Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 476700 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł Gonciarz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: Jeszcze Saab 9-3 :D
  • Miejscowość: Bochnia
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1875 dnia: Marzec 01, 2020, 12:59:31 »
Oglądał ktoś może https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-citroen-c5-CID5-IDDCo1E.html  ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1876 dnia: Marzec 01, 2020, 13:32:53 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Ktoś może oglądał tego "cukiereczka" ?  https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-tourer-2-0-hdi-exclusive-salon-polska-ID6CTJx4.html#d5505a64b1
Witam nową koleżankę!
Widziałem go wirtualnie w załączniku. :)
Punkt do dyskusji ze sprzedawcą: to nie pierwszy właściciel, choć może pierwszy kierowca (pewnie auto było w leasingu).
Punkt do wyjaśnienia: czemu przez trzy lata robił średnio 6887 km/rok, a potem prawie dwa razy więcej. Może jednak stał w warsztatach? ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2020, 15:05:52 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Iga Kowalska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Posiadany samochód: 306 , Ds5
  • Miejscowość: RPZ
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1877 dnia: Marzec 01, 2020, 16:14:06 »
Pytam bo mieliśmy wczoraj nieprzyjemność próby kupna tego cukierka. I może ktoś miał podobne odczucia po oglądaniu  a może ja się czepiam.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1878 dnia: Marzec 01, 2020, 16:22:59 »
Jak już miałaś taką "nieprzyjemność" to śmiało pisz, co Ci się nie podobało w tym "cukierku". Po to jest ten klub. :)

Offline Iga Kowalska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Posiadany samochód: 306 , Ds5
  • Miejscowość: RPZ
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1879 dnia: Marzec 01, 2020, 17:27:37 »
Auto po kontakcie ze sprzedawcą miało być przynajmniej na +4 . Wiem ze to auto używane na ideał nie liczę .Pierwszy kontakt pod salonem : auto na szybko odszczurzane do sprzedaży w każdej szczelinie biała pasta :D , porysowane : prawe drzwi błotnik . Zderzak tył przytarty za lewym tylnym kołem , lewe drzwi pasażera porysowane na szczelinie miedzy drzwiami  na wysokości zamka w drzwiach przednich  dziwne miejsce. Szyba drzwi kierowcy  skrobana z lodu chyba gwoździem bo pełna pionowych rys, uszczelka przedniej szyby podziobana skrobaczką. W tylnych lampach staw aż zszedł chrom z odbłyśników. Opony 2013 skreszałe na barku ładnie namaszczone żeby były czarne... tarcze klocki niedługo do wymiany i taka dziwna rzecz ramiona wycieraczek całe z wierzchu w małych kropkach jak spiaskowane . 2 egzemplarz na  placu z przebiegiem 150 czyli 100 więcej miał normalne ramiona wycieraczek a tylne lampy zdrowe.
Środek:
fotel kierowcy pęknięty od wsiadania w poprzek dolnej lewej poduszki , na słupku B brak z 5 cm  fragmentu uszczelki nie wiem czy ktoś wygryzł ? Manetka od lamp wytarta bardziej niż w moim 22letnim aucie,  kierownica ok  gałka wytarta na krawędzi. Urwane mocowania pleców przednich foteli od strony tunelu środkowego . Jak widać w ogłoszeniu zdjęcia zrobione tak żeby nie było widać wad. Auto odpaliło bez dymka silnik pracuje równo. Zawieszenie podnosi się na 3 stopnie w zbiorniku lds nie widać płynu na sitku , zbiornik płynu chłodzacego czarny przypuszczam płyn za czesto nie zmieniany. Jazda mozna powiedziac ok chociaż jak na taka moc szału niema moze  dolot ma zaklejony syfem z odmy ? Na koniec z łaski wstawiono auto na podnośnik i możemy sobie popatrzeć :D  no i lewy przedni siłownik leje i to nie od wczoraj :D  prosze o mechanika bo pani sprzedająca sie nie zna . 2 mechaników na hali ale zaden nie podszedł bo rownież sie nie znaja a ten co przeglądał auto do sprzedaży ma wolne  ;D ;D ;D ;D  Także  kpiny i cyrk w biały dzień gorszy niż u handlarza Mirka w komisie a to u dealera citroena.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1880 dnia: Marzec 01, 2020, 18:32:01 »
Z pewnością komuś przyda się Twój opis, ale i tak nie kupiłaś, więc tylko parę uwag.
Ad. „w zbiorniku lds nie widać płynu na sitku”. Sądzę, że szukaliście go przy najniższym poziomie, ale i wtedy nie powinno go być na sitku.
Ad. „Szyba drzwi kierowcy  skrobana z lodu chyba gwoździem bo pełna pionowych rys”.
Tu optowałbym za piaskiem wciskającym się za dolną uszczelkę szyby, który właśnie tak rysuje opuszczane zabłocone szyby.
Jeśli ktoś zaakceptuje wymienione przez Ciebie uszkodzenia i nie ma innych to pozostaje negocjacja ceny, bo stanu bym nie oceniał jako „bardzo dobry”. Są jednak opinie, że „specjaliści” potrafią lepiej ukrywać wady niż przysłowiowy Mirek. ;)
P.S. Bez eksperta z Diagboxem i czujnikiem grubości lakieru nie kupowałbym żadnej C5.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2020, 21:32:09 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Iga Kowalska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Posiadany samochód: 306 , Ds5
  • Miejscowość: RPZ
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1881 dnia: Marzec 01, 2020, 19:20:33 »
Jeśli szyba porusza się po skosie a piasek jest żwirem to pewnie  rysy są od piasku.  Co do lds załączam foto. Na komputery nie było szansy bo panowie mechanicy w citroenie się nie znają. Negocjacja ceny stanęło na - 900 zł

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1882 dnia: Marzec 01, 2020, 19:33:17 »
Po co negocjować coś do czego nie masz przekonania. Tutaj pewnie dochodzi aspekt psychologiczny, człowiek mysli , że jak kupuje praktycznie w ASO to będzie super, do tego dość niewielki przebieg. Jak na 6 cio letnie auto to troszkę już sfatygowane. Albo właścicielem był jakiś lekkoduch, dla którego to tylko auto, albo było firmowe i nikt o nie nie dbał. Co prawda nie są to elementy dyskwalifikujące auto, ale z drugiej strony brak ze strony ASO poważnego potraktowania klienta też o czymś świadczy.  Dla mnie ważne jest też od kogo kupuję auto, od cwaniaków, tych co kłamią raczej stronię :).
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Iga Kowalska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Posiadany samochód: 306 , Ds5
  • Miejscowość: RPZ
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1883 dnia: Marzec 01, 2020, 20:52:12 »
Zgadza się człowiek liczył że w aso będzie  bardziej po ludzku  nikt nie liczył na skakanie i całowanie po rękach ale takiej olewki nikt się nie spodziewał.

Offline Michał Pyzik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 2.0 VTS 2005
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1884 dnia: Marzec 08, 2020, 22:54:29 »
Rozglądam się za jakąś C5, szukam od rocznika 2012, ale preferowane roczniki >= 2013.
Przebiegi <= 150 000 km - chciałbym tym autem pojeździć następne 4-5 lat, rocznie robię ok. 25 000 km.


Przykuły moją uwagę następujące egzemplarze:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-0hdi-v6-automat-full-opcja-navi-skora-bixenon-pneumatyka-ID6CIkJO.html#1bf0dd527d
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-180-koni-navi-polskory-kamera-hydroactive-ID6CVkan.html#1bf0dd527d
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-ledy-bixenon-panorama-automat-exlusive-ID6CUqlr.html#1bf0dd527d


Czy ktoś je może widział, albo posiada jakieś przemyślenia na temat ww. sztuk?


Generalnie szukam silnika >= 180 km. Z tego co wyczytałem to preferowaną opcją ze względu na bezawaryjność byłaby ta wersja 2.0 180 km, 3.0 hdi mój aktualny mechanik odradzał (że się lubią non stop jakieś pierdoły psuć), ale jestem gotów przyjąć jakieś argumenty.

Offline Iga Kowalska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Posiadany samochód: 306 , Ds5
  • Miejscowość: RPZ
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1885 dnia: Marzec 09, 2020, 06:42:03 »
W kwestii aut sprowadzanych wystarczy wejść na autoscout czy mobile de porównać rocznikowo ceny ofert prywatnych i wychodzi na to że nie na zachodzie nie ma aut tańszych niż w Polsce. Mam na myśli auta bezwypadkowe. A jeśli mam kupić coś   lekko uszkodzonego to wolę to kupić w takim stanie  i wiedzieć że to był przykładowo przód  doparty w korku a nie dzwon do szyby.. Ale to moje zdanie

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1886 dnia: Marzec 09, 2020, 14:35:49 »
Zgadzam się z koleżanką powyżej. Sam osobiście stałem przed takim dylematem, a że chciałem tylko 3.0 HDI, bo 2.0 HDI już mam to dopiero zakup uszkodzonego jest opłacalny. Ceny można sprawdzić sobie w internecie, ile takie zadbane, z rozsądnym przebiegiem kosztują w Niemczech czy Francji. Sama cena bazowa jest przeważnie już wyższa, a do tego dochodzi akcyza, koszty sprowadzenia no i zarobek tego co się tym zajmuje. Sam troszkę się naszukałem i kupiłem takiego co był uszkodzony, tak jak pisze w poście wyżej w miarę delikatnie. Co do awaryjności 3.0 to mam rok i jak na razie wszystko w porządku, żadne pierdoły tez mi nie dokuczają. Ten Twój mechanik ile serwisował tych 3.0 hdi? Bo po samych ogłoszeniach widać. że nie jest tego aż tak dużo, więc być może większość jeździ akurat do niego. Może wypowiedzą się użytkownicy. Co do 2.0 HDI to jest bezawaryjny, mam i naprawdę nie mogę na niego narzekać, tym bardziej, że głownie po mieście lata.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1887 dnia: Marzec 09, 2020, 18:36:37 »
Co do 3.0hdi to również u mnie zero problemów. Bardzo lubię to auto i dlatego póki co nie sprzedaję, bo auto jest niedoszacowane i nie warte sprzedania dla tych pieniędzy co za nie dostanę. Przepraszam raz siłownik wymieniałem, bo się zużył.
Ja kupuję nieuszkodzone, wolę zapłacić więcej i wiem, że potem nie ma problemów. Za dużo aut przerobiłem. Z pukniętym zawsze coś potem wychodzi. Dla mnie ma mieć lakier fabryczny i pewny przebieg z historią co było robione. Dodatkowo potem jak zmieniam auto to średnio je sprzedaję 1-2 dni i pierwszy co przyjeżdża to kupuje i też za odpowiednią cenę. Ale każdy ma swoją filozofię.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 096
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1888 dnia: Marzec 09, 2020, 21:41:31 »
...preferowane roczniki >= 2013...
To ostatni rocznik produkcji 3.0 HDi. Ze względu na koszty eksploatacji i ceny egzemplarzy 3.0, osobiście wolałbym poszukać 2.0 BlueHDi (Bo to było min. 180KM) w świeższym roczniku.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Michał Pyzik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 2.0 VTS 2005
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1889 dnia: Marzec 09, 2020, 21:59:10 »
...preferowane roczniki >= 2013...
To ostatni rocznik produkcji 3.0 HDi. Ze względu na koszty eksploatacji i ceny egzemplarzy 3.0, osobiście wolałbym poszukać 2.0 BlueHDi (Bo to było min. 180KM) w świeższym roczniku.


A warto się przyglądać temu silnikowi 2.2? Czy tylko 2.0? Zależy mi na bezawaryjnej jeździe, nie będę ukrywał ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 876
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1890 dnia: Marzec 10, 2020, 12:20:16 »
Rozglądam się za jakąś C5, szukam od rocznika 2012, ale preferowane roczniki >= 2013.
...3.0 hdi mój aktualny mechanik odradzał (że się lubią non stop jakieś pierdoły psuć), ale jestem gotów przyjąć jakieś argumenty.

Mechanikowi pewnie pomerdało się z 3.0 benzyna, gdzie ciągle jakieś perdoły trzeba naprawiać albo uszczelniać wycieki a 3.0hdi to pewnie nigdy na oczy nie widział ;)
Pomimo wielu niepochlebnych opinii o tym silniku jest to moje pierwsze używane auto, przy którym przez 3 lata użytkowania tylko wymieniam olej i leje paliwo. No i różnica w komforcie jazdy w stosunku do innych wersji jest wyczuwalna. Najlepiej przejechać się autami z różnymi silnikami, aby sobie wyrobić ogólny obraz. Dla niektórych miękko pracujące zawieszenie w 3.0hdi wydaje się wadą, ale mi akurat się to podoba i pewnie wszystkim co zdecydowali się na V6 również.

Offline Krzysztof Nosal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Kraków, Dobczyce
  • Posiadany samochód: C5 3,0 HDi 2011, C5 3,0 HDi 2013, C6 3,0 HDi 2010, 407 3,0 HDi 2011
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków, Dobczyce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1891 dnia: Marzec 22, 2020, 14:30:22 »
lubię takie opinie mechaników :) pewnie non stop robi przy 3,0 hdi.
Moja przygoda z 3,0 hdi trwa od 2017 roku. Też na początku mi mówiono że nie wyrobię na naprawy, turbiny, egr-y, wtryski, pompy i kto wie co jeszcze...Jak zapytałem kiedyś przez telefon o turbinę bo myślałem że mi padła to mnie gość wyśmiał. On nie słyszał żeby tak padła. Problemem była nie dopięta wtyczka.
Mam taki problem że jak już sprzedam auto z 3,0 hdi to kupuję następne. Miałem już 2,0 hdi, 2,2 hdi i jakoś mnie te silniki nie kręcą, sorki. Wiem że opinii jest mnóstwo że 3,0 hdi się psują itp, tylko czy są to opinie użytkowników?
Obecnie mam siódme auto z 3,0 hdi. Dwa razy C5 sedan, dwa razy C5 tourer, dwa razy 407 i raz C6. Nie dam sobie złego słowa powiedzieć na ten motor.
Zdarzają się temu silnikowi poważne awarie ale tylko przez niedbałe użytkowanie. Jak ktoś zapomni zmienić olej i kreci motor ma maxa przez kilka godzin to na takim "smarze" coś się musi popsuć, no sorry. Druga sprawa to ilość naprawdę przejechanych km. Auto z Niemiec w dieslu z przebiegiem 140 tys km no raczej nie przemawia do mnie. Jeszcze w cenie trzydzieści kilka tys. gdzie akcyza, koszty sprowadzenia itd. Wszystko co mam w 3,0 jest z zachodu i wiem ile to kosztuje.Nie bał bym się kupić auta z tym silnikiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2020, 15:55:22 wysłana przez Błażej Banisz »
całe życie z francuzami :)

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1892 dnia: Marzec 23, 2020, 21:07:46 »
Krzysztofie tak trzymać !!!!  :) :) :) :) :)
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1893 dnia: Marzec 24, 2020, 21:24:04 »
Miałem już 2,0 hdi, 2,2 hdi i jakoś mnie te silniki nie kręcą, sorki.
Wiem że opinii jest mnóstwo że 3,0 hdi się psują itp, tylko czy są to opinie użytkowników?
Obecnie mam siódme auto z 3,0 hdi. Dwa razy C5 sedan, dwa razy C5 tourer, dwa razy 407 i raz C6.
Nie dam sobie złego słowa powiedzieć na ten motor.

2.0, 2.2, 3.0x7 - jak długo zwykle jeździsz samochodem?
Pozdrawiam, Jarek

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 096
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1894 dnia: Marzec 24, 2020, 21:47:08 »
Jak widać w profilu, zawsze ma dwa auta w zapasie, bo któryś może się popsuć. ;)
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof Nosal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Kraków, Dobczyce
  • Posiadany samochód: C5 3,0 HDi 2011, C5 3,0 HDi 2013, C6 3,0 HDi 2010, 407 3,0 HDi 2011
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków, Dobczyce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1895 dnia: Marzec 25, 2020, 09:22:06 »
Pierwszego 3,0 kupiłem w 2017 roku i jest do tej pory. Niebieski sedan 2011 rok
Drugiego 3,0 kupiłem dwa miesiące później, również był to rok 2017, miałem go 8 miesięcy, czarny sedan 2012 rok.
Po nim przyszedł czas na Tourer, kupiony w 2018 roku, był u mnie niespełna rok, granatowy, 2012 rok.W grudniu 2018 kupiłem 407 z 2011 roku, szara coupe, była 7 miesięcy, sprzedałem i dosłownie w następnym dniu kupiłem drugiego Tourera z 2013 roku, biała perła.W grudniu 2019 kupiłem drugie 407 również szara z 2011 roku. Została ostatnia sztuka czyli C6 rocznik 2010, kupiona w lutym tego roku.
Na chwilę obecną 4 sztuki stoją koło domu:407,C5,C5 Tourer,C6. Było coś jeszcze z tym silnikiem? :)Bardzo chętnie podzielę się wrażeniami z użytkowania :)
Niestety z połową samochodów będę musiał się rozstać.
https://drive.google.com/open?id=114OlpSrcm02EsJ2ZNDKkf1EwiLuBy_ml
Na wypadek gdyby dwa naraz miały się popsuć to mam jeszcze coś w garażu :)
całe życie z francuzami :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 876
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1896 dnia: Marzec 25, 2020, 10:00:15 »
Był okres, że też miałem 4 auta, ale każde było innej marki :) Stwierdziliśmy jednak z żoną, że 2 nam wystarczą :)
Odnośnie aktualnego C5 jedynym mankamentem jak dla mnie jest skrzynia z biip przy załączeniu 6tki, ale po 3 latach już się chyba do tego przyzwyczaiłem, bo już mi nie przeszkadza :) Być może na zimowych oponach jest to mało zauważalne, zobaczymy jak wrócę do michałków na lato. Z drugiej strony ciężlo jest kupić używane auto i nic przy nim nie robić przez 3 lata, więc pod tym względem jestem pozytywnie zaskoczony i chyba zostanie ze mną na dłużej. W tej chwili ciężko kupić jakieś porządne auto z dużym silnikiem i aby nie sprawiało problemów. To co mnie zawsze wkurzało w używanych autach to z reguły zarzygany silnik i trudna walka aby to naprawić. Tutaj jest wszystko suche jak w nówce sztuce i pod autem nigdy nie było żadnej plamki ani z napędu ani zawieszenia.

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1897 dnia: Marzec 26, 2020, 00:24:21 »
jedynym mankamentem jak dla mnie jest skrzynia z biip przy załączeniu 6tki
Możesz jaśniej, bo nie wiem o co chodzi?

Offline Krzysztof Rosochacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 X7 TOURER 2.0 HDI 163PS RHH AM6
  • Zainteresowania: muzyka, informatyka
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1898 dnia: Marzec 26, 2020, 08:33:23 »
To oznacza, że jak jedziesz tzw. PSJ-em, to przy ok. 70 km/h włącza się 6-ka i skrzynia delikatnie wyje (jedni to słyszą, drudzy nie) do uzyskania prędkości około 80 km/h. Sam na początku byłem silnie przestraszony  ???

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1899 dnia: Marzec 26, 2020, 12:41:12 »
U mnie nic nie wyje bez względu na styl jazdy. Albo jestem z tych co nie słyszą.