Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przepływomierz do wymiany?  (Przeczytany 1389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
przepływomierz do wymiany?
« dnia: Sierpień 15, 2023, 13:01:47 »
Witam
poszukuję odpowiedzi na chwilową"zadyszkę" silnika w granicach 2000 obr. i pomyślałem ,że zacznę od przepływu z DB wynika że na jałowym zmierzony wydatek powietrza to 495 mg/ wtrysk a zalecany to  545 mg/wtrysk. Dodam też ,że na "zimnym" silniku potrafi przy ruszaniu zgasnąć nagle ( jakby mu brakowało mocy) - czy to może być wina przepływki?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 049
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2023, 13:06:52 »
Mi to wygląda że wtryski dają na przelewy... Znaczy dziurę w dolocie. Ale trzeba by sprawdzić. Chyba że się mi coś podkręciło.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 16:37:14 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2023, 14:27:56 »
Witam
poszukuję odpowiedzi na chwilową"zadyszkę" silnika w granicach 2000 obr. i pomyślałem ,że zacznę od przepływu z DB wynika że na jałowym zmierzony wydatek powietrza to 495 mg/ wtrysk a zalecany to  545 mg/wtrysk. Dodam też ,że na "zimnym" silniku potrafi przy ruszaniu zgasnąć nagle ( jakby mu brakowało mocy) - czy to może być wina przepływki?
najlepsze jest to ,że podłączyłem jeszcze jeden scaner Delphi i na wlaczonym zapłonie na chwilę pokazuje 41g/s później 0 i znowu np. 31 g/s - dziwne ,tym bardziej ,że silnik nie pracuje przy tych wartościach.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2023, 00:02:23 »
A EGR masz działający? Może być wina EGRa.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2023, 07:16:52 »
Mi to wygląda na klapę gaszącą. Czujniki temperatury wskazują np po nocy jednakowe temperatury? Np 21 na przepływomierzu, wody,paliwa i zewnętrzna?

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2023, 07:43:32 »
Mi to wygląda na klapę gaszącą. Czujniki temperatury wskazują np po nocy jednakowe temperatury? Np 21 na przepływomierzu, wody,paliwa i zewnętrzna?
zrobię dzisiaj screen-a  wartości na "zimnym". - bo jest to mega dziwne ,że potrafi czasami na "zimnym" w momencie zgasnąć jakby mu odcięło paliwo.

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2023, 07:53:34 »
A EGR masz działający? Może być wina EGRa.
w DB wychodzi ,że jest ok

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 074
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2023, 10:08:38 »
Witam
poszukuję odpowiedzi na chwilową"zadyszkę" silnika w granicach 2000 obr. i pomyślałem ,że zacznę od przepływu z DB wynika że na jałowym zmierzony wydatek powietrza to 495 mg/ wtrysk a zalecany to  545 mg/wtrysk. .... czy to może być wina przepływki?
Na 99% nie. Przepływy się różnią jeśli silnik jest "zaniedbany" choć nie koniecznie przy takim rozjeździe bo jest niewielki. Ale nawet zaślepienie EGR i rozjazd przepływu na jałowym o 200mg/wtrysk (tak jest u mnie przy tym samym silniku) nie powoduje opisanych przez ciebie objawów.
Takie objawy to rozjechanie się parametrów przy przejściu z dawek zmiennych na stałe (w okolicy 2000 obrotów). Moim zdaniem cały układ dolotowy do czyszczenia (egr, kolektor, czujniki) oraz do sprawdzenia układ wtryskowy.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2023, 11:29:56 »
Witam
poszukuję odpowiedzi na chwilową"zadyszkę" silnika w granicach 2000 obr. i pomyślałem ,że zacznę od przepływu z DB wynika że na jałowym zmierzony wydatek powietrza to 495 mg/ wtrysk a zalecany to  545 mg/wtrysk. .... czy to może być wina przepływki?
Na 99% nie. Przepływy się różnią jeśli silnik jest "zaniedbany" choć nie koniecznie przy takim rozjeździe bo jest niewielki. Ale nawet zaślepienie EGR i rozjazd przepływu na jałowym o 200mg/wtrysk (tak jest u mnie przy tym samym silniku) nie powoduje opisanych przez ciebie objawów.
Takie objawy to rozjechanie się parametrów przy przejściu z dawek zmiennych na stałe (w okolicy 2000 obrotów). Moim zdaniem cały układ dolotowy do czyszczenia (egr, kolektor, czujniki) oraz do sprawdzenia układ wtryskowy.
To skąd na zgaszonym silniku Delphi potrafi  wyświetlić wskazania przepływu powietrza mimo ,że silnik nie pracuje - wygląda na to ,że daje (mimo braku pracy) jakiś sygnał o ilości przepływu powietrza.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 074
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2023, 11:33:10 »
To skąd na zgaszonym silniku Delphi potrafi  wyświetlić wskazania przepływu powietrza mimo ,że silnik nie pracuje - wygląda na to ,że daje (mimo braku pracy) jakiś sygnał o ilości przepływu powietrza.
Jakiś sygnał będzie, bo nawet podmuch wiatru lub różnica temperatur wymusi bardzo delikatny przepływ.
Poza tym nie odpowiadam za dokładność i metodologię odczytów Delphi, używam wyłącznie Diagboxa i na jego podstawie opisuję swoje odczyty. Nie dopatruję się również odczytu danych, które mnie nie interesują na zgaszonym silniku.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2023, 11:44:50 »
To skąd na zgaszonym silniku Delphi potrafi  wyświetlić wskazania przepływu powietrza mimo ,że silnik nie pracuje - wygląda na to ,że daje (mimo braku pracy) jakiś sygnał o ilości przepływu powietrza.
Jakiś sygnał będzie, bo nawet podmuch wiatru lub różnica temperatur wymusi bardzo delikatny przepływ.
Poza tym nie odpowiadam za dokładność i metodologię odczytów Delphi, używam wyłącznie Diagboxa i na jego podstawie opisuję swoje odczyty. Nie dopatruję się również odczytu danych, które mnie nie interesują na zgaszonym silniku.
No to mnie zaciekawiłes tymi wskazaniami spowodowanymi możliwymi podmuchami  ,że potrafi wskazać ilość na poziomie zasysanego powietrza przy pracującym silniku. No ale.....? :-(

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 074
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2023, 12:38:33 »
Nie odnoszę się do twoich danych tylko zrobiłem uwagę ogólną, że to możliwe aczkolwiek w bardzo małym odczycie.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2023, 13:20:59 »
...powiem więcej ,że ja odłączyłem i jakby lepiej auto przyspieszało i nie miał "dziury" przy 2000 obr. tylko niestety wywalił błąd.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2023, 14:01:27 »
Jeżeli po odpięciu chodzi lepiej to zazwyczaj jest winny przepływomierz... Najlepiej podmienić z kimś znajomym na 2-3dni... Może masz kogoś z tym silnikiem wśród swoich znajomych

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 074
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: przepływomierz do wymiany?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2023, 15:18:58 »
Wystarczy go porządnie umyć na początek izopropanolem. Pozostałe czujniki w dolocie również.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie