Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zmieniarka Yatour YT-M06 + Radio RT4 - problemy przy starcie z kartą SD  (Przeczytany 1135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Rutkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Posiadany samochód: C5 III 2008 2.0i Exclusive AL4
Cześć

Posiadam C5 z 2008 roku z radiem RT4 (navi + jukebox). Mam podpiętą zmieniarkę yatour razem z dedykowanym do niej modułem BT oraz pilotem. Niestety problem jest z samym startem zmieniarki z włożoną kartą SD. Po uruchomieniu zapłonu i wybraniu SOURCE na zmieniarkę, najpierw pokazuje się odczyt płyty CD5 12/99, za chwilę przeskakuje do CD5 99/99 po czym radio przełącza źródło na coś innego. Zmieniarka w tym momencie nie już możliwa do wybrania. Natomiast jeśli wyłączę zapłon i włączę go ponownie w ciągu kilkunastu sekund, to zmieniarka prawidłowo przeskakuje na CD1 i zaczyna odtwarzać utwory. Jeśli zdarzy się że będę musiał wyłączyć zapłon ale włączę go znowu odpowiednio szybko, to zmieniarka będzie widziana w systemie. Samo odtwarzanie oraz przeskoki pomiędzy katalogami działają bez problemu.

Jeśli nie włożę karty SD, to po pierwszym zapłonie zmieniarka nie wyłącza się jak w przypadku z kartą SD w środku. Niestety włożenie karty w trakcie działania całego radia powoduje znowu ten przeskok do ostatniej ścieżki i niedostępność zmieniarki, aż do całkowitego wyłączenia stacyjki i ponownego rozruchu.
Według instrukcji piosenki umieszczane są w katalogach CD01, CD02, karty formatowane do FAT32, nie ma w katalogach żadnych innych typów plików. Sprawdzałem zachowanie na kartach SDHC: 4GB, 8GB, 16GB oraz na microSD+adapter 16GB. Zawsze jest to samo.

Wersja softu którą pokazuje ekran diagnostyki w menu to: 8.31.1.R1. Taka wersja była już wgrana gdy kupiłem samochód.

Jest jakiś ratunek żeby pierwszy zapłon z kartą SD w środku nie powodował znikania zmieniarki z wyboru urządzeń w menu?

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Odp: Zmieniarka Yatour YT-M06 + Radio RT4 - problemy przy starcie z kartą SD
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2018, 20:44:31 »
Myślę że problemem w twoim przypadku jest zmieniarka nie radio...
Dobrze jak miałbyś możliwość sprawdzenia na innym samochodzie wtedy miałbyś 100% pewność.