Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 597769 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bartek gamer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: piła
  • Posiadany samochód: 407- sprzedany, c5x7 2.0 hdi 163 km
  • Miejscowość: piła
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 14, 2017, 08:56:22 »
Olej w skrzyni był wymieniany ok 1000 km temu, więc jest możliwe, ze licznik wskazań  został wyzerowany i teraz pokazuje 161500 ??
zawsze może być gorzej ;)

Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 14, 2017, 21:54:54 »
Olej w skrzyni był wymieniany ok 1000 km temu, więc jest możliwe, ze licznik wskazań  został wyzerowany i teraz pokazuje 161500 ??
Witaj. Malo prawdopodobne przy normalnej eksploatacji. Ja po wymianie i zerowaniu licznika (teraz w okresie zimowym) po przejechaniu ok 7000 Km mam dalej 0. Ten licznik jest dość mocno powiązany z temperaturą oleju osiągana w skrzyni podczas eksploatacji. Pytanie czy np ciągniesz przyczepę itd.

Offline bartek gamer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: piła
  • Posiadany samochód: 407- sprzedany, c5x7 2.0 hdi 163 km
  • Miejscowość: piła
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 15, 2017, 11:30:55 »
Przyczepy nie ciagam i poprzedni właściciel tez nie. Olej był wymieniany w październiku 2016  i tak jak pisałem,  od tego czasy nakulane ok 1000 km. Przebiegi raczej krótkie,  bo głównie w koło komina.
Zastanawiam się czy byl wyzerowany,  czy też nie. Bo jeśli nie, to jak go skorygować ??
zawsze może być gorzej ;)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 15, 2017, 11:41:16 »
jak jest dobrze to bym zostawił, wskazanie 160 tys to praktycznie nic i zerowanie nic nie zmieni poza tym ze trzeba będzie znowu trochę pojeździć żeby się skrzynia sama zaadaptowała.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 15, 2017, 12:14:54 »
U mnie przez 25.000km od wymiany na liczniku zużycia oleju przybyło jakieś 80.000 jednostek.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 15, 2017, 13:43:34 »
No widzisz, a np tutaj w poście #669:


http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.650


kolega napisał że przez 4500km na trasie PL-BG-PL nawinęło mu na licznik ponad 650tys, czyli 145tys na każdy 1000km


Jeżeli przyjąć że mój przebieg jest realny i przy wymianie oleju miałem 4,5mln jednostek, to wychodzi że średnio nabijało mi ok 25tys na każdy 1000km.


Wszystko zależy od warunków użytkowania, czasem nie nabije nic, jak skrzynia nie jest przeciążona ani przegrzana.
FAP out, EGR off, POWER up :)

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #681 dnia: Luty 16, 2017, 00:49:52 »
No widzisz, a np tutaj w poście #669:


http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.650


kolega napisał że przez 4500km na trasie PL-BG-PL nawinęło mu na licznik ponad 650tys, czyli 145tys na każdy 1000km


Jeżeli przyjąć że mój przebieg jest realny i przy wymianie oleju miałem 4,5mln jednostek, to wychodzi że średnio nabijało mi ok 25tys na każdy 1000km.


Wszystko zależy od warunków użytkowania, czasem nie nabije nic, jak skrzynia nie jest przeciążona ani przegrzana.

A ja zrobilem ostatnio 10,000 i ani jednostki.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #682 dnia: Luty 20, 2017, 19:49:12 »
Kupić (ale poco, serwisy skrzyń tego nie mają? ???) olej zgodny z AW-1, wymienić dynamicznie i zapomnieć o sprawie i paru głupotach usłyszanych....

Offline Maciej Rogalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Skąd: Sobótka
  • Posiadany samochód: CITROEN EVASION2.0 CT B/G 1999 .C5 2,0HDI 136KM rok2009Automat
  • Miejscowość: Sobótka
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #683 dnia: Luty 20, 2017, 21:51:48 »
A w Długołęce kolega był?

macias

Offline Sławomir Pyryt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Starogard Gdański
  • Posiadany samochód: C5 MKIII (X7) 2,0HDi 2010r. 163kM Automat & Xsara I 2.0 HDI
  • Miejscowość: Starogard Gdański
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #684 dnia: Luty 21, 2017, 11:39:52 »
W sekcji naprawa robisz wymiana oleju

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #685 dnia: Luty 21, 2017, 11:50:02 »
Panowie, wymianę będę robił w Gliwicach w Art-Mag-u w Gliwicach, jako że polecany warsztat no i na moim oleju - tj. Total Fluidmatic MV LV


Mam pytanie tylko co do kasowania licznika - wpisujemy tylko jego nową wartość czy w sekcji naprawa jest coś takiego jak wymiana oleju ?
powiedz że jesteś z klubu citroena i zapytaj o jakieś zniżki bo już kilku od nas było.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #686 dnia: Luty 21, 2017, 13:57:00 »
350 a teraz ile?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #687 dnia: Luty 21, 2017, 16:40:40 »
Tak

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #688 dnia: Luty 22, 2017, 10:29:51 »
Witam
dzisiaj z rana byłem na dynamicznej wymianie oleju w http://www.art-mag.eu/ - Gliwice ul. Łabędzka 4 tel. 504654152
Właściciel bardzo miły i sympatyczny człowiek, rozmawia się z nim bardzo konkretnie.
Oferują swój olej do wymiany (Ravenol) ale można śmiało przyjechać ze swoim olejem.
Ja wybrałem olej marki Fuchs ATF 4400
http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-atf-4400-1ltr.html?sl=pl
Koszt wymiany z własnym olejem to 325zł - bez płukanki
Co do płukanki to nie stosują. Ale można na ten temat jeszcze podyskutować jeśli ktoś chce.
Sam czas wymiany oleju to około 2,5h. Co prawda nie posiadają jeszcze podnośnika, ale mają podnośnik od strony kanału.


Po przyjechaniu  auto na max do góry i -profilaktycznie wyciągnięty bezpiecznik od pompy.

Dalej demontaż osłon i dobieranie się chłodniczki - tu dostęp nieco ograniczony przez sondę lambda...ale Panowie na szybki przycięli klucz imbusowy i wszystko poszło gładko.

Następnie przygotowanie maszyny do wymiany oleju. U mnie wyszło 14,5 litra.


Podpięcie maszynki i jazda :D



Auto w górze i zabawa biegami od 1-6 + R (najwięcej zabawy w 3-4-5 bo tu czasem coś stukło lub szarpło)

Olej widać nie był wymieniany od nowości bo czarny strasznie.

PO przelaniu olej wygląda perfekto.

Niestety Licznik zurzycia oleju nie został jeszcze skasowany bo panowie mają jakiś sprzęt diagnostyczny ale nie znaleźliśmy w nim opcji kasowania licznika (zrobię to dopiero po niedzieli)

Reasumując...polecam serdecznie punkt wymiany oleju.

Co bardzo ważne...mechanik który zajmował się autem bardzo porządny. Każdą jedną cześć mył, sprawdzał, czyścił o wszystkiego stosowane nowe czyściowo.  Bardzo profesjonalne podejście do tematu. Nic nie było robione na siłę i byle do przodu.
Przy okazji wymieniłem olej w silniku też na markę Fuchs http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-gt1-5w40-xtl-1ltr.html?sl=pl


Jednak cena jeszcze mniejsza.....

Offline Krzysztof Winkler

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 138 FAP BVA 6 2009
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #689 dnia: Luty 22, 2017, 15:45:57 »
Witam,
możecie polecić jakiś warsztat z okolic W-wa do wymiany dynamicznej + kasowanie licznika?

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #690 dnia: Luty 22, 2017, 21:38:44 »
Koledzy, a przy wymianie dynamicznej to mam tak cały czas wiosłować biegami? Opiszcie ile czasu się wiosłuje i i co ile zmienia się na inny bieg. Pytam bo jadę na dynamiczną ale tam gdzie będę ją robił nie zmieniają biegów ale ja sobie zażyczyłem z, i teraz jest pytanie o procedurę zmiany.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #691 dnia: Luty 24, 2017, 11:48:48 »
Koledzy, a przy wymianie dynamicznej to mam tak cały czas wiosłować biegami? Opiszcie ile czasu się wiosłuje i i co ile zmienia się na inny bieg. Pytam bo jadę na dynamiczną ale tam gdzie będę ją robił nie zmieniają biegów ale ja sobie zażyczyłem z, i teraz jest pytanie o procedurę zmiany.
Pewnie jedziesz do Izabelina, gdzie nie zmieniają biegów. Ja też tam byłem.
 Kilka stron wcześniej ktoś pisał, że to maszyna, która wymienia olej nakazuje wrzucać chyba poszczególne biegi. Nie wiem czy to sobie można tak samemu po prostu "mieszac" bo maszyna podaje olej z jakimś ciśnieniem (raczej stałym). A może podczas wrzucania biegów maszyna zmienia to ciśnienie, robi jakieś przerwy itp.? Ale to są tylko moje domysły.

Offline Hubert Lizak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 378
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia II 2.0 HDi BREAK, Xantia 3.0 Excl, C5 MKII 2.0 HDi Excl x2, C6 2.7 Excl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #692 dnia: Luty 24, 2017, 12:01:36 »
Koledzy, a przy wymianie dynamicznej to mam tak cały czas wiosłować biegami? Opiszcie ile czasu się wiosłuje i i co ile zmienia się na inny bieg. Pytam bo jadę na dynamiczną ale tam gdzie będę ją robił nie zmieniają biegów ale ja sobie zażyczyłem z, i teraz jest pytanie o procedurę zmiany.
Rozmawialem z gosciem z Izabelina i na moje pytanie o procedure zmiany biegow podczas wymiany oleju zaczal lawirowac - w koncy stwierdzil ze maszyna pokazuje ze caly czas ma byc na P.

Jak faktycznie powinno byc podczas wymiany dynamicznej?

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #693 dnia: Luty 24, 2017, 12:25:26 »
Ja zmieniałem wszystkie biegi....zwłaszcz 3-4 bo tam mialem male szarpnięcia.....

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #694 dnia: Luty 24, 2017, 13:01:35 »
Ja zmieniałem wszystkie biegi....zwłaszcz 3-4 bo tam mialem male szarpnięcia.....

A teraz nie szarpie w ogóle? Nawet przy ostrym deptaniu gazu?
U mnie np. lekko szarpie zawsze z 2 na 3 bieg. Przy redukcji (jak mocno wcisnę gaz do dechy w trybie auto) to jak zrzuca na niższy i później na wyższy też jest odczuwalne szarpnięcie.. Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć, że komuś tak gładko wchodzą biegi, że nic nie czuje tylko widzi na wyświetlaczu. Chętnie poznam taką Cytrynę pod kątem porównania.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 13:18:22 wysłana przez Marcin Gałek »

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #695 dnia: Luty 24, 2017, 15:01:51 »
Bo może masz swoje GP II od nowości? Czyli jeden właściciel, jeden styl jazdy itd....A to dużo. I olej wymieniasz profilaktycznie, a nie tak jak większość (w tym ja) bo poprzednicy tego nie robili a ASO nie kazało...To też daje do myślenia. No i chyba u Ciebie jest inny rodzaj skrzyni?
PS- swoją drogą b. ładne to Twoje C4... :D

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #696 dnia: Luty 24, 2017, 15:09:55 »
No bez jaj- teraz ma 122tyś, a Ty masz je od 115tys???? :D Czyli "od nowości" ;) .Kilka km różnicy nie czyni..

Offline Hubert Lizak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 378
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia II 2.0 HDi BREAK, Xantia 3.0 Excl, C5 MKII 2.0 HDi Excl x2, C6 2.7 Excl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #697 dnia: Luty 24, 2017, 15:19:55 »
Ja zmieniałem wszystkie biegi....zwłaszcz 3-4 bo tam mialem male szarpnięcia.....

A teraz nie szarpie w ogóle? Nawet przy ostrym deptaniu gazu?
U mnie np. lekko szarpie zawsze z 2 na 3 bieg. Przy redukcji (jak mocno wcisnę gaz do dechy w trybie auto) to jak zrzuca na niższy i później na wyższy też jest odczuwalne szarpnięcie.. Jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć, że komuś tak gładko wchodzą biegi, że nic nie czuje tylko widzi na wyświetlaczu. Chętnie poznam taką Cytrynę pod kątem porównania.

Moje GP II zmienia bezszelestnie :) i to nawet jak w palnik dostaje :) zmianę tylko słychać a nie czuć :)
a mimo to zmienię jej olej dynamicznie bo ma już 122 kkm :) ale jednak nie w Izabelinie a u Zapały...

Paweł,
namawiasz na tego ZAPAŁE ze az sie w koncu przekonam - dlaczego uwazasz ze jest lepszy od innych? Izabelin jest praktycznie pod domem.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #698 dnia: Luty 24, 2017, 15:37:01 »
Paweł namawia do Zapały bo tam zmieniają biegi podczas wymiany, a w Izabelinie nie (trzeba później poużywac trochę trybu manualnego aby wymieszać resztki starego oleju z zakamarków z nowym). Czy to aż tak drastycznie poprawia samą wymianę oleju? Może tak, może nie...ciężko to porównać... A czy pracę skrzyni potem? Opinii jest trochę na forum.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #699 dnia: Luty 26, 2017, 12:19:20 »
Panowie odpowiedzcie czy to normalne zachowanie skrzyni auto. BVA:
czasem jak wycofuje z garażu i po zahamawaniu oraz naciśnięciu na hamulec i wrzuceniu na P (aby wysiąść z samochodu i zamknąć garaż) i puszczeniu hamulca, samochód jeszcze troszeczkę cofa się do tyłu i dopiero nieruchomieje. Co prawda mam pod garażem nieco pod górkę, ale pochylenie nie jest zauważalne gołym okiem..Przy poprzednim samochodzie z "manualem" jak go zostawiłem na luzie pod garażem to się delikatnie staczał w dół...może C5 jest taki "mądry" ,że wyczuwa ten skos?

Druga sprawa jak wjadę już do garażu, zahamuję i przełączę z "D" na "P" (cały czas trzymając nogę na hamulcu) to czasem delikatnie skrzynia szarpnie. Nie zawsze tak się dzieje i nie wiem od czego to zależy. Jak rozumieć takie zachowanie skrzyni? Czy drążyć temat i zacząć się stresować czy to są jednak normalne raczej objawy?
No i na przyszłość- jak parkować np. w górach na pochyłym terenie? Wrzucać najpierw na "N", zaciągać hamulec przyciskiem i dopiero na "P"? Tak gdzieś wyczytałem..Czy ten sposób jest dobry aby nie rozwalić skrzyni?