

Offline Łukasz Godula

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 525
  • Skąd: Stolica/ Michałowice/Chylice
  • Posiadany samochód: Xantia naftova 1,9 s turbodmychadlem, C1 Desire, Dacia Logan MCV 0,9 s Turbodmychadlem
  • Zainteresowania: Lubię grzebac w hydro-zawieszeniach
  • Miejscowość: Stolica/ Michałowice/Chylice
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2007, 10:07:53 »
To jest termostat sterujący strumieniem paliwa w zaleznosci od jego temp na podgrzewacz. Bez niego całe paliwo będzi epodgrzewane i samochód naz ciepło bedzie minimalnie słabszy.

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:06:00 »
dzieki :-) to super ze wiem wreszcei do czego słuzy ten element...mam jednak pytanie czy jezeli ten termostat wymontowałem i załozyłem ponownie z nowym oringiem i przekreciłem go w inna strone(troche inne polozenie) to czy to moze miec wpływ na to ze po nagrzaniu w filtrze tak jakby brakowało paliwa ??...bo jak podniose maske i podpompuje to słysze ze paliwo wlewa sie do filtra

Offline Łukasz Godula

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 525
  • Skąd: Stolica/ Michałowice/Chylice
  • Posiadany samochód: Xantia naftova 1,9 s turbodmychadlem, C1 Desire, Dacia Logan MCV 0,9 s Turbodmychadlem
  • Zainteresowania: Lubię grzebac w hydro-zawieszeniach
  • Miejscowość: Stolica/ Michałowice/Chylice
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2007, 14:09:09 »
Nie wiem- nia pamietam jak on jest zbudowany- trzeba było sie przyjzec przy montażu.
Ale masz problemy z odpalenieniem?
Gasnie ci?

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2007, 09:19:46 »
mam problem z odpalaniem po dłuzszym postoju... i myslałem ze moze gdzies tam trzeba szukac..bo sprawdzilem swiece.wtryskiwacze.cisnienie na cylindrach wszystkie przewody od zbiornika do pompy wymieniłem razem z          gruszka i pali ale obroty faluja przez kilka sekund po dopaleniu...ostatnio jednak kilka razy grzałem swiece i zapalił bez problemu ..wiec podejzewam ze jadnak swiece sa złe, co dla mnie jest dziwne bo je wykrecałem i grzeja wszystkie ...ale ktos mi powiedział ze ponoc gzreja za słabo ze trzeba je kilka razy grzac ...wiec wymienie swiece i zobacze co bedzie sie działo...a moze kolego miałes taki problem??

Offline Ryszard Cudek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 173
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xantia 2.1td 1997
  • Zainteresowania: mechanika sport muzyka
  • Miejscowość: Kraków
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2007, 10:26:34 »
Witam !!
Panowie a ja wczoraj pojechałem na wigilię i taka ''kara'' że HEJ!
Nie mogłem uruchomić wozu kręci i kręci iiii nic no wkońcu złapał odjechałem 2 km luz i gleba zgsł!
Jakoś dojechałem do domu przebrałem sie w ciuły robocze silikon w garść  i na wojnę. godzina 24  a Wojak Riko maszeruje uzbrojony po zęby sąsiedzi to z podziwu wyjść nie mogli:)
Dokładnie tam gdzie koledze Wieśkowi coś się nie podobało to mnie ropa kapu kapu kap...
Po dłuższym rozmyślaniu spowodowanym przejedzeniem i ochotą na piwko:) przyłożyłem  zaślepkę  i nie spasowała więc a w przypływie złości i mądrości silikon w ilości XXL założyłem na tę końcówkę. dziś rano  też miał opory ale podczas jazdy już nie gasł... Jestem dobrej myśli.. prawdopodobnie trochę powitrza zostało od wczoraj...


Wojak Rysiek
człowiek uczy się całe życie, i umiera głupi...

Offline Łukasz Godula

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 525
  • Skąd: Stolica/ Michałowice/Chylice
  • Posiadany samochód: Xantia naftova 1,9 s turbodmychadlem, C1 Desire, Dacia Logan MCV 0,9 s Turbodmychadlem
  • Zainteresowania: Lubię grzebac w hydro-zawieszeniach
  • Miejscowość: Stolica/ Michałowice/Chylice
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2007, 13:07:23 »
Cytuj

wiesiek bogusz starannie wyklepał(a):
mam problem z odpalaniem po dłuzszym postoju... i myslałem ze moze gdzies tam trzeba szukac..bo sprawdzilem swiece.wtryskiwacze.cisnienie na cylindrach wszystkie przewody od zbiornika do pompy wymieniłem razem z          gruszka i pali ale obroty faluja przez kilka sekund po dopaleniu...ostatnio jednak kilka razy grzałem swiece i zapalił bez problemu ..wiec podejzewam ze jadnak swiece sa złe, co dla mnie jest dziwne bo je wykrecałem i grzeja wszystkie ...ale ktos mi powiedział ze ponoc gzreja za słabo ze trzeba je kilka razy grzac ...wiec wymienie swiece i zobacze co bedzie sie działo...a moze kolego miałes taki problem??


Wymieniłes tez wąż powrotny i węzyki przelewowe na wtryskach? Tam też moze sie zapowietrzać.

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2007, 20:02:32 »
tak wymieniłem równiez i te weze powrotny i przelewowe na wtryskach i nawet dodatkowo pozakładałem opaski na tych wezach przelewowych na wtryskach dla pewnosci  :-) jeszcze ktos mi poradzil załozyc zawór zwrotny pomiedzy filtrem a pompa i tak tez zrobiłem wiec chyba tak jak napisałem wczesniej swiece bo jak zagrzeje 2-3 razy to jest oki :-) (mimo tego ze wyciagałem je i sprawdzałem niby sa oki ale chyba za słabo sie nagrzewaja)

Offline Łukasz Godula

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 525
  • Skąd: Stolica/ Michałowice/Chylice
  • Posiadany samochód: Xantia naftova 1,9 s turbodmychadlem, C1 Desire, Dacia Logan MCV 0,9 s Turbodmychadlem
  • Zainteresowania: Lubię grzebac w hydro-zawieszeniach
  • Miejscowość: Stolica/ Michałowice/Chylice
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2007, 22:59:24 »
sprawdź jak długo grzeją bo jesli zapala to raczej swiece są ok - pewnie problem tkwii w ich sterowaniu. Świeczki powinny mieć zasilanie przez ok 20-30s po przekręceniu stacyjki.

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2007, 08:44:08 »
soprawdziłem mój przekaznik i rozłancza swiece po 15sek nie miałem miernika ale podniosłem maske i uisłyszałem jak przekaznik sie rozłancza o i wtedy wyłaczyłem stoper :-) moje pytanie jaest takie czy długosc pracy przekaznika nie zalezy do rodzaju zamontowanych swiec i ich jakosci??

Offline Tomasz Staniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Września
  • Posiadany samochód: C5 2.0
  • Miejscowość: Września
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2007, 16:41:46 »
nie wiem jak to jest dokladnie z tym przekaznikiem w kazdym badz razie swieca po nagrzaniu wylacza sie sama ma bimetal - wykreć i sprawdz prostownikiem nagrzeje sie do czerwonego i sie rozlaczy i zacznie stygnac - takze pewnie przekaznik jest pradowy a nie czasowy i reaguje na spadek produ pobieranego przez swiece i co zauwazylem jezeli jedna sie nagrzeje szybciej np jest szybkogrzejna to rozlaczy pozostale stad moze sie pojawiac to ze swiece trzeba grzac 2 lub 3 razy przed odpaleniem
był zx 1.9D, peugeot 406 2.0

Offline wiesiek bogusz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: oleszyce
  • Posiadany samochód: zx 1.9
  • Miejscowość: oleszyce
Re: filtr paliwa citroen zx 1,9 diesel
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:26:49 »
dziękuje wszystkim za pomoc :-)