Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?  (Przeczytany 4822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« dnia: Styczeń 06, 2009, 18:25:31 »
Witam dzisiaj moja "super wypasiona"XP pobiła niechlubny rekord .Mianowicie padła mi pompa paliwowa w zbiorniku. Nie było  by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ,że  jest to trzecia pompa w okresie jednego miesiąca wymieniana w serwisie. Myślę że jestem przodownikiem na forum w tej dziedzinie i poniekąd jestem "Z TEGO DUMNY" pozdrawiam

Offline Bartosz Ostrowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Obecnie C5 był XP 1.8 V16
  • Miejscowość: Wrocław
Re: REKORD GUINNESSA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2009, 18:50:39 »
Gratulować ? czy składać kondolencje ?

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: REKORD GUINNESSA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:13:30 »
Cytuj

Roman Biskupski napisał:
Witam dzisiaj moja "super wypasiona"XP pobiła niechlubny rekord .Mianowicie padła mi pompa paliwowa w zbiorniku. Nie było  by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ,że  jest to trzecia pompa w okresie jednego miesiąca wymieniana w serwisie. Myślę że jestem przodownikiem na forum w tej dziedziniei poniekąd jestem "Z TEGO DUMNY" pozdrawiam


chyba jednak liderem jestem ja pompa którą mam aktualnie w zbiorniku to szósta ale odpukać ( puk puk) od 3-ch miesięcy nic złego  się nie dzieje.

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: REKORD GUINNESSA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:11:37 »
ja kupiłem niedawno za koło 180 jakieś badziewie (wkład) przez alle... chodziła może miesiąc :( Napisałem babie żeby tym nie handlowała bo ludzi kaleczy i kasę oddała. Niestety przysłała mi nową, nawet nie zakładałem, spoczywa w garażu... Kupić badziewie i się orobić... już tego błędu nie popełnię, chyba... ;)
Radek

Offline Bartek Ruciński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6HDi 92KM '08
  • Miejscowość: Białystok
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:31:16 »
Cytuj

Roman Biskupski napisał:
Witam dzisiaj moja "super wypasiona"XP pobiła niechlubny rekord .Mianowicie padła mi pompa paliwowa w zbiorniku. Nie było  by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ,że  jest to trzecia pompa w okresie jednego miesiąca wymieniana w serwisie. Myślę że jestem przodownikiem na forum w tej dziedzinie i poniekąd jestem "Z TEGO DUMNY" pozdrawiam

  O "Twoich" pompach czytałem już na forum - ale 3 w miesiąc !!!
A co na to ten SERWIS ? Dają jakąś rękojmię ? Szukają przyczyny ? Czy po prostu montują takie badziewie, że wymieniają bez zdziwienia ?
BARTEK

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: REKORD GUINNESSA
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2009, 18:43:55 »
Cytuj

Roman Biskupski napisał:
powiedz jakiej firmy wsadziłeś pompę ,czy to był sam wkład czy całośc ? i ile dałeś ?


ta ostatnia to jakaś "no name" ale wygląd i parametry dokładnie takie same jak "Walbro" cena po rabatach 128 zł. i chodzi!!!

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2009, 20:49:07 »
Jak na moje oko to w serwisie chcą sobie przyciąć kasy na wstawieniu jakiegoś taniego zamiennika, bo to jest nie do pomyślenia żeby oryginalna pompa padła po tak krótkim czasie.

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2009, 15:16:16 »
Mogę Cię pocieszyć, że moja pompa Boscha działa bezproblemowo już prawie rok od wymiany więc jest szansa, że i u Ciebie posłuży wreszcie dłużej.
colins

Offline Bartosz Brzozowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi SX Pack
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2009, 19:46:37 »
Ciekawi mnie, czy przy wymianie pomp układ paliwowy był czyszczony, płukany? Jeżeli nie, to nie ma co się dziwić że kolejne pompy w krótkim czasie ulegają zniszczeniu. Inną sprawą jest duża awaryjność pomp no name, chyba jednak warto zainwestować i kupić coś znanego np. pompy Boscha. Odpukać w moim Picasso z 2001 pompa mimo 2-krotnego wtrącenia parafiny i jej przyblokowania chodzi bez problemów i oby tak dalej.
Pozdrawiam
Bartek
Pozdrawiam,
Bartek
--

Offline edmund dutkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: żnin
  • Posiadany samochód: picasso hdi
  • Miejscowość: żnin
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2009, 20:13:22 »
mi pompa padła w marcu i założyłem cały komplet firmy "piernburg".od tej pory jest dobrze.pozdrawiam

Offline Dominik Bruzdewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara PICASSO 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2009, 09:09:46 »
To jeszcze nic...
Jak oddałem auto służbowe do serwisu OPLA ze dwa lata wstecz, to po dwóch dniach po odebraniu zorientowałem się, że brakuje... koła zapasowego, lewarka, apteczki, kamizelki, kompletu śrubokrętów i... skrobaczki do szyb (!!!). Ciekawe, że elementy te nie były w jednym miejscu. A skrobaczka "schowana" w kieszeni siedzenia.
Pojechałem z powrotem i po steku wyzwisk... wszystko się raptem znalazło.
Dodam, że auto pojechało na zmianę oleju po 150kkm (usługa płatna, po gwarancji).

Offline Robert Kurowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2009, 23:36:37 »
Witam. Moje doświadczenie z pompami paliwa rozpoczęło się od dwóch podróbek kupionych w sklepie, skusiła mnie oczywiście cena (160 zł.) Najciekawsze było to że po jakimś czasie pierwsza podróbka zaczęła znowu działać - prawdopodobnie zawieszały się szczotki. Taka sama usterka była w drugiej podróbce (po delikatnym uderzeniu zaczęła również działać). Wymieniałem tylko samą pompę bez pływaka i reszty.
Zobaczymy jak będzie się sprawować orginalna pompa (Walbro - 350zł), na której jeżdżę ok miesiąca.

Offline Krzysiek Palki

  • Specjalista
  • ******
  • Wiadomości: 2 892
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xantia 1.9TurboD, Peugeot 309GTDturbo.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2009, 23:49:45 »
Panowie, jak tak często Wam te pompki siadają, to może by tak pomysleć nad założeniem zupłenie innej pompy, ale spełniającej parametry tej seryjnej? Tak się składa że mam kontakt do amerykańskiej firmy handlującej pompami membranowymi i zębatymi na potrzeby sportu, i może dałoby się coś dobrać.

Podajcie mi tylko takie dane seryjnej pompy:
- wydajność, ile ltr/minutę
- ciśnienie jakie ma wytworzyć, ile atm

Zobacze czy mają coś pasującego i ile by to kosztowało.

PZDR!
Krzysiek

Xantia 1.9TurboD, 1996r.


Peugeot 309GTDturbo, 1991r.

Offline Paweł Miller

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 229
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia 1.6i +lpg `94
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Rekord Guinnessa - kto zarżnął więcej pomp paliwowych?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2009, 11:56:22 »
hm,
pamietam ze z pompa paliwa mialem podobne problemy w BXie
jezeli pompa paliwa zaciera sie po kilkunastu czy kilkudziesieciu km to albo jest totalnie wadliwa (co sie raczej nie zdarza) lub nie w niej lezy problem...
ja jak spalilem pompe rowniez wstawilem nowa po 30km sie zatarla, kupiłem i wstawiłem kolejną lepszą i to samo 40-50km i po pompie,
kupilem kolejną ale tym razem nie wstawiałem jej od razu...
wymontowałem cały bak wyczyściłem dokładnie (kupa piachu była) przepłukałem cały układ paliwowy, wymieniłem filtr i dopiero włożyłem pompe (jakąś tanią za około 120zł)
zrobiłem na niej 50.000km i cieszy się nią od 2 lat nadal kolejny właściciel :) ktory jezdzi naprawde duzo wiec mysle ze ma juz okolo 100.000

wiec jakość pompy to nie wszystko,
naprawa spalonej wg mnie nie powinna się kończyć jedynie na wymianie tylko na kompleksowej obsłudze układu paliwowego
BX 14TGE Royale '90 - duuuzo komfortu...
Xantia 1.6i +lpg `94  - jeszcze więcej komfortu!!! :)