Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Głośniki drzwi przód  (Przeczytany 18836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:09:30 »
tak tylko ze nie posiadaja filtrow a to troszke bolaczka jesli nie masz dobrych filtrow w radyjku.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:57:26 »
mow mi jeszcze:P,dobra olewam stare sony,chce maly wzmacniacz 2-kanalowy z moca RMS 70-80 W na kanal,do 200-300 zł,moze byc uzywany.co uwazasz o montowaniu go pod schowkiem?da rade?

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 18, 2009, 21:21:08 »
hmmm ogolnie to lipa z chlodzneiem tam bo jak go zamkniesz i latem bedzie cieplo to ci sie protect bedzie wlaczal :/ chyba ze mu wentylatorek zalozysz :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 18, 2009, 21:44:01 »
kurdeeee no,wy mnie nie rozumiecie...ja niechce go pakowac do schowka tylko pod schowek,nad nogi pasazera,tam w miejsce gdzie dostajesz sie do wentylatora nawiewu,jak jedziesz wzrokiem od schowka w dol to konczy sie klapa schowka i potem zaczyna sie taki kawalek tapicerki,to wlasnie tam.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:02:38 »
no wiem przeciez ze tam. Do schowka to nie wiem jakiego ty bys pieca chcial  wlozyc chyba firsta za 50 zl z allegro. Tam nie ma zbytnio do czego go przymocowac to raz a dwa jak pisalem jak go zakryjesz to mu  za cieplo bedzie. Wiem jak tam jest bo w weekend wyciagalem silnik dmuchawy i smarowalem


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:27:44 »
nie no to w tym wypadku juz zakrywac go nie bede...nie dam sobie rady z przeciagnieciem kabli do bagaznika i zrobieniem tego wszystkiego,a jak pojde do jakiegos sklepu CA to zedra ze mnie jak skore z dzika pewnie ze 2 stowki...

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:29:28 »
aaa jeszcze jedna sprawa,moze znacie kogos ze slaska,okolice tychow,bielska bialej,ewentualnie oswiecim kto potrafi cos z car audio i moglby mi pomocz zamontowaniem piecyka?oczywiscie postawie jakas zupe chmielowa i dobra flache:]

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 18, 2009, 23:51:35 »
Borys uwiez mi ze jak nie masz zdolnosci tworczych to najlepszym rozwiazaniem bedzie jak piecyk przykrecisz do oparcia tylnej kanpy i to do tej mniejszej czesci (o ile masz dzielona kanape a to chyba wszystkie maja) i tam bedzie najlepsze rozwiazanie
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 19, 2009, 10:19:57 »
no tak wiem,ze byloby najprosciej,tylko martwia mnie te kilometry kabli ktore musze schowac gdzies pod plastikami...chyba zaczne od tego,ze kupie wzmacniacz,mam juz upatrzony 2 kanalowy 80 W RMS na kanal,to mi wystarczy,ewentualnie mysle czy nie kupic mocnego 4 kanalowego i zmostkowac go na 2 kanaly )o dziwo to potrafie zrobic,jesli mowa tu o takim samym mostkowaniu jak w kostce przylaczeniowej np.lamp w domu:]).
Boje sie,ze sam nie dam rady z tym wszystkich,szkoda mi 2 stow zeby zostawiac komus za ta czynnosc:/nie znacie jakiegos milosnika xsay tudziez car-audio ktory moglby pomoc,wesprzec rada podczas robienia tego,oczywiscie za czas zmarnowany jakos sie odplace:]

Xylometazolin

  • Gość
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:24:14 »
Ja żem z Bielska przeca :P sam planuje takie zabawy, tylko pierw muszę sie uporać z innymi problemami ;/

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 19, 2009, 17:51:32 »
Borys to wpadnij na weekend do mne to zrobie Ci to tak jak chcesz;]
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 19, 2009, 19:07:23 »
Bardzo chetnie,ale nie mam tyle czasu i tak duzego portfela zeby sobie robic wycieczki:P

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:56:44 »
hehe moze do wrocka masz blizej :D a powiedz co to za wzmacniacz Borys?? Bo wiesz ze same RMSy nie graja prawda?? Dla przykladu proponuje przesledzic kilka piecykow firmy rockford fosgate ;) zobacz ile one maja rms a powiem ci ze potrafia nie jeden glosnik przyteperowac ;) co innego jest z subami bo jesli glosnik ma 500RMS to potrzebuje tyle minimum aby nie bylo przesterowan ale z glosniczkami tak nie jest :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:49:44 »
A wiec wzmacniacz to dokladnie jest Alpine V12 MRV - T505,zastanawialem sie nad nim i nad soniaczem XM-6020.wiele,naprawde wiele osob zachwala ten sprzet,co prawda dosc stary ale mady in Japan,podobno wzmacniacze nie do wyrypania :]Wybralem Alpine bo ta firma do mnie jakos przemawia,a poza tym wzmacniacz ma INPUT i troche mozna go dostrajac. (zobacz sobie ceny nowych serii V12).Zaplacilem za niego niecale 3 stowki,nie wiem czy tak mozna,ale podaje linki do aukcji :ALPINE
http://www.allegro.pl/item533667330_alpine_v12_mrv_t505_dc_str_mos.html

SONY
http://www.allegro.pl/item527697258_doskonaly_sony_xm_6020_made_in_japan.html
Co prawda nie zalozony jeszcze,ale z samego zakupu jestem zadowolony,a przede wszystkim mam juz wizje swojego CA,wbrew pozorom ta alpinka wcale taka mocna nie jest bo ma 75 czy 80 W w RMSie na kanal,ale po co mi wiecej jak Helix ma 50 W RMS?
Co do wizji : ten wzmacniacz napedzi przednie glosniki,nastepnie zakupie mocnego i dobrego monoblocka ktory napedzi suba (jakies JL AUDIO).
Mam nadzieje,ze to co jest mi obiecane spelni sie - bedzie mocne uderzenie,ale glownie jakosciowe,bo Alpine w przeciwienstwie do np Cruncha stawia na jakosc ,nie tyle na moc.

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:53:53 »
Ja raczej chce w moim CA postawic na jakosc a nie na jak najglosniejsze umcu-umcu,nie musza mi butelki spadac z dachu,ale za to musza np. Beatlesi ladnie smigac,(ostatnio zaczalem tez sluchac troche jazzu,wiec jakosc to podstawa)  :]:]

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 20, 2009, 23:01:52 »
NO Borys co do Cruncha to bardzo duzo osob sie myli wie mbo sam jestem posiadaczem takiego 4ch i nie dosc ze ma 175W na kanal w RMS to do tego ma bardzo dobra jakosc i wiele mozliwosci zestrojenia teraz dokupilem monoblocka Fli i tez jest wypasiony:D nie dlatego bo ja mam tylko wiem z opini ludzi co troche sie bawia sprzetem. A co Alpine to dokonales dobrego wyboru bo sony to... niezbyt dobry wybor
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 20, 2009, 23:59:48 »
hehe marcin tu sie mylisz Crunch zawyza swoje RMSy taki chwyt marketingowy :) gdzies na forum ostatnio ktos tescik robil i mierzyl jakiegos cruncha i mial o jakies 50 RMS mniej wiec trzeba troche oko przymruzyc.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:21:51 »
No tez jestem zadowlony z tego Alpine'a,zobaczymy jak to zagra,mam nadzieje ze tak jak mi obecywano...
Co do sprzetu to jest tyle "szkol" i tyle roznych opinni co uzytkownikow i znawcow.
Sam sie o tym przekonalem probujac jako mniej doswiadczony dowiedziec sie czegos od tych bardziej doswiadczonych,kazdy ma swoje upodobania muzyczne,kazdy ma swoja ulubiona firme i ja faworyzuje.Wbrew pozorom bardzo ciezko kupic dobry wzmacniacz z pomoca innych,z radiem mialem podobny problem,tylko,ze tu w grewchodzila jeszcze estetyka i wrazenia wizualne:]
Niedawno uslyszalem jedno ciekawe stwierdzenie na temat mojego wyboru czyli alpine i sony.Wiele osob polecalo mi sonego dlatego,ze jest "prostszy",zero ingerencji we wzmacniacz,wlasnych ustawien itd,wiele osob naprawde sluchalo obu modeli z ta drobna roznica,ze oba byly po prostu "wpiete",sony zaraz po wpieciu gra ladnie i czysto,a Alpine wymaga ustawienia,ale gdy juz to zrobimy zagra jeszcze lepiej niz sony.
Wymaga to troche wysilku i pracy,ale moge sobie wyregulowac piecyk pod moje gusta,a nie narzucone przez producenta jak w przypadku sonego.
Teraz zastanawiam sie nad jakims monoblockiem i subem,suba kupie najprawdopodobniej JL AUDIO,ale nie wiem co z monoblockiem...
Co do Cruncha to slyszalem w swoim zyciu jednego,wielkich roznic nie potrafilem wychwycic,ale jest obiegowa opinia,ze "amerykance" ida w moc ,a nie jakosc.
Wszystko zalezy od tego do czego ptorzebujesz sprzetu,jak chcesz dac mocnego kopa to Crunch,jak sluchac przy sredniej glosnosci muzyki wymagajacej typu Jazz,to trzeba wybrac cos o mniejszej mocy a wiekszej mozliwosci ingerencji i jakosci.
Marcin jakie ty masz glosniki z przodu?bo 175 W na kanal w RMS to duzo.
Ja mam Helixy ktore maja 50 W RMS i mysle,ze te 75-80 W wzmacniacz bedzie dla nich optymalne,nie ugotuja mi sie.

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 21, 2009, 14:11:33 »
Borys  ja mam z przodu pioneer'ki o mocy bodajrze jakos 60W ale nie pamietam teraz. Jak podlaczysz te swoje helixy pod piecyk to po prostu ustaw piecyk na takim minimum a jak to wiekszosc ludzi wykrecaja piece na maxa i szpanuja i tak jest u mnie ze mam skrecony piecyk praktycznie na minimum tak na 1/4 i powiem ze gra wspaniale. Mi kiedys Robert powiedzial tak ze jak glosnik sie spali pod wzmacniaczem ktory byl dobierany pod glosnik czy na odwrot to byl ch.. a nie nie glosnik.Kazdy glosnik zeby gral a nie brzeczal musi byc pod piecem.Co do mojego cruncha moze i niema on 175W w RMS'ie ale wiem ze jest mocniejszy od innych i do tego ma bardzo dobra jakosc dzwieku
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 21, 2009, 17:00:15 »
no tak z tym ze crunch ma duza moc to sie zgodze :) do napedzenia suba sa bardzo dobre. Borys jesli chodzi o porzadnego monoblocka to ze swojej strony moge zaproponowac ci cos takiego jak kenwood, crunch, moze cos z u-dimension (choc ciezko z dobra cena) no i na koniec alpine :) choc ten ostatni bardziej jakosciowa gra niz powerowo :) moj ma 2 kanaly i ma 100 rms na kanale i to czuc bo jak mu dam ponad polowe na przod to mi helixy miekna:)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 21, 2009, 17:13:57 »
Piecyk do napedu przodu juz mam,wiec teraz musze poszukac czegos do napedzenia skrzyni,a ze najprawdopodobniej kupie skrzynke JL AUDIO to monoblock nie tyle musi miec moc (wystarczy mi 200 RMS na kanale) co dobra jakosc,poszukam powoli po allegro moze wynajde cos ciekawego,najchetniej kupilbym tez ktoregos Alpine'a V12 ale ciezko znalezc dobra uzywke a nowki sa w cenach...ekm,przemilcze...
P.S. zastanawiam sie jeszcze czy kupic typowego monoblocka (dosc drogie sa),czy kupic jakas dobra dwukanalowke i zmostkowac ja,pogorszenia jakosci po zmostkowaniu na subie raczej nie uslysze?taniej wyszlaby mnie dobra 2 kanalowka...

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 21, 2009, 18:34:55 »
Ja bym proponowal takie piecyki jak TEC, Phonocar, Crunch, Pioneer, Vibe lub Fli. Ceny dosc mocne ale idzie znalesc tanio:D
Borys jak dla Ciebie to kup sobie 2ch i zmostkuj widze ze az tak nie jestes za sprzetem i jakoscia na hi-end wiec nie poczujesz roznicy z mostka a z monoblocka;]
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 21, 2009, 19:10:08 »
Marcin chetnie bylbym za jakoscia i hi-endem,ale nie mam na to kasy,wolne pieniadze pakuje w moje glowne hobby czyli gady:]Ja chce w miare tanio miec dobre granie,nastawione raczej na jakosc niz na moc.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 21, 2009, 20:51:47 »
Marcin co do piecykow pioneera to przemilcze bo to [color=ff0000]piii[/color].... sory jesli uraze cie tym stwierdzeniem ale te wzmaki to porazka jak nie wiem to samo co nowe serie sony... Wg mnie wystarczy dobra 2 kanalowka ale ktora ma prawdziwe 200 rms :) a nie tylko papierkowe. A gdzie takie piecyki jak Axton, earthquake, ground zero, audison, hifinics(starsze serie), DLS, to sa porzadne piece :) hertz helix takze :) no i alpine i crunch. Powiem ci ze wybor jest naprawde duzy. Powiedz moze ile masz kapusty do wydania to cos moze na alldrogo znajdziemy razem :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Głośniki drzwi przód
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 21, 2009, 21:39:09 »
szalec nie zaszaleje,mysle,ze plus minus 3 stowki,bo potem na skrzynke tez ze 3-4 stowki musze dac,z tym ze oczywiscie i chetnie cos uzywanego:]