Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie o "car audio"  (Przeczytany 17995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Fitowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Wieliczka
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i
  • Miejscowość: Wieliczka
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 23, 2009, 15:36:10 »
Polecam poniższą lekturę, są w niej odpowiedzi na Twoje pytania i to co musisz wiedzieć zaczynając zabawę z car audio.
Klik!

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 23, 2009, 21:21:57 »
no tam chyba o ilosci zuzytych materialow i jak to zrobic w xsarze nie znajdzie. Opowiadalem jak ja to robilem juz gdzies ale sie powtorze bo nie chce mi sie szukac. U mnie weszlo 12 polowek czyli 6 mat 50x50. Jak wygluszysz w srodku i na zewnatrz to dajesz dystans o grubosci ok 1-1,5cm licz sie z tym z emsuisz wycinac boczek w drzwiach bo inaczej sie nie da.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Krzysztof Burz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 v6 3.0
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 23, 2009, 22:33:57 »
witam mam pytanie kupilem sobie wzmacniacz hertz ep2. dobry wybór padł pod moje pioneerki a170ci? i jescze jedno ile metrów kabli bedzie mi potrzebne do połączenia wszystkiego? wzmacniacz chce zamontowac do opacia kanapy w bagarzniku a glosniki oczywiscie sa w drzwiach z przodu. jaki bezpiecznik zamontowac na + obok akum?

http://allegro.pl/item642374800_peiying_profesjonalny_zestaw_kabli_do_wzmacniacza.html takie kabelki moga być czy lepiej samemu skompletowac w np. sklepie elektronicznym?

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 24, 2009, 15:39:40 »
a pewnie ze moga byc tylko ze wybrales chyba najwieksze smieci :) no ale mysle ze i tak roznicy nie zauwazysz miedzy tam a tymi drogimi, jedyne co moze cie zabolec to to jak polozysz instalacje i zacznie ci piszczec w glosnikach jak auto odpalisz, a bedzie to alternator. Watpie aby kabel sygnalowy byl ekranowany choc raz wiec bedzie zbieral wszystkie prady bladzace po aucie :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Krzysztof Burz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 v6 3.0
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 25, 2009, 10:33:37 »
a jak ''gruby'' powinien byc kabel zasilacący wzmacniacz? 8mm^2 wystarczający by był?? i ile metrów go potrzeba i kali bezpiecznik założyć na nim koło akum?

Xylometazolin

  • Gość
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 25, 2009, 11:47:43 »
Wszystko zależy od mocy wzmacniacza. 8mm2 to może być naprawdę mało bo przewodu trzeba mieć ~5m. Przy takiej długości i prądzie do 40A minimalnie 16mm2
Popatrz na przewody dietz bądź soundquest. Ja mam ten drugi  21mm2

Offline Krzysztof Burz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 v6 3.0
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2009, 12:17:12 »
wzmacniacz to hertz ep2(2*60W przy 4 omach)

Xylometazolin

  • Gość
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 25, 2009, 15:53:45 »
To wzmacniacz ma zabezpieczenie na 25A. Przewód od 12mm do 16mm będzie w sam raz. Bezpiecznik na przewodzie jakieś 40A

Offline Paweł Fitowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Wieliczka
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i
  • Miejscowość: Wieliczka
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 25, 2009, 17:09:54 »
Adaś:
W tym poradniku jest napisane tak: "(..)Drzwi po takim wytłumieniu powinny być... czarne od mat. Jak na jedne drzwi zużyjemy około 10-12 mat o wielkości 25x50cm, to jest ok. Oczywiście jest to wartość przybliżona."
Więc jest odpowiedź na tamto pytanie. Tym bardziej, że kiedyś na gg mi napisałeś, że zużyłeś tyle mat co wymieniłeś wyżej, ale mogło/powinno wejść więcej.


Ponadto jest też tabelka dotycząca przekrojów kabla zasilającego - strona 19 - z którą warto się zapoznać.

Poza tym wartość bezpiecznika na kablu powinna być mniejsza niż  zastosowanego we wzmacniaczu, co jest opisane na stronach 19 i 20.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 25, 2009, 17:47:49 »
bezpiecznik na kabliu ma chronic.. kabel. Wiec musi byc odpowiedni do dlugosci  iprzekroju tego kabla. W xsarze drzwi nie nalerza do najgorszych ale mysle ze gura 1 mata wiecej by u mnie weszla wiecej sie chyba nie da...


Będę za nią tęsknił :)

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:45:17 »
Witam,

Poradźcie coś!!

Zmieniłem radio w Xsarze z Dalco jakiegośtam na  Kenwood KDC-W3044AG.

No ale oczywiście głosniki fabryczne kiepściutkie.

Nie chce wydac za dużo, nie zamierzam kupowac wzmacniacza- chcę żeby ładnie grało.

Jest to 3 drzwiowa wiec sa 4 głośniki i tweetery z przodu.

Przy wymianie radia poradzili zeby tylko mzienic glosniki a wysokotonowe zostawic.  - Ale czy to mam sens?

Moze zmienic tylko przod z tweeterami - tylko zeby one pasowały jakos tam.

I pytanie czy przewody zmieniac?

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 10, 2009, 23:35:07 »
kup helixy i problem z glowy, tyl odlacz bo jest on zbedny i psuje wszystko. Jesli bedziesz chcia zeby t ozagralo to grzwi do wygluszneia i dystanse pod glosnik inaczej nie da rady nawet jak sobie kupisz glosniki za 1000zl


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marek Pieniążek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara 1,8
  • Zainteresowania: Car Audio
  • Miejscowość: Katowice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:26:58 »
w Xsarze 3d jak najbardziej wsadzaj głośniki do tyłu. Najlepiej wielozakresowe jakieś dwudrożne. One są wysoko zamontowane nie tak jak w Xsarze 5d gdzie te głosniki można faktycznie wyrzucić na śmietnik.
Co do fabrycznych Tweeterów w Xsarze to są one całkiem niezłe jednak polecam Ci kupić system czyli dwa głosniki 16,5cm i dwa tweetery ze zwrotncami w komplecie. Przy takim radiu będą one konieczne i nie ma co tego lekceważyć. Wygłuszyc można, ale to i tak szału nie będzie więc szkoda czasu na rozbieranie boczków to już lepiej zainwestować w dobre kable bo czasami w Xsarach trafiają się nitki a nie kable ;-)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 16, 2009, 00:36:56 »
marek co ty za [color=ff0000]piii[/color]y tu wypisujesz i macisz w glowach tym co nie siedza w temacie...

Wygluszanie nic nie da?? Nie no teraz to klecze na kolanach przed kompem i blagam zeby nikt wiecej takich rzeczy tu nie pisal. Kable zamiast wygluszneia?? Kolejna swietna teoria ktora penwie g... da.

a z glosnikami z tylu to juz przegiales.... Wiesz co to jest scena w aucie?? jak nie to odsylam do google.pl i proponuje poczytac (tylko) a pozniej wrocic i powiedziec ze sie jednak myliles....


Będę za nią tęsknił :)

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 17, 2009, 19:32:10 »
mam mozliwosc zakupienia wzmacniacza PIONEER GM-3300T za 240 zl , nowy . I mam pytanie czy jest to warty zakupu sprzet i czy w zupelnosci wystarcza pod helixy db62.1 i oczywiscie wygluszone drzwi ? czy poczuje roznice z takim wzmacniaczem lub bez niego na samym radiu ?
czekam na odpowiedz pilnie
WiCek

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 17, 2009, 20:03:27 »
na kazdym firmowym wzmacniaczu poczujesz roznice i to spora :) helixy to dobry wybor bo nie sa pradozerne a kopnac w nogawke potrafia :) mysle ze ten pionek da rade zaspokoic twoja potrzebe :) tylko pamietaj apetyt rosnie w miare jedzenia...


Będę za nią tęsknił :)

Offline Grzegorz Zagórski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.4 kombi
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 18, 2009, 02:39:12 »
Na wzmacniaczu poczujesz sporą różnicę bo radia nawet firmowe nie grzeszą zbyt duża mocą...Jeżeli planujesz zakup wzmacniacza w budżetówce to kup raczej cos ze sprawdzonych starych używanych wzmaków np. denona, alpine, soundstream dobre sprzęty z lat 80, 90 nie to co dzisiaj. Dopóki nie wydasz 8000 zł na car audio to nie bedzie to grało, ani kopało, itp. wiem to z doświadczenia. Miałem Helixy RS6 pod A4 i wtedy to kopie.. ale trzeba na to długo odkładać. A apropo wygłuszania drzwi nigdy nie róbcie tego app i innymi syfami z marketów bo równie dobrze można nic nie zrobić a będzie tak samo. Dynamat extreme jedyna słuszna opcja. Ale wtedy trzeba szykować dobry pieniądz na taką zabawę. Ogólnie powiem tak: jeżeli ktoś chce żeby tylko grało niech kupie sobie po prostu coś firmowego z gwarancja wsadzi to w miejsca fabryczne i niech gra dopóki nie padnie. Jak ktoś chce, żeby to na prawdę grało to niech odkłada kasę i kupi zestaw przód+ sub z wyższej półki. Na to trzeba trochę popracować, ale lepsze to niż przechodzić przez głośniki za 500zł, 1000, 1500 i sprzedając je tracić...Albo to albo to nie ma półśrodków. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam wszystkich.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 18, 2009, 10:54:29 »
no w koncu znalazla sie osoba ktora mysli tak samo jak ja :) kolega Grzegorz ma racje, i ja to powtarzalem. Zamiast tego pionka kup alpinke z serii 35xx a zobaczysz klarownosc dzwieku i mega jakosc :) kiedys nie robiony na ilosc ale na jakosc i wszystkie oldschoolowe sprzety nadal sa w laskach :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 18, 2009, 11:27:17 »
Cytuj

Grzegorz Zagórski napisał:
Na wzmacniaczu poczujesz sporą różnicę bo radia nawet firmowe nie grzeszą zbyt duża mocą...Jeżeli planujesz zakup wzmacniacza w budżetówce to kup raczej cos ze sprawdzonych starych używanych wzmaków np. denona, alpine, soundstream dobre sprzęty z lat 80, 90 nie to co dzisiaj. Dopóki nie wydasz 8000 zł na car audio to nie bedzie to grało, ani kopało, itp. wiem to z doświadczenia. Miałem Helixy RS6 pod A4 i wtedy to kopie.. ale trzeba na to długo odkładać. A apropo wygłuszania drzwi nigdy nie róbcie tego app i innymi syfami z marketów bo równie dobrze można nic nie zrobić a będzie tak samo. Dynamat extreme jedyna słuszna opcja. Ale wtedy trzeba szykować dobry pieniądz na taką zabawę. Ogólnie powiem tak: jeżeli ktoś chce żeby tylko grało niech kupie sobie po prostu coś firmowego z gwarancja wsadzi to w miejsca fabryczne i niech gra dopóki nie padnie. Jak ktoś chce, żeby to na prawdę grało to niech odkłada kasę i kupi zestaw przód+ sub z wyższej półki. Na to trzeba trochę popracować, ale lepsze to niż przechodzić przez głośniki za 500zł, 1000, 1500 i sprzedając je tracić...Albo to albo to nie ma półśrodków. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam wszystkich.

Taki jesteś mądry... to dlaczego jeździsz Citroenem a nie Mercedesem, przecież jak mówisz nie ma półśrodków...



Offline Grzegorz Zagórski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.4 kombi
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 18, 2009, 11:49:56 »
Na mercedesa też przyjdzie pora.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 18, 2009, 12:45:03 »
moim zdaniem CA nie ma co porownywac do tego czym sie jezdzi, nie staje tu w niczyjej obronie, ale w CA o co innego chodzi i troche inne kwoty....


Będę za nią tęsknił :)

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 18, 2009, 13:06:29 »
Może od razu tak - klik bo zwykłe maty nic nie dają. Trzeba się zastanowić co jest komu potrzebne i czy warto aż takie pieniądze inwestować. Każdy kupuje auto takie na jakie go stać (no może prawie każdy) i tak samo sprzęt car audio. Bez sensu jest wkładanie sprzętu przewyższającego swoją wartością wartość auta... moim zdaniem. A zresztą... każdy ma swoje zdanie, swoje auto i pieniądze i niech sobie robi jak chce.
Pozdro...



Offline Marcin Łuczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 267
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen DS5 2.0 HDI Sport Chic Automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 18, 2009, 13:46:20 »
Ja też dodam kilka słów ode mnie. Zabawę w car audio zacząłem przy poprzednim samochodzie.

Odnośnie mat APP nie jestem tak krytyczny do tego co mam w samochodzie zupełnie wystarczą, ważne tylko aby odpowiednio wygłuszenie wykonać.
Ja drzwi wygłuszyłem zarówno przód jak i tył matami APP i po dwóch latach ani jedna się nie odkleiła. Kazdy głośnik nie jest przymocowany do boczka tylko za pomocą pierścieni z mdfu do blachy drzwi.

Poniżej moja konfiguracja:

Radio - Alpine CDE 9871R
Wzmacniacz - Alpine z rodziny v12 już nie pamiętam oznaczenia  (chyba mrv 300)ale czterokanałowy, ładnych parę lat ma.
Przód - U Dimension z serii Element El Comp 6
Tył - Powerbass s5c
Subwoofer - U - Dimension Jr 1004

Co do głosników w tylnych drzwiach przynajmniej mi są potrzebne.
Może mniej jak jeżdżę sam i słucham muzyki, ale dla osób jadących z tyłu jak najbardziej. Zresztą można przecież sobie do woli regulować jak ma grać tył.
Była Xsara
Była C4
Była C5
Jest DS5

Ciągle wierny szewronom.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 18, 2009, 16:12:05 »
matami APP auta nie wygluszysz, co najwyzej zrobisz elastyczna komore zamknieta :) i tego trzeba sie trzymac bo wygluszanie to zastosowanie takich materialow jak np dynamat czy stinger albo STP i one pochlaniaja rezonans i to nazywamy wygluszeniem :)

Nie trzeba walic kasy zeby dobrze cos zrobic, na maty APP wydamy ok 70 zl na przednie drzwi a za STP (chyba) cos ok 150 wiec przy takiej kwocie to zadna roznica za dynamita trzeba dac 300 i wiecej wiec to juz jest kilkakrotnie wiecej :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Paweł Fitowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Wieliczka
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i
  • Miejscowość: Wieliczka
Re: Pytanie o "car audio"
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 18, 2009, 17:31:27 »
Grzegorzu, nie jestem audiofilem, ale uszy mam i różnicę potrafię wyłapać. Ja w swoje ca włożyłem "tylko" 600zł nie wliczając radia i różnica między tym co dał citroen, a tym co jest teraz, jest ogromna. Wystarczyło położyć "syf" na drzwi, przykręcić do nich "po prostu coś firmowego z gwarancją" i kupić stary sprawdzony wzmak. To co uzyskałem w pełni mnie satysfakcjonuje i nigdy nie kupię głośników za 1000zł. Dla zwykłych użytkowników róznica przy takim wkładzie i odpowiedniej konfiguracji sprzętu będzie duża, od razu słyszalna i co najważniejsze ucieszy.
Dodam jeszcze, że to gra, chociaż rzeczywiście nie kopie, ale nie zapłacę 8000zł po to, żeby mnie coś kopało...