Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?  (Przeczytany 7741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Osiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 mkII'07 2.0hdi SX
  • Miejscowość: Kraków
[MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« dnia: Grudzień 05, 2009, 13:07:59 »
Witam,

Nasz mały łobuz zaczyna powoli wyrastać ze swojej łupinki orzecha i jestem właśnie na kupnie "dorosłego" fotelika (9-18kg). Pomyślałem, że skoro już trzeba wydać niemałe pieniądze to niech przynajmniej będzie to solidne - i pierwszą myślą był isofix. Tak, wiem - w najnowszych testach fotelików z jesieni 2009 okazało się że niektóre foteliki w wersji ISOFIX są totalną porażką (fotelik wyrywa się z bazy) - ale to po prostu wady konkretnych modeli, a nie samego isofixa jako takiego.
No i dochodzimy do problemu: czy we wszystkich C5 jest isofix, czy tez były wersje w których isofix był opcją? W mojej cytrynce są założone pokrowce szyte na miarę - skutek jest taki, że nie bardzo widzę czy są jakieś oznakowania isofix. Wymacałem coś co być może jest isofixem ;) czyli dwa poziome zaczepy będące fragmentem oparcia fotela, każdy szeroki na jakieś 5cm, oddalone od siebie jakoś ok. 30cm. Czy to jest to? Bo jak patrzę na zdjęcia zaczepów isofix w niektórych autach to zaczynam wątpić czy u mnie jest właśnie isofix - np. porównując z tym: http://dubfoto.com/albums/userpics/10003/Isofix_hook_with_clip.jpg

Wiem że mogę podjechać do serwisu, ale jest mi "trochę" nie po drodze - no i bez sensu jeśli faktycznie isofix jest standardem we wszystkich wersjach C5 :)

A teraz drugie pytanie: jakich fotelików z isofixem używacie? W instrukcji polecają tylko jeden model Roamera, ale wydaje mi się mało prawdopodobne by tylko ten jeden pasował... Myślę o MaxiCosi Priorifix - czy ktoś takiego używa?

Pozdrawiam,
--
Jacek

Offline Michał Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Konstancin-Jeziorna
  • Posiadany samochód: jest S-max 2.0 tdci 185KM był C5 kombi 2.2HDI 2002r
  • Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Re: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:18:39 »
Moj C5 nie ma isofixu, przynajmniej go nie znalazłem :)
Proponuję podjedź do najbliższego większego sklepu z foltelikami i wraz ze sprzedawcą wybierz ten który Tobie najlepiej odpowiada i spróbuj zamontować.
Dzięki temu sprawdzisz mocowanie, a gdzie dokonasz finalnego zakupu zdecydujesz sam

Michał

Offline Bartek Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG
  • Miejscowość: Katowice
Re: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:50:57 »
Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się, że wszystkie C5 mają w standardzie isofix.

Zobacz Jacku też ten wątek - są tam m.in. zdjęcia mocowań.
Były: C5 MK1 2.0 16V, C5 MK2 2.0 HDi BVA i C5 MK3 2.0 HDi BVA. Jest: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG

Offline Jacek Osiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 mkII'07 2.0hdi SX
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:37:54 »
Cytuj

Bartłomiej Piechocki napisał:
Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się, że wszystkie C5 mają w standardzie isofix.

Zobacz Jacku też ten wątek - są tam m.in. zdjęcia mocowań.


Dzięki - to wszystko wyjaśnia :) Czyli jednak mam isofixa... Super, bo bez niego raczej nie ma szans na zainstalowanie upatrzonego Recaro Polaric... A teraz pozostaje mi jeszcze znaleźć w krakowie sklep który ma taki fotelik na stanie ;)

Pozdrawiam,
--
Jacek

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2009, 20:29:59 »
Jednak były bez iso - sam miałem taką piątkę MkI z 2001r., mimo bogatego wyposażenia, mocowań isofix nie miała na pewno. A tak na marginesie, temat tego wątku powinien chyba być poprawiony na [MkII 2007]?
Pozdrawiam,
Lech

Offline Jacek Osiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 mkII'07 2.0hdi SX
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2009, 20:51:01 »
Cytuj

Lech Sulikowski napisał:
Jednak były bez iso - sam miałem taką piątkę MkI z 2001r., mimo bogatego wyposażenia, mocowań isofix nie miała na pewno.

Na pewno? Ja  byłem prawie przekonany że nie mam, aż je w końcu wymacałem ;) Nigdzie nie było oznakowania że jest isofix (zresztą taki komentarz odnośnie C5 był też w testach EuroNCAP)...
Cytuj
A tak na marginesie, temat tego wątku powinien chyba być poprawiony na [MkII 2007]?

No właśnie chyba nie :)
Według  http://pl.wikipedia.org/wiki/Citroën_C5 MkII zaczyna się dopiero od roku 2008, w 2005 był tylko facelifitng...

Offline Tomasz Grużewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Andover
  • Posiadany samochód: C8 HATCHBACK FAMILIALE 2.2 HDi 136 BVM 6
  • Miejscowość: Andover
Re: [MkI] 2007 Czy wszystkie C5 mają isofixy + jaki fotelik?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2009, 21:14:58 »
Cytuj

Jacek Osiecki napisał:

No właśnie chyba nie :)
Według  http://pl.wikipedia.org/wiki/Citroën_C5 MkII zaczyna się dopiero od roku 2008, w 2005 był tylko facelifitng...


A według Citroena C5 II 2005-2007 a od 2007 zaczął się C5  X7