Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Syk turbo podczas przyspieszania  (Przeczytany 5561 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Syk turbo podczas przyspieszania
« dnia: Luty 19, 2019, 00:45:44 »
Witam,
Zrobiło się ciepło i podczas chłodzenia łokcia czyli przy otwartej szybie usłyszałem syk turbo. Ale nie gwizd czy świst, tylko syk jak w jakimś czterystukonnym turbopotworze. Występuje tylko podczas mocniejszego przyspieszania słychać jak turbo wstaje czyli w okolicach 2000 obr i ustaje około 3500 obr. Przy zamkniętych szybach nic nie słychać ale to dlatego że są podwójne. Na postoju również cisza, nawet po przegazowaniu. Wstyd się przyznać ale auto kupione w zimie i jakoś nie przyszło do głowy aby otwierać okna i nasłuchiwać jak tam turbo żyje, byłem przekonany że skoro w kabinie cisza to znaczy że wszystko ok. Jak to wygląda u Was? Próbowałem nagrać ale z kabiny słychać tylko silnik, mikrofon nie zbiera tego co bym chciał.

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Syk turbo podczas przyspieszania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2019, 11:32:56 »
Jeśli założymy, że schemat działania dolotu z turbiną  jest taki sam, to u mnie w szkodniku tez był syk, dość głośny.
Okazało się że spadł wąż od dolotu.
Sytuacja na tyle groźna, że turbina próbuje "dociągnąć" do zadanego ciśnienia i kręci jak szalona.
Na pewno nie powinno się gazować auta i sprawdź proszę cały dolot - czy nie ma nieszczelności , lub wręcz jak ja miałem - zrzucony wąż.
Tylko to mi przychodzi do głowy, może ktoś bardziej obeznany się wypowie.
 

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Odp: Syk turbo podczas przyspieszania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2019, 14:13:53 »
Udało mi się coś nagrać, może nie jest idealnie ale mniej więcej słychać o co chodzi https://youtu.be/mq9tnjKptX4
Słychać jak przestaje syczeć gdy odpuszczam gaz. Spadnięty wąż to to na pewno nie jest, bo mocy nie brakuje.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Syk turbo podczas przyspieszania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2019, 22:14:00 »
U mnie jest takie gwizdanie delikatne. Turbo działa normalnie ale jest słyszalne. Co ciekawe tego nie mam w drugiej c5.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Budzisz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: BMW 120D e87 LCI, C5 X7 2011 Exclusive Tourer 2.0 HDI 163KM AM6
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Syk turbo podczas przyspieszania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2019, 18:28:18 »
U mnie słychać świst z turbo przy zamkniętych szybach, nawet przy lekkim dodaniu gazu gdzieś z lewej strony i dziwne, że tylko z miejsca kierowcy  :o . Zaczyna mnie to martwić  :( , albo na starość mam problem ze słuchem  :-[