Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Spryskiwaczeszyb i reflektorów nie działają  (Przeczytany 965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Nawojczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Chmieleń/ Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Mitsubishi Galant 2.5 V6 Avance, Citroen C5 III X7 3.0 V6 benzyna
  • Zainteresowania: piwowarstwo, broń palna, motoryzacja
  • Miejscowość: Chmieleń/ Jelenia Góra
Spryskiwaczeszyb i reflektorów nie działają
« dnia: Maj 07, 2022, 12:50:52 »
Witam.
Nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem, może ktoś podpowie coś mądrego :)
Przestały mi działać spryskiwacze w sedanie (szyba + reflektory ksenonowe). Po włączeniu dźwignią przy kierownicy wycieraczki się uruchamiają, spryskiwacze nie. Dobrałem się do pompki, podpiąłem ją na krótko- działa. Sprawdziłem bezpiecznik- jest ok. Sprawdziłem miernikiem- kiedy włączam spryskiwacze, na bezpiecznik zostaje podane napięcie 12 V. I teraz najciekawsze- przy włączonym zapłonie na wtyczkę z wiązki przy pompie ciągle podawane jest napięcie ponad 10V- nawet jak wyjmę bezpiecznik. Rozumiem, że może to być oznaką uszkodzenia wiązki i podawania napięcia z innego obwodu (lub nie daj Boże uszkodzenie BSI), ale dlaczego nie uruchamia to pompki? Jak podłączam ją na krótko, to zawet 6V powoduje wzbudzenie pompki, a wpięta w obwód w aucie nie działa nawet przy 10-11V.
Proszę o pomoc, bo mi pomysły się skończyły.


pzdr
Kryniu

Offline Jarosław Kowalkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Skąd: Gorzów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen c5 1.6 e-HDI 2012
  • Zainteresowania: lotnictwo
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Spryskiwaczeszyb i reflektorów nie działają
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2022, 18:57:01 »
W BSM znajdź złącze 28V MR, to te środkowe, i je wypnij. W odpiętej wtyczce znajdź pin nr 1 i podaj mu +, powinna zadziałać pompka od reflektorów. Druga pompka podpięta jest pod pin nr 5 i 2, na nie podaj + i - obojętnie na który. Jak zadziałają to do sprawdzenia BSM lub manetka przy kierownicy i bezpiecznik F3.