Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rozszczelnienie skrzyni biegów  (Przeczytany 1313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elżbieta Miecznik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen c5
Rozszczelnienie skrzyni biegów
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 20:59:16 »
Witam, ok 3 tygodni temu wymieniałam sprzęgło dwumasowe c5 hdi. Wczoraj zauważyłam plamę pod samochodem, więc pojechałam na oględziny do warsztatu. Mechanik stwierdził rozszczelnienie, po czym powiedział, że wymiana sprzęgła nie ma nic wspólnego z tą awarią i on nie poczuwa się do winy. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Offline tomasz jakubczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: olsztyn
  • Posiadany samochód: , c5 2.2hdi 2002 , c8 2,2 hdi 2004.jumper 2,8 hdi 2006. kiedyś 406 hdi 2.0 pez fap,jumpy 1,9D 1999
  • Zainteresowania: stare motocykle marki horex. F1
  • Miejscowość: olsztyn
Odp: Rozszczelnienie skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2018, 21:35:35 »
Witam, ok 3 tygodni temu wymieniałam sprzęgło dwumasowe c5 hdi. Wczoraj zauważyłam plamę pod samochodem, więc pojechałam na oględziny do warsztatu. Mechanik stwierdził rozszczelnienie, po czym powiedział, że wymiana sprzęgła nie ma nic wspólnego z tą awarią i on nie poczuwa się do winy. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
Pewnie nie wymienione zimerngi na skrzyni i na wale, mechanicy nie wymieniają bo nie cieknie to po co. Miałem też tak po tygodniu od wymiany sprzęgła mokro.. Poleciał uszczelniacz na wale i skrzynia i speeglo znowu do wyjęcia....

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Offline Elżbieta Miecznik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen c5
Odp: Rozszczelnienie skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2018, 06:23:00 »
Przeboleje dzień bez auta, , natomiast wkurza mnie to, że znowu są kasę za zrzucenie skrzyni, a są to nie małe koszta. Tym bardziej, że uszczelniacze nie były wymienione, bo jego zdaniem nie było takiej potrzeby

Offline Jarosław Rzeźnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 tourer 2.0 16v/C5 x7 tourer 1.8 16v/C2 1.1 sx/C3 1.4 Control+
  • Miejscowość: Racibórz
Odp: Rozszczelnienie skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2018, 16:17:54 »
No to lepiej zmien mechanika bo to czysta glupota zeby przy wymianie sprzegla nie wymienic simmeringu

Offline Wojciech Sekuła

Odp: Rozszczelnienie skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2018, 07:13:30 »
Od siebie dodam, że przy wymianie sprzegla warto wymienic oba uszczelnienia.
Od strony silnika i od strony sprzegla.

Roznica w kosztach pomijalna (przy okazji wymiany sprzegla) - ale pozwalajaca uniknac wlasnie tego czego doswiadczyla kolezanka.
pozdrawiam
Wojtek

----------------------------------
byla Xantia Break 1,9TD, 1996r
była C5 Break, 2.0 + LPG, 2005r.

Offline Marek Pepłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Skąd: Pułtusk
  • Posiadany samochód: Santa Fe 2.7v6
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Rozszczelnienie skrzyni biegów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2018, 08:06:49 »
Ja zawsze przy wymianie sprzęgła wymieniam simering koszt praktycznie zerowy w porównaniu do całej roboty. Teraz niech mechanik wymienia na własny koszt. Ja bym nie popuścił.