Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki  (Przeczytany 49907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 10, 2017, 21:54:27 »
No właśnie. I tak to pamiętam

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 10, 2017, 22:02:20 »
Mam taką roletę u siebie. Można rozłożyć 1/3 fotela bez problemu. Można też rozłożyć samo 2/3. Roleta nie jest montowana na stałe, tylko wsuwana, więc wystarczy wysunąć roletę i można rozkładać fotele jak się chce.


Ja z rolety korzystam conajmniej przy każdym wyjeździe na narty oraz za każdym razem jak mam więcej gratów do przewiezenia.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 10, 2017, 22:14:21 »
Tak jak piszesz. Roleta jest na szynie i trzeba ją w wcześniej wysunąć. Dziwi mnie cały czas że to nie jest standard w kombi. W MKI miałem i korzystałem wielokrotnie i przez myśl mi nie przeszło że może tej siatki zabraknąć.

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 11, 2017, 11:43:36 »
Mam taką roletę u siebie. Można rozłożyć 1/3 fotela bez problemu. Można też rozłożyć samo 2/3. Roleta nie jest montowana na stałe, tylko wsuwana, więc wystarczy wysunąć roletę i można rozkładać fotele jak się chce.


Ja z rolety korzystam conajmniej przy każdym wyjeździe na narty oraz za każdym razem jak mam więcej gratów do przewiezenia.
No to może wreszcie da się ustalić, jak w opisie VIN z CS jest zapisana roleta "nr 3". Sprawdź proszę u siebie lub wrzuć tu VIN (jeśli się nie obawiasz czegoś) i podaj jak to masz tam napisane w "rozkodowanym VIN". A może była montowana po wyjściu z fabryki?
Pogubiłem się też już, czy "nr 3" jest nad oparciem tylnej kanapy, czy za przednim rzędem foteli. Ja znalazłem w CS tylko kilka kratek dla psów, do kupienia jako akcesoria. :)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 11, 2017, 13:16:10 »


Pogubiłem się też już, czy "nr 3" jest nad oparciem tylnej kanapy, czy za przednim rzędem foteli. Ja znalazłem w CS tylko kilka kratek dla psów, do kupienia jako akcesoria. :)

Nr 3 jest zamontowany z tyłu kanapy ( do jej oparć ) zaraz pod roletą bagażnika. Przy podsufitce masz 2 pary mocować do tej śiatki. Jedna para na wysokości oparć tylnej kanapy i jeśli jej nie rozkładasz a masz bagażnik zapakowany wysoko i nie chcesz aby podczas hamowania coś wpadło Ci z bagażnika do kabiny to rozwijasz siatkę pionowo do góry i zapinasz na te uchwyty.
2ga para uchwytów jest tuż za przednimi siedzeniami ( przy podsufitce oczywiście ) i korzystasz z nich w sytuacji kiedy kanapę całkowicie rozkładasz żeby powiększyć bagażnik. Wtedy oparcia kanapy, a razem z nimi kaseta z siatką znajduje się za Twoimi plecami ( jako kierowcy ) i wtedy odgradzasz siebie i pasażera od całej, powiększonej przestrzeni bagażowej rozwijając siatkę i zapinając na 2giej parze mocować przy podsufitce.

Reasumując, zależnie od  potrzeby siatkę grodziową masz albo na wysokości oparć tylnej kanapy albo za fotelem kierowcy i pasażera:)
Floating on ;)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 11, 2017, 13:51:26 »
Dziękuję Ci Marcinie za wyczerpującą odpowiedź. Pewnie kiedyś pooglądam to przydatne wyposażenie na żywo. Nie jest to jednak pilące, bo na razie wystarczy mi sedan. :)
Chciałby jednak zamknąć temat hasła ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA w słowniku VIN i dobrze, żeby ktoś to potwierdził na swoim przykładzie. Twój opis (jeżeli się potwierdzi) pokazuje jak jest nieprecyzyjny CS i trzeba sporo wiedzy: przy rozłożeniu foteli zabezpieczenie będzie dotyczyć przecież przedniego pasażera. :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 11, 2017, 14:26:38 »
Mi się wydaje, że to zabezpieczenie tylnego pasażera to dodatkowe 2 poduszki z boków tylnej kanapy. U mnie tego nie ma i w vinie też nie. Ktoś na forum pytał się kiedyś jak to wyłączyć, ale generalnie to raczej rzadkość w C5. Jeśli są zamontowane poduszki to obok napisów isofix jest napis airbag.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 11, 2017, 15:30:18 »
Mi się wydaje, że to zabezpieczenie tylnego pasażera to dodatkowe 2 poduszki z boków tylnej kanapy. U mnie tego nie ma i w vinie też nie. Ktoś na forum pytał się kiedyś jak to wyłączyć, ale generalnie to raczej rzadkość w C5. Jeśli są zamontowane poduszki to obok napisów isofix jest napis airbag.
Przeoczyłeś mój post #65. ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 11, 2017, 15:48:30 »
#64 :)
pamiętałem, że ktoś o tym pisał, generalnie to niezły bajzel z tym wyposażeniem wg VIN.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 11, 2017, 21:50:06 »
#64 :)
pamiętałem, że ktoś o tym pisał, generalnie to niezły bajzel z tym wyposażeniem wg VIN.
Jaki #64”?! To post #65 na razie zaprzecza Twojej opinii.
Zajrzałem na koniec tam, gdzie trzeba czyli do instrukcji obsługi, a tam wszystko ładnie napisane i narysowane. Podziwiam, że Wy tourerowcy macie nawet latarkę i wieszaki na siatki. :) Te ostatnie dopiero dzisiaj dotarły do mnie z Chin. :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 12, 2017, 10:30:50 »
po pierwsze post 65 nie jest Twój, chyba, że u mnie inaczej się wyświetla, poza tym w poście 65 jest to samo co w 64 poza stwierdzeniem, że airbagów nie montuje się poza fabryką, ale tego nie wiemy bo być może istnieje to jako opcja posprzedażowa i trochę więcej luzu na koniec.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 12, 2017, 10:43:50 »
po pierwsze post 65 nie jest Twój, chyba, że u mnie inaczej się wyświetla, poza tym w poście 65 jest to samo co w 64 poza stwierdzeniem, że airbagów nie montuje się poza fabryką, ale tego nie wiemy bo być może istnieje to jako opcja posprzedażowa i trochę więcej luzu na koniec.
Spoko, spoko... :D Może jest coś nie tak z numeracją, ale nie kradnę postów. ;)
Chodziło mi o ten mój poniższy post, który u mnie wyświetla się jako #65, poza tym wcześniej dałem do niego link:
ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA ? A wiesz może o co z tym chodzi. Bo resztę potrafię sobie wyobrazić.

Boczny AirBag Fotela Tylnego !
Z pewnością nie są to PODUSZKI POWIETRZNE BOCZNE TYLNE jeżeli mój VIN nie kłamie :) . Mam tam ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA: BEZ OCHRONY PASAŻERA TLN., a z tyłu jak sprawdziłem w realu są 2 tasiemki AIR BAG. Także w CS w rozpisce schematu są wymienione te poduchy. Możesz zresztą sam sprawdzić: VF7RDRHH89L577092
Nawet prawie się prawie pokłóciłem o to na PW z Pawłem z Krakowa. :)  Poprawiam więc też post #47.
Dodam do tego, że na 3 fotelach mam uchwyty ISOFIX, a produkcja to 2009-11-26.

Pytanie pozostaje więc bez odpowiedzi. ;)
Może na przyszłość będę powoływał się na datę i czas :), ale przejdźmy lepiej do meritum.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 12, 2017, 11:26:34 »
OK, u mnie wyświetla się on jako 64, być może jest jakieś przekłamanie jak się czyta własne posty, ale nie ważne. Z tym wyposażeniem to raczej nigdy nie dojdziemy prawdy :)
U mnie tam gdzie jest miejsce na zmieniacz CD (nr5) jest zamontowany subwofer, aku mam po lewej, zgodnie z prawdą, ale nad nim jakąś elektrownię :) ktoś wie co to jest? Dodatkowo ten akumulator jakiś mały mi się wydaje do tego silnika czy to jest fabryczny?


Odnośnie latarki to widziałem na alegro za 150PLN (u mnie gdzieś zaginęła), ale za te chore pieniądze to można sobie kupić latarkę ledową na baterie najnowszej generacji, która będzie świecić dużo lepiej i dłużej niż ta fabryczna.

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 12, 2017, 15:11:12 »
Pytanie mam. Chce kupic siatke do c5 x7 aby odgrodzic przestrzen ladunkowa od pasazerskiej. Pytanje jakie sie z tym wiąże:

Jak ta siatke montujemy? Ogladalem dzisuajnrolete w swojej c5 i za bardzo nie widze miejsca aby zamocowac

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 12, 2017, 15:37:30 »
Odnośnie latarki to widziałem na alegro za 150PLN (u mnie gdzieś zaginęła), ale za te chore pieniądze to można sobie kupić latarkę ledową na baterie najnowszej generacji, która będzie świecić dużo lepiej i dłużej niż ta fabryczna.

Chyba słabo szukałeś :)
http://allegro.pl/citroen-c4-picasso-oryginalna-latarka-do-bagaznika-i6989661063.html

I pasuje do C5?



Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 12, 2017, 15:56:40 »
No dobra, dzięki, zakupiłem chociaż za tą kasę można kupić dużo fajniejszych latarek, ale nie lubię pustych dziur w aucie :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 12, 2017, 16:00:18 »
Pytanie mam. Chce kupic siatke do c5 x7 aby odgrodzic przestrzen ladunkowa od pasazerskiej. Pytanje jakie sie z tym wiąże:

Jak ta siatke montujemy? Ogladalem dzisuajnrolete w swojej c5 i za bardzo nie widze miejsca aby zamocowac

stronę wcześniej jest instrukcja, trzeba ją zamontować na listwy do prawego fotela (oczywiście trzeba mieć te listwy)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 12, 2017, 16:05:22 »
No dobra, dzięki, zakupiłem chociaż za tą kasę można kupić dużo fajniejszych latarek, ale nie lubię pustych dziur w aucie :)

Chciałem Ci odpisać, że jak się boisz "wtopy zakupowej" to po 1.11 bym Ci potwierdził po przymiarce :)

ja Ci potwierdzę wcześniej :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 12, 2017, 16:25:01 »
cały czas ciepło o nich myślę, ale na tych co mam fajnie mi się jeździ i sam nie wiem :) a do tego Winter is coming :)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 12, 2017, 18:07:02 »
Wracam do tematu. :)

Czy element zaznaczony strzałką na zdjęciu to "Siatka przytrzymująca wysokie przedmioty"?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 12, 2017, 18:24:26 »
Tak

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 12, 2017, 18:33:23 »
Jak dla mnie to ta strzałka jest pomiędzy lampką a roletą bagażnika. Uchwyt na siatkę widoczny jest na pierwszym planie z prawej strony a siatki brak, powinna być na podłodze z 6 haczykami. 4 montowane są do tych w podłodze a 2 do tych górnych lub ewentualnie w innej kombinacji. Te 2 górne uchwyty można wykorzystać też do innych siatek, np z zakupami :)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 12, 2017, 18:38:05 »
Jak dla mnie to ta strzałka jest pomiędzy lampką a roletą bagażnika. Uchwyt na siatkę widoczny jest na pierwszym planie z prawej strony a siatki brak, powinna być na podłodze z 6 haczykami. 4 montowane są do tych w podłodze a 2 do tych górnych lub ewentualnie w innej kombinacji. Te 2 górne uchwyty można wykorzystać też do innych siatek, np z zakupami :)
Dziękuję Jacku! Jacek ją ma to wie lepiej. :)

Hasło do słownika opisu VIN C5(X7) w CS:

ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA:   Z OCHRONĄ PASAŻERA TLN.
Należy tłumaczyć jako posiadający – zgodnie z nomenklaturą instrukcji obsługi – „Siatkę przytrzymująca wysokie przedmioty”, która jest montowana tylko w nadwoziu Tourer.
Dla przypomnienia nazwaliśmy ją w tym temacie „nr 3”.

ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA:   BEZ OCHRONY PASAŻERA TLN.
Oznacza, że takiej siatki nie ma na wyposażeniu Tourera, a także zawsze wtedy, gdy samochód jest typu Sedan.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 12, 2017, 18:42:03 »
OK, trochę słabe to zdjęcie, teraz dojrzałem, że czubek strzałki pokazuje obudowę siatki pod roletą i też mam tą siatkę.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 12, 2017, 19:28:26 »
Uff. Udało się :) myślałem że temat siatki się już nigdy nie wyjaśni :)

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)