Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Opony zimowe do Xsary Break  (Przeczytany 4065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Opony zimowe do Xsary Break
« dnia: Wrzesień 25, 2013, 13:04:28 »
Witam
Chcę kupić zimówki do mojego karawanu, i waham się nad odpowiednim rozmiarem, bo nie wiem w jakim rozmiarze kupić bo na tabliczce znamionowej na drzwiach jest rozmiar 195/55r15. Obecnie letnie mam w rozmiarze 195/50r15, a nad zimówkami zastanawiałem się nad rozmiarami: 185/65r15, 195/60r15 lub 19565r15. Tylko nie wiem czy 195 na zime nie będą za duże.

Może ktoś podpowiedzieć który rozmiar byłby odpowiedni?

Co do opony to mam dwa typy w przedziale cenowym który mam do wykorzystania: Diplomat i Kleber. Z tym że klebera nigdy nie miałem, a diplomat miałem w poprzednim aucie i byłem z nich zadowolony i nie ukrywam że są one na pierwszym miejscu mojego typu.

Pozdrawiam.

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2013, 15:39:46 »
Wczoraj też zastanawiałem się nad oponami 4 typy w granicach 250zł Sava, Kleber, Uniroyal, Barum
Nad rozmiarem też myślałem, 185/60 pasuje w granicach 2%.
Teraz jeździłem na Kleberach 195/55, ale mają już swoje lata (9lat;P) i do niczego się nie nadawały chociaż bieżnika jeszcze trochę jest.
Poczytałem komentarze i zdecydowałem się na Uniroyal MS Plus 77 195/55 R15 85 H. Nowość na 2013 rok, poprzedni model miał świetne opinie, na śniegu idzie jak czołg i odstawia wszystkich, podobno;P
Sava i Barum mają podone oceny, Uniroyal trochę lepsze.
Pół wieczora myślałem co kupić;P
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Kamil Łosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Skąd: Lublin, Dziesiąta
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.4 LPG 2003
  • Zainteresowania: mechanika budowli
  • Miejscowość: Lublin, Dziesiąta
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2013, 15:45:08 »
Mam 185/65/15 i chwalę sobie. Kleber jest OK.
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.

Offline Jan Wróblewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Psiakrew VAG Ibiza 6L
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2013, 21:39:29 »
Ja jeździłem na Miszelinkach 195/55/15
Była Xsara NFU

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2013, 17:57:55 »
No ja dzisiaj zamówiłem Diplomaty w rozmiarze 185/65r15, po 180zł od sztuki, miałem już tą opone kiedyś i sobie chwaliłem.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2013, 11:46:11 »
185/65/15 są większe niż oryginalne opony (wyższe). Jeśli do tej pory miałeś 195/50/15 to różnica będzie podwójna.

Osobiście uważam, że w lekkich X2 (z lekkimi silnikami benzynowymi) warto pójść w rozmiar 185/60/15. Nie dość, że tańszy to węższa opona moim zdaniem lepiej się będzie spisywała zimą. I ten rozmiar to jest moim zdaniem jedyny zamiennik, z którym nie będzie żadnych problemów. 185/65 są jednak wyższe i nadkole łatwiej zapcha się śniegiem (już nie mówiąc o 195/65, które choć się mieszczą, to wyglądają nieciekawie). 195/50 są za to zbyt niskie na zimę.
 
Xsara
 

Offline Eugeniusz Święs

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Grodno
  • Posiadany samochód: C5 turer 2.0HDI 138FAP 2009r
  • Miejscowość: Grodno
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2013, 21:20:01 »
Ja kupiłem właśnie na allegro Sawa Escimo s3+ po 185pln za sztukę. Rozmiar 185-60-r 15 . W tych pieniądzach nie znalazłem nic lepszego zobaczymy jak się będzie jeździło.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2013, 15:08:24 »
Jeśli jeszcze ktoś szuka fajnych oponek to ja polecam Viking Snow Tech II. Poprzednią Cytrynę kupiłem na letnich Vikingach (Pro Tech II) i były tak fajnymi oponami, że kupiłem też zimówki.

Nie chcę innych opon. Teraz jeżdżę co prawda na innych ale to spadek po poprzednim właścicielu. W połowie przyszłego lata czeka mnie wymiana letnich to wtedy sobie Vikingi zapodam.

Nie, nie jestem przedstawicielem handlowym ani nie pracuję w przemyśle oponiarskim. Po prostu mam sprawdzone te opony :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2013, 12:01:24 »
Dokładnie, każdy ma sprawdzone opony, ja np tak jak pisałem wcześniej Diplomaty, miałem je w poprzednim aucie (Hondzie Crx Del Sol) i w sportowym aucie się sprawdzały, dobrze trzymały się drogi bo bieżnik mięsisty bardzo, nie to co np w dębicy, bo dębica to totalna porażka.

Co prawda przy rozmiarze obecnych zimówek tj 185/65r15 będą się nieźle nadkola szczególnie tylne zabijać śniegiem, tym bardziej że auto mi troche siedzi z tyłu. Ale w poprzednią zimę tak miałem że nadkola były zapchane śniegiem, to woziłem kawałek rurki i osuwałem nadmiar śniegu :) Zawsze to troche sportu :D

Offline Jan Wróblewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Psiakrew VAG Ibiza 6L
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opony zimowe do Xsary Break
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2013, 21:56:01 »
Cytuj

Mateusz Zamojski napisał:
Dokładnie, każdy ma sprawdzone opony, ja np tak jak pisałem wcześniej Diplomaty, miałem je w poprzednim aucie (Hondzie Crx Del Sol) i w sportowym aucie się sprawdzały, dobrze trzymały się drogi bo bieżnik mięsisty bardzo, nie to co np w dębicy, bo dębica to totalna porażka.

Co prawda przy rozmiarze obecnych zimówek tj 185/65r15 będą się nieźle nadkola szczególnie tylne zabijać śniegiem, tym bardziej że auto mi troche siedzi z tyłu. Ale w poprzednią zimę tak miałem że nadkola były zapchane śniegiem, to woziłem kawałek rurki i osuwałem nadmiar śniegu :) Zawsze to troche sportu :D

Hehehe, ja to robiłem przy pomocy trzonka łopaty śniegowej, którą woziłem w zeszłą zimę.
Była Xsara NFU