Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)  (Przeczytany 75716 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 24, 2020, 19:57:31 »
Znalazłem,  w tym wątku na stronie 4 masz wpis Nathana, dokładnie opisuje z jakim handlarzyną masz do czynienia.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 25, 2020, 09:06:36 »
Patrzcie ,koleś podał inne imię i nr.tel , we wpisie nathana z ogloszenia bylo podane inne imię i nr.tel a tutaj już dane zmienione :
 https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0v6-211km-exclusive-bixenon-navi-skora-pdc-tempomat-afil-szyberdach-ID6Dg7QZ.html#a2e218ffcb
patrząc po zdjęciach auta jego i ten tekst " nie mam czasu" to ta sama osoba , mam nadzieję ,że za nim ktoś coś kupi od niego zajrzy najpierw na to forum i przeczyta te posty i uchroni go kupienia miny.

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 25, 2020, 13:12:05 »
Miejsce robienia zdjęć jest zawsze ta sama. Na bielanach wrocławskich koło marketu juli :)

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 25, 2020, 13:24:52 »
Vin jest nieprawidłowy, VIS wskazuje na C5 II 2.2HDI... niby jest obowiązek podania VIN, ale jak ktoś ma coś do ukrycia to prawdziwego numeru nie poda.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 25, 2020, 14:10:24 »
szukaj auta se Szwecji Danii Niderlandów wtedy jest możliwość chociaż sprawdzenia przebiegu auta

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 25, 2020, 14:38:25 »
Koleś jest handlarzem starej dobrej szkoły, idealnie prezentuje wszystkie negatywne cechy jakie powinien mieć handlarzyna tego pokroju. Dziękuje Waldku za wskazówki ,a dlaczego akurat z tych krajów jestesmy w stanie sprawdzić przebieg ?

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 25, 2020, 19:11:08 »
bo te kraje udostępniają swoją bazę danych, po wpisaniu nr. rejestracyjnego mamy mała garstkę wiadomości o aucie  Dania  https://findsynsrapport.fstyr.dk/sider/soegning.aspx    Niderlandy https://publiek.vwe.nl//   oraz  https://ovi.rdw.nl/   Szwecja   https://fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/    oraz    https://biluppgifter.se/fordon/ja swojego właśnie kupiłem ze Szwecji

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 28, 2020, 19:14:02 »
Dokładnie, chcesz zobaczyć jak to działa ? Wejdź na szwedzki link i wpisz BAM321 to moje auto, sprowadzane ze Szwecji, masz tam wszelkie info o nim. Nie wiem jak w innych krajach ale akurat w Szwecji nie przejmuj się zbytnio wpisem o ilości użytkowników ( total angare ). Tam np. jeśli auto trafiło od 1 właściciela do komisu a komis ma 4 współwłaścicieli to w tej rubryce będzie że auto miało 5 użytkowników

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 01, 2020, 21:33:51 »
Z Ciekawości sprawdziłem moją C5 z Niderlandów... Informacje z Polskiego CEPIK-u większe wyciągnę.


Offline Przemysław Miszkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Brak
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 18, 2020, 19:50:02 »
Witam wszystkich forumowiczów, zastanawiam się nad zakupem Citroena C5 poliftowego, wpadł mi w oko ten egzemplarz. Planuję umówić się na jazdę próbną i zrobić oględziny w jakimś serwisie znającym się na Cytrynach, zastanawiam się jeszcze, czy przy przebiegu zbliżającym się do 300k (a możliwe że dużo większym w rzeczywistości) czy trzeba na coś szczególnie uważać? Generalnie tu na forum i w artykułach czytałem pozytywne opinie o trwałości hydro, ale z kolei od znajomego zajmującego się trochę mechaniką słyszałem coś takiego, że producent określił żywotność układu na ok. 300k km i że pełna odbudowa to kwota rzędu 10 tysięcy. Przesadza czy jest się czego obawiać?


Link poprawiłem...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2020, 15:53:43 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 19, 2020, 17:36:57 »
autko ładne i przy z targowaniu z ceny może być dobrym zakupem. musisz poszukać i poczytać na co zwrócić uwagę kupując C5sterowanie klapkami nawiewu , sprawność układu zawieszenia itp.moje auto ma przejechane 161tys.km i już wymieniałem 2 tylne siłowniki, oraz dla komfortu wymieniłem sobie 4 sfery na comfort,dobrze żeby ktoś pojechał z tobą  na oględziny kumaty w tych autach
 

Offline Marek Meier

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Subaru Forester XT MY14
  • Zainteresowania: seks, boks, jazz ; )
  • Miejscowość: Malbork
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 20, 2020, 21:40:02 »
Witam wszystkich forumowiczów, zastanawiam się nad zakupem Citroena C5 poliftowego, wpadł mi w oko ten egzemplarz.[...] Przesadza czy jest się czego obawiać?


Link poprawiłem...


Dobrze sprawdź podwozie na obecność korozji, układ kierowniczy, przewody metalowe z tyłu auta, linki ręcznego i stan ogólny zacisków hamulcowych - koniecznie, zapytaj o klapy nawiewu i łożyskowanie tylnej belki. Miałem C5 liftback 2006 r jak sprzedawałem miało 290 kilka tyś km. Śilnik był ok drobne nieszczelności ale nic strasznego, układ zawieszenia bez uwag, przewody z tyłu auta już były do wymiany a pod osłoną podwozie już lekko podrdzewiało, przy prędkościach manewrowych coś w układzie kierowniczy delikatnie pochrupywało. Wszystko wymienione możliwe, że to był luz na maglownicy - pewności nie mam. Sprawdź też uszczelki w oknie dachowym, miałem szyber dach i uszczelka już kwalifikowała się  do wymiany. U mnie stał 6 lat pod chmórką jak było wcześniej nie wiem. Powodzenia.
Pozdrawiam : )

Odjechały:
C5 mk II 2.o HDi 2006 Deep Red
Xara Picasso 2.o HDi 2003 Lucifer Red

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 26, 2020, 22:34:18 »
Gdyby ktoś chciał C5 MkII z karoserią ze stopu aluminium to poniżej jest jedyna niepowtarzalna okazja!!!!  ??? ??? ???
https://allegrolokalnie.pl/oferta/citroen-c5-ii-diesel-2l-exclusive-aluminium-2005
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 27, 2020, 17:52:56 »
brać i się nie zastanawiać, prawie jak samolot :)
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 17, 2021, 19:13:28 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0-benz-automat-navi-skora-pdc-zarej-w-pl-ID6DFQFH.html#gallery-open


Panowie, od czego są te boczne zaślepki w desce rozdzielczej, bo tutaj są ewidentnie innego koloru ( odcieniu ), czy coś jeszcze jest nie tak patrząc po zdjęciach ?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 17, 2021, 19:39:34 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0-benz-automat-navi-skora-pdc-zarej-w-pl-ID6DFQFH.html#gallery-open


Panowie, od czego są te boczne zaślepki w desce rozdzielczej, bo tutaj są ewidentnie innego koloru ( odcieniu ), czy coś jeszcze jest nie tak patrząc po zdjęciach ?
Są z innego plastiku, pod nimi nic specjalnego nie ma. Ogólnie jak patrzę na te wnętrze, mam wrażenie jak by ktoś w nim palił papierosa za papierosem. Może na żywo wygląda lepiej...

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 17, 2021, 22:50:30 »
hehe wiesz, miałem to samo odczucie ;D

Offline Sebastian Rudnicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 16v AL4 Exclusive 2007r.
  • Zainteresowania: Militaria
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 09, 2021, 13:59:09 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia organoleptycznego, na miejscu? Dla kogoś kto szuka takiego "białego kruka?" może okazać się fajnym znaleziskiem. Sam rozważam. https://m.olx.pl/d/oferta/perfekcyjny-citroen-c5-230-km-od-nowosci-w-1-rekach-134-tys-km-CID5-IDK9Vuq.html

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 09, 2021, 15:46:38 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia organoleptycznego, na miejscu? Dla kogoś kto szuka takiego "białego kruka?" może okazać się fajnym znaleziskiem. Sam rozważam. https://m.olx.pl/d/oferta/perfekcyjny-citroen-c5-230-km-od-nowosci-w-1-rekach-134-tys-km-CID5-IDK9Vuq.html

Coś strasznie dużo napraw wykonano jak na ten przebieg... dużo za dużo. W moc 230KM też wątpię. Silnik Carlsona był nieco inny i wątpię że samym programem można dojść do tej mocy. W wolnossącym silniku cokolwiek podnieść moc graniczy z cudem. Opis pisał bajkopisarz moim zdaniem.
Plaka to chyba całego pod maską wylał.
----nowe klocki hamulcowe przód tył (190 zł)  -Jak same na przód kosztują z ATE 180zł do 2.0 16V, nasuwa się pytanie co tam wsadzono?
Sam samochód może i ciekawy, jednak sprzedający może okazać się mniej ciekawy.  ;) Osobiście bolą mnie te felgi i opony. Coś mi się wydaje że oryginalne były mocno zniszczone -co zdradzałoby prawdziwy przebieg. (Ciekawe jakiej firmy opony?)
Poduszek powietrznych też nie policzył wszystkich....  :D

Offline Sebastian Rudnicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 16v AL4 Exclusive 2007r.
  • Zainteresowania: Militaria
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 09, 2021, 16:12:53 »
Znam ludzi czyszczących komorę kilka razy w tygodniu. To o niczym nie świadczy. Nie chcę ulegać stereotypom i wszystkich pakować w szufladę "Janusza". Stąd pytanie o możliwości weryfikacji na miejscu kogoś z okolicy.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 09, 2021, 16:33:16 »
Znam ludzi czyszczących komorę kilka razy w tygodniu. To o niczym nie świadczy. Nie chcę ulegać stereotypom i wszystkich pakować w szufladę "Janusza". Stąd pytanie o możliwości weryfikacji na miejscu kogoś z okolicy.
Może i tak... tylko nadal dużo bajek tam widzę, łożyska tylnej belki nadal mam fabryczne (chyba że ktoś w Holandii je wymieniał) a już przeszło 290k km na zegarze. Kierownicę też miałem w lepszym stanie przy dużo większym przebiegu. Śmiem twierdzić że obecnie moja kierownica wygląda lepiej niż w egzemplarzu wyżej wymienionym.
Moim zdaniem jest cofnięty, i to grubo. Oczywiście to nie skreśla auta, jednak już "świeci się lampka ostrzegawcza".

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 09, 2021, 16:56:49 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia organoleptycznego, na miejscu? Dla kogoś kto szuka takiego "białego kruka?" może okazać się fajnym znaleziskiem. Sam rozważam. https://m.olx.pl/d/oferta/perfekcyjny-citroen-c5-230-km-od-nowosci-w-1-rekach-134-tys-km-CID5-IDK9Vuq.html


Sebastian, kojarzę faceta bo kiedyś interesowałem się takim modelem , szukałem bardzo zadbanego C5 "perełki" i z tego co pamiętam był wystawiony przez tego Pana C5 z silnikiem 2.0 HDI z mocą podniesioną do 170 KM  ostatecznie zrezygnowałem z oględzin bo był to manual a ja chciałem w końcu mieć automat, Skojarzyłem bo zdjęcia były praktycznie identyczne. Opis był ten sam, "od nowości w rodzinie, w niemczech mój tato lekarz nim jeździł a teraz jest w PL, perełka jakich mało itp.itd." i cena też bardzo wysoka . Generalnie ja obstawiam, że on handluje takimi samochodami które może faktycznie są bardzo zadbane ale coś musi być na rzeczy...Jak koledzy wyżej poradzę, bądź czujny jak sam się nie znasz wyślij tam faceta który zęby zjadł na cytrynach i nie tylko, zapłać 200-350 zł i będziesz miał wszystko jak na dłoni.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 10, 2021, 04:20:49 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia organoleptycznego, na miejscu? Dla kogoś kto szuka takiego "białego kruka?" może okazać się fajnym znaleziskiem. Sam rozważam. https://m.olx.pl/d/oferta/perfekcyjny-citroen-c5-230-km-od-nowosci-w-1-rekach-134-tys-km-CID5-IDK9Vuq.html


Sebastian, kojarzę faceta bo kiedyś interesowałem się takim modelem , szukałem bardzo zadbanego C5 "perełki" i z tego co pamiętam był wystawiony przez tego Pana C5 z silnikiem 2.0 HDI z mocą podniesioną do 170 KM  ostatecznie zrezygnowałem z oględzin bo był to manual a ja chciałem w końcu mieć automat, Skojarzyłem bo zdjęcia były praktycznie identyczne. Opis był ten sam, "od nowości w rodzinie, w niemczech mój tato lekarz nim jeździł a teraz jest w PL, perełka jakich mało itp.itd." i cena też bardzo wysoka . Generalnie ja obstawiam, że on handluje takimi samochodami które może faktycznie są bardzo zadbane ale coś musi być na rzeczy...Jak koledzy wyżej poradzę, bądź czujny jak sam się nie znasz wyślij tam faceta który zęby zjadł na cytrynach i nie tylko, zapłać 200-350 zł i będziesz miał wszystko jak na dłoni.
Właśnie mi też wydaje się że sam opis gdzieś już czytałem... Nawet nie wiem czy tu przypadkiem też ktoś nie podawał linka do innej V6 z tym opisem.

Offline Sebastian Rudnicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 16v AL4 Exclusive 2007r.
  • Zainteresowania: Militaria
  • Miejscowość: Żagań
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 10, 2021, 07:48:39 »
"Niby człowiek wiedział a jednak się trochę łudził" pasuje tu jak ulał. Na szczęście nie mam ciśnienia na zakup na już. Mam czym jeździć. Co jakiś czas przeglądam ogłoszenia i szukam fajnych egzemplarzy. C5 po fl. trafia w mój motoryzacyjny gust i kiedyś będzie mój. Niestety ten trochę traci że swojego czaru. Jeżeli ktoś wprowadza celowo w błąd już samym opisem nie wzbudza mojego zainteresowania. Dzięki za cenne sugestie.