Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowe opony dla mojej XP  (Przeczytany 261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Piekarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 90 KM Exclusive 2006
  • Miejscowość: Kraków
Nowe opony dla mojej XP
« dnia: Lipiec 27, 2022, 13:29:54 »
Muszę się pochwalić: właśnie jadą nowe opony dla mojej XP  :)  Pirelli Cinturato All Season SF2 185/65 R15 92 V XL
https://www.youtube.com/watch?v=O7CzjR4iXPk
Wydaje mi się to obecnie najlepszym wyborem wśród opon całorocznych. Wcześniej miałem Nokian Weatherproof 185/65 R15 92H i byłem z nich mega zadowolony, ale niestety już ich nie można nigdzie kupić.



Offline Andrzej Prószyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 benz 2004, LPG Stag-4 Plus
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Nowe opony dla mojej XP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2022, 11:41:22 »
A jak Twoim zdaniem takie opony sprawują się np w zimowych warunkach czy zapewniają bezpieczeństwo ? dodatkowo na ile lat/przebieg takie opony starczą pod względem zużycia? Kupuję używkę espace 2015 i też mi całoroczne chodzą po głowie.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 094
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Nowe opony dla mojej XP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2022, 14:02:06 »
A jak Twoim zdaniem takie opony sprawują się np w zimowych warunkach czy zapewniają bezpieczeństwo ? dodatkowo na ile lat/przebieg takie opony starczą pod względem zużycia? Kupuję używkę espace 2015 i też mi całoroczne chodzą po głowie.
Kolega dopiero je zamontował i raczej nie miał okazji przetestować zimą.
Osobiście w swoim C5 z uniwersalnych zrezygnowałem dopiero na wiosnę zeszłego roku.
Auto kupiłem na oponach Vredestein Quatrac 3 dwa sezony na nich zrobiłem i było w miarę OK. Raz się tylko trafiło mi na nich wracać w intensywnych opadach śniegu z Lublina. Było to dramat,  :D żeby nie kontrola trakcji mogłoby skończyć się dzwonem na rondzie w Łukowie. Następnie poszły Falken AS200 pierwszy sezon zimowy było spoko. Na drugi był dramat (z racji zużytego bieżnika) Od tego czasu odpuściłem sobie ten typ ogumienia. Ogólnie przez pierwsze lata moje C5 robiło jakieś 20k km rocznie. Obecnie bliżej jednak jest do 50k km rocznie.
Jeśli chcesz jeździć w intensywnych opadach śniegu odradzam. Jednak jeśli masz możliwość wyboru i nie musisz jeździć w każdych warunkach, będą spoko.