Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen c5 Mk-1 Problem z glośnikami i odbiorem dzwieku w aucie.  (Przeczytany 5998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzej klepacz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: czestochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 2.0 hdi
  • Miejscowość: czestochowa
Witam serdecznie wszystkich Państwa i prosze o pomoc w zdiagnozowaniu usterki w moim Citroenie C5. Od jakiegoś czasu zanika mi glos w prawym glośniku w Citroenie C5 Mk-1. Zdarzaja sie sytuacje że ten glos przechodżi z lewej strony na prawa lub jest słyszalny w lewym glosniku. Ostatnim czasy te glośniki strasznie charczą i nie wiem dlaczego tak sie dzieje i co z tym zrobic. Co mnie ciekawi z radia jest lepsza jakość dżwięku niz z zmieniarki i lepiej dzialaja te glośniki choć może to być takie moje odczucie. Jak mogę naprawić ten problem? Czy to może być przyczyna w radiu? Czy trudno jest wymienić samemu glośniki w Citroenie C5? Nigdy wcześniej nie mialem tekiego problemu. Ślicznie z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam serdecznie Andrzej.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 072
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Citroen c5 Mk-1 Problem z glośnikami i odbiorem dzwieku w aucie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2023, 15:37:38 »
Zapewne po tylu latach głośniki kończą swój żywot. Akurat w C5 ich wymiana jest bajecznie łatwa. Maskownice głośników da się same zdjąć, nie trzeba pruć boczka drzwi całego. Kilka wkrętów na Torx-a i masz wyjęty głośnik. Musisz się tylko upewnić czy nie masz przypadkiem wersji z nagłośnieniem JBL. Tam może być trudniej, prócz radia jest też wzmacniacz.

Offline andrzej klepacz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: czestochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 2.0 hdi
  • Miejscowość: czestochowa
Odp: Citroen c5 Mk-1 Problem z glośnikami i odbiorem dzwieku w aucie.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2023, 15:58:04 »
Auto ma 22 lata wiec może to być koniec tych glośnikow. Chetnie je wymienie ale jakie te glośniki kupic aby pasowaly? Czy tam cos bedzie trzeba lutowac ? Mysle ze nie mam tam żadnego wzmacniacza..... i mam tylko radio i zmieniarke pod siedzeniem kierowcy.

Offline andrzej klepacz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: czestochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 2.0 hdi
  • Miejscowość: czestochowa
Odp: Citroen c5 Mk-1 Problem z glośnikami i odbiorem dzwieku w aucie.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2023, 20:33:24 »
Chetnie bym je kupil ale mnie nie ma obecnie w domku wiec bedzie problem z nabyciem ich,,,,,,,a jakie ma PAn te glosniki?