Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 481901 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Damian Moździerz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Zainteresowania: Energetyka, elektronika
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1750 dnia: Sierpień 05, 2019, 00:37:35 »
Powiem szczerze, że nawet o to nie pytałem. Dostałem kluczyki, wyjechałem pod bramę wjazdową i zacząłem oglądać. W międzyczasie przyjechał inny kupujący więc sprzedawca podszedł do niego. Po kilkunastu minutach zawołałem go co mi powie o tym samochodzie, co było malowane, co było naprawiane itd. To odpowiedział, że on w tym samochodzie nic nie naprawiał, nie wie co było robione, bo on zajmuje się tylko sprowadzaniem i sprzedażą. Oddałem klucze, powiedziałem parę słów o tym aucie i to wszystko.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1751 dnia: Sierpień 05, 2019, 08:00:33 »

 Jednym słowem szrot za cenę z kosmosu.
Cena adekwatna do stanu.Chciałeś rocznik 2014 w cenie 2009?

Offline Damian Moździerz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Zainteresowania: Energetyka, elektronika
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1752 dnia: Sierpień 05, 2019, 08:44:11 »

 Jednym słowem szrot za cenę z kosmosu.
Cena adekwatna do stanu.Chciałeś rocznik 2014 w cenie 2009?

Wiesz nie oczekuję za tą cenę tego rocznika, tylko jak ktoś zapewnia, że " AUTO W STANIE SUPER PERFECT" to chyba coś się nie zgadza nie uważasz?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2019, 08:56:36 wysłana przez Damian Moździerz »

Offline Marcin Owczarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 204KM
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1753 dnia: Sierpień 05, 2019, 09:16:32 »
Warto pytać o kraj importu.

Np z Francji opłaca się sprowadzać tylko uszkodzone lub z bardzo dużymi przebiegami.
Można też sprawdzić przebieg auta z Francji na podstawie danych z ostatniego przeglądu. Ale Ci co mają coś do ukrycia usuwają certyfikat z szyby.


Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1754 dnia: Sierpień 05, 2019, 20:00:33 »
Hm, ja mojego 2013 (wtedy 5-latek) kupiłem za prawie 50k i się zastanawiałem czy nie za tani...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1755 dnia: Sierpień 06, 2019, 07:38:24 »
Dopóki będą ludzie myśleć, że przekraczając zachodnią granicę trafia się na frajerów, którzy dobre auta z pewną historią sprzedają okazyjnie aby taki handlarzyna z Polski mógł sobie kupić i zarobić to tak będzie. Ludziom wydaje się, że tam jest taki dobrobyt iż każdy jeździ tylko nowym autem, robi niewielkie przebiegi, serwisuje tylko w ASO, dba a po kilku latach oddaje za bezcen. Tam też istnieje rynek aut używanych, Niemcy, Francuzi, Belgowie itd też kupują używane auta, też nimi jeżdzą i ten rynek ma się bardzo dobrze. Tylko tam raczej nikt nie wcisnie auta skręconego z 500tkm na 180 tkm, auta po szkodzie całkowitej, zalaniu etc. Auta zadbane , z pewną historią bez problemu znajdują tam nabywców oczywiście za normalne pieniądze. Wystarczy porównać ceny na naszych serwisach i ceny w serwisach gdzie normalni obywatele tych krajów sprzedają swoje auta, nie handlarskie mobile, autoscout czy też inne opanowane przez handlarzy spod znaku półksiężyca. Hichot histori polega na tym , że auta u nas w opisie, które mają mały przebieg, historię jak z bajki możnaby ze sporym zarobkiem sprzedać bez problemu na zachodzie. Oczywiście są tam też okazje ale , na pewno handlarz nie będzie zjezdzał pół europy aby ją wyłowić - po prostu jedzie na plac ładuje kilka wraków wyeksploatowanych, ewentualnie po kolizjach i daje im drugie życie najtańszym kosztem - to jego zarobek musi być duży. A potem narzekamy, że kurcze auto 100-200tkm wszytsko się sypie, jakie to samochody są wadliwe, że buble. A wystarczy spojrzeć na ogłoszenia w Niemczech - auta 3 letnie mają grubo ponad 200tkm, często dużo dużo więcej. Nikt nie kupuje tam dużego auta, diesla aby pykać rocznie kilka km rocznie. A u nas czy auto 20 lat czy 2 lata przebieg stoi w miejscu. Więc nie ma czego oczekiwać po ofertach handlarzy w większości. Najlepiej mieć świadomość co mu dolegało, że jego cena była taka iż opłacało  się handlarzynie z Polski go kupić, ponieść koszty sprowadzania, odpicowania i zarobku. Ostatnio też kupowałem 3.0 HDI i cena mojego taniej niż takie w kraju pochodzenia o prawie 2-2,5 t Euro na gotowo .  Przebieg nie duży, ale był uszkodzony - większość by go nie kupiła sprawdzając raport w autodna czy innym serwisie, bo szkoda wyceniona w Niemczech na ponad 10 t Euro - stąd wynikała cena zakupu na aukcji w ubezpieczalni. Uszkodzenie było lewego przodu - maska, błotnik, zderzak, webasto (połamane wtyczki itd), lampa, prawa lampa uchwyty poduchy całe. Koszty na używanych w sumie niewielkie przywrócenia do stanu zdatnego do jazdy. Po prostu  trzeba sobie uświadomić cena z czegoś się bierze, jak ktoś myśli że za 30 kilka tysiecy kupi 2014 r to musi się liczyć z tym, że auto musiało mieć jakąś historię i z jakiegoś ciemnego powodu znalazło się u nas. A że handlarz zrobi jak najtaniej to normalne - każda wydana złotówka ponad koniecznosć to uszczuplony zarobek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2019, 09:10:20 wysłana przez Mariusz Chobot »
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Marcin Owczarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 204KM
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1756 dnia: Sierpień 06, 2019, 09:02:30 »
Ja właśnie swojego kupiłem po niewielkiej kolizji, brudnego, niepicowanego, takiego, na którego pies z kulawą noga nie spojrzy, ale z potencjałem :)

Tak jak w Twoim przypadku, naprawa wyceniona na kilka tysięcy euro bo do wymiany poszycie błotnika. Zderzaki porysowane jak to auto z Francji.

Wolę zrobić sam i wiedzieć co było i co mam. Trochę zabawy i czasu, ale auto w cenie niższej niż rynkowa. Nie spawane z dwóch, nie prostowane, z potwierdzonym przebiegiem, serwisowane na oryginalnych częściach choć nie mam pięknej książeczki :D

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1757 dnia: Sierpień 06, 2019, 09:17:31 »
Ja właśnie swojego kupiłem po niewielkiej kolizji, brudnego, niepicowanego, takiego, na którego pies z kulawą noga nie spojrzy, ale z potencjałem :)

Tak jak w Twoim przypadku, naprawa wyceniona na kilka tysięcy euro bo do wymiany poszycie błotnika. Zderzaki porysowane jak to auto z Francji.

Wolę zrobić sam i wiedzieć co było i co mam. Trochę zabawy i czasu, ale auto w cenie niższej niż rynkowa. Nie spawane z dwóch, nie prostowane, z potwierdzonym przebiegiem, serwisowane na oryginalnych częściach choć nie mam pięknej książeczki :D
No widzisz tylko, że większość chce z małym przebiegiem, bezwypadkowe i najlepiej za cenę czapki śliwek. Jak pytają o oferty to młody rocznik a cena najniższa z ofert a potem przy wizji lokalnej zdziwienie, bo handlarz napisał igła, bezwypadek. A co miał napisać, że z auta wycięto przystanek autobusowy? Wierzyć handlarzom, którzy piszą cuda o aucie , opisują historię jakby to auto mieli od nowości - a znają je tylko na tyle na ile turecki własciciel placu łamaną niemczyzną z handlarzem , który mówi też łamaną niemczyzną dogadają się do ceny - załadunek na lawetę - a potem odmłodzenie odpicowanie dorobienie historii jak z bajki i szukanie naiwnego , który marzy o tym , że to własnie on ma niebywała okazję kupić super furę za psi grosz. Niestety ale zakup auta to w naszych warunkach nielade wyzwanie.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Kamil Korus

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Obecnie brak
  • Zainteresowania: motoryzacja, audio, muzyka, elektronika,
  • Miejscowość: Kiełczów
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1758 dnia: Sierpień 12, 2019, 17:15:19 »
Witam.
Ktoś zna, ktoś oglądał i czy coś możecie Panowie powiedzieć o tym samochodzie.
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0-v6-211km-exclusive-panoramaalcantaramasazexenonwebastofull-ID6C0bJB.html#gallery-open


VIN:VF7RWXFVJ54045690
Na stronach które za $ sprawdzają VIN nic konkretnego nie wyszło. Brak historii online.
Pozdrawiam.

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 132
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1760 dnia: Sierpień 27, 2019, 23:16:57 »
Trzeci na twojej liście to sprężynowiec a nie hydro, dodana nieoryginalna nawigacja i przerobiona maskownica ekranu, wcześniej pewnie było zwykłe radio bo licznik ma pomarańczowy środkowy wyświetlacz, poza panoramicznym dachem brak wyposażenia
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1761 dnia: Sierpień 28, 2019, 11:25:25 »
Napisałeś że trzeci z dołożoną navi i czułem że fura z Danii i się nie pomyliłem :) , co do navi miałem taką samą w poprzedniej c5 i ramka jest od tego kompletu nic nie jest przerobione zestaw jest od chińczyka.Jak jesteś zainteresowany mogę się popytać o niego w serwisie citroena.

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1762 dnia: Sierpień 28, 2019, 19:26:39 »
Witam. Numer VIN tej z Koźmina został sprawdzony i w 04.2017r miała prawie 81 tys.km najechane. Teraz ma koło 115 i jestem w stanie w to uwierzyć. Jadę jutro po pracy ja oglądać, zmierzyć miernikiem i podłączyć komputerek
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline Marcin Owczarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 204KM
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1763 dnia: Sierpień 28, 2019, 23:20:56 »
Z ciekawości, w jaki sposób sprawdzałeś?

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1764 dnia: Sierpień 29, 2019, 06:42:14 »
Hejka,
sprawdził mi kolega , jeden nie obecny już na forum Paweł, a drugi pracujący w ASO Citroena
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline Wojtek Konefał

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 094
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0 163km tourer.
  • Zainteresowania: motoryzacja wedkarstwo itd
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1765 dnia: Sierpień 29, 2019, 22:04:55 »
Witam. Autko zostało kupione. Zamierzone wszystkie elementy miernikiem, wartości od 60-120, tylko lewy tylny błotnik był malowany i ma 230 mikronów. Siłowniki suche, wszystko działa. Jeździ się bajecznie. W weekend postaram się porobić fotki i dodać w odpowiednim dziale
gdy Cię d..a boli od jeżdżenia, kup Sobie citroena:))

Offline marek najder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: v6 tourer
  • Zainteresowania: triatlon
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1766 dnia: Wrzesień 11, 2019, 21:07:43 »
hej, zostałem tutaj odesłany więc jesli nie tu to krzyczcie. Mam potencjalnie dobre auto do wzięcia. 3,0 hdi 2010. W citroenie mi powiedzieli dziś że nie ma centralnej bazy serwisowej, chciałem tylko żeby mi sprawdzili czy był robiony olej w skrzyni i inne obsługi zgodnie z planem. i to pierwsza prośba czy ktoś ma dostęp do bazy? podobno można tylko akcje serwisowe podejrzeć czyli gwarancje. moje prywatne konto na service.citroen przestało chyba istnieć bo się zalogować ani zarejestrować nie da.
drugie pytanie dotyczy potencjalnych uszkodzeń innych niż ja przewiduję ... na podstawie jako takiej znajomości 2,0 hdi. tzn auto ma uszkodzone sanki w miejscu łączenia się ze wzmocnieniem :kłami:, to oczywiście do wymiany. na pewno jescze wahacz, tuleje oczywiście, koło bo kołem najechał na coś i zakładam nawet siłownik choć podobno jest suchy i hydro działa w każdej pozycji. przewody hydro raczej całe...no bo wstaje i trzyma ciśnienie. kielich czysty podobno... CO tam jeszcze w okolicach jest szczegolnie w 3.0 co mogło dostać? jakieś korektory, czujniki położenia, czego np "nie da się" naprawić bo zawieszenie jakby lepsza wersja niż 2.0 może bardziej skomplikowana. a jak kupie to i się okaże że 2 obok silnika rzecz dla której kupuję cytrynę będzie zwalona to raczej kicha.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
pozdrawiam:)

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1767 dnia: Wrzesień 11, 2019, 21:16:04 »
Nie masz bazy centralnej, sprawdzisz jedynie to, co na gwarancji było wymieniane (nie dotyczy
przeglądów, tylko awarii). Jedyna możliwość, jeśli masz znajomości, to ASO, w którym auto było serwisowane.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline marek najder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: v6 tourer
  • Zainteresowania: triatlon
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1768 dnia: Wrzesień 11, 2019, 21:32:29 »
Nie masz bazy centralnej, sprawdzisz jedynie to, co na gwarancji było wymieniane (nie dotyczy
przeglądów, tylko awarii). Jedyna możliwość, jeśli masz znajomości, to ASO, w którym auto było serwisowane.
dzięki!, czyli jednak...  ale mocno się "zdziwiłem" dzisiaj u Gazdy w kato. no to bedę pisał do niemca-dilera a nuż-widelec coś podeślą;) a wyposażenie wyjdzie w autodna albo w podobnych portalach?

A czy ktoś ma pomysłuy na ewentualne uszkodzenia w syt wspomnianej?
pozdrawiam:)

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1769 dnia: Wrzesień 11, 2019, 21:38:52 »
(...) a wyposażenie wyjdzie w autodna albo w podobnych portalach?
Podaj Vin w dziale Citrotech - tam jest podwieszony temat, to Ci koledzy "rozkodują"

Offline marek najder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: v6 tourer
  • Zainteresowania: triatlon
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1770 dnia: Wrzesień 12, 2019, 21:44:42 »
Ja właśnie swojego kupiłem po niewielkiej kolizji, brudnego, niepicowanego, takiego, na którego pies z kulawą noga nie spojrzy, ale z potencjałem :)

Tak jak w Twoim przypadku, naprawa wyceniona na kilka tysięcy euro bo do wymiany poszycie błotnika. Zderzaki porysowane jak to auto z Francji.

Wolę zrobić sam i wiedzieć co było i co mam. Trochę zabawy i czasu, ale auto w cenie niższej niż rynkowa. Nie spawane z dwóch, nie prostowane, z potwierdzonym przebiegiem, serwisowane na oryginalnych częściach choć nie mam pięknej książeczki :D
dokładnie tak, jak już brać to wiedzieć co było walnięte... choc trzeba uważać bo nasi "fachowcy" już pracują "u niemca" a tam robią auta na lekko uderzone. I to jest nierzadko naprawde dobra robota. trudno takie coś wylapać tym bardziej że masz rozpraszacz w formie tych lekkich uszkodzeń...
a propos skorzystam z okazji:jaka jest szansa że po najechaniu kołem na coś, jak pękły z przodu sanki silnika i wystrzeliła kolanowa to uszkodzeniu uległ też kielich i powiedzmy element mocowania sanek...trochę przesunięta jest mata wygłuszająca na przegrodzie. ja wiem że to może zależeć od wielu czynników, predkość, rodzaj przeszkody ... ale naprawdę mam namierzoną fajną V6 hdi i chciałbym coś wstępnie zweryfikować zanim tam pojade i zajrze w bebechy...
mam zdjęcia jakby ktoś chciał pomóc... za wszelkie "domysły" i teorie będę wdzięczny.
pozdrawiam:)

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1771 dnia: Wrzesień 13, 2019, 09:08:42 »
Tak naprawdę jak pękły sanki to nie była to "obcierka". Najistotniejsza jest podłużnica. Tego niestety bez pomiaru geometrii ramy na oko nie wyczaisz.
W sumie w Polsce nie takie rzeczy wyciągają. Więc zawsze można taki problem skorygować. Trzeba tylko wziąć pod uwagę koszty związane z pomiarem i ewentualnym prostowaniem.


Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1772 dnia: Wrzesień 13, 2019, 09:58:08 »
Witam. Jako nowy chce się przywitać:)
Przymierzam się do kupna C5. Czy ktoś oglądał może to auto?
https://www.olx.pl/oferta/c5-x7-2-0-hdi-exclusive-hydroactive-salon-polska-prywatnie-CID5-IDAU1Kv.html

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1773 dnia: Wrzesień 13, 2019, 11:32:32 »
Tak naprawdę jak pękły sanki to nie była to "obcierka". Najistotniejsza jest podłużnica. Tego niestety bez pomiaru geometrii ramy na oko nie wyczaisz.
W sumie w Polsce nie takie rzeczy wyciągają. Więc zawsze można taki problem skorygować. Trzeba tylko wziąć pod uwagę koszty związane z pomiarem i ewentualnym prostowaniem.

Ciekawe czy silnik i skrzynia nie ucierpiały, bo po zdjęciach to widać, że nie było to obtarcie tylko porządny dzwon. Na pewno podczas uderzenia silnik został przestawiony. Byc może jest OK, ale trzeba odpalić silnik i dobrze byłoby sprawdzić czy skrzynia działa, ale pewnie z tym sankami to auto nie pojedzie...

Offline marek najder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: v6 tourer
  • Zainteresowania: triatlon
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1774 dnia: Wrzesień 13, 2019, 11:53:05 »
Tak naprawdę jak pękły sanki to nie była to "obcierka". ...

jasne że tak, choć jak najechał centralnie na krawężnik to w tym miejscu mogły puścić ale w sumie tego się obawiam ... w ew wymianę fartucha i podłużnicy nie chce się bawić.
dzięki!

Tak naprawdę jak pękły sanki to nie była to "obcierka". Najistotniejsza jest podłużnica. Tego niestety bez pomiaru geometrii ramy na oko nie wyczaisz.
W sumie w Polsce nie takie rzeczy wyciągają. Więc zawsze można taki problem skorygować. Trzeba tylko wziąć pod uwagę koszty związane z pomiarem i ewentualnym prostowaniem.

Ciekawe czy silnik i skrzynia nie ucierpiały, bo po zdjęciach to widać, że nie było to obtarcie tylko porządny dzwon. Na pewno podczas uderzenia silnik został przestawiony. Byc może jest OK, ale trzeba odpalić silnik i dobrze byłoby sprawdzić czy skrzynia działa, ale pewnie z tym sankami to auto nie pojedzie...

Silnik pali, chodzi równo, olej korrekt, ale przy minimalny przesunięciu będzie chodził. skrzynia oczywiście niewiadomo...bo jak mówisz w tym stanie to tylko na jedynce...
dobra chyba zamykam na razie. jak coś sie zmieni i zaryzykuję to na bank dam znać...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2019, 12:39:26 wysłana przez Tomasz Hudy »
pozdrawiam:)