Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 481931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 05, 2017, 21:44:57 »
Nie. Olej w ASB jest do wymiany i po zakupie trzeba to zrobić. Mam tego świadomość i biorę to na siebie. Szkoda , że większość -- jak nie wszystkie -- polecane tu na forum warsztaty wymieniające dynamicznie olej są bardziej w centrum lub na wschodzie:) Sprawdzę jeszcze licznik zużycia oleju bo mi to umknęło. Poza tym ozonowanie wnętrza  bo niestety był sporadyczny papieros - na szczęście bez zżółcenia tapicerki.



Ale za to ze sprzedaniem avensisa nie powinno być problemu :) popyt ogromny na to toczydło jest :)

Poważnie? jakoś nie czuję tego popytu:)

A słuchajcie .  w poprzedniej C5 miałem kierownice obszytą skórą i było fajnie, w Avensisie tez mam i tez jest fajnie . W tym C5 też jest niby kierownica obszyta skórą ale jakoś taka przyjemna w chwycie nie jest - za "chuda" jak na moje dłonie , Jakie  macie doświadczenia?

Floating on ;)

Offline piotr łotr

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 140HP PB/LPG Exclusive 2009
  • Miejscowość: Tarnowskie Gory
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 05, 2017, 22:29:33 »
Paweł możesz zerknąć w historię co tam widać ?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-ID6yYs9h.html
VF7RWRFJC54037320

Offline piotr łotr

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 140HP PB/LPG Exclusive 2009
  • Miejscowość: Tarnowskie Gory
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 06, 2017, 22:45:22 »
no to pięknie :) dzięki Pawle, jak ci się odwdzięczyć za pomoc  napisz na PRV.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 07, 2017, 12:43:58 »
Wziąłem wczoraj na dłuższą przejażdżkę cytrynkę o którą wcześniej tutaj pytałem na forum  - specjalnie po górzystej okolicy - żeby sprawdzić jak sobie z tym poradzi automat i ogólnie jak to wszystko pracuje po pełnym rozgrzaniu. Samochód płynie przepięknie! Licznik zużycia oleju w skrzyni wynosi ... 540788.
Znikąd nie cieknie, wszystkie osłony pod autem oryginalne, niczego nie brakuje. Nawet jednej spinki. Wszystkie tarcze, klocki nowe. Rozrząd nowy. Wszystko robione w ASO  na co są stosowne faktury. Wnętrze w nienagannym stanie - poza lekkim zapachem tytoniu. Chociaż samochód z 2008 roku , zupełnie tego nie czuć.
Reasumując - zdecydowałem , że biorę:)
Powiem szczerze, że miałem wyjątkową możliwość swobodnego, wielokrotnego przetestowania samochodu i sprawdzenia go na przeróżne sposoby. Po prostu dostałem do niego kluczyki , dokumenty i .. tyle. Taka możliwość to ogromny atut.
Jedyne co mnie rozczarowało to jakość Audio. Cóż, nawet najlepsze Audio nie zastąpi wrażeń z jazdy:)
Tu również podziękowania dla Pawła:)

Floating on ;)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 07, 2017, 13:59:15 »
Marcin jakie masz tam nagłośnienie,  bo ten hifisystem gra całkiem przyzwoicie, i powiedz gdzie można kupić tak auto na luzie i w takim stanie, bo jestem pod wrażeniem takiego podejścia sprzedającego.

Samochód kupuję od znajomego- dlatego takie możliwości:) Mimo wszystko i tak duże zaufanie z jego strony za co jestem mu wdzięczny.
Audio,.. powiem szczerze nie wiem jak to nazwać, nie jestem jeszcze obeznany z tym wyposażeniem. W samochodzie siedzi radio z wbudowanym telefonem , duża Navi. Coś tam pisze, że MP3 HDD .
Floating on ;)

Offline Bartłomiej Mreczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: BMW E46 touring
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 08, 2017, 00:26:55 »
Witam. Jestem na etapie poszukiwania swojego pierwszego citroena C5 kombi. Jak na razie udało mi się obejrzeć jeden egzemplarz z 2013  https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-oplacony-skora-ledy-6-biegow-2013-rok-navi-ID6yOQId.html
, niestety miał zwykłe zawieszenie i podczas jazdy próbnej (odcinek drogi z płytami) nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, poza tym miał chyba problem z silnikiem bo dość głośno pracował ( sprzedający stwierdził że to problem z poduszką pod silnikiem, poza tym była przednia szyba do wymiany ale sprzedający stwierdził że wymieni ją przed sprzedażą wraz z wadliwą poduszką), ten sam odcinek przejechałem moim obecnym samochodem E46 z 2002roku i zbytniej różnicy w komforcie nie zauważyłem (a szukam samochodu nowszego i bardziej komfortowego na dziurawych drogach). Obecnie szukam egzemplarza z zawieszeniem hydroactive aby podczas jazdy próbnej porównać komfort. Mam kilka egzemplarzy w okolicy czy doradzicie mi co warto jechać i obejrzeć na żywo ?
1. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0d-140km-aluflegi-relingi-zawieszenie-pneum-polskora-ID6yJHUb.html
2. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-140-km-oplacony-ks-serwisowa-zawieszenie-hydro-ID6yVnAH.html
3.https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-ID6yXz2z.html
4.https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi-163km-tourer-serwisowany-bezwypadkowy-ID6yNxVf.html

Offline Bartłomiej Mreczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: BMW E46 touring
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #306 dnia: Lipiec 09, 2017, 16:42:54 »
Była by możliwość sprawdzenia numery Vin VF7RWRHH4BL521154 ?

Offline Bartłomiej Mreczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: BMW E46 touring
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Kraków

Offline piotr łotr

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 140HP PB/LPG Exclusive 2009
  • Miejscowość: Tarnowskie Gory
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:43:09 »
Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze: https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-lpg-2-0-140-km-7xairbag-hydroactive-zadbany-warto-ID6yXJKl.html Warto ?

Kręcony licznik :) jak 99% sprowadzonych z Holandii szacuję na 250 000  w serwisie ostatnia notka przy 150 000 parę lat temu :) masz tablica 49-LFN-4 vin VF7RWRFJC54065208 

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:51:49 »
Witam szanowych kolegów :)
Jestem na drodze zakupu C5 i mam 2 typy
:
VIN:   VF7RW4HLABL511463         
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-kombi-2-2hdi-204km-automat-exclusive-serwisowany-gwarancja-salon-pl-ID6yKbfw.html#xtor=SEC-8

oraz

VIN :VF7RWRHHABL543531

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-exclusive-ID6yWM3l.html#eccf09e041

Czy ktoś coś ?
Skłaniam się ku 1-szej ponieważ ma jeszcze gwarancje Citroen Select (podobno lakierowany przód blotnik, przod drzwi oraz tylna klapa-bez szpachli)

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 12, 2017, 17:38:41 »
Auto nie kupione. Odradzam.
W ogloszeniu 189tys km a na blacie 199 tys. Mialy byc dwa elementy malowane a jest szpachla i prawy slupek malowany. Wnetrze styrane :(

Offline piotr łotr

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 140HP PB/LPG Exclusive 2009
  • Miejscowość: Tarnowskie Gory
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 12, 2017, 18:51:09 »
26.9 tyś z gazem do negocjacji, może chociaż warto sprawdzić stan, bo przebieg to nie wszystko..

Jeśli handlarz poda oryginalny przebieg, to będzie musiał z ceny zejść do 20 tys. Oglądałem ten samochód, kartki pod maską zerwane, nie wiadomo czy rozrząd wymieniany, sporo rdzy na śrubach, piszczą rolki, więc też wymiana. Ogólnie stan nie na 180 tylko 250 tak jak pisałem. Niestety rynek jest taki że prawie kazdy kreci licznik, jesli prawo byłoby inne też może by sie cos zmienilo.

Offline piotr łotr

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 140HP PB/LPG Exclusive 2009
  • Miejscowość: Tarnowskie Gory
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 12, 2017, 21:24:54 »
Często pomagam w kupnie samochodów i na prawdę jeszcze nigdy nie patrzyłem na blat,  przebieg jest ważny,  ten prawdziwy,ale najważniejszy jest stan i to co trzeba do auta dołożyć.  Piotrze jak kiedyś pojedziesz sam po samochód za granicę,  znajdziesz go, wytargujesz, zrobisz papiery, zwieziesz, a przedewszystkim doprowadziły do stanu takiego żeby sprzedać, to zobaczysz jaki to jest chleb... Nikt ci za takie pieniądze nie sprzeda,  a 26 do negocjacji z gazem jak tylko w jednym kawałku i trzyma się kupy to warto rozważyć,  bo pewnie za 24 ktoś to kupi trochę dołoży i będzie się cieszył tym autem...
Pawle odbiegamy od tematu wątku :( , komuna nas nauczyła kombinować to kombinujemy. Niestety jeśli ktoś mnie chce oszukać dla swojego zysku, ja się na to nie zgadzam, zgadzam się z Twoimi słowami o stanie samochodu, jednak nikt z nas nie chce być oszukiwany. Swoją drogą bardziej cywilizowane Państwa posiadają "bat" na to, o Skandynawii już nie wspominając. Dalej szukamy swojego c5 i tego się trzymajmy w tym wątku.

http://allegro.pl/citroen-c5-2-0-gaz-lpg-exclusive-skora-led-masaze-i6884734387.html   ktoś z forum sprzedaje bo odpicowany model widzę ?
przebieg oczywiście do weryfikacji :)

VF7RWRFJC9L512526  ZKL596AL  Data pierwszej rejestracji 27.02. 2009rok

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 13, 2017, 20:07:14 »

(...)

http://allegro.pl/citroen-c5-2-0-gaz-lpg-exclusive-skora-led-masaze-i6884734387.html   ktoś z forum sprzedaje bo odpicowany model widzę ?
przebieg oczywiście do weryfikacji :)

VF7RWRFJC9L512526  ZKL596AL  Data pierwszej rejestracji 27.02. 2009rok
Tak mi wychodzi, że „RENOWACJA DREWNA DO AUT "AUTODREWNO" SEBASTIAN SKAPCZYK” to sprzedający to autko. Na naszym forum pewnie kiedyś był pod swoim nazwiskiem.
Przy okazji dodam, że dobrze byłoby, gdyby i „piotr łotr” nie łamał regulaminu i podał prawdziwe dane, bo źle to rokuje.  >:(

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:44:35 »
W 2009 roku to Led w lampach na pewno nie było.

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka

U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 15, 2017, 16:11:36 »
Chyba tu nic nie trzyma się kupy... Lampy z przodu wymienione na poliftowe, z tyłu przedliftowe. Podwójny wydech z wersji 2.2 HDI 204 / 2.7 HDI / 3.0 HDI / 3.0, wykończenie z imitacji włókna węglowego, napisy na klapie nie w tych miejscach jak wyszły z fabryki no i wszystkie czarne plastiki pomalowane niefabrycznie w kolor nadwozia. Kumulacja.
Fantômas se déchaîne...

Offline Jan Kociumbas

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C3, C5 (X7)
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 15, 2017, 16:34:21 »
Dzień dobry !
Nabyłem wczoraj C5 (X7) - DIESEL TURBO DW10CTED4 FAP, automat z 2010 roku o przebiegu 179 tkm. Czy ktoś z forumowiczów mógłby rozszyfrować mi numer VIN : VF7RWRHHAAL557332. I jeszcze pytanie o automatyczne lusterka. Przy wjeździe do garażu pozostaje mi po 2 cm luzu na stronę. Czy można je ręcznie na chwilę złożyć, by nie ryzykować obtarcia ?
Z góry dziękuję. Jan

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 15, 2017, 16:42:16 »
Dzień dobry !
Nabyłem wczoraj C5 (X7) - DIESEL TURBO DW10CTED4 FAP, automat z 2010 roku o przebiegu 179 tkm. Czy ktoś z forumowiczów mógłby rozszyfrować mi numer VIN : VF7RWRHHAAL557332. I jeszcze pytanie o automatyczne lusterka. Przy wjeździe do garażu pozostaje mi po 2 cm luzu na stronę. Czy można je ręcznie na chwilę złożyć, by nie ryzykować obtarcia ?
Z góry dziękuję. Jan
lusterka złożysz przyciskiem na panelu sterowania szybami.

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 15, 2017, 16:55:38 »
Pociągasz do siebie, w dół szeroki przycisk sterowania lusterkami (lewe-prawe), który musisz ustawić w pozycji pośredniej.
I tak zupełnie bez czepiania - poczytaj instrukcję, tam wszystko jest napisane. Wracamy do tematu!
Fantômas se déchaîne...

Offline Leszek komenda

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Posiadany samochód: maxima V6

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 16, 2017, 13:59:30 »
nie ten dział, tutaj tylko C5
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Leszek komenda

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Posiadany samochód: maxima V6
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 16, 2017, 14:05:36 »
nie ten dział, tutaj tylko C5
No tak, z rozpędu jako że mam c5x7 tutaj napisałem. Sorry

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 17, 2017, 15:14:28 »
... w pierwsze 3,5 roku ...

2 lata i 7 miesięcy :)
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Wojciech Ozga

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Frampol
  • Posiadany samochód: Xantia 1.8 16v 95 był, C5 X7 2.0 16v PB - jest
  • Miejscowość: Frampol
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 18, 2017, 18:36:30 »
Witam
To i ja poprosiłbym o rozszyfrowanie VINu

VF7RDRFJC54033790

Z góry dzięki

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 18, 2017, 21:49:03 »
Witam
To i ja poprosiłbym o rozszyfrowanie VINu

VF7RDRFJC54033790

Z góry dzięki
VIN to nie jest zaszyfrowana depesza szpiegowska. :) Jakich informacji szukasz?