Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie o "car audio"  (Przeczytany 18001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2009, 14:24:55 »
używane ciężko mi będzie znaleźć w dobrym stanie i sprawdzone , wolałbym nowe i coś z tego co podałem wybrać  . Te Phonocary na allegro za 139 zł  zestaw Phonocar 165mm+sopran+zwrotnica+MDF  ,
- Legendarne Woofery Phonocar TD-Line165  90W - 2szt.

+ gratis wysokiej klasy głośnik wysokotonowy 30mm  (membrana: włókno węglowe) - 2szt.

+ gratis zwrotnice do głośnika wysokotonowego 12dB/okt.

tak wygląda opis tych głośników.
WiCek

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2009, 14:30:17 »
Pytanie z innej beczki:
czy jest sens podłączać wzmacniacz i jakieś ciut lepsze głośniki do kichowatego oryginalnego radia? Czy to w ogóle ma prawo zadziałać?
 
Xsara
 

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2009, 14:33:18 »
Z tego co wiem to lepsze sa YL.A co do mdfow to w xsarze jest troche zabawy z tym...Nie da sie tylko przykrecic i bedzie gralo,jesli masz mozliwosci,ochote i mozliwosci to mozesz sam zrobic porzadnie drzwi-wygluszenie + MDF.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 02, 2009, 15:34:43 »
Słuchaj Borysa bo dobrze ci radzi... Musi byc zwrotka i najlepiej jak byl by dystans i oklejone drzwi. bez teog nie amsz co zmieniac sprzetu bo i tajk nic nie osiagniesz i stwierdzisz ze wywaliles niepotrzebnie pieniadze.

Szukaj uzywek, poszukaj w swojej okolicy i jedz sprawdzic. Kupisz dobre radyjko za mala kase i z glosnikami to samo. Kolega z forum SMCA chyba mial db 62.1 do sprzedania musze zapytac :)

Co do sopranow czy syczkow zwal jak chcial, to nie powinny byc one lokowane w oryginalne miejsca tylko nakierowane w odpowiedni sposob bo komu one maja grac?? szybie czy twoim uszom :)
ja mam je polozone na tych maskownicach o tweeterow i do nich sa przykrecone i odpowienio ulokowane, wiem ze to nie ejst tak jak byc powinno bo najlepszym miejscem na tweeter jest slupek ale z chce kupic inne wiec narazie slupka nie ruszam.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2009, 15:47:29 »
Ja tu troche naprostuje. W tym calym temacie pojawilo sie kilka osob, dla ktorych rozne sa efekty koncowe ktore chca osiagnac :)

Dla mnie nie jest najwazniejszy dzwiek. Nie jestem audiofilem i nigdy nim nie bede ;) W aucie nie oczekuje Bog wie czego, a muzyka mi jedynie ma umilac podroz :) W zwiazku z tym, ze moje fabryczne glosniki (a one mi w zupelnosci wystarczaja :D) zaczely pierdziec, to chcialem je wymienic - dlatego pytalem. Ktos polecil te Phonocary, jako rozsadne wyjscie za calkiem sensowne pieniadze.
Ok - moge kupic te Phonocary, ale ja je chce podlaczyc do standardowego radia :) Nie chce montowac zadnych zwrotnic czy szyn czy co tam jeszcze mozna ladowac - po prostu to nie dla mnie ;) Ja chce aby mi glosniki graly i sie nie zepsuly po roku czy dwoch :D Skoro do tych Phonocarow dodaja gratis te tweetery, to czemu by ich nie zamontowac? Stad moje pytanie czy wejda w fabryczne miejsce w Xsarze - niczego nie bede domontowywac z boku, albo stawiac na desce - nie moglbym na to patrzec - jesli cokolwiek zamontuje to tylko w fabryczne miejsca :)

W zwiazku z tym:
- Czy moge kupic sobie te Phonocary i podlaczyc je do fabrycznego CD bez zadnych zwrotnic?
- Czy wleza mi one do tapicerki drzwi, czy musze stosowac jakies dystanse? Jesli tak to jakie dystanse? Jestem w stanie to przebolec i ewentualnie je zamontowac :) Drzwi obijac mi sie nie chce, bo i tak z radia fabrycznego niczego nie wyciagne wiecej, a do mojego sluchania muzyki mysle ze nie ma to wiekszego sensu
- Czy te tweetery dodawane gratis moge sobie wlozyc do seryjnego miejsca i beda one dzialac (jak juz daja i sa lepsze to czemu nie wlozyc)? Czy sobie darowac i zostawic to co jest?

Pamietajcie - nie wszyscy sa audiofilami z niewiadomo jakim zacieciem - mi odpowiada fabryczny zestaw, i gdyby nie pierdzace glosniki to niczego bym nie zmienial, ale sytuacja mnie do tego zmusza, bo po prostu takie odglosy mnie wkurzaja jak jezdze :)
Moje spalanie

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 02, 2009, 17:33:12 »
Najpierw do Jacka :
Napisalismy oboje (Ja i Adam),ze pierdzenie twoich glosnikow jest najprawdopodobniej spowodowane niedostatkiem mocy jaka dostaja z seryjnego radia,w momencie gdy kupisz phonocary,ktore beda mocniejsze od glosnikow fabrycznych moze pierdziec jeszcze bardziej,bo radio tymbardziej nie bedzie sobie dawalo z nimi rady.
Jedziemy dalej.
Jak sie uprzesz to kup te Phonocary,ale skoro to zestaw to bedziesz mial zwrotnice,ktore beda odcinaly dane pasma i przenosily je na dane glosniki (niskie pasmo do woofera w drzwiach,wysokie pasmo do tweetera na podszybiu).
Zwrotnica nie jest zadnym problemem,a nawet czasami prosciej polaczyc kable dzieki zwrotnicy,nie bedzie jej nigdzie widac,to jest wielkosci paczki papierosow,wkladasz ja za radio.(Radio do podpiecia nowych glosnikow i tak wypadaloby wyciagnac i zobaczyc jak to wyglada ze strony technicznej).
Tweetery wejda w fabryczne miejsca w xsarze,poniewaz ja aktualnie mam tak to zmontowane,o to sie wiec nie martw,nie bedzie nigdzie widac,ze dokladales/zmieniales sprzet.
Co do Phonocarow jeszcze...Oczywiscie mozesz je podpiac bez zwrotnic,ale skoro juz ci daja te "dwie paczki fajek" to warto z nich zrobic uzytek.
Glosniki powinny bez problemu wejsc w fabryczne mocowania wooferow citroenowskich.
Piszesz,ze mozesz zalozyc dystanse,wiec ja widze dwie opcje:
Jesli nie zalezy nam az tak na dzwieku to olewamy jakiekolwiek dystanse,jesli chcemy sie troche bardziej pobawic to zakladamy dystanse,ale juz z wygluszeniem!!
I tak i tak po zalozeniu dystansow musisz je obsmarowac pasta,klejem,matami zeby byly "szczelne",wiec jak juz robimy MDFy to robimy tez dla nich zamknieta komore.
Inaczej wg. mnie mija sie to z celem.
Ja rozumiem,ze ci sie niechce obijac drzwi skoro nie masz zamiaru rozwijac systemu i bawic sie w CA w samochodzie,ale poprawne zalozenie i uszczelnienie dystansow jest duzo trudniejsze niz zamkniecie komory drzwi matami.
Xsare sie dobrze wykleja,bo praktycznie na 3-4 matach jestes juz w stanie zamknac jedne drzwi.
(Dla porownania w Octavii trzeba 3 razy tyle mat i jeszcze stelaz pod nie,bo tak wielka komora jest).
Tweetery skoro dostaniesz to mozesz zalozyc,ale uwazaj...Ja na twoim miejscu posluchalbym starych, nowych i wybral,ja zrobilem blad ,bo bez namyslu zamienilem seryjne (Harman Kardon) na Helixa i sa gorsze(bardziej agresywne,mecza ucho).
Napisz jeszcze jak wyglada to pierdzenie,bo jesli po podkreceniu glosnosci zaczynaja pierdziec to z pewnoscia nie maja mocy,a jesli nawet na nieduzej glosnosci pierdza,to najpierw skrec bass na radiu,a jesli to nie pomoze to faktycznie glosniki moge miec juz swoje lata swietnosci za soba i warto je wymienic.

Reasumujac to najpierw zlokalizujmy zrodlo "pierdzenia",a nastepnie podejmijmy decyzje bo mozesz niepotrzebnie wydac pieniadze na nowe glosniki,a stare beda sobie dawaly rade.


Do Adama :
Oczywiscie,ze syczki powinny byc inaczej zamontowane bo wkoncu one graja dla nas.
Czesc producentow samochodow pomyslalo dla kogo graja glosniki i tak np. niektore Audi maja syczki w obudowach mechanizmu lusterka ,ukierunkowane na kierowce.
Mozna zrobic tak jak ty,ale nie wyglada to najlepiej, przyznaj:>
Ja w wakacje kupie sobie na allegro slupki przednie z jakiegos rozbitka, sam metoda prob i bledow na ponczosze, zywicy i macie szklanej bede probowal ukierunkowac/ zamontowac sobie glosniki w slupkach(Ale juz nie Helixy,bo dla nich szkoda zachodu:P).

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 02, 2009, 18:08:49 »
Cytuj

Borys Zapała napisał:
Najpierw do Jacka :
Napisalismy oboje (Ja i Adam),ze pierdzenie twoich glosnikow jest najprawdopodobniej spowodowane niedostatkiem mocy jaka dostaja z seryjnego radia,


A ja ponowie pytanie, czy można na ten niedostatek mocy cokolwiek poradzić, np. podłączając wzmaczniacz pod seryjne radio? Czy to cokolwiek da i będzie jakkolwiek grało?
 
Xsara
 

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 02, 2009, 19:38:37 »
Dziekuje Borysie za wyczerpujaca odpowiedz :)

Jak widzisz, jestem zupelnym ignorantem w tych sprawach :)

Co do pierdzenia, a wlasciwie charczenia, to juz sie z takim dzwiekiem spotykalem, i wiem kiedy takie charczenie po prostu oznacza konczacy sie glosnik. Przynajmniej w sluchawkach od walkmana tak zawsze bywalo ;) No i dodam, ze od kupna auta (a muzyki ciagle slucham miej wiecej tak samo), cos takiego w ogole nie wystepowalo, zaczelo sie pojawiac sporadycznie, az coraz czesciej. Oczuywiscie zalezy to od rodzaju muzyki :) Od poziomu glosnosci niekoniecznie, chociaz jak robie glosniej to charczenie/pierdzenie staje sie bardziej slyszalne. Powiedz, co znaczy skrec bass? Ze mam go nie dawac w ogole? Do tej pory jezdze na seryjnym radiu z ustawieniem + 1, tak samo z treble. Aha, dodam jeszcze ze bardziej charczy/pierdzi glosnik pasazera niz kierowcy :)

Co do Phonocarow, to rozumiem ze sama zwrotnica jest do tweeterow tak? Bo sam glosnik tej zwrotnicy nie potrzebuje? Bo w zestawach na allegro nie widzialem tych Phonocarow razem ze zwrotnicami - jedynie pisza ze tweetery maja juz wbudowane zwrotnice - np te Phonocary.
Jesli Tweetery fabryczne sa dobre, a tak piszesz, to nie widze sensu abym w ogole to ruszal - w takim wypadku calkowicie moge pominac ta sprawe - bo roznicy zapewne i tak nie uslysze.

Co do dystansow, to tez mysle ze temat mozna zamknac - chociaz kto wie, moze w niedalekiej przyszlosci sie skusze i obije te drzwi - nigdy nie mow nigdy - no ale nie poruszam tego tematu, bo zaczniecie mnie namawiac jeszcze :D
Moje spalanie

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 02, 2009, 19:42:37 »
Cytuj

Jan Ferde napisał:
A ja ponowie pytanie, czy można na ten niedostatek mocy cokolwiek poradzić, np. podłączając wzmaczniacz pod seryjne radio? Czy to cokolwiek da i będzie jakkolwiek grało?


Tez nie masz ochoty pozbywac sie seryjnego radia? A glosniki masz jeszcze seryjne czy juz je wymieniales?
Moje spalanie

Offline Paweł Fitowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Wieliczka
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i
  • Miejscowość: Wieliczka
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 02, 2009, 20:58:40 »
Cytuj

Jan Ferde napisał:
A ja ponowie pytanie, czy można na ten niedostatek mocy cokolwiek poradzić, np. podłączając wzmaczniacz pod seryjne radio? Czy to cokolwiek da i będzie jakkolwiek grało?


Jednym z zadań wzmacniacza jest niwelacja braku mocy, natomiast oprócz tego wzmacniacz służy do wyeliminowania wszystkich zniekształceń i zakłóceń. Może to zrobić gdy dostanie odpowiednie kable, których cenę trzeba doliczyć do ceny wzmacniacza. Jeśli ma on napędzać wyłącznie przedni system, to wystarczy zestaw kabli 10mm2 firmy Dietz - niedawno takie kupiłem za 59zł na allegro i to jest naprawdę dobra cena.
Gdy zwiększy się moc podawana głośnikom musi się chociaż trochę usztywnić drzwi, czyli tym samym wygłuszyć.

Jakie jest seryjne radio w Xsarze, to nie wiem. Jak kupowałem moją miałem radio z Opla Kadetta :D Natomiast zawsze dołożenie odpowiedniego wzmacniacza pomoże. Pytanie, czy seryjne radio ma wyjście RCA (na wzmacniacz), czy trzeba kombinować z jakąś przejściówką?

Jacek, też tak myślę, że jeżeli długo głośniki działały poprawnie, to teraz najbardziej prawdopodobne jest to, że się 'skończyły'.
Jeśli chodzi o klasyczne zwrotnice to zazwyczaj wchodzą do nich kable z wooferów i tweeterów, a kabel ze zwrotnicy wchodzi do radia.
Pokazany przez Ciebie zestaw Phonocarów zawiera woofery TD, a nie polecane przez nas YL. Nie wiem jak koloedzy, ale ja tych TD nie słyszałem...
Między innymi TUTAJ jest zestaw, o który nam chodzi. Warto do gościa napisać maila z pytaniem, czy jeszcze takie coś ma.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 02, 2009, 21:38:47 »
Zwrotnica na chlopski rozum to takie urzadzenie ktore podaje odpowiedni pasmo na dany glosnik czyli inaczej mowiac jesli glosnik jest basowy (ten w drzwiach) i ma on grac basem to zwrotnica zrobi tak ze bedzie on gral samym basem i nie bedzie tam slyszanego np wokalu czy innych wysokich dzwiekow i tak samo jest z tweeterem, gra on tylko wysokie pasmo czyli wokal jakis saksofon itd do ktorych producent go stworzyl. Jesli podajemy cale pasmo na glosnik ktory najzwyczajniej w swiecie nie jest do tego przystosowany to sie poprosu zmeczy i moze sie spalic.

Jesli nie amsz wyjscia RCA a napewno takowego nie masz w oryginalnym radiu to nie ma co kombinowac z konektorami czy innymi smieciami ktore sa np na allegro. Wzmacniacz w radiu ma np 18W i jesli my przez taki konwerter podamy sygnal na wzmacniacz to automatycznie ida nam znieksztalcenia ze wzmacniacza radiowego na wzmacniacz ten prawidlowy, efekt jest taki ze glosnik gra glosniej ale strasznie nieczytso, pierdzi i cholender wie co jeszcze :)

Wzmacniacz zaklada sie po to aby zniwelowac wszystkiego rodzaju przesterowania, znieksztalcenia i wykrystalizowac dzwiek jesli posiada sie dobry piecyk. wzmacniacz posiada takze filtry ktorymi regulujemy sobie pasmo wiec i tu mamy kolejne pole do regulacji

Co do Dystansow i przerabiania boczkow w X to nie obedzie sie bez wycinania boczka wiec troche pracy jest a i dystans nie moze byc grubszy chyba niz 1cm

jesl nie jestes audiofilem i kladziesz laske (sory za wyrazenie) na to jaki bedziesz mial dzwiek to nie baw sie w zadne zwrotnice tylko kup oryginalne glosniki z cytryny i po sprawie, ewentualnie kup jakies midwoofery bez tweeterow i zwrotnic bo to i tak bez sensu :) Zwaz na to ze fabryczne glosniki maja niskie wymagania co do mocy a fabryczne radyjko nie posiada tej mocy zbyt wiele (moze ok 8W) wiec jak zalozysz glosniki teoretycznie lepsze moze byc ejsczze gorzej.

Co do pierdzenia/charczenia to nie koniecznie to moze byc glosnik, moze byc tez upalona koncowka mocy wiec sprawdz to na byle jakim glosniku czy bedzie prykal czy nie zanim kupisz nowe, bo noz widelec sie okaze ze glosniki dobre??


Będę za nią tęsknił :)

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 02, 2009, 22:04:07 »
http://www.allegro.pl/item589669869_jvc_kd_r301_kd_r302_kd_r303_fv_3_lata_pl_gw_kurier.html
 co myślicie  o tym radyjku + te Phonecary za 139 zł z seri TD , na aukcjach piszą że to następca seri YL i ma niewielkie zmiany .
WiCek

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:04:31 »
Nie znam,ale jak ma to byc wielki anstepca jak w przypadku Sonego,ktory stworzyl piekna serie XM,a nastepnie zrobil masowe o nazwie rowniez XM,ale z dodatkiem xplod,to uciekalbym od tego z daleka.
Tweetery w xsarze sa dobre wg. mnie,to chyab jeszcze zalezy od serii jaka masz (SX,Prestige,VTS itd) bo zauwazylem,ze na pozor takie samo radio i glosniki w xsarze prestige,w xsarze vts i wc5 graja calkiem inaczej.Radio z zewnatrz wyglada dokladnie na takie samo,a jednak glos w C5 jest nie do porownania z tym co jest w seryjnej xsarze.
Co do glosnikow to faktycznie zamontuj jakies "zwykle" glosniki,moze nie buszmeny,ani peiyingi,ale glosniki FIRMOWE jednakze nie posiadajace duzej mocy.
Zobacz jeszcze czy na pewno pierdzi glosnik,a nie pierdzi np maskownica.To jak z drazkiem stabilizatora,wypieprzyly sie lozyska przedniego drazka,a odglos u mnie wydawalo sie pochodzi gdzies z tylnych kol.
Haaaa widze Jacek,ze juz powolutku sie zarazasz...
Szczerze mowiac to uwazam to za dobry sport jesli to robimy ze smakiem i na "rasowych" podzespolach (chyba nie musze wspominac glofow trzeciej serii na podzespolach buszmena i peiyinga,ale za to jak mu sie ten wzmacniacz swieci ladnie!!!).
Dobry glos w aucie wcale nie musi byc kojarzony z czapka bejsbolowka i materialem spodni do zludzenia przypominajacym worek foliowy.
Tylko ta choroba narasta,pamietaj o tym :]

  • Gość
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:27:30 »
napiszę tak macie wiele racji ale doradzacie mniej więcej tak:
Kupić kobiecie S-klasę po bułki do sklepu i zawieść dzieci do szkoły.
Nie wszyscy są audiofilami - tych którzy zadają pytania wystarczyła by im taka przykładowo Panda - czyli ważne że spełnia swoje zadanie i się nie psuje i łatwe w obsłudze i nie posiada nie wiadomo ile opcji z których i tak większość nie skorzysta

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 02, 2009, 23:28:52 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Cytuj

Jan Ferde napisał:
A ja ponowie pytanie, czy można na ten niedostatek mocy cokolwiek poradzić, np. podłączając wzmaczniacz pod seryjne radio? Czy to cokolwiek da i będzie jakkolwiek grało?


Tez nie masz ochoty pozbywac sie seryjnego radia? A glosniki masz jeszcze seryjne czy juz je wymieniales?


Ano nie mam ochoty. Teraz mam wszystko kompletnie seryjne. Nic mi nie charczy, nic nie skrzypi tylko gra tak... średnio-kiepsko. Nie chcę wymieniać radia na nieseryjne, bo nie wiem jak długo bym z nim pojeździł - nigdy nie dbam o to gdzie parkuje, a nie chcę żeby coś kusiło złodzieja. Parkingi strzeżone omijam z daleka, mieszkam na osiedlu "będącym pod wpływem muzyki hip-hopowej", więc różne rzeczy mogą się zdarzyć. Tak pytam o ten wzmacniacz, bo imho nie ma sensu podłączać dobrych głośników do seryjnego dwu- czy pięcio-watowego radyjka.
 
Xsara
 

Offline Paweł Fitowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Wieliczka
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i
  • Miejscowość: Wieliczka
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 03, 2009, 00:06:18 »
Cytuj
Krzysztof Olczak napisał:
napiszę tak macie wiele racji ale doradzacie mniej więcej tak (...)

Doradzamy jak najlepiej potrafimy, mając na uwadze to, że bierzemy odpowiedzialność za czyjeś pieniądze... poza tym głośniki za 140zł to nie jest s-klasa. Producent samochodu - teoretycznie - w najlepszy możliwy sposób dobiera tańsze podzespoły. Jeżeli mamy wymienić coś taniego na tanie głośniki za np. 70zł, to w 90% przypadków jakość dźwięku spadnie. Dlatego pojawiają się sugestie, żeby zmienić fabryczne na fabryczne przy założeniu, że ma to być wersja wybitnie budżetowa. Swoją drogą jak można komuś powiedzieć, żeby założył niezłe głośniki pod seryjne radio o mocy 8W? Tak obrazowo to wytłumaczę: ono nawet w 1/3 nie zasili tych głośników. Te głośniki nic nie pokażą i możliwe, że też zagrają gorzej niż fabryczne... Dlatego często trzeba wymienić np. dwie rzeczy, że by to miało sens.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 03, 2009, 00:21:04 »
Cytuj

Adam Harych napisał:
Jesli nie amsz wyjscia RCA a napewno takowego nie masz w oryginalnym radiu to nie ma co kombinowac z konektorami czy innymi smieciami ktore sa np na allegro. Wzmacniacz w radiu ma np 18W i jesli my przez taki konwerter podamy sygnal na wzmacniacz to automatycznie ida nam znieksztalcenia ze wzmacniacza radiowego na wzmacniacz ten prawidlowy, efekt jest taki ze glosnik gra glosniej ale strasznie nieczytso, pierdzi i cholender wie co jeszcze :)


Faktycznie w Xsarze nie ma RCA. Pozostaje wyprowadzić takie złącze gdzieś z wnętrza radia. Ludzie tak robią i to podobno działa. Wtedy to ma szansę zagrać. Ale to chyba już w następnej cytrynie będę się bawił w takie zabawy. Zobaczymy.
 
Xsara
 

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 03, 2009, 00:52:03 »
Cytuj

Jan Ferde napisał:
Cytuj

Adam Harych napisał:
Jesli nie amsz wyjscia RCA a napewno takowego nie masz w oryginalnym radiu to nie ma co kombinowac z konektorami czy innymi smieciami ktore sa np na allegro. Wzmacniacz w radiu ma np 18W i jesli my przez taki konwerter podamy sygnal na wzmacniacz to automatycznie ida nam znieksztalcenia ze wzmacniacza radiowego na wzmacniacz ten prawidlowy, efekt jest taki ze glosnik gra glosniej ale strasznie nieczytso, pierdzi i cholender wie co jeszcze :)


Faktycznie w Xsarze nie ma RCA. Pozostaje wyprowadzić takie złącze gdzieś z wnętrza radia. Ludzie tak robią i to podobno działa. Wtedy to ma szansę zagrać. Ale to chyba już w następnej cytrynie będę się bawił w takie zabawy. Zobaczymy.



szczerze to bym wolal kupic nowe radio, napewno trudno na takim radiu bedzie wysterowac wzmacniacz( ile V bedzie mialo na wyjsciu pseudo RCA 0,5??) gdzie moja alpina ma np 4v i spokojnie sobie radzi z kazdym piecykiem :)

Co do porownania do mercedesa, bolek i wyjazdow do przedszkola... Jesli nie rozumiesz co chcemy powiedziec przez dobor odpowiednich klockow to wyobraz sobie taka sytuacje ktora pozwoli ci nas troche lepiej zrozumiec. Chcesz miec rybki a nie kupisz akwarium... gdzie je wpuscisz do wiadra z moze miski?? Ok kupujesz akwarium nie jest to HI-END ale skromne 30 litrow, ale jak to rybki akwarium woda i co ?? Gdzie kamyszki, roslinka, filterek, grzaleczka.... I tak dalej, chciales przeciez tylko zwykle akwarium, no i masz :) tyle ze aby to bylo ZWYKLE akwarium potrzeba cos wiecej niz sama rybe i kawalek szkla.

Tak samo jest ze sprzetem CA, nie podlaczysz do radia glosnikow z chaty ktore maja 8 omow. W sumie to tez glosnik prawda?? Ma cewke, magnes, membrane, kosz itd ale to nie wsyztsko. My chcemy doradzic jak najlepiej, wiadomo ze wyboru i tak dokona ten co bedzie kupowal, ale mozemy mu znacznie ulatwic wybor i podpowiedziec co omijac szerokim lukiem a nad czym sie zastanowic. Nikt tu nikomu nie da gotowej recepty bo sa to jedynie DOBRE rady kolegow z forum :) Ja by najmniej nie mam natury aby kogos w szambo wpuszczac, radze tak jak umiem najlepiej i staram sie zrozumiem czego oczekuje i co chce mi przekazac kolega ktory pyta o pomoc.


Reasumujac: kolego jesli sluchasz radia, badz kasetki i chcesz zeby to tylko gralo, wiedziec co sie dzieje na swiecie i odsluchac czasem swoja ulubiona nutke, a obecny sprzet sie popsul, to kup oryginalne glosniki i ciesz sie z zaoiszczedzonej kasiory :)
Jesli natomiasdt chcesz choc troszke wiecej, zacznij od radyjka. Majac 400 na radio poszukaj uzywanych keniow lub JWC, mozesz sprobowac wyrwac jakiegos clarka lub alpinke. Jak bedziesz mial sterownik to szukaj glosnikow i daj im mozliowsc rozwinac skrzydla przez przygotowanie im drzwi i zasilenie ich odpowienia, nie tyle moca co jakosciowymi wacikami :)

To tyle odemnie i mysle ze w koncu kolega sie zdecyduje co chce i wtedy bedziemy i my wiedzieli i ty co zrobic :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 04, 2009, 11:59:53 »
wybrałem 3 radyjka , z tych firm co polecaliście i na które mnie teraz ewentualnie stac :)

http://allegro.pl/item589669869_jvc_kd_r301_kd_r302_kd_r303_fv_3_lata_pl_gw_kurier.html to z JVC

http://allegro.pl/item591545665_kenwood_kdc_w3044gy_sklep_faktura.html to Kenwood , najbardziej mi się podoba

lub ten pionek http://allegro.pl/item591297449_pioneer_deh_1100mp_1100mpb_1120mp_bydgoszcz_fv.html

Prosze teraz o pomoc w wyborze już konkretnego modelu :) i czy w przyszłości będzie można podłaczyć pod to radio jakiś wzmacniacz nie za mocny ale żeby rozbudować audio ? prosze o konkretne odpowiedzi .
z góry dzięki

głośniki mam z przodu te 30 W ,  a podane radia wszystkie mają moc RMS 4 X 25 W czyli lepszych głośników niema po co kupować ?
WiCek

Offline Borys Zapała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Pszczyna
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara III VTS , Citroen Xsara III Prestige
  • Miejscowość: Pszczyna
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 04, 2009, 13:54:44 »
Jak dla mnie kenwood albo pioniek.Kenwood mata zalete ze nie bedzie pstrokacizny z oswietleniem,chyba ze sa tez te pionki w zieleni.
Glosnikow faktycznie nie ma sensu wymieniac jak nie ma wzmacniacza,bo moga zagrac gorzej...
Co do samego wzmacniacza to nie chce mi sie czytac ile one tam maja wyjsc RCA,(wariant optymistyczny,ze i tak wkoncu zalozysz 2 wzmacniacze)ale nawet jesli jedno to w razie dokladania drugiego wzmaka rozdzieli cie sygnalowki w bagazniku.
Ja na twoimmiejscu zalozylbym juz kable pradowe 20mm2 bo kto wie czy za miesiac nie zabraknie ci basu i bedziesz chcial drugi wzmak+skrzynie.


EDIT:
Dlaczego nie alpinka?sa nowe alpinki w cenie do 300 zł...ja wzialbym alpinke.



[color=FF0000]Dlaczego 2 posty?:) Nie pisz nowego tylko edytuj stary:)[/color]

Offline Wojciech Stanisław

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xsara II Break X 1,4i 02'
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 04, 2009, 15:02:20 »
Podepnę się!

Podłączyłem niedawno radio od LG, ale nie zapamiętuje ustawień. Wyłącza się niedługo po zgaszeniu silnika, co w zasadzie mnie nie dziwi, bo nic poza radiem nie zmieniałem.
Tu moje pytanie: bezpieczniki F24 i F 24B - mam je wpiąć? Cos oprócz nich zmienić? Nie znam się na tym kompletnie i nie chcę nic przepalić.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 04, 2009, 16:43:20 »
Cytuj

Wojciech Stanisław napisał:
Podepnę się!

Podłączyłem niedawno radio od LG, ale nie zapamiętuje ustawień. Wyłącza się niedługo po zgaszeniu silnika, co w zasadzie mnie nie dziwi, bo nic poza radiem nie zmieniałem.
Tu moje pytanie: bezpieczniki F24 i F 24B - mam je wpiąć? Cos oprócz nich zmienić? Nie znam się na tym kompletnie i nie chcę nic przepalić.



jesli nie pamieta stacji i ustawien zamien kable (najprawdopodobniej czerwony z zoltym) problem jest taki ze plus ktory powinien byc na stale z aku do trzymanai pamieci jest plusem ze stacyjki czyli chwilowym.


Co do radyjek to albo kenio albo JVC :) Wsyztskie linki ktore dales to radyjka z jedna para RCA co daje mozliwosc podlaczneia jednego wzmacniacza. Oczywiscie mozna dac Y przy wzmacniaczach ale szkoda zachodu :)

Co do alpinek to te napewno zagraja lepiej od nowych alpin, te nowe to seria CDE wiec nei chce mi sie powtarzac jak ona gra :) Z tego co wiem to kenio ma bardzo spokojne usposobienie JVC gra rowniez milo, pionki szumia wiec wybor zostawiam tobie :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 20, 2009, 15:23:20 »
zakupiłem radio Kenwood KDC-W3044G i mam taki problem , że zapisuje stację radiowe tak jak jest podane w instrukcji ale po ponownym właczeniu radia te zmiany nie są zapisane , tak samo z ustawieniami equalizera , może któryś z posiadaczy tego radia udzieli mi odpowiedzi..
kostke podłączyłem tak samo jak była w poprzednim radiu (fabryczny blaupunkt) nic nie zmieniałem w kabelkach
WiCek

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 21, 2009, 15:21:55 »
no to msusisz zamienic kabelki najprawdopodobniej zolty z czerwonym i po klopocie bedzie :) masz plus staly pociagniety z plusa stacyjkowego


Będę za nią tęsknił :)

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 21, 2009, 21:53:04 »
mam jeszcze pytanie takie , wielu z Was wygłuszało przednie drzwi w swoich Xsarach , więc mam pytanie ile ok musze zakupić mat - APAMA mata bitumiczna 50x50cm 2mm grubości  ? i co jeszcze potrzebuje jeżeli będe wygłuszać i montować dystanse ? musze wiedzieć co i ile kupić . pozdrawiam
WiCek