Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: stuki w przednim zawieszeniu  (Przeczytany 19508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Witold Szczypka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Chybie
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picaso 2,0Hdi rok2002
  • Miejscowość: Chybie
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 15, 2008, 09:59:04 »
Witam
w czwartek byłem u mechanika wymieniłem rozrząd i zaraz przy okazji wahacz prawy i stuki sie skończyły przy skręcaniu w lewo
Pozdrawiam wszystkich

Offline Paweł Grzywiński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Juchnowiec Dolny
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2,0HDI 2000
  • Miejscowość: Juchnowiec Dolny
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2008, 21:04:12 »
UWAGA,zniszczyłem stuki w zawieszeniu.po dokładnych ogledzinach przez fachowca wyszło ze padły łozyska na macpersonie i amortyzator sie rozleciał.wymieniłem amorki i łożyska i w kabinie cisza jak makiem zasiał.takie dziwne jakby pukniecia przy skreconych kołach np. jadąc do tyłu a potem do przodu to są padnięte własnie łożyska.trzeba je szybko wymienic bo kosekwencje mogąbyć duze np. pęknięta spręzyna.wreszcie mam przyjemność z jazdy.
pozdrawiam.

Offline darek dyjak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: mielec
  • Posiadany samochód: picasso 2.0 hdi 2000
  • Miejscowość: mielec
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2008, 23:27:45 »
witam
mam taki sam problem podczas .... i tak dalej i okazalo sie ze łozysko mc do wymiany.
pozdrawiam

teraz cisza sza ... :)

Offline Janusz Kot

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Jastrzębie Z.
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2000r Hdi
  • Miejscowość: Jastrzębie Z.
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2008, 23:40:35 »
Cytuj

Darek Bratek napisał:
Z tymi stukami może być jeszcze jedna sprawa... Przednie zawieszenie picusia ma to do siebie, że sprężyny lubią wyskakiwać ze swojego miejsca w tej blasze na której się opierają co powoduje stuki przy jeździe po wybojach, a czasem przy skręcaniu.
Podobno pomaga nałożenie na końcówki sprężyn kawałków zbrojonego, gumowego węża.


Ciekawe co napisałeś, bo mam właśnie takie objawy, czasami zaczyna coś stukać, jest to zawsze na dziurach, potem jakiś czas stuka, odgłosy dobiegają mniej więcej z miejsca sprężyny - górnej części. Stukanie nie ma nic wspólnego ze skręcaniem. To stukanie czasami na jakiś czas ustaje, potem znowu jakieś dziury i jak zacznie to potrafi stuknąć nawet na prostej drodze.
Byłem u mechanika oglądał, szarpał nic nie zdiagnozował, byłem na stacji diagnostycznej, też na szarpakach nic nie stwierdzili.
Domyślam się że chodzi o stukanie w górnej części sprężyny,
a co do tego węza gumowego, jak go tam umieścić na tej sprężynie, czy jest skomplikowane, czy trzeba wszystko rozkręcać.

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 13, 2008, 07:39:19 »
Podobno nie trzeba rozkręcać, a wystarczy jakiś ściągacz do sprężyny. Mój mechanik powiedział jednak że bez zdejmowania sprężyny się nie obejdzie więc zrezygnowałem, bo i stukanie ustało.

Offline Michał Mizgała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C4spacetour 1,6 ehdi, c4 b7 1,6hdi peugeot 208 1,2
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 13, 2008, 23:25:37 »
Witam , mój problem polega na tym że podczas skrętu w lewo coś robi "puk" - jest to taki dźwięk jak by coś przeskoczyło z jednej strony na drugą i uderzyło w ściankę , jest to pojedynczy dźwięk dochodzący z prawej strony , bardziej przód niż tył (belkę mam sprawną) , nie zawsze obecny , dodam że wyrzuciłem wszystko ze schowków i nadal to samo. Mechanik obejrzał mi zawieszenie i nic złego nie stwierdził , może ktoś ma jakiś pomysł ???

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 13, 2008, 23:58:42 »
Jeśli stuk jest słyszalny podczas kręcenia kierownicą podczas postoju to na 99% trzeba wymienić łożysko mcphersona.

Offline Michał Mizgała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 157
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C4spacetour 1,6 ehdi, c4 b7 1,6hdi peugeot 208 1,2
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 14, 2008, 00:37:20 »
Cytuj

Darek Bratek napisał:
Jeśli stuk jest słyszalny podczas kręcenia kierownicą podczas postoju to na 99% trzeba wymienić łożysko mcphersona.


Na postoju "to" nie występuje tylko podczas jazdy gdy skręcę w lewo i to nie zawsze .

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 14, 2008, 09:02:39 »
Jak u mnie był taki stuk przy skręcaniu w jedną stronę to okazało się że belka była do regeneracji. Dźwięk był dokładnie taki sam, jakby coś się przesuwało i uderzało w bok samochodu i w dodatku działo się to właśnie przy skręcie w lewo.
Jeśli mówisz, że belkę masz naprawioną, a dźwięk na pewno dochodzi z przodu to może należałoby sprawdzić stan przednich łożysk.

Offline Janusz Kot

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Jastrzębie Z.
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2000r Hdi
  • Miejscowość: Jastrzębie Z.
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 29, 2008, 11:03:14 »
Cytuj

Darek Bratek napisał:
Podobno nie trzeba rozkręcać, a wystarczy jakiś ściągacz do sprężyny. Mój mechanik powiedział jednak że bez zdejmowania sprężyny się nie obejdzie więc zrezygnowałem, bo i stukanie ustało.


Darek skoro to częsty problem w XP to może masz namiary na jakiś wątek w tym temacie - na tym forum nic nie znalazłem, a denerwuje mnie to stukanie. Mechanik tez mi powiedział o konieczności wyciągnięcia wszystkiego by założyć ten wąż.
Zauważyłem, że bardziej stuka jak ktoś siedzi na siedzeniu pasażera, czyli ta sprężyna /prawa/ jest obciążona, gdy jadę sam zdecydowanie żadzie stuka.
Aha niedawni miałem wymieniona kołyskę - sanki pod silnikiem, oraz całe zawieszenie lewego koła /po wypadku/ ale to chyba nie ma związku ze stukami po prawej stronie.

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 29, 2008, 11:21:17 »
Namiarów na ten wątek nie mam, bo kilka miesięcy temu był atak hackera na stronę po którym wiele tematów zniknęło bez możliwości odzyskania.

Offline Marek Sztorc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: VW GOLF Plus 1.9 TDi
  • Miejscowość: Lublin
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 11, 2008, 10:18:24 »
no to i ja sie podepnę pod temat, a mianowicie, wymiana wahaczy, końcówek drążków, łączników - wszystko x2 - ok.1-2 m-ce wstecz.- no i oczywiści łożysko w prawym kole też było wymieniane ok.0,5 roku temu

Parę dni temu odkryłem luz na prawym kole (luz pionowy), no i te okropne "stukanie", jakby z lewej strony oraz dziwne "pukanie"- więc jadę do swojego mechanika - diagnoza po ok. 1 godzinie szarpania, bujania oraz rozbebeszenia zawiesza przedniego - jest luz na amortyzatorku - więc ..., jestem po wymianie - pierwsza jazda - wszystko oki.
Dzisiaj jade do roboty i tu zonk  - znowu sie zaczęło - pukanie które wygląda tak jakby ktoś pukał  gumowym młotkiem w podwozie (podłoga) w okolicach pedałów ale tak centralnie. jest to słyszalne w granicach 30-40 km/h, przy hamowaniu i ruszaniu,........ więc co jest grane ?

Czytając ten wątek, zostało mi jeszcze sprawdzenie:
1. poduszki środkowej silnika - jeżeli jest ona gdzieś pośrodku na wysokości pedałów - to może i to mi tak "puka",
2. sprawdzenie luzów na szczękach hamulcowych - może jest gdzieś jakiś luzik - nie wiem
3. co jeszcze, już sam nie wiem......

Offline Karolina Walczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Wrocław
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 15, 2008, 00:02:41 »
WITAM,miałam podobny problem-u mnie okazało się-wymiana poduszki silnika
                                                         POZDRAWIAM

Offline Sebastian Słowiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 2000r.+LPG Landi Renzo
  • Miejscowość: Połaniec
Re: stuki w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:13:46 »
O którą poduszkę silnika chodzi? Jaki koszt tej poduszki? Jakby można to numer katalogowy tej poduszki.


Wymieniłem właśnie poduszkę prawą górną silnika i poduszkę skrzyni biegów i stuki ustały. Poduszka silnika na pewno była wybita a poduszkę skrzyni biegów wymieniłem dla świętego spokoju.